Skocz do zawartości
IGNORED

Hegel HD11 do PC (usb,coaxialne, optyczne), które podłączenie najlepsze?


daro777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, który sposób podłączenia Hegel HD11 do komputera będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem USB, coaxialne, optyczne. Producent Hegla zaleca, coaxialne. Przez USB maksymalny tryb próbkowania wynosi tylko 24 bit 96 kHz a po coaxialnym i optycznym 24 bit 192 kHz. Rzecz w tym, że na płycie głównej komputera nie mam wyjścia coaxial i optycznego. Mam za to kartę dźwiękową aim sc8000 z tymi wyjściami, która puszcza sygnał, do 24 bit 192 kHz. Dzisiaj podłączałem przez wejście coaxialne i wszystko działa, z tym że użyłem do tego najzwyklejszego cieniutkiego kabelka cinch. Pierwszą rzecz, jaką zauważyłem to słabszy bas. Zdarzały się też chwilowe zniekształcenia jak by przycięcie puszczonego utworu. Nie wiem, czy jest to spowodowane słabą jakością kabla i ogólnie, że nie jest to coaxial tylko cinch.Czy może też karta dźwiękowa wpłynęła jakoś na charakterystykę dźwięku, że jest mniej basu? Jeżeli ktoś na forum ma wiedzę lub doświadczenie i mógłby się wypowiedzieć, to bym był bardzo wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej konfiguracji zdecydowanie polecam połączenie USB, rzeczywiście Hegel HD11 najlepiej pracuje otrzymując sygnał po złączu coaxial, jednak dużym ograniczeniem w Twoim systemie jest karta muzyczna.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a dlaczego karta ogranicza dac-a. Przecież maksymalny tryb próbkowania karty to 24-bit / 192 kHz. Jak pisałem, podłączałem przez coaxial i mogłem ustawić taką wartość. Może panu chodzi o inne ograniczenie czy mógłby pan sprecyzować. Albo poradzić, w jaki sposób rozwiązać problem. Wymieniając płytę główną, czy jakieś inne rozwiązanie? Chce zaznaczyć, że źródło tylko i wyłącznie komputer.

 

Witam, płyta główna to Asus H81M-C. Jeżeli by było trzeba zmienić płytę, to mogę zmienić tylko czym się kierować. Czy wystarczy, że płyta będzie miała wyjście coaxial?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.