Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do lampy >88dB


pharel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam kolumn w cenie do 10-15tys do Unison Research Simply Italy 12W. Kolumny muszą mieć efektywnosc powyzej 88dB i impedancja minimalną powyżej 4ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam kolumn w cenie do 10-15tys do Unison Research Simply Italy 12W. Kolumny muszą mieć efektywnosc powyzej 88dB i impedancja minimalną powyżej 4ohm

WLM Lyra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwsza wersja gra pięknie z 300B :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzmacniacz na El34, myślałem właśnie o WLM ale gdzies czytalem ze cena czesci do kolumn za ponad 10tys to kilkaset zlotych i troche mnie to zniecheciło. Natomiast Heco Direct nie podobaja mi sie, są za szerokie i za niskie, wolę coś standardowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem właśnie o WLM ale gdzies czytalem ze cena czesci do kolumn za ponad 10tys to kilkaset zlotych

 

To przecież normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison Research sam produkuje piękne kolumny, nie ma sensu szukać gdzieś daleko - skoro masz pod nosem. Będą Ci pasowały do wzmacniacza tej samej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o WLM, ale gdzieś czytałem ze cena części do kolumn za ponad 10 tys. to kilkaset złotych i trochę mnie to zniechęciło.

 

Podjedź do kogoś z posiadaczy z dowolnymi innymi i się bezpowrotnie zachęcisz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Unison Research Preludio znakomicie, na prawdę bardzo dobrze zgrywają się Klipsh Heresy III. W większości gatunków jest magia. Myślę, że z Simply Italy będzie podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny z linka ciekawe i ładne, ale jakoś nie wierzę firmie, która w jednym modelu stosuje membrany papierowe a w innym głośniki ceramiczne.

Albo ma się pomysł na dźwięk, albo pomysł na... sprzedaż.

 

Do samodzielnych WLM Lyra trzeba od razu pomyśleć o dokupieniu WLM Passive Control. Model Diva nie wymaga niczego więcej.

Monitory wszystkie - z WLM Passive Control są także wystarczające.

 

Ten link powyżej przypomniał mi o kolumnach Zingali - są znakomite. A z WLM kojarzone są czasem (testy w 6moons) ZU Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym złego wiele firm ma w swojej ofercie kolumny wysokoskuteczne jak i tradycyjne. Lepsze takie rozwiązanie niż wmawianie klientom ze kolumna o niskiej skuteczności zagra dobrze z lampą. Na stronie producent pisze z czym się co je

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o skuteczność, tylko o charakter - całkowicie odmienny. Jeśli zaakceptować taką różnorodność, to kolumny powinny być w każdym salonie, by chętni sobie porównali.

Tymczasem (jak podejrzewam) niemal nigdzie tych kolumn nie ma w stałej ekspozycji. Nie muszą mieć wejścia na rynek jak Hegel, ale jakieś sensowne by się przydało.

Jak wiesz, gdzie są do posłuchania, napisz. Chętnie będę marce kibicował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tubowe grają u mnie okolice Kielc , w Zawierciu z gm70 i 300b w Radomiu u forumowego kolegi z gm70 i w Nowym Saczu z lebenem . Produkuje je mój kolega ale pomysł wspólny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli punkty handlowe. Powtarzalne wersje katalogowe. Poczekaj, przypomnę sobie kto ma Hegla u siebie... :-)

 

Ale dzięki, zainteresowani wiedzą, kogo dopytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał zrobić pomieszczenie odsłuchowe ale postanowił uderzyć bardziej w zagraniczne rynki. Będą niebawem kolejne recenzje i z dużym prawdopodobieństwem dystrybucja na kraje skandynawskie.

 

Kolumny są powtarzalne wszystko robione na cnc. Katalogi tez są. W przypadku tak niszowego i nie taniego produkty dystrybucja krajowa mija się z celem. Zreszta marketing to sprawa kolegi ja miałem nieco inna wizje promocji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dość tej kryptoreklamy?

 

Co do meritum.

Proponuję przyjrzeć się kolumnom Audio Note.

Zwłaszcza, że byłyby jak znalazł gdyby doszło do upgrade amplifikacji (co moim skromnym zdaniem zapewne się zdarzy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no amplifikacja rsczej wolalbym zeby została, dzwięk po wymianie lamp na psvane podoba mi sie bardziej niz sugden a21a v2, nie mowiac juz o krell s-300 ktory gral beznamietnie, prezentscja simly italy trafila w moje gusta i nie chce szybko zmieniac i bawic sie od nowa w szukanie

 

a takie Heco The Statement - 3 drozne 88dB realne i impedancja 6 ohm moglyby zagrać na 12W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać cicho, tak do podusi to pewnie dadzą radę.

 

Przez 10 lat mordowałem się z SETami na 300B oraz pp na El84 i jedno dla mnie jest oczywiste.

Bez 97-99 dB, ale takiej rzeczywistej (nie na papierze) - nie ma sensu brać się za lampowce małej mocy.

Klipsch, Lowther, Goodmans, Altec, PHY-HP, Seas Exitic - tak tytułem przykładu.

Fajne kolumny w tym zakresie robi Shindo czy Auditorium 23 a z tańszych ReViSound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Heco Statement I, oni tak podają, że niby wydolne, ale nic z tego.

Kolega ma, napędzał 90W Yamahą. Grało ok, ale dupy nie urywało. Bułka na basie.

Potem kupił zestaw ze 120W końcówką mocy i wtedy zagraaaało!

Obecnie ma drugą końcówkę i obie są zmostkowane - dopiero teraz kolumny dają czadu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Heresy i bedzie Pan zadowolony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli o kolumnach unison piszesz to masz na mysli model Max 1

 

Ten model lub Max 2, zależnie od wielkości pokoju odsłuchowego, no i od zasobności portfela. Ktoś jeszcze wspomniał o Zu Audio - też polecam, sam na nich gram od dłuższego czasu, wysoka skuteczność 97 dB - ale lampa musi być dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś tych Klipsch Heresy? mówimy o modelu III czy Anniversaly Edition?

 

Starsza wersja Heresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do samodzielnych WLM Lyra trzeba od razu pomyśleć o dokupieniu WLM Passive Control. Model Diva nie wymaga niczego więcej.

Monitory wszystkie - z WLM Passive Control są także wystarczające.

 

Czy to urządzenie ma zastosowanie tylko do kolumn WLM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wykorzystać także z innymi kolumnami, nawet podłogowymi. Należy pamiętać, że jeśli dołożymy wypełnienie w niskich partiach, to dla dobrego efektu potrzebny jest szybki środek i ekspresyjna góra pasma. To zmiana w energetyczności, a nie ma kolumn, które by na jej podniesieniu nie skorzystały. Wraz z głośnością dźwięk staje się dobitniejszy, bardziej punktowy i wówczas właściwe dociążenie dolnego krańca pasma pomaga w oddaniu naturalnej skali. Przy cichym słuchaniu (gdy skrajne częstotliwości nie są tak zauważalne) nie ma potrzeby wyrównywania efektywności basu (naturalnego spadku ciśnienia z głośnika) i pogłębiania jego zejścia. WLM jest diabelnie szybki, nieduża membrana 8 cali (modelu Lyra) nie zrobi idealnie całego dźwięku, więc nie ma się co oszukiwać i należy jej pomóc. Albo zostaje zrobić kolumnę niżej schodzącą, sporo wolniejszą - czyli mniej efektywną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś tych Klipsch Heresy? mówimy o modelu III czy Anniversaly Edition?

 

Oprócz wyglądu obie wersje są identyczne. Jeśli poda Pan miejsce zamieszkania spróbuje wyszukać miejsca gdzie można je odsłuchać. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.