Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbudowa KD o używany wzmacniacz stereo


darekguma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi mi po głowie rozbudowa KD o używany wzmacniacz stereo.

Zestaw jaki posiadam to:

Ampli Yamaha RX-V 767

BD Yamaha BD-S 1067

Muliplayer Med8Er 1000

Kolumny: Front JBL L890, Central JBL LC1, Boki JBL L820, Tył Jamo E6 surr, sub Velodyne CH-Q10

Plan jest taki aby wyjść preoutem z ampli do wzmacniacza stereo.

Budżet to około 1000zł, myślałem nad wzmacniacze Yamaha z serii AX np. AX 870, z tego co widzę posiadają main in.

Dawno temu miałem na jakiś czas podobny wzmacniacz w domu który zastąpił Technics SU-VX 700 i po przesiadce na niego byłem w szoku jak dźwięk się zmienił na minus, ale to było dawno.

Muzyka jaką słucham to Trance, progresive trance, progresive house, muzyka clubowa w mniejszym stopniu oraz italo disco lat 80,90.

Muzyka z Płyt CD za pośrednictwem BD, pliki Flac i MP3, YT z Med8er no i jeszcze koncerty z BD.

Oczekuję lepszego zejścia basu na frontach, fajnej średnicy i nie męczącej góry, fajnie by było gdyby taki efekt można uzyskać przy niskim wysterowaniu wzmacniacza.

Dziękuję za odp.

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mocowe zwłaszcza w trybie stereo tej Yamahy wydają się być całkiem dobre. Dodanie końcówki mocy dla tak łatwych (i dziwnych) kolumn, moim zdaniem całkowicie mija się z celem.

Chcesz poprawy to sprzedaj te JBL i poszukaj sobie na front powiedzmy Infinity Kappa 8.2, niestety budżet będzie wymagał korekty ale poprawa przerośnie Twoje oczekiwania w każdym aspekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mocowe zwłaszcza w trybie stereo tej Yamahy wydają się być całkiem dobre. Dodanie końcówki mocy dla tak łatwych (i dziwnych) kolumn, moim zdaniem całkowicie mija się z celem.

Chcesz poprawy to sprzedaj te JBL i poszukaj sobie na front powiedzmy Infinity Kappa 8.2, niestety budżet będzie wymagał korekty ale poprawa przerośnie Twoje oczekiwania w każdym aspekcie.

To raczej nie wchodzi w grę, wraz z frontami musiał bym wymienić centrala i boki, to jest w tym momencie nie do przejścia. Co masz na myśli mówiąc "łatwych, dziwnych kolumn"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc "łatwych, dziwnych kolumn"?

 

Zmierzone minimum 4ohm i czterodrożne kolumny z wooferamie 8" - łatwe obciążenie i nielogiczna konstrukcja

 

wraz z frontami musiał bym wymienić centrala i boki,

 

Nic podobnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzone minimum 4ohm i czterodrożne kolumny z wooferamie 8" - łatwe obciążenie i nielogiczna konstrukcja

 

 

 

Nic podobnego

Już to przerabiałem, central inny fronty inne, drugi raz nie dam się wpuścić w maliny. Tyły jakoś ujdą tym bardziej że mam dwa różne zestawy.

To mówisz, że dołożenie wzmaka w tej kwocie nic nie zmieni, uściślając nie jest źle ale myślałem, że w tej kwocie cos idzie poprawić.

 

a w jakim celu? Przecież grać nie przestaną.

Nie lepiej nie pisać nic, po co ten trud.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.