Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa Fezz Audio Titania


Saper91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!Jestem szczęśliwym użytkownikiem Marntza pm-75, ale planuje wprowadzić zmiany i zastanawiam się nad lampą. A żeby godnie zastąpić mojego tranzystora, myślę właśnie o Titani. Mam kolumny Pylon Audio diamond 28.Cd- Marantz 63 se Kis. Słucham dużo rocka i metalu. Iron Maiden,Tsa,Kat. Cenię sobie wielce naturalne brzmienie.Macie jakieś doświadczenia z tą lampą? Czy są tu jacys zadowoleni posiadacze tego modelu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ich okazję słuchać co nieco na AVS, acz być może na nieco innych pylonach.

Ten wzmacniacz to jest to ciekawa propozycja w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Titatnii (z fabrycznymi lampami EH oraz kwadrą Genelexów dla porównania) z Diamondami 28. Źródłem był transport + DAC na AK 4399, pomieszczenie +- 28m2, po adaptacji.

Także, słucham podobnej muzyki z tym ,że u mnie jest też trochę jazzu i klasyki.

Powiem tak, dla mnie wzmacniacz bardzo dobrze sobie radził. Mocy nie brakowało. Scena szeroka, lokalizacja, wykop, lekko nasycona średnica. Wg mnie brzmienie Fezz Audio Titania to takie połączenie najlepszych cech tranzystora z cechami lampy. Daleko było od typowo lampowego brzmienia. Dynamika w cięższych nagraniach była taka jak trzeba. Od razu mówię, podbarwień typowo lampowych tam nie znajdziesz. 'Zaokrąglonych skrajów pasma' także Jeśli dany album będzie źle zrealizowany wyjdzie to w odsłuchu. Np. ostatnie wznowienia albumów Iron Maiden (z gęstych flaców) zabrzmiały bardzo dobrze.

Tak czy inaczej najlepiej jest samemu posłuchać. Zapewne z odsłuchem nie będzie problemu, czy w salonie czy też we własnym domu. Jak coś to pisz, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego modelu w Melomanie i powiem, że d... Nie urywa, zwłaszcza, że gustuję w podobnym do Twojego nurcie muzycznym. Zestawiano to z głośnikami Pylon, Monitor Audio, Focal i z czymś tam jeszcze i raczej mi nie podeszło.

Ale sprzedawca zaproponował mi lampkę La Audio M3 za 2800zeta i szczerze powiedziawszy gęba mi się rozdziawiła, bo nie spodziewałem się, że tak tanie tajwańskie bździdełko może zagrać tak dynamicznie. Ma toto 20 watów, ale spokojnie dało radę MA Silver 8, a nawet podstawkowym Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznymi lampami EH oraz kwadrą Genelexów dla porównania

 

Powiedz proszę, które lampy wg Ciebie lepiej brzmiały? Pytam, ponieważ w swoim wzmacniaczu mam aktualnie EH, zaś polecano mi właśnie te Genelexy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genelexy brzmiały lepiej. Dźwięk był bardziej ułożony, każdy instrument miał wyraźne, zaznaczone swoje miejsce na scenie. Całościowo barwa przesunęła się bardziej ku średnicy, delikatnie ocieplając cały przekaz. Tak jakby pojawiła się większa aura. Nie wiem jak to inaczej opisać. Zależy co przeszkadza Ci w standardowych EH, ewentualnie można zmienić sterujące na inne.

 

Wzmacniacz La Audio M3 jest zbudowany na lampach 6N7P, do tego jest mniejszej mocy. Dynamiczniej nie mogło zagrać od Titanii, natomiast z większym, misiowatym basem i z jego większą ilością owszem.

Najlepiej posłuchać u siebie i wtedy zadecydować. Bardzo często sprzedawcy w salonach nie potrafią złożyć dobrego systemu, a wiadomo,że przypadkowo zestawione klocki mało kiedy razem zagrają dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Lamp sterujących mam w sumie 4 sety, lecz powoli rozglądam się za lampami mocy. EH moim zdaniem grają trochę technicznie, sucho, szkliście... mam jeszcze set KT-88 Shuguanga, ciepłe kluchy, i próbowałem KT-120 Tung-sol , lecz to również nie było to. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dam chyba sobie spokój z Titanią. Ktoś może miał stycznośc ze wzmacniaczami Cayin? Lub jakieś doświadczenia z lampami do cięższej muzyki??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Cayina A55tp i gra z Diamondami 28.

Przyznam, ze nie słuchałem dzięsiątków wzmacniaczy lampowych, ale z tych kilku jakie miałem u siebie i słuchałem przynajmniej po kilka dni, to zestawienie dla mnie jest najlepsze.

Oczywiście jak pisze większość formumowiczow musisz posłuchać swoim uchem i zdecydować sam.

Koniecznie pożyczaj do domu. W sklepie możesz sobie wstępnie przefiltrować urządzenia które Ci podchodzą a które zupełnie nie leżą.

 

Jestem pewien ze „poczujesz” jesli trafisz na właściwy zestaw.

Nie zrażaj się i nie poddawaj, bo może to trochę potrwac.

 

Ps. Pożycz sobie Titanie, nie stawiaj na niej krzyżyka. Może właśnie to ona Ci się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (pierwszy post).

 

Daj szanse Titanii ;)

 

Oczywiscie ciezko powiedziec jak sie zgra z twoimi Pylonami (i muzyka), ale ta kombinacja pojawia sie czesto na roznych wystawach wiec chyba zle byc nie moze.

 

Moja Titania wraz z Magnatami 757 czesto gra techno i ja jestem bardzo zadowolony. To mocne dynamiczne granie, ale z nutka lampowej barwy - taki 'best of both worlds', cos miedzy 'typowym' tranzystorem i 'typowa' lampa. Titania ma spory zapas mocy, a o dobrej wydajnosci pradowej zapewnil mnie pan Maciej (patrz nizej).

 

Cayinow nie slyszalem ale wiem ze czesto integruja w swoich lampach dodatkowe moduly (phono, dac). Moja Titania robi sie naprawde goraca, i jakos nie wyobrazam sobie w tej samej obudowie np. daca.

 

Dodatkowym plusem jest fakt ze Titania to polski produkt. Moj telefon w sprawie jednej szumiacej lampy skonczyl sie dluzsza i ciekawa rozmowa z panem Maciejem. Z wymiana lampy oczywiscie nie bylo zadnego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dam chyba sobie spokój z Titanią. Ktoś może miał stycznośc ze wzmacniaczami Cayin? Lub jakieś doświadczenia z lampami do cięższej muzyki??

 

Posłuchaj A55TP i CS55 A. CS powinien być szybszy, trochę dynamiczniejszy, jaśniejszy. A55TP będzie miał bardziej miękkie brzmienie.

 

Tu masz ciekawą propozycję używki, ale z pewnego źródła.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postaram sie znależć salon w Gdańsku i posłuchać wstępnie. No właśnie szukam czegoś "szybkiego" co podoba cięzższej muzyce..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale sprzedawca zaproponował mi lampkę La Audio M3 za 2800zeta

O, to teraz to proponują? Jakiś czas temu odradzali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Więc dam chyba sobie spokój z Titanią. Ktoś może miał stycznośc ze wzmacniaczami Cayin? Lub jakieś doświadczenia z lampami do cięższej muzyki??

 

Jakiś czas temu przez blisko dwa tygodnie znęcałem się nad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i nawet na fabrycznych lampach było po prostu dobrze i to z trudnymi do wysterowania Gauderami Arcona 80. Wzmacniacz nie boi się cięższych klimatów z My Dying Bride włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!Jestem szczęśliwym użytkownikiem Marntza pm-75, ale planuje wprowadzić zmiany i zastanawiam się nad lampą. A żeby godnie zastąpić mojego tranzystora, myślę właśnie o Titani. Mam kolumny Pylon Audio diamond 28.Cd- Marantz 63 se Kis. Słucham dużo rocka i metalu. Iron Maiden,Tsa,Kat. Cenię sobie wielce naturalne brzmienie.Macie jakieś doświadczenia z tą lampą? Czy są tu jacys zadowoleni posiadacze tego modelu?

 

Zanim ktoś chce rozpocząć zabawę z lampami bo lampa gra duszoszczypatielnie powinien posłuchać najpierw edycji na prostowniku krzemowym , a potem lampie prostowniczej i wyciągnąc wnioski , bo lampa lampie nierówna i kt88 na krzemie oznacza w recenzjach mniej więcej "neutralny dźwięk" , "tranzystorowa dynamika" ,"brak nalotu lampowego" czyli w przekładzie na polski "uciekać jak najdalej" bo sieje siarą , a jak lubisz ostre granie to będziesz miał siarę do kwadratu bo dojdą przestery prostownika . Lampowce to proste konstrukcje wymagające ogromnej wiedzy i jedno z drugim się stopniuje. Dziś jest moda na tanie lampowce ale to bardziej hybrydy z przewagą lampy - do ostrego łojenia lepiej kup hybrydę z przewagą trana czyli to co w pisemkach nazywają po prostu hybrydą - robi takie Unison , Xindak , Pathos i z polskich Haiku czy Sinusaudio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

kt88 na krzemie oznacza w recenzjach mniej więcej "neutralny dźwięk" , "tranzystorowa dynamika" ,"brak nalotu lampowego" czyli w przekładzie na polski "uciekać jak najdalej" bo sieje siarą

Czyli przekładając na polski : pitolicie Hipolicie. Słyszałem kilka konstrukcji z lampami KT na krzemie - sam takiej używam i nie miały nic z tego o czym piszesz. Chyba, że ktoś zamiast kontroli na basie lubi "bułę" gdzie nie można odróżnić kontrabasu od "stopy" perkusji to wtedy tylko lampa na zasileniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przekładając na polski : pitolicie Hipolicie. Słyszałem kilka konstrukcji z lampami KT na krzemie - sam takiej używam i nie miały nic z tego o czym piszesz. Chyba, że ktoś zamiast kontroli na basie lubi "bułę" gdzie nie można odróżnić kontrabasu od "stopy" perkusji to wtedy tylko lampa na zasileniu.

 

Nie mam na imię Hipolit młody człowieku , mam za to 6 wzmacniaczy w tym dwa lampowe , w tym jeden polski , w tym oba na prostowniku krzemowym. To czego używasz to sprawa Twoja - ważne abyś miał satysfakcję i odróżnił stopę od buły. Ja jedynie proponuję człowiekowi , który wchodzi w światek elektronowy ,żeby miał świadomość jak różne są to konstrukcje i jak różnie mogą zagrać - niech poczyta i posłucha. A Twoja wypowiedź i kolegi poniżej to są właśnie stereotypy i gówniarskie zadęcie na tym co się aktualnie posiada. Moja baba najpiękniejsza , mój wzmacniacz najlepszy ,a reszta świata się nie zna - jest w tym logika , nie zaprzeczam. Niestety musisz się pogodzić z myślą ,że są na tej planecie ludzie , którzy nie chcą używać Twojego wzmacniacza i Twojej baby bo ich logika mówi ,iż na Tobie i tym co używasz świat się nie kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Proponuje więcej dystansu do siebie stary człowieku i więcej wysiłku włożyć w czytanie ze zrozumieniem z wiekiem ponoć przychodzi to trudniej.

Na lampach KT88 miałem u siebie z 6 wzmacniaczy, wiec Twoje 6 wzmacniaczy nie robi na mnie wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!Jestem szczęśliwym użytkownikiem Marntza pm-75, ale planuje wprowadzić zmiany i zastanawiam się nad lampą. A żeby godnie zastąpić mojego tranzystora, myślę właśnie o Titani. Mam kolumny Pylon Audio diamond 28.Cd- Marantz 63 se Kis. Słucham dużo rocka i metalu. Iron Maiden,Tsa,Kat. Cenię sobie wielce naturalne brzmienie.Macie jakieś doświadczenia z tą lampą? Czy są tu jacys zadowoleni posiadacze tego modelu?

A dobry wieczór. Cieszę się, że w końcu ktoś zadał pytanie dotyczące muzyki gitarowej i wzmacniacza lampowego. Miałem ten model jak i inne. Odsłuchy robiłem na albumach Paradise Lost, KSE etc. Akurat Fezz odpadł na starcie z chińczykiem Yaqinem MS30L. I niech ludzie gadają co chcą ale gdybyś miał kasę na takiego Yaqina z lampami 300B to będziesz zadowolony! Pamiętaj o kolumnach. Odradzam Castle - choć pięknie grają. KT88 nie są złe. Jeśli masz okazję posłuchaj na tych lampach wolnej rockowej ballady. A potem włącz coś ostrzejszego. I sam zrozumiesz na czym polega magia lamp KT88. Nie słuchaj tych głupot o jakimś "poluzowanym basie" i cholera wie co innego wujek google forumowiczom wyświetlił. A potem daj znać na prv :) Aczkolwiek uważaj - zespoły które wymieniłeś idealnie brzmią na... Naimie. I unikaj przy lampowcach kolumn STX Electrino 250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Właśnie wybór padł na Cayin 55 TP. Na lampach kt88. Będzie u mnie koło wtorku.Już słyszałem na forum, że za bardzo to "lampy " i ciepłoty nie uświadcze na nim...Kupiłem w ciemno, opierając sie na opini rekomendowanych ludzi, bo i nie mam jak odsluchać w salonach u siebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Właśnie wybór padł na Cayin 55 TP. Na lampach kt88. Będzie u mnie koło wtorku.Już słyszałem na forum, że za bardzo to "lampy " i ciepłoty nie uświadcze na nim...Kupiłem w ciemno, opierając sie na opini rekomendowanych ludzi, bo i nie mam jak odsluchać w salonach u siebie...

No i dobrze, napisz jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 9.03.2018 o 10:31, grzegorzlepek napisał:

No i dobrze, napisz jak to gra.

I co jak gra ? Saper91 już nie napisałeś ?

P.s - Złota łopata tak wiem ale każdy oczekuje pomocy a potem sam jej nie udziela a innym by się przydało. Nieładnie ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zasłuchał, lampy go pochłonęły i przepadł dla kolegów... Skoro Grzegorz się nie odzywa, znaczy zadowolony i nie narzeka - i bardzo dobrze ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2018 o 20:51, slaaawek napisał:

Tylko czy lampa do takiej muzy?

popieram lekki debilizm (bez obrazy) szkoda kasy na szklane bańki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2018 o 21:43, Waluch napisał:

Scena szeroka, lokalizacja, wykop, lekko nasycona średnica. Wg mnie brzmienie Fezz Audio Titania to takie połączenie najlepszych cech tranzystora z cechami lampy.

coś ty z tym fezzem masz , a to zwykła garażówka. Pracujesz tam , czy co . Czemu im reklamę robisz ? Co wątek to peany na temat fezza , nie dość , że drogi to brzydki i pusty w środku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Cayina a 55 tp sprzedalem. Jest to fajny piec, ale nie do wszystkich kolumn.

Brakowało mi w pewnym momencid wykopu. Odkładam obecnie na mocny ciepły tranzystor. Rozmyślam ciągle pomiedzy Gato, a Gryphon callisto 2200.Pozdrawiam miłośników lamp i tranów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.