Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
pharel1

Jakie kolumny do lampy >88dB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam kolumn w cenie do 10-15tys do Unison Research Simply Italy 12W. Kolumny muszą mieć efektywnosc powyzej 88dB i impedancja minimalną powyżej 4ohm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='pharel1' timestamp='1520194546' post='4316443']
Witam, szukam kolumn w cenie do 10-15tys do Unison Research Simply Italy 12W. Kolumny muszą mieć efektywnosc powyzej 88dB i impedancja minimalną powyżej 4ohm
[/quote]WLM Lyra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
https://www.stereophile.com/content/jbl-l100-classic-retro-safety-orange-foam-grill-included

Pierwsza wersja gra pięknie z 300B :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam wzmacniacz na El34, myślałem właśnie o WLM ale gdzies czytalem ze cena czesci do kolumn za ponad 10tys to kilkaset zlotych i troche mnie to zniecheciło. Natomiast Heco Direct nie podobaja mi sie, są za szerokie i za niskie, wolę coś standardowego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='pharel1' timestamp='1520199065' post='4316496']
myślałem właśnie o WLM ale gdzies czytalem ze cena czesci do kolumn za ponad 10tys to kilkaset zlotych
[/quote]

To przecież normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Unison Research sam produkuje piękne kolumny, nie ma sensu szukać gdzieś daleko - skoro masz pod nosem. Będą Ci pasowały do wzmacniacza tej samej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='pharel1' timestamp='1520199065' post='4316496']
Myślałem właśnie o WLM, ale gdzieś czytałem ze cena części do kolumn za ponad 10 tys. to kilkaset złotych i trochę mnie to zniechęciło.
[/quote]

Podjedź do kogoś z posiadaczy z dowolnymi innymi i się bezpowrotnie zachęcisz :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z Unison Research Preludio znakomicie, na prawdę bardzo dobrze zgrywają się Klipsh Heresy III. W większości gatunków jest magia. Myślę, że z Simply Italy będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziękuje za odpowiedzi, przemyśle te klipsche i WLM... a jesli o kolumnach unison piszesz to masz na mysli model Max 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Te kolumny z linka ciekawe i ładne, ale jakoś nie wierzę firmie, która w jednym modelu stosuje membrany papierowe a w innym głośniki ceramiczne.
Albo ma się pomysł na dźwięk, albo pomysł na... sprzedaż.

Do samodzielnych WLM Lyra trzeba od razu pomyśleć o dokupieniu WLM Passive Control. Model Diva nie wymaga niczego więcej.
Monitory wszystkie - z WLM Passive Control są także wystarczające.

Ten link powyżej przypomniał mi o kolumnach Zingali - są znakomite. A z WLM kojarzone są czasem (testy w 6moons) ZU Audio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co w tym złego wiele firm ma w swojej ofercie kolumny wysokoskuteczne jak i tradycyjne. Lepsze takie rozwiązanie niż wmawianie klientom ze kolumna o niskiej skuteczności zagra dobrze z lampą. Na stronie producent pisze z czym się co je

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie chodzi o skuteczność, tylko o charakter - całkowicie odmienny. Jeśli zaakceptować taką różnorodność, to kolumny powinny być w każdym salonie, by chętni sobie porównali.
Tymczasem (jak podejrzewam) niemal nigdzie tych kolumn nie ma w stałej ekspozycji. Nie muszą mieć wejścia na rynek jak Hegel, ale jakieś sensowne by się przydało.
Jak wiesz, gdzie są do posłuchania, napisz. Chętnie będę marce kibicował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tubowe grają u mnie okolice Kielc , w Zawierciu z gm70 i 300b w Radomiu u forumowego kolegi z gm70 i w Nowym Saczu z lebenem . Produkuje je mój kolega ale pomysł wspólny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałem na myśli punkty handlowe. Powtarzalne wersje katalogowe. Poczekaj, przypomnę sobie kto ma Hegla u siebie... :-)

Ale dzięki, zainteresowani wiedzą, kogo dopytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolega miał zrobić pomieszczenie odsłuchowe ale postanowił uderzyć bardziej w zagraniczne rynki. Będą niebawem kolejne recenzje i z dużym prawdopodobieństwem dystrybucja na kraje skandynawskie.

Kolumny są powtarzalne wszystko robione na cnc. Katalogi tez są. W przypadku tak niszowego i nie taniego produkty dystrybucja krajowa mija się z celem. Zreszta marketing to sprawa kolegi ja miałem nieco inna wizje promocji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może dość tej kryptoreklamy?

Co do meritum.
Proponuję przyjrzeć się kolumnom Audio Note.
Zwłaszcza, że byłyby jak znalazł gdyby doszło do upgrade amplifikacji (co moim skromnym zdaniem zapewne się zdarzy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no amplifikacja rsczej wolalbym zeby została, dzwięk po wymianie lamp na psvane podoba mi sie bardziej niz sugden a21a v2, nie mowiac juz o krell s-300 ktory gral beznamietnie, prezentscja simly italy trafila w moje gusta i nie chce szybko zmieniac i bawic sie od nowa w szukanie

a takie Heco The Statement - 3 drozne 88dB realne i impedancja 6 ohm moglyby zagrać na 12W?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak chcesz grać cicho, tak do podusi to pewnie dadzą radę.

Przez 10 lat mordowałem się z SETami na 300B oraz pp na El84 i jedno dla mnie jest oczywiste.
Bez 97-99 dB, ale takiej rzeczywistej (nie na papierze) - nie ma sensu brać się za lampowce małej mocy.
Klipsch, Lowther, Goodmans, Altec, PHY-HP, Seas Exitic - tak tytułem przykładu.
Fajne kolumny w tym zakresie robi Shindo czy Auditorium 23 a z tańszych ReViSound. Edytowane przez rochu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co do Heco Statement I, oni tak podają, że niby wydolne, ale nic z tego.
Kolega ma, napędzał 90W Yamahą. Grało ok, ale dupy nie urywało. Bułka na basie.
Potem kupił zestaw ze 120W końcówką mocy i wtedy zagraaaało!
Obecnie ma drugą końcówkę i obie są zmostkowane - dopiero teraz kolumny dają czadu. Edytowane przez EmilioE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rochu ma racje.
Sady wpadnij do mnie z minasami na porównanie mam dwie lampy 8 wat i 16 wat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A słuchałeś tych Klipsch Heresy? mówimy o modelu III czy Anniversaly Edition?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='pharel1' timestamp='1520257619' post='4316784']
a jesli o kolumnach unison piszesz to masz na mysli model Max 1
[/quote]

Ten model lub Max 2, zależnie od wielkości pokoju odsłuchowego, no i od zasobności portfela. Ktoś jeszcze wspomniał o Zu Audio - też polecam, sam na nich gram od dłuższego czasu, wysoka skuteczność 97 dB - ale lampa musi być dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='pharel1' timestamp='1520316761' post='4317199']
[/quote]

Starsza wersja Heresy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Wuelem' timestamp='1520268729' post='4316894']

Do samodzielnych WLM Lyra trzeba od razu pomyśleć o dokupieniu WLM Passive Control. Model Diva nie wymaga niczego więcej.
Monitory wszystkie - z WLM Passive Control są także wystarczające.
[/quote]

Czy to urządzenie ma zastosowanie tylko do kolumn WLM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Można wykorzystać także z innymi kolumnami, nawet podłogowymi. Należy pamiętać, że jeśli dołożymy wypełnienie w niskich partiach, to dla dobrego efektu potrzebny jest szybki środek i ekspresyjna góra pasma. To zmiana w energetyczności, a nie ma kolumn, które by na jej podniesieniu nie skorzystały. Wraz z głośnością dźwięk staje się dobitniejszy, bardziej punktowy i wówczas właściwe dociążenie dolnego krańca pasma pomaga w oddaniu naturalnej skali. Przy cichym słuchaniu (gdy skrajne częstotliwości nie są tak zauważalne) nie ma potrzeby wyrównywania efektywności basu (naturalnego spadku ciśnienia z głośnika) i pogłębiania jego zejścia. WLM jest diabelnie szybki, nieduża membrana 8 cali (modelu Lyra) nie zrobi idealnie całego dźwięku, więc nie ma się co oszukiwać i należy jej pomóc. Albo zostaje zrobić kolumnę niżej schodzącą, sporo wolniejszą - czyli mniej efektywną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='pharel1' timestamp='1520316761' post='4317199']
[/quote]

Oprócz wyglądu obie wersje są identyczne. Jeśli poda Pan miejsce zamieszkania spróbuje wyszukać miejsca gdzie można je odsłuchać. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Audiostereo Magazyn

baner image

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.