Skocz do zawartości
IGNORED

Japońskie Wzmacniacze Lampowe


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę wchodził w polemikę co do spraw technicznych, bo nie takie było pytanie w temacie. Z wymienionych po moim wpisie warto zwrócić uwagę na Lebena i Phasta. Phast najlepszy stosunek jakości do ceny. Modele najbardziej wyrafinowane na specjalne zamówienie potrafią być bardzo dobre. W tej kategorii to chyba najlepsza aplikacja 6S33S.

Co do Cary Audio - sprzęt na 4+. Być może przez brak japońskiej kultury wykonania. Wystarczy zaglądnąć do środka, a tam bałagan jak na tureckim targu. Chociaż mimo tego gra to całkiem nieźle.

Każda aplikacja z lampą 2A3 i 300B, choćby miała najlepsze trafa, czy to będzie Lundahl, Tamura, Kondo, Tango, stanowi z głośnikami jeden zespół. Jeśli kolumny nie będą pasowały do zestawu możemy wymienić 20 wzmacniaczy, a w nim 30 traf i tak nie będzie to grało.

Pisanie o mocy 17 18W z pojedynczej 300b to jakieś teoretyczne rozważania, które trzeba włożyć między bajki. Pomijając żywotność życzę powodzenia każdemu, kto zapanuje nad dryfem temeraturowym tej lampy przy tych parametrach. Oby nie musiał słuchać tego jak to będzie grało.

Wąskim gardłem w Sun Audio najczęściej są kondensatory 0,22 uF ASC lub Audyna i wyjścia głośnikowe. To są pierwsze elementy, które trzeba wymienić, żeby to zaczęło grać. Mówię o pierwszych krokach w podstawowym modelu lub Kit-cie. Kolejne zmiany również mile widziane, lecz te są podstawowe żeby to w ogóle grało.

Wzmacniacze Triode to dziecinne zabawki. Co najwyżej przyzwoite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno PhaSta na diabłach ( model Retro , końcówka + zasilacz+ pre oraz monobloki w wypasionej wersji ) oraz Cary na 300b . ( integre i monobloki w SE ) Co do budowy i spraw technicznych nie wypowiem się gdyż jestem typowym humanista .

Ale pomimo ze Ukraince to świetne wzmaki ( zwłaszcza w relacji cena/ jakość ) To jednak sonicznie wyżej oceniam Cary ( choć faktem jest ze są bardzo wybredne w kwestii doboru kolumn )

 

Żeby jednak pozostać w temacie : kusi mnie jakiś japoniec i z tego co widzę / czytam interesowałby mnie AirTight ( ale to są drogie zabawki ) albo Sun Audio ewentualnie Leben ale w SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wchodził w polemikę co do spraw technicznych, bo nie takie było pytanie w temacie. Z wymienionych po moim wpisie warto zwrócić uwagę na Lebena i Phasta. Phast najlepszy stosunek jakości do ceny. Modele najbardziej wyrafinowane na specjalne zamówienie potrafią być bardzo dobre. W tej kategorii to chyba najlepsza aplikacja 6S33S.

Co do Cary Audio - sprzęt na 4+. Być może przez brak japońskiej kultury wykonania. Wystarczy zaglądnąć do środka, a tam bałagan jak na tureckim targu. Chociaż mimo tego gra to całkiem nieźle.

Każda aplikacja z lampą 2A3 i 300B, choćby miała najlepsze trafa, czy to będzie Lundahl, Tamura, Kondo, Tango, stanowi z głośnikami jeden zespół. Jeśli kolumny nie będą pasowały do zestawu możemy wymienić 20 wzmacniaczy, a w nim 30 traf i tak nie będzie to grało.

Pisanie o mocy 17 18W z pojedynczej 300b to jakieś teoretyczne rozważania, które trzeba włożyć między bajki. Pomijając żywotność życzę powodzenia każdemu, kto zapanuje nad dryfem temeraturowym tej lampy przy tych parametrach. Oby nie musiał słuchać tego jak to będzie grało.

Wąskim gardłem w Sun Audio najczęściej są kondensatory 0,22 uF ASC lub Audyna i wyjścia głośnikowe. To są pierwsze elementy, które trzeba wymienić, żeby to zaczęło grać. Mówię o pierwszych krokach w podstawowym modelu lub Kit-cie. Kolejne zmiany również mile widziane, lecz te są podstawowe żeby to w ogóle grało.

Wzmacniacze Triode to dziecinne zabawki. Co najwyżej przyzwoite.

 

Masz na myśli wymianę gniazd (terminali) głośnikowych w SA?

Od pewnego czasu montowane są masywne miedź lub mosiądz złocone zamiast tych powlekanych ze starych modeli.

Jakie jeszcze modyfikacje SA uważasz za warte przeprowadzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wchodził w polemikę co do spraw technicznych, bo nie takie było pytanie w temacie. Z wymienionych po moim wpisie warto zwrócić uwagę na Lebena i Phasta. Phast najlepszy stosunek jakości do ceny. Modele najbardziej wyrafinowane na specjalne zamówienie potrafią być bardzo dobre. W tej kategorii to chyba najlepsza aplikacja 6S33S.

Co do Cary Audio - sprzęt na 4+. Być może przez brak japońskiej kultury wykonania. Wystarczy zaglądnąć do środka, a tam bałagan jak na tureckim targu. Chociaż mimo tego gra to całkiem nieźle.

Każda aplikacja z lampą 2A3 i 300B, choćby miała najlepsze trafa, czy to będzie Lundahl, Tamura, Kondo, Tango, stanowi z głośnikami jeden zespół. Jeśli kolumny nie będą pasowały do zestawu możemy wymienić 20 wzmacniaczy, a w nim 30 traf i tak nie będzie to grało.

Pisanie o mocy 17 18W z pojedynczej 300b to jakieś teoretyczne rozważania, które trzeba włożyć między bajki. Pomijając żywotność życzę powodzenia każdemu, kto zapanuje nad dryfem temeraturowym tej lampy przy tych parametrach. Oby nie musiał słuchać tego jak to będzie grało.

Wąskim gardłem w Sun Audio najczęściej są kondensatory 0,22 uF ASC lub Audyna i wyjścia głośnikowe. To są pierwsze elementy, które trzeba wymienić, żeby to zaczęło grać. Mówię o pierwszych krokach w podstawowym modelu lub Kit-cie. Kolejne zmiany również mile widziane, lecz te są podstawowe żeby to w ogóle grało.

Wzmacniacze Triode to dziecinne zabawki. Co najwyżej przyzwoite.

 

Bardzo mądry wpis. Osoby decydujące się na budowę systemu na bazie wzmacniacza lampowego powinny przeczytać to kilkakrotnie.

 

Miałeś albo słuchałeś coś na lampie 845 unison/mastersound ? Poszukuje czegoś miałem gm70 ale chce coś barwniej grającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądry wpis. Osoby decydujące się na budowę systemu na bazie wzmacniacza lampowego powinny przeczytać to kilkakrotnie.

 

Miałeś albo słuchałeś coś na lampie 845 unison/mastersound ? Poszukuje czegoś miałem GM70 ale chce coś barwniej grającego.

Miałem kiedyś mastersounda na krótko. Na krótko bo nie powalał. Sprzęt opisałbym jako średni. Przy najlepszym olampowaniu max 4. Najlepsze aplikacje na 845 jakie słyszałem to było u Uesugi 845 z preampem Bros 1 i mocno zmodyfikowany Verdier. Te dwa faktycznie czarowały. Co do GM70 - tylko Shindo Lafon i Lamm ML3 grały doskonale. Mimo tego, że mam wielki sentyment do tej lampy, nie słyszałem wzmacniacza, który zbliżył się do jakości wyżej wymienionych. .Mimo tego ze GM70 aż się o to prosi. Z opowieści słyszałem o Austin Acoustic, ponoć doskonały, ale nie było mi dane osobiście go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiesz na moje pytanie powyżej?

Jeśli gniazda są z miedzi (lub jej stopów typu tellur) złoconej, jak najbardziej mogą zostać. Natomiast jeśli jest to mosiądz, wymienić jak najszybciej. Mówiąc którko - mosiądz działa jak korek dla sygnału. I choć ma bardzo dobre właściwości mechaniczne, to elektryczne delikatnie nazywając średnie. Jeśli pytasz o modyfikacje musisz mi podać konkretny model.Czy bazujemy na starej wersji, czy na nowej? Opisz mi też olampowanie jakie planujesz zastosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuje na nowej wersji. Rezystory allen bradley, k

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Kondensatory unicon, sprzegajace ASC

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Lampy, to RCA 2a3 black plate, 5u4g rca smooth black plate,

Sterujące tez RCA z czarna anoda

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuje na nowej wersji. Rezystory allen bradley, k

 

Kondensatory unicon, sprzegajace ASC

 

Lampy, to RCA 2a3 black plate, 5u4g rca smooth black plate,

Sterujące tez RCA z czarna anoda

-Kondensatory unicon zostawić

-ASC najzywklejszy ze zwykłych polipropylen (jakościowo dobrze wykonany, natomiast brzmieniowo, nie szczególnie ujmujący)

-Rezystory Allen Bradley doskonałe

-Co do olampowania, chociaż zestaw jest zacny, to wszystkie te lampy mają te same cechy brzmieniowe. Każda z nich gra ciepło, dźwiękiem dobrze wypełnionym, barwnym. Po tym zestawie nie spodziewałbym się otwartości sceny, dużej ilości powietrza, mikrodetalu, raczej słyszę to jako "gęścioche' mocno dobarwioną. Taki zestaw lamp może się sprawdzić tylko w hiper jasnym systemie.

 

Nie odniosłem się ostatnio do Phasta skąd się biorą tak różne opinie na temat ich urządzeń. 3/4 wyrobów Phasta produkowane jest w wersji tzw. customize, stąd można mieć dwa egzemplarze jednego modelu i mogą grać zupełnie inaczej. Gdzie jeden może być na światowym poziomie, co "chłopaki" z Phasta nie raz udowodnili. Mogą być też kompletnie nijakie (no ale skoro klient sobie takie życzy :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undeadmaster - podaj przykłady modyfikacji które robiłeś w SA, chętnie porównam doświadczenia.

 

Testowałem kilka różnych lamp sterujących i kilka układów sterujących, w tym: lampy Ecc88, ecc40, 6f8g, 6c8g,5842, WE396A, ukłądy kaskody oraz SRPP.

Sprzęgające próbowałem: Audio Note Miedziany papier w oleju, Duelund CAST, Jensen Copper, Jensen Silver foil.

 

Rezystory zawsze były originalne.

Zasilający kond - Black Gate WKZ 100+100 oraz wersja 47+47, Unicon 47+47uf/500v, Creative sound Film cap.

 

Potencjometry - Alps Black oraz Tocos Cosmos

Kondensatory katodowe - wszystkie Black Gate oraz wszystkie Elny, dodatkowo Sprague i kilka innych.

 

Fajnie gdybys napisał co konkretnie modyfikowałeś i z jakim efektem, oraz na jakiej konfiguracji zostało ostatecznie. W ten sposób powstanie miarodajny i cokolwiek wnoszący wpis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kondo i ASC: kondo stosuje również lampy Electro Harmonix, a chyba nikt na tym forum nie ma wątpliwości, że można znaleźć lepsze od nich. Poza tym w miejscach kluczowych Kondo stosuje tylko swoje kondensatory.

 

Ojj, skąd wziąłeś napięcia i prądy do odpowiednich punktów pracy wskazanych lamp. O ile mnie pamięć nie myli trafo Tamury na takie możliwości nie pozwala. Ja trochę inaczej podszedłem do tematu i uznałem, że skoro Pan Uchida robi wzmacniecze od 40 lat i przerobił wszystkie sensowne triody małej mocy, a dodatkowo schemat jest wzorcowy, to nie ma absolutnie sensu przerabiać układu pracy. Poza tym 6sn7 jest dostępne w kosmicznych ilościach typów, od wczesnych 40 lat po 70. Daje to niezwykłe możliwości olampowania. Kosmicznie większe od wymienionych przez Ciebie ( może poza ecc88, a 6f8g to lampa matka 6sn7, którą można zawsze zastosować bez żadnych modyfikacji w klasycznym schemacie. Wystarczy zakup podstawki).

Co do kondensatorów: Black gate oczywiście były doskonałe, no ale ich czas się skończył. Pozostały Elny, Mundorfy, Jenseny i oczywiście oryginał Creative Sound. Tu już w zależności od preferencji słuchowych, każdy z nich jest nieco inny.

Wszystko zależy od tego ile chce się wydać na modyfikację. Jeśli chce się usunąć tylko słabe punkty i wydać na to 1/2 tyś., to polecam zmianę kondensatorów, wyjść RCA i wyjść głośnikowych ( piszę tu o starej wersji). Następnym krokiem to okablowanie sygnałowe. Jeśli ktoś chce wydać następne pieniądze, to trzeba wymienić gniazdo zasilające, okablowanie i usunąć niepotrzebne lutowania w ścieżkach (tyczy się to również okablowania sygnałowego). Ale jeśli ktoś ma budżet rzędu 4/5 tyś to po pierwszym kroku przeszedłbym do dobrego olampowania.

Co do modelu, który mam w posiadaniu, choć obecnie stoi na pułce, ma wymienione gniazda RCA, gniazdo zasilające i wyjścia głośnikowe na najwyższe lub prawie najwyższe modele Furutecha. Potencjometry zostały oryginalne Tacos Cosmos. Wymienone zostało okablowanie zasilające i sygnałowe. Olampowanie na 6sn7w Sylvania Metal Base, 2a3 EML Mesh i prostownik kau 53 cossor. Dało to co lubię. Czyli barwę, masę i trójwymiar. Oczywiście nie ma uniwersalnego zaklęcia dzięki któremu Sun Audio 2a3 zacznie grać ilealnie pod Twoje ucho w systemie. Nie mniej jest to końcówka do której zawsze z wielkim sentymentem wracam. Jest to jeden ze wzmacniaczy z którymi najciężej byłoby mi się rozstać. Gigantyczne możliwości w stosunku do ceny. Więc jeśli przebrniesz przez wyszukanie odpowiednich kolumn, zestroisz go fajnie z preampem i źródłem (tu polecam pracę z SVPE 700CR i dobrym gramofonem). Potrafi zagrać tak, że będąc w pracy, a nawet na randce z ładną dziewczyną, będziesz się zastanawiał co byś słyszał siedząc w fotelu i słuchając muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis, teraz już dostałem informacje na których mi zależało.

 

Transformator to transformator, jemu jest raczej obojętne jakie lampy zasila o ile nie przekraczamy jego wydajności prądowej, a że ja lubię lampy pracujące na małych prądach, to nigdy problemu z trafem być nie mogło i nie było. No i wszystkie przeze mnie wymienione żarzone są 6.3v więc modyfikacje są łatwe.

 

Napięcia i punkty pracy umiem wyliczyć, mam też swoje preferencje i sprawdzone patenty.

A propos 6SN7 odpowiem tak - nie ma sensu jej wymieniać na inny typ lamp, aczkolwiek żeby do tego dojść musiałem przerobić kilka innych typów, posłuchać i pomyśleć.

Co miał na myśli Pan Uchida wykorzystując te lampy - nie wiemy, wiedział to tylko Pan Uchida. Ja nie wierzę w to, że przetestował większość popularnych triod małej mocy i wybrał akurat 6SN7, moim zdaniem wybrał ją bo była tania, wyprodukowana w milionach sztuk, audiofile ją cenią, jest łatwo dostępna, gra bardzo dobrze i co ważne - jest na tyle uniwersalnym driverem, że mógł ją wykorzystać w większosci swoich konstrukcji. Aczkolwiek 6SN7 nie posiada magicznych, nad lampowych właściwosci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj, oj... Masz rację, że transformatorowi jest obojętne jakie lampy zasila. Natomiast lampom nie jest obojętne jaki zasila je transformator i w jakim będą pracowały punkcie pracy. Umówmy się, że Tamura z SV2A3 tak stu procentowo optymalny punkt pracy ma tylko pod 6SN7. Oczywiście masz rację, że można wyliczyć go pod różne lampy, jednak poza 6F8G raczej w sto procent optymalnie nie utrafimy. Można zmienić transformator zasilający, wybrać inne lampy i eksperymentować. A propo's triod małej mocy, miałem na myśli triody mocy, które zastosował Pan Uchida w swoich Sun Audio: VT25,TYPE45, 2A3, 300B, VT52, jak również EL12, KT88, F2A11 w triodowym układzie. A należałoby wspomnieć o genialnej konstrukcji Sun Audio SV-300BSM. Mieszkając we Włoszech słuchałem jej przez kilka tyg. Była po małych przeróbkach, nie pamiętam po jakich, musiałbym dopytać mojego przyjaciela. Niemniej monobloki w jednej lidze z obecnym Phasemation MA2000, Kondowskim Gakuoh. Co zważywszy na cenę umieszcza Pana Uchide wsród wybitnych konstruktorów. Co do samego 6SN7 jest to klasyczny i jeden z najlepszych driverów do 2A3. A co do magiczności polecam posłuchać Sylvanie 6SN7W Metalbase, Marconi 6SN7GT, Tungsol VT231 z lat 40, Brimar CV1988. Żeby się nie rozpisywać wymieniłem te z absolutnego topu. Próżno szukać tego brzmienia w modelach ecc40, 6c8g,5842, WE396A, chociaż to bardzo przyzwoite lampy. Jednak przez popularność, mnogość modyfikacji wiele modeli 6SN7 doszlo do absolutnego mistrzostwa. Przez ten cały mój wywód nie mam na myśli, ze Twoja droga eksperymentatora jest zła. Aczkolwiek może ze względu na wiek i znajomość wielu konstrukcji Sun audio uznałem ją za niepotrzebną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja sie dołacze ze swoimi shindo palmer 300b ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dołacze ze swoimi shindo palmer 300b ;-)

 

tommypear gratulacje. Nigdy nie miałem okazji takiego fajnego wzmacniacza słuchać. Możesz napisać z jakimi kolumnami go wykorzystujesz. Jak wrażenia z odsłuchu. Jaki wcześniej wzmacniacz grał. Może jakieś zdjęcie.

W Polsce chyba nie ma przedstawiciela Shindo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam że się w ogóle odzywam, bo rozmawiacie tu o konstrukcjach zapewne wybitnych ale i srogo przekraczających mój zamierzony budżet.

Zadaję wam jednak pytanie bo wiem, ,że jesteście osłuchani w lampach.

 

Mam bardzo jasne kolumny Sansui SP-X9, chciałbym do nich coś na triodzie chyba w stylu lampy 845, żeby osłodzić, zagęścić i ocieplić brzmienie. W zakresie mojego budżetu jest pare chińskich konstrukcji. Czy jakoś to zagra jak za tą cenę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeszcze klon Sun Audio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam że się w ogóle odzywam, bo rozmawiacie tu o konstrukcjach zapewne wybitnych ale i srogo przekraczających mój zamierzony budżet.

Zadaję wam jednak pytanie bo wiem, ,że jesteście osłuchani w lampach.

 

Mam bardzo jasne kolumny Sansui SP-X9, chciałbym do nich coś na triodzie chyba w stylu lampy 845, żeby osłodzić, zagęścić i ocieplić brzmienie. W zakresie mojego budżetu jest pare chińskich konstrukcji. Czy jakoś to zagra jak za tą cenę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeszcze klon Sun Audio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie znam tych wzmacniaczy. Ładnie wyglądają. Jak grają zagadka. Najważniejsze we wzmacniaczu lampowym to trafa. Jest to najdroższy element wzmacniacza.

Zerknij na stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam jest opisany klon Sun Audio. Tylko uważaj z tym klonem bo on jest na lampach 2A3 a to tylko 3,5W mocy.

 

Poszukaj jeszcze wzmacniaczy chińskich LINE MAGNETIC zbierają pozytywne recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z góry przepraszam że się w ogóle odzywam, bo rozmawiacie tu o konstrukcjach zapewne wybitnych ale i srogo przekraczających mój zamierzony budżet.

Zadaję wam jednak pytanie bo wiem, ,że jesteście osłuchani w lampach.

 

Mam bardzo jasne kolumny Sansui SP-X9, chciałbym do nich coś na triodzie chyba w stylu lampy 845, żeby osłodzić, zagęścić i ocieplić brzmienie. W zakresie mojego budżetu jest pare chińskich konstrukcji. Czy jakoś to zagra jak za tą cenę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeszcze klon Sun Audio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Linkujesz tylko aukcje z zagranicy a rozwiązałeś kwestie serwisowe? Duża lampa w klasie A to dużo ciepła i często szybsze zużycie elementów do tego jak lampa pada potrafi pociągnąć ze sobą kilka rzeczy. Na pewno znajdziesz serwis który naprawi wzmacniacz ale koszta mogą być wysokie. Może jednak kilka groszy warto dołożyć do czegoś co jest dystrybutowane w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym posłuchać SETa ale tak do 5 tysiecy mam na to. Kolumny 100 dB więc 3 Waty wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Poszukaj kogoś ze swojej okolicy - może uda się umówić na odsłuch. Są tematy klubowe a tam wątki regionalne. W tym budżecie można już powybierać trochę SEtów. Mając kolumny o tej efektywności osobiście wolałbym wzmacniacz o mniejszej mocy a lepszej klasy niż jakiegoś taniego chińczyka na tak mocnej lampie jak 845.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęsto zastanawiam się nad tym chińskim klonem Sun Audio na 2a3 zaproponowanym powyżej. Koszt na dzisiejsze to 3 tysiące z haczykiem. Przeglądając schematy jednego i drugiego, trzeba stwierdzić, że rzeczywiście mają coś wspólnego. Lampy i układ. Trafa jak wiadomo mogą niedomagać. Na YouTube test porównanie z którego wynika, że klon to tak naprawdę 90% oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko też przeliczyłem, że taki klon SA 2a3 na transformatorach Ogonowskiego powinien się zamknąć w kwocie 3 tysiecy z prostą obudową i w miarę dobrymi lampami. Czy to nie lepsza alternatywa dla chińczyka za ok. 3400 pl z VATem?

I generalne pytanie: czy sam posiadając szczątkową wiedzę o elektronice i lampach jestem w stanie uruchomić taki wzmacniacz za pomocą tylko lutownicy i uniwersalnego miernika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rozwiązanie może i dobre ale dla kogoś kto ma podstawową wiedzę o elektronice i uruchomił już kilka układów niskonapięciowych. Tu występują wysokie napięcia wiec trzeba mieć trochę doświadczenia. Możesz też poszukać już złożonego kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie napięcia to pikuś, uruchomiłem już parę układów. Z napięciami będę wyjątkowo ostrożny. Naprawiłem też małą lampę w PP (zlokalizowałem i wymieniłem uszkodzone kondensatory i potencjometr. Obecnie trochę grzebię w DACu na chińskiej płytce.

 

Zapytam więc wprost; Czy mając na stole trafa od Ogonowskiego dedykowane do 2A3, trafo zasilajace, komplet lamp, rezystorów i kondensatorów wystarczy wszystko złożyć do kupy według schematu i zagra od kopa? Czy może trzeba jakieś pomiary i korekty robić oscyloskopem i takie tam?

 

lampy mocy maja niewielki wpływ na dzwięk, drobne lelementy pomijam bo można je wymienić tez w chiczyku, sterujące lecą do wymiany więc całkowity koszt chińczyka to ok, 3600-3700. 700 stówek drogą nie chodzi, a robota to czysta przyjemnośc. Różnica między chinolem a DIY jest tylko własciwie w trafach. Jaka jest szansa że te od Ogonowskiego zagrają lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabym szukał czegoś używanego. Jeśli robić to coś porządnego a to kosztuje dobre sprzegi typu vcap to wydatek ponad 1000 zl.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myśle ze utargujesz jeszcze trochę Allegro pobiera chore prowizje.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz w zakładce tego Feliksa, ale jak czytam opisy brzmienia 2A3 to nie chcę nawet zawracać sobie głowy 300B. Ale Feliksa na 2A3 chetnie przygarne. Ma dobre opinie w sieci.

Ten Cayin to przecież też chińczyk. Nie wiadomo jak to gra. Dziwi mnie też fakt,że własciciel władował w niego sporo dobrych rzeczy a mimo to sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo nie każdemu podchodzi brzmienie 300B - ja np nie słyszałem tskiego wzmacniacza na tej lampie którego bym chciał mieć. Nie z każdymi kolumnami to też się zgra. Istotna jest też reszta toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie napięcia to pikuś, uruchomiłem już parę układów. Z napięciami będę wyjątkowo ostrożny. Naprawiłem też małą lampę w PP (zlokalizowałem i wymieniłem uszkodzone kondensatory i potencjometr. Obecnie trochę grzebię w DACu na chińskiej płytce.

 

Zapytam więc wprost; Czy mając na stole trafa od Ogonowskiego dedykowane do 2A3, trafo zasilajace, komplet lamp, rezystorów i kondensatorów wystarczy wszystko złożyć do kupy według schematu i zagra od kopa? Czy może trzeba jakieś pomiary i korekty robić oscyloskopem i takie tam?lampy mocy maja niewielki wpływ na dzwięk, drobne lelementy pomijam bo można je wymienić tez w chiczyku, sterujące lecą do wymiany więc całkowity koszt chińczyka to ok, 3600-3700. 700 stówek drogą nie chodzi, a robota to czysta przyjemnośc. Różnica między chinolem a DIY jest tylko własciwie w trafach. Jaka jest szansa że te od Ogonowskiego zagrają lepiej?

 

Zagra od kopa. Poszukaj w necie schemat Sun Audio. Jest tam rysunek z rozmieszczonymi elementami i połączeniami w obudowie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej efektywności o ile jest prawdziwa tez bym celował w 2a3.

 

Sun audio jest banalny w budowie kilka elementów na krzyż lampy stosunkowo tanie w zakładanym budżecie zrobisz to na przyzwoitych częściach. Obudowa w dzisiejszych czasach tez nie problem na cnc zrobisz z dokładnością „ firmowych urządzeń”. To już Twoja decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.