Skocz do zawartości
IGNORED

Zrodlo dla plikow I Tidal do Chord Hugo 2


funiks

Rekomendowane odpowiedzi

USBridge, kabel USB proponuję wykorzystać dołączony do chorda.

To urzadzenie wystarczy, czy to dopiero poczatek ?

Jak USBridge wypada na tle Auralic Aries Mini czy SOtM sMS 200 mini ? Mam na mysli brzmienie oraz walory uzytkowe, obsluge I stabilnosc pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urzadzenie wystarczy, czy to dopiero poczatek ?

Jak USBridge wypada na tle Auralic Aries Mini czy SOtM sMS 200 mini ? Mam na mysli brzmienie oraz walory uzytkowe, obsluge I stabilnosc pracy.

Jezeli zasilisz go z takich samych jakosciowo zasilaczy to lepszy/lub ten sam poziom jeżeli chodzi o SQ. Co do funkcjonalnosci to kwestia qustu potrzeb i konfiguracji może byc lepiej może być gorzej lub bez różnic.

Napewno w kategori cena jakość mega mocny. Lepiej to tylko wersje ultra, femto, czy jak tam nazywaja producenci swoje topowe transporty za 2000€

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urzadzenie wystarczy, czy to dopiero poczatek ?

Jak USBridge wypada na tle Auralic Aries Mini czy SOtM sMS 200 mini ? Mam na mysli brzmienie oraz walory uzytkowe, obsluge I stabilnosc pracy.

 

SOtM

Stabilność softu, dobra aplikacja sterująca (iPeng), lepsze brzmienie i nie wieje plastikiem.

Rzuć okiem do ogłoszeń - jest na sprzedaż z dodatkami (zwłaszcza zasilanie jest tu kwestią kluczową)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOtM

Stabilność softu, dobra aplikacja sterująca (iPeng), lepsze brzmienie i nie wieje plastikiem.

Rzuć okiem do ogłoszeń - jest na sprzedaż z dodatkami (zwłaszcza zasilanie jest tu kwestią kluczową)

Podpinales pod SOTM dysk zewnętrzny ? Ma ograniczenia co do odczytu z dysków o dużej pojemnosci np. 4TB ?

Jeśli chodzi o brzmienie to do jakiej klasy CD -ka można go porównać ? Mam Chorda Hugo 2 jako dac.

 

Witam wszystkich,

Proszę o Wasze typy dotyczące mojego pytania. Dotychczasowe propozycje biorę pod uwagę, choć nie wykorzystują w pełni założonego budżetu. Może coś wyższej klasy polecacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinales pod SOTM dysk zewnętrzny ? Ma ograniczenia co do odczytu z dysków o dużej pojemnosci np. 4TB ?

Jeśli chodzi o brzmienie to do jakiej klasy CD -ka można go porównać ? Mam Chorda Hugo 2 jako dac.

 

Witam wszystkich,

Proszę o Wasze typy dotyczące mojego pytania. Dotychczasowe propozycje biorę pod uwagę, choć nie wykorzystują w pełni założonego budżetu. Może coś wyższej klasy polecacie ?

 

Tak, ale niestety nie podpinałem tak dużych dysków (tylko SSD128) więc nie mogę potwierdzić czy udźwignie po USB 4TB. Wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie.

Do CDka bym go nie porównywał. To tylko transport plików bez DAC (a to DAC - IMO - w gruncie rzeczy odpowiada za 80% brzmienia całego układu).

Jestem pewien, że z duecie z Hugo 2 jesteś w stanie zlać tyłek niejednemu CDkowi za 10 tys. przy kosmicznie większej funkcjonalności.

 

Wyższy budżet?. Moim zdaniem wchodzenie z SOtM'a 200 np. na Ariesa jest kompletnie pozbawione sensu, chyba, że ktoś chciałby użyć w Ariesie wyjścia AES/EBU wykorzystującego zegary femto. Wtedy tak. Po USB dla mnie lepszy jest SOtM (pod warunkiem, że z poprawionym zasilaniem (np. od Tomanka). Firmowy, wtyczkowy zasilacz to straszne g... no.

 

Wracając do wyższego budżetu. Postęp (wyraźny) dają dopiero Aurender N100H, dCS NB, Bryston BDP3. Ale to są już zupełnie inne poziomy cenowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek zwlaszca w wersji mini to szumiący badziew a nie knkretny zasilacz, wyjscie z jakiego korzystasz w transporcie. i jak ma się do tego czy wykorzystuje zegary Femto czy nie. Nie czytaj takich bredni bo stracisz kasę.

Usbridge allo to sprzet na poziomie jak nie lepszy od sms 200, za polowę ceny,Także można go obslugiwać z ipeng i tu bym się zatrzmał dla Hugo, ew jak byś chciał zaszaleć to wersja ultra jednak nie ma wg mnie sensu. Lepiej zainwestować w roon-a i mieć frajde z eksploracji muzyki w plikach i streamingu.

sms200 był sensownym rozwiazaniem jak. ie bylo usbridge, teraz nie ma racji bytu bo masz dostepne tansze rozwiazanie bez tracenia SQ.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek zwlaszca w wersji mini to szumiący badziew a nie knkretny zasilacz, wyjscie z jakiego korzystasz w transporcie. i jak ma się do tego czy wykorzystuje zegary Femto czy nie. Nie czytaj takich bredni bo stracisz kasę.

 

No to kolega błysnął wiedzą... Proszę czytać ze zrozumieniem.

 

Zegar Femto w Ariesie ma się nijak do zasilania. Chodziło mi o to, że Aries (w pełnej wersji z Femto i zasilaczem) może wypaść lepiej od SOtM'a w niektórych systemach, pod warunkiem użycia łącza AES/EBU, wykorzystując wsparcie femto. Cenię sobie to połączenie. SOtM go nie posiada.

 

Używam Tomaka ULPS Mini i polecam - jeśli ktoś ma na ten temat inne zdanie, szanuję. Zamiast Tomanka, można użyć dedykowanego zasilacza produkowanego przez Koreanczyków z SOtM'a (z tym, że jest sporo droższy). Tak czy owak, wymiana zasilacza wtyczkowego, w przypadku SOtM'a to konieczność (co mnie samego mocno zaskoczyło).

 

Nie znam Allo ale jesli gra tak jak SOtM to gratuluję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tomanek zwlaszca w wersji mini to szumiący badziew a nie knkretny zasilacz, wyjscie z jakiego korzystasz w transporcie. i jak ma się do tego czy wykorzystuje zegary Femto czy nie. Nie czytaj takich bredni bo stracisz kasę.

Usbridge allo to sprzet na poziomie jak nie lepszy od sms 200, za polowę ceny,Także można go obslugiwać z ipeng i tu bym się zatrzmał dla Hugo, ew jak byś chciał zaszaleć to wersja ultra jednak nie ma wg mnie sensu. Lepiej zainwestować w roon-a i mieć frajde z eksploracji muzyki w plikach i streamingu.

sms200 był sensownym rozwiazaniem jak. ie bylo usbridge, teraz nie ma racji bytu bo masz dostepne tansze rozwiazanie bez tracenia SQ.

Myślę, że absolutnie nie żadnej alternatywy dla allo allo, koniecznie z modem good moaning... Ja bym polował na bezpłatne wersje na multipleksie.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co to nie znają nic innego niż to co mają i zachwalają

w sumie to caly kanał warty poogladania, jest tam miedzy innymi test zasilaczy.

Tomanek w wersji mini jest na lm388t co ni jak z poziomem szumów generowanych ma się do rownie wydajnych prądowo rozwiazań na elementach dyskretnych cz chocby tanszym od niego iFi ipower z aktywnym filtrem.

To o czym piszą koledzy wczesniej jest nieaktualne albo blędne z założenia ( Tomanek ).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się porobiło. Teraz to już sam nie wiem co wybrać. Największy problem w tym że nie mam możliwości posłuchać żadnego z wymienionych urządzeń.

 

Myślę, że absolutnie nie żadnej alternatywy dla allo allo, koniecznie z modem good moaning... Ja bym polował na bezpłatne wersje na multipleksie.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Allo powiadasz ? Porównywałes Allo z SOTM ?

Co masz na myśli pisząc " bezpłatne wersje na multipleksie" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla tych co to nie znają nic innego niż to co mają i zachwalają

w sumie to caly kanał warty poogladania, jest tam miedzy innymi test zasilaczy.

Tomanek w wersji mini jest na lm388t co ni jak z poziomem szumów generowanych ma się do rownie wydajnych prądowo rozwiazań na elementach dyskretnych cz chocby tanszym od niego iFi ipower z aktywnym filtrem.

To o czym piszą koledzy wczesniej jest nieaktualne albo blędne z założenia ( Tomanek ).

Dziń dybry,

 

Używam zarówno iFi jak i Tomanków(ale nie mini) oba działają. Wpływ na dźwięk Tomanka jest bardziej znaczący(używam jednego do powerdaca i jednego do mini pc). IFi podpinam to modułu BT - też fajnie działa ale bardziej szlifuje/poleruje. W przypadku Tomanków to dają tak z 30%-40% jakości z komponentów które zasilają.

Nic nie mam do tego całego Allo ale na forum te wszystkie maliny i bridże są otoczone sekciarskim kultem i nachalnie wciskane. To orzypomona terror świadków jehowy. Nie ma jednego czegoś takiego jak jedno rozwiązanie dobre dla wszystkich ani jednej drogi do zbawienia/potępienia. Jak ktoś chce sobie wydać 5000 kpln to jego prawo i nie trzeba mu od razu wciskać sekciarskiego DIY(czy czym tam jest to przezroczyste coś).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

No to się porobiło. Teraz to już sam nie wiem co wybrać. Największy problem w tym że nie mam możliwości posłuchać żadnego z wymienionych urządzeń.

 

Allo powiadasz ? Porównywałes Allo z SOTM ?

Co masz na myśli pisząc " bezpłatne wersje na multipleksie" ?

Wydawanie 5-10 kpln bez odsłuchu to dość karkołomna operacja. Przecież zakup przez Internet daje możliwość zwrotu.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jizas...niedługo to będzie się streamery energią atomową zasilało...

A wystarczy trochę inny system i cała ta "otoczka" psu na budę...

Systemy są tak różne, że ocena jakiekolwiek elementu w innym zestawieniu może,a nawet będzie całkiem inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwerów za 5 kpln to ktoś na forum chwalił produkty Lumin.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jizas...niedługo to będzie się streamery energią atomową zasilało...

A wystarczy trochę inny system i cała ta "otoczka" psu na budę...

Systemy są tak różne, że ocena jakiekolwiek elementu w innym zestawieniu może,a nawet będzie całkiem inna...

Ja wymieniam system raz na dekadę, jak się coś psuje. Kolumny to może wymienię przed emeryturą... ;-).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ic nie mam do tego całego Allo ale na forum te wszystkie maliny i bridże są otoczone sekciarskim kultem i nachalnie wciskane. To orzypomona terror świadków jehowy. Nie ma jednego czegoś takiego jak jedno rozwiązanie dobre dla wszystkich ani jednej drogi do zbawienia/potępienia. Jak ktoś chce sobie wydać 5000 kpln to jego prawo i nie trzeba mu od razu wciskać sekciarskiego DIY(czy czym tam jest to przezroczyste coś).

 

Nikt nie wciska. Autor wątku sam się o to spytał. Dużo tego na forum bo to rewelacyjne rozwiązania w swojej cenie i faktycznie może człowieka szlak trafić jak zapłaci za to samo 2-10 x więcej tylko że jest z z audiofilską otoczką.

A i nie jest to DIY bo kupujemy gotowy player z gotowym uruchomionym oprogramowaniem.

On ma tylko OPCJĘ zmiany oprogramowania i zasilania a nie konieczność. Daje to duże pole do manewrów. Niestety wszystkim a to powoduje dużą ilość wątków i pytań. Jest łatwo i tanio dostępne, jest modyfikowalne. Ale jak wszystko wymaga pewnej wiedzy tu akurat z podstaw elektroniki i podstaw informatyki.

Idź w analog to już "dojrzała" technologia więc n ie będziesz musiał nadążać za zmianami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • Redaktorzy

W cenie do 10 kPLN mamy obecnie na rynku dwie bardzo ciekawe propozycje -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W dodatku oba transporty spokojnie sprawdzą się ze zdecydowanie lepszym przetwornikiem, czyli dobrze rokują na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.