Skocz do zawartości
IGNORED

Manta V5 - perypetie


dwadi

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć wątek gdzie mam zamiar dzielić się z wami testami, ewentualnie w niedalekiej przyszłości modyfikacjami etc. I pytaniami do was.

 

Więc od początku, był to mój pierwszy wzmacniacz lampowy, do którego powróciłem po latach.

 

Jest to "podobno" wzmacniacz typu push-pull (wiedza ze starego wątku o nim). Posiada 4x 6P1 jako lampy sterujące. 2x 5670 (6N3) w pierwszym stopniu. Moc - podobno 25W (zakładam, że o 10 mniej), pasmo przenoszenia (nieznane). Z tego co wiem jest w oryginale. Tu znowu nie wiadomo co w nim siedzi stary wątek pokazał, że miały brak powtarzalności (jedni mieli kondensatory Rubycon, drudzy Chińskie).

 

Mój zestaw:

 

- wspomniany wyżej wzmacniacz

 

- monitory od zestawu (dwudrożne, moc 20W, nisko/średniotonowiec Vifa, kopółka nie zweryfikowana)

 

- Deck CD Harman/Kardon HD980

 

- Winyl Pro-Ject Debut II - wkładka Ortofon OM-5E

 

- Preamp gramofonowy Yaqin MS-22B (obecnie lampy Tung-Sol 12AX7)

 

Plany:

 

- przegląd serwisowy wzmacniacza

 

- ewentualne modyfikacje (wywalenie Chińskich kondensatorów, tam gdzie się da dielektryk stały, wymiana okablowania, metalizowane rezystory, potencjometr ALPS, dorobie wejścia na drugie źródło, poprawa lutów, regulacja BIAS)

 

- zabawa w lampy (obecnie 5670 GE, 6N3 w zapasie, kupno lamp EL90/6L31, 6P1P w zapasie)

 

- kupno monitorów/podłogowych w budżecie 1000-1200 zł

 

- wymiana lamp w preampie gramofonowym na lepsze

 

- modyfikacja obecnych kolumn (okablowanie, zwrotnica, wypełnienie)

 

Dziękuję za pomoc i porady.

 

Miłego wieczoru

Wysłane z Lumia 950 XL DS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką v5 jeszcze u siebie choć jej nie używam . Wymieniłem kondensatory i potencjometr , okablowałem srebrem , i gra z royd corniston R . Moc to 12w tak gdzieś było napisane . 25 to chyba rms . Cuda z tego niema , ale do laptopa jak znalazł na działkę lub do sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką v5 jeszcze u siebie choć jej nie używam . Wymieniłem kondensatory i potencjometr , okablowałem srebrem , i gra z royd corniston R . Moc to 12w tak gdzieś było napisane . 25 to chyba rms . Cuda z tego niema , ale do laptopa jak znalazł na działkę lub do sypialni.

 

No wiem raczej tyłka nie urywa, ale to dopiero początek zabawy. Poza tym z działką w lecie bym uważał :P Jakiej marki wsadziłeś kondensatory i rezystory i jakich lamp próbowałeś w niej. No i jeśli możesz powiedzieć czym teraz grasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u mnie gra masz w w moim "o mnie" Żeby zobaczyć co wsadziłem musiałbym ją rozbebeszyć znowu , w zasilaniu kondy to tanie benic-i , lampy 6n1p ruskie lub aeg 5670.

 

yaqina 10l przerabiałem z 6n1p na ecc81 może mantę też by się dało. Po kilku przeróbkach yanka wróciłem do 6n1 z racji lepszej góry.

 

więc kwestia zastanowienia czy tobie będzie lepiej. do ecc81 wystarczy żarzenie inaczej poprowadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u mnie gra masz w w moim "o mnie" Żeby zobaczyć co wsadziłem musiałbym ją rozbebeszyć znowu , w zasilaniu kondy to tanie benic-i , lampy 6n1p ruskie lub aeg 5670.

 

yaqina 10l przerabiałem z 6n1p na ecc81 może mantę też by się dało. Po kilku przeróbkach yanka wróciłem do 6n1 z racji lepszej góry.więc kwestia zastanowienia czy tobie będzie lepiej. do ecc81 wystarczy żarzenie inaczej poprowadzić.

 

Z tego co wiem to są na ebay różne przejściówki, typu ze sterujących 6P1P na 6V6, więc to już wspolcześnie. Tylko nie wiem czy wejdą, bo pomiędzy cokołami w Mancie jest stosunkowo mało miejsca :/ Przejścia na różne lampy pre też są. Poza tym mam przejścia na EL90, mam zamiar na początek kupić 6L31 Tesli z lampyelektronowe.pl. Tak ogólnie to chcę lekko dopieścić ten wzmacniacz, bo docelowo i tak wyląduje w biurze i raczej z kolumnami od zestawu, tylko nie wiem jak rozwiązać sprawę z basem, bo ta Vifa początek od 60 Hz, przykładowo Tannoy Mercury M2, nad którym się zastanawiam ma niskie od 38 Hz. Średnie znowu i oczywiście wysokie są dla mnie bardzo fajne (tu znowu musiałem je stłumiać 5670 GE, bo 6N3 zbyt mocno te pasma eksponowały). Patrząc na bas to z tymi głośnikami rozumie się reggae, album Daab'a brzmi pięknie.

Na samy tunnig manty i serwis planuję wydać do 400 zł (bez lamp), będzie ok? Tobie przyniosły mody elektroniki jakąś dobrą poprawę? No i zapomniałem napisać o okablowaniu do głośników (powiedzmy 2x 2.5m) też do okolic 400 zł. Ale to wszystko wzgłdnie powolutku, bo akurat remont w trakcie, kamienica robotnicza z lat 20-tych, więc też bije po kieszeni ;) będę wdzięczny za porady odnośnie spraw związanych z modami manty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tam szaleć , basu z niej głębokiego też nie uświadczysz . To lampa więc czego tu się spodziewać. Kondensatory i wywalenie potka przyniosły poprawę reszta na granicy percepcji . Na el90 też słuchałem , ale lampy nie równo się grzały więc zmieniłem jak było. Tam bardzo małe są te transformatorki i myślę , że większych lamp nie pociągną :(

 

Na kefach niskiego basu manta też nie ma więc to nie wina kolumn , prędzej transformatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tam szaleć , basu z niej głębokiego też nie uświadczysz . To lampa więc czego tu się spodziewać. Kondensatory i wywalenie potka przyniosły poprawę reszta na granicy percepcji . Na el90 też słuchałem , ale lampy nie równo się grzały więc zmieniłem jak było. Tam bardzo małe są te transformatorki i myślę , że większych lamp nie pociągną :(Na kefach niskiego basu manta też nie ma więc to nie wina kolumn , prędzej transformatorów.

 

Też myślałem o trafach, ktoś tam wspominał o zmianie traf, ktoś tam wspominał, szukał kogoś do zrobienia ich u ogonowskiego, nawet je wycenili, że wyszły coś ponad 200 zł sztuka. Ogólnie biorę pod uwagę trochę rzeczy w tym nawet modyfikację bryły wzmacniacza, tylko jednak w granicach bardziej zachowujących kompaktowość. Na początek jednak trochę lampami się pobawię, czyli 6L31 i tak z czystej ciekawości WE 396A. Poza oczywiście jakimś specem w temacie elektroniki z okolic Katowic/Sosnowca/Dąbrowy Górniczej, może ktoś się tu wypowie na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu , bo jest tam zdaje się utobias i jak tego nie ogarniesz pod odpowiednie lampy to tylko nie potrzebne ryzyko. Pamiętaj , że tam rezystory lubią się fajczyć (te na środku płytki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu , bo jest tam zdaje się utobias i jak tego nie ogarniesz pod odpowiednie lampy to tylko nie potrzebne ryzyko. Pamiętaj , że tam rezystory lubią się fajczyć (te na środku płytki)

 

Ok, dlatego chcę zmienić podstawki na ceramiczne, komuś tam przypalił rezystor płytkę i podstawkę. Drugie, czy on ma autobias? Może wyprowadzenie punktów pomiarowych i podkówek ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawki są ceramiczne , rezystor musisz wymienić na większą moc , mi też dziurę wypalił w płycie , ale tak kończą się eksperymenty :)

 

wystarczy by wymienione lampy pracowały w odpowiednich prądach.

 

poszukaj na youtubie reduktora szumu poświęconego yaqinowi 10l tam gość zamienia 6n1p na ecc81 I zobacz jak to w mancie da się zrobić lamp mocy nie ruszaj bo zmiany raczej subtelne w stosunku do tych z pre. Na ecc81 możesz mieć trochę więcej basu i mniej dobitną średnicę kosztem wysokich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawki są ceramiczne , rezystor musisz wymienić na większą moc , mi też dziurę wypalił w płycie , ale tak kończą się eksperymenty :)

 

wystarczy by wymienione lampy pracowały w odpowiednich prądach.

 

poszukaj na youtubie reduktora szumu poświęconego yaqinowi 10l tam gość zamienia 6n1p na ecc81 I zobacz jak to w mancie da się zrobić lamp mocy nie ruszaj bo zmiany raczej subtelne w stosunku do tych z pre. Na ecc81 możesz mieć trochę więcej basu i mniej dobitną średnicę kosztem wysokich

 

Pamiętam ten odcinek reduktora, była to z tego co pamiętam dość prosta procedura :) Jednak sam tego się nie podejmę bo nie dość, że nerwica rąk to mam pietra przed napięciami. Jeśli rezystory to jakie najlepiej - brand? 6n1p... tutaj w "płomyczku" jak to ktoś go nazwał siedzą jednak 6n3/5670... Co jeszcze pamiętam z tamtego wątku, to że któryś forumowiczów testował opcję słuchawek z traf głośnikowych przez rezystor (fajna to by była opcja jeśli oczywiście by się dało dorobić układ, który by odcinał głośniki gdy słuchawki byłyby podłączone. I nie wiem coś w rodzaju wyprowadzeń regulacyjnych biasu jak Yaqin'ach, wiesz jak tam jest auto czy fixed?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pisałem w tamtym wątku . Było tam trochę i bzdur. w v5 powinny być 6n1p ktoś zamienił ci , możesz zrobić to bezkarnie :)

A grzebanie robi się bez prądu , Cała sprawa sprowadza się policzenia nóżek i do zmiany pinów , a napięcie masz tam 12v lub 6v , jak dasz zdjęcie bebechów to zobaczymy czy coś wyjdzie.

 

tylko odłącz od prądu w nocy a grzebanie zostaw na rano by kondensatory się rozładowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pisałem w tamtym wątku . Było tam trochę i bzdur. w v5 powinny być 6n1p ktoś zamienił ci , możesz zrobić to bezkarnie :)

A grzebanie robi się bez prądu , Cała sprawa sprowadza się policzenia nóżek i do zmiany pinów , a napięcie masz tam 12v lub 6v , jak dasz zdjęcie bebechów to zobaczymy czy coś wyjdzie.tylko odłącz od prądu w nocy a grzebanie zostaw na rano by kondensatory się rozładowały.

 

Wiem, że bez prądu, ale trochę obawiam się dużych kondów, w teorii, wiem wiem że rozładowuje się je przez żarówkę - mimo to najchętniej oddał bym to komuś do zrobienia, jak nie znajdę kogoś w regionie to najwyżej wyślę do reduktora, bo koleś ma łeb na karku. Szkoda tylko, że dostałem je bez oryginalnego kartonu - tam to było fajnie upakowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę , a najpierw zdjęcie by się bo przydało , bo jak ścieżki trzeba ciąć to możesz nie zechcieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała ta zabawa niczego nie daje

upgrade manty to wg mnie rzeźbienie w gównie, jest masę wątków dotyczących wymiana elektroniki manty : wymiana kondensatorów, podstawek okablowania, potencjometrów , lamp. Wymieniając podstawki, okablowanie , kondensatory, potencjometry wiele się nie uzyska. ktoś tam rzeźbi dla własnej przyjemności

Potem mija kilka miesięcy i cudowny sprzęt szuka nowego właściciela pojawia się ogłoszenie o sprzedaży audiofilskiej manty

Jak chcesz dobry wzmacniacz lampowy kup PCB np traxmana , użyj lamp wg projektu, transformatory głośnikowe Ogonowski, trafo sieciowe toroidy, dźwięk będzie o kilka klas lepszy

`

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę , a najpierw zdjęcie by się bo przydało , bo jak ścieżki trzeba ciąć to możesz nie zechcieć

 

Ty sobie zrobiłeś taką operację, by zmienić lampy pre? Jeśli robiłeś to myślisz, że pcb mogły być różne? Pamiętam, że pisaliście, że różnice były w wartościach elementów. Mam jeszcze zamiar napisać do serwisu Manty, czy może schematy jeszcze posiadają. Ciekawi mnie, czy udało by się sterujące uwspółcześnić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała ta zabawa niczego nie daje

upgrade manty to wg mnie rzeźbienie w gównie, jest masę wątków dotyczących wymiana elektroniki manty : wymiana kondensatorów, podstawek okablowania, potencjometrów , lamp. Wymieniając podstawki, okablowanie , kondensatory, potencjometry wiele się nie uzyska. ktoś tam rzeźbi dla własnej przyjemności

Potem mija kilka miesięcy i cudowny sprzęt szuka nowego właściciela pojawia się ogłoszenie o sprzedaży audiofilskiej manty

Jak chcesz dobry wzmacniacz lampowy kup PCB np traxmana , użyj lamp wg projektu, transformatory głośnikowe Ogonowski, trafo sieciowe toroidy, dźwięk będzie o kilka klas lepszy

`

 

Ja jej tam audiofilską nie nazywam, z założenia był to tani zestaw. Jedni kupili w Realu za około 500 zł, ja kupiłem wtedy z drugiego rzutu i niewiele drożej odkupiłem ją po latach w kompletnym zestawie i ze sporym zapasem ruskich lamp. Jak na moje ucho nie jest tragicznie, zmiana lamp w pierwszym stopniu na GE nie było złym pomysłem. Z drugiej strony i tak mam zamiar ją zostawić do biura - kompaktowość. I tak ma swoje lata i ktoś powinien zrobić jej przegląd, więc siłą rzeczy wymian będzie wymagała. A co jest audiofilskie a co nie nie będę się spierał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu muszę zgodzić się z przedmówcą , bo słucham yaqin-a i nie chce się do manty wracać , co byś jej nie zrobił będzie i tak daleko z tyłu . Różnica jest po postu za duża , smutne lecz prawdziwe.

 

Efekt taki jakbyś zamienił rolki na mercedesa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu muszę zgodzić się z przedmówcą , bo słucham yaqin-a i nie chce się do manty wracać , co byś jej nie zrobił będzie i tak daleko z tyłu . Różnica jest po postu za duża , smutne lecz prawdziwe.Efekt taki jakbyś zamienił rolki na mercedesa .

 

Niby i tak, ale EL34 to i tak zupełnie inna lampa, wynik ewolucji z 6P1. Podobnie jak manta wchodziła, były porównania V5 do Audiolabów na którymś portalu testowych - to zupełnie inny biegun jak np. EL34 I KT88. Tak jak wspominałem dla mnie to i tak początek zabawy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście , ale czy jest sens pchać w nią na siłę kasę , lepiej te 4 stówki na lepszy choćby z 2-giej ręki wzmacniacz odłożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście , ale czy jest sens pchać w nią na siłę kasę , lepiej te 4 stówki na lepszy choćby z 2-giej ręki wzmacniacz odłożyć.

 

Nie wiem ile... Przeglądu i tak wymaga, tak czy inaczej zostaje, bo ciężko trafić raczej coś tak kompaktowego. A przyszłość wiążę raczej minimum z EL34 lub KT88. Chociaż nie ukrywam, że od lat podobają się mi Amplifony. Ciągle w miarę możliwości śledzę forum i serwisy aukcyjne. Gdybym nie miał teraz wydatków remontowych i inwestycji w moją pracę to z miejsca by taki Yaqin, czy Ming Da się u mnie znalazła.

Ta lampa pre co mówiłeś to odpowiednik 12AU7? Może dało by się to przejściówką cokołową załatwić? Puki co i tak 6n3 mam spory zapas, 5670 GE ledwo wygrzana. Jakie tam jeszcze "bezkarnie" ruskie lampy wstawić, bo w starej hybrydzie miałem parę wojskowych 6n1 i 6n2 - z dwojga 6n1 brzmiała lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na myśli 6n1p

 

nie ma odpowiednika plug & play są tylko odpowiedniki plug& pray .

ecc81 to nie odpowiednik jest zbliżona .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12at7 czyli ecce81 .sprawdź 6n1p . 6n1 to chńczyk ,ale to to samo.

 

Właśnie popatrzyłem sobie na parametry i faktycznie odnośnie wzmocnienie największe w przypadku 6n1p porównując z n2p i n3p. Więc w poszukiwaniu basu to dobry trop w moim mniemaniu. W hybrydzie był pełniejszy. Napiszę w dziale kupię/sprzedam, może uda się pomierzoną parkę łyknąć poniżej ceny na lampy elektronowe.pl ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poszukiwaniu basu

 

w janku największy bas miały z ecc81 kolejno od największego - jan (czyli dla wojska) philips ecg równo z rca grey plate , mullard , siemens , tesla (nowa) , elektro harmoniksy , rft .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham swojej fał piątki od początku. Do dobry wzmacniacz jak za te pieniądze. Basu szukaj w innych kolumnach bo te z zestawu górę i średnice maja fajną ale basu to one nawet nie wiedzą jak zagrać. tak mid bym powiedział. W swojej wymieniłem wszystkie lampy mocy 6P1P EW i na pre dałem AEG. Fajnie to gra i wróciłem do niej po przerzuceniu wielu klocków ze względu na aksamitne wysokie tony i średnicę. Ostatnimi czasy wymieniłem potencjometr bo oryginalny zaniemówił. Przyszłość widzę w SET na 845 również najtańszej produkcji chińskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham swojej fał piątki od początku. Do dobry wzmacniacz jak za te pieniądze. Basu szukaj w innych kolumnach bo te z zestawu górę i średnice maja fajną ale basu to one nawet nie wiedzą jak zagrać. tak mid bym powiedział. W swojej wymieniłem wszystkie lampy mocy 6P1P EW i na pre dałem AEG. Fajnie to gra i wróciłem do niej po przerzuceniu wielu klocków ze względu na aksamitne wysokie tony i średnicę. Ostatnimi czasy wymieniłem potencjometr bo oryginalny zaniemówił. Przyszłość widzę w SET na 845 również najtańszej produkcji chińskiej.

 

Ja obecnie mam w pre 5670 GE - AEG też jest to lampa 5670? Jakie lampy mocy obecnie masz w niej? I jakie głośniki byś polecił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5670 AEG w stopniu wejsciowym i 6P1P-EW w stopniu mocy rozyjskie wojskowe.

Kolumny to na dzień dzisiejszy 100 dB Sansui SP-X9 z 43,5 cm głośnikiem basowym. Najlepsze jakie w Zyciu słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.