Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
oiram_zg

Co to za gniazdko w scianie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

uzywam tunera FM do ktorego podlaczona mam antenę - kawalek kabla koncentrycznego. Dziala to slabo u mnie w bloku.

W scianie mam takie oto gniazdo (na zdjeciu), Czy ja się moge podlaczyc pod to gniadko? Jesli tak to jakim typem wtyku. Pewnie dla wielu będzie to oczywistosc, ale ja nie chcialbym czegos spieprzyc.

Czy jest to jakas antena dachowa? w moim pokoju jest tylko takie jedyne gniazdko (poza prądowymi)

dzieki za pomoc,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wygląda na antenowe.Ciekawe tylko co jest po drugiej stronie wpięte. Obstawiam na kablówkę jeśli mieszkasz w bloku, Jeśli w domu to powinieneś wiedzieć jakie kable były kładzione i gdzie oraz czym się kończą. Wtyki antenowe tego typu [url="https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/osprzet-rtv-telefoniczny-i-komputerowy/wtyki-i-zlaczki-antenowe/wtyk-antenowy-f-evodpm6-evology,p266832,l2338.html"]link [/url]. Kupisz to w każdym markecie. Generalnie to obiera się kawałek kabla ekranowanego i nakręca to na kbel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='oiram_zg' timestamp='1520152711' post='4315902']
Witam,

uzywam tunera FM do ktorego podlaczona mam antenę - kawalek kabla koncentrycznego. Dziala to slabo u mnie w bloku.

W scianie mam takie oto gniazdo (na zdjeciu), Czy ja się moge podlaczyc pod to gniadko? Jesli tak to jakim typem wtyku. Pewnie dla wielu będzie to oczywistosc, ale ja nie chcialbym czegos spieprzyc.

Czy jest to jakas antena dachowa? w moim pokoju jest tylko takie jedyne gniazdko (poza prądowymi)

dzieki za pomoc,

pozdrawiam
[/quote]
Raczej to wygląda na gniazdko anteny satelitarnej, z uwagi na gwintowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A w innych pokojach co masz pod to podlaczone? Generalnie podlaczyc mozesz powinno byc lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='krzysmxx' timestamp='1520162131' post='4316041']

Raczej to wygląda na gniazdko anteny satelitarnej, z uwagi na gwintowanie
[/quote]
Nie tylko satelitarne są gwintowane, kablowe również.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Weź kawałek przewodu antenowego, 2szt złączek typu F i odpowiedni dla Twojego radia wtyk antenowy z identycznym gwintem, jaki pokazałeś. Pozarabiaj oncowki kabla, nakręć F-ki i antenowe, włóż do radia i posluchaj, czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi