Skocz do zawartości
IGNORED

Małe stereo na ścianę nad biurko do 1000 zł MAX


drucikpk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że tematów typu "Stereo do 1000 zł" było już bardzo dużo. Szukałem, czytałem, ale nie ma nic, co by odpowiedziało na moją zagwozdkę.

 

Na codzień pracuję przy komputerze, więc spędzam przy nim dużo czasu.

Chciałbym zakupić (raczej) używane kolumny i wzmacniacz, aby móc słuchać muzyki w przyzwoitej jakości. Nie musi być głośno, ponieważ głośniki moga stać (wisieć) maksymalnie w ogległości 1,3 m od mojej głowy. Pokój ma ok 9m2 (2,5x4,5m). Dlatego myślę o małych kolumnach z bass-reflexem z przodu (albo zamkniętych), które będę mógł powiesić na ścianie, lub postawić na podstawkach, które przymocuję do ściany.

Poszukuję sprzętu, który zagra ciepło, miłym szybkim basem, wyeksponowaną, ale nie bijącą po uszach górą.

Muzyka której słucham, to: Pop, różna elektroniczna, rock, puszczane z komputera za pomocą karty dźwiękowej, którą jeszcze muszę kupić.

Dla przybliżenia upodobań brzmieniowych, sprzęt, który mam w dużym pokoju to: Onkyo TX-8130 z Dali 505.

W Załączniku jest plan pokoju.

Ze wzmacniaczem raczej problemu nie będzie, ustawi się gdzieś.

Co do kolumn, może Heco Victa prime 202 (te akurat nowe za 500 pln)? Nada się to? Nie za blisko na nie? Tylko ten bass-reflex...

Albo może ktoś wie o dobrze brzmiących głośnikach komputerowych / monitorach?

Może inne pomysły? Może coś z subwooferem?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w tym temacie, ale może jakieś aktywne kolumienki? Może ktoś bardziej obeznany doradzi więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te powinny być wystarczające dźwiękowo i wzrokowo ;-) nie wiem tylko, jak z miejscem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeśli nie bardzo, trzeba szukać coś z subem, zajmują mniej miejsca ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Egg? Hmmm, musiałbym posłuchać, trochę przy drogie, tym bardziej ze obawiam się że cenę tutaj robią dodatki typu bluetooth. Fajną opcją jest wyjście na aktywny subwoofer, który posiadam odłączony i nieużywany. (Jamo 200).

Co do Edifier, przewinęły mi się przez wzrok, tylko zawsze się obawiałem, ze jednak nawet średni zestaw mitorów + wzmacniacza zabrzmi lepiej (W sumie wszystko zależy jakich). Jeśli mówisz, że grają OK i dźwięk może wystarczyć dla "nie audiofila", to muszę się nimi zainteresować. Fajnie by było gdzieś ich posłuchać, muszę pogooglować.

 

Zastanawiałem się też nad Microlab Solo6C (U kolegi kiedyś przez chwilę słyszałem), lecz zrezygnowałem z nich, bo są za duże, bass-reflex z tyłu i ktoś gdzieś napisał, ze jednak używany sprzęt audio (monitory + wzmacniacz) za małą dopłatą zagra lepiej.

Co o tym sądzicie drodzy forumowicze? I jak waszym zdaniem wypadają Microlab Solo6c vs. Edifier 2.0 R1600TIII?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś Magnat MultiMonitor 220 ?

ps. edifier-ów (R1280DB) nie polecam, typowe komputerowe "pierdziawki" bez środka pasma, jakiejkolwiek przestrzeni ... lepiej już powiesić tani soundbar yamahy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach chyba nie ma tego Magnata, a słuchając ostatnio jakichś maluchów tej firmy byłem

mocno zaskoczony jakością dźwięku.

Ciekawa opcja; cena już jak za normalne stereo, o wyposażeniu nie ma co gadać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nawet patefon można podłączyć ..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szrot, jak wcześniej mówiłem, te KEFy troszq za drogie dla mnie. Poza tym raczej napewno musiałbym podłączyć subwoffer.

Panowie, wszystko co podajecie jest droższe niż 1 tys pln. Napewno lepiej zagra, ale jest droższe. Mi chodzi o to, że może być nawet taniej, niż tysiąc pln, to ma być stereo na biurko, które będzie dodatkowych zestawem audio. W salonie mam lepszy zestaw, którego słuchamy wieczorami i weekendami, który swoją drogą też będę chciał upgrade'ować (wymianić kolumny). Dlatego nawet będę celował tutaj w kwotę niższą od 1 tys pln.

 

Co do Edifier R1280DB, słuchałem ich w sklepie, też mnie nie urzekły. Z punktu widzenia typowego audio (wzmacniacz + kolumny), to pierdziawki, fakt. Ale wielu ludziom do grania w gry i słuchania YT wystarczą (nawet zbierają w miarę dobre recenzje). Leszcz nie mi. :p

 

Najprawdopodobniej kupię Edifier r1700bt, Dali to to nie jest, :D ale cena i dobre recenzje kuszą. Piszą, że jest duża różnica między R1280DB. W razie czego, jak będzie straszna tragedia, mam 10 dni na oddanie, oddam i wrócę do punktu wyjscia. :p

 

Ehhh, jakoś ciężko forumowiczom idzie polecenie przykładowych używanych zestawów stereo dla moich wymagań. :p

 

P.S.

W międzyczasie zamówiłem DACa Fiio e10k. Prosty, dobre recenzje, nie drogi, pod usb, powinno być OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Szrot, jak wcześniej mówiłem, te KEFy troszq za drogie dla mnie. Poza tym raczej napewno musiałbym podłączyć subwoffer.

Panowie, wszystko co podajecie jest droższe niż 1 tys pln. Napewno lepiej zagra, ale jest droższe. Mi chodzi o to, że może być nawet taniej, niż tysiąc pln, to ma być stereo na biurko, które będzie dodatkowych zestawem audio. W salonie mam lepszy zestaw, którego słuchamy wieczorami i weekendami, który swoją drogą też będę chciał upgrade'ować (wymianić kolumny). Dlatego nawet będę celował tutaj w kwotę niższą od 1 tys pln.

 

Co do Edifier R1280DB, słuchałem ich w sklepie, też mnie nie urzekły. Z punktu widzenia typowego audio (wzmacniacz + kolumny), to pierdziawki, fakt. Ale wielu ludziom do grania w gry i słuchania YT wystarczą (nawet zbierają w miarę dobre recenzje). Leszcz nie mi. :p

 

Najprawdopodobniej kupię Edifier r1700bt, Dali to to nie jest, :D ale cena i dobre recenzje kuszą. Piszą, że jest duża różnica między R1280DB. W razie czego, jak będzie straszna tragedia, mam 10 dni na oddanie, oddam i wrócę do punktu wyjscia. :p

 

Ehhh, jakoś ciężko forumowiczom idzie polecenie przykładowych używanych zestawów stereo dla moich wymagań. :p

 

P.S.

W międzyczasie zamówiłem DACa Fiio e10k. Prosty, dobre recenzje, nie drogi, pod usb, powinno być OK.

 

Ja mam r1600tIII i gra to lepiej niż znośnie.

Używam bezawaryjnie od 3ch lat, w międzyczasie w domu były presonusy eris e8, jbl lsr 305, adam a7x i adam s3x-v. Zostały edifiery (małe pomieszczenie- 20m2, na komodzie, do telewizora). Po prostu wyglądały najlepiej i w odróżnieniu od pozostałych posiadanych przeze mnie monitorów, jedna kolumienka jest aktywna, więc mniejsza plątanina kabli. Bas jest troszeczkę na kartonową modłę, ale można go zrobić dużo pokrętłem. Ogólnie ten bas jest znośny, ale określiłbym fakturę jako właśnie kartonową (aczkolwiek niewiele ustępuje lsr305, pozostałym monitorom już bardziej).

Góra poprawna. Bez szału, ale poprawna. Tutaj dostały baty od wszystkich monitorów. Ale średnica jest bardziej niż znośna i podoba mi się bardziej niż w e8 i lsr305. Tak więc niby coś za coś, ale cena zestawu była niższa niż jednego lsr305. Cudów nie ma, ale jest rzetelny sprzęcik jako komputerówki. U mnie zaś to substytut soundbara, który nie dość, że tańszy, to gra lepiej i lepiej wygląda (one są naprawdę śliczne, samo wykonanie "na oko" kazało by je wyceniać ze 4x drożej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szrot, jak wcześniej mówiłem, te KEFy troszq za drogie dla mnie. Poza tym raczej napewno musiałbym podłączyć subwoffer.

Panowie, wszystko co podajecie jest droższe niż 1 tys pln. Napewno lepiej zagra, ale jest droższe. Mi chodzi o to, że może być nawet taniej, niż tysiąc pln, to ma być stereo na biurko, które będzie dodatkowych zestawem audio. W salonie mam lepszy zestaw, którego słuchamy wieczorami i weekendami, który swoją drogą też będę chciał upgrade'ować (wymianić kolumny). Dlatego nawet będę celował tutaj w kwotę niższą od 1 tys pln.

 

Co do Edifier R1280DB, słuchałem ich w sklepie, też mnie nie urzekły. Z punktu widzenia typowego audio (wzmacniacz + kolumny), to pierdziawki, fakt. Ale wielu ludziom do grania w gry i słuchania YT wystarczą (nawet zbierają w miarę dobre recenzje). Leszcz nie mi. :p

 

Najprawdopodobniej kupię Edifier r1700bt, Dali to to nie jest, :D ale cena i dobre recenzje kuszą. Piszą, że jest duża różnica między R1280DB. W razie czego, jak będzie straszna tragedia, mam 10 dni na oddanie, oddam i wrócę do punktu wyjscia. :p

 

Ehhh, jakoś ciężko forumowiczom idzie polecenie przykładowych używanych zestawów stereo dla moich wymagań. :p

 

P.S.

W międzyczasie zamówiłem DACa Fiio e10k. Prosty, dobre recenzje, nie drogi, pod usb, powinno być OK.

I jak tam te Edifiery?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tego tx8130 odpuść.

2. Przy 1.5m lepiej jak BR jest z tyłu.

 

Zainteresuj się raczej starszym sprzętem, okolice roku 2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.