Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Onkyo TX-8150 + jakie kolumny, kable?


DAC-DAC

Rekomendowane odpowiedzi

Wujek dostał używany amplituner Onkyo 8150 od kolegi (który przeskoczył na 8270 :) ) i pyta się jakie kolumny oraz kable do niego dokupić?? Nowe w cenie do 2000 zł (niestety tylko dwa tysiaki może wydać na nie!)

 

Znalazłem na Allegro kilka zestawów, ale najciekawiej wyglądają:

1) Monitor Audio MR6 Refference - 2000 zł.

oraz

2) Wharfedale 230 - 1800 zł

 

Które będą lepsze? Czy jest w Warszawie salon który będzie miał je do odsłuchu ( to wydają się być popularne kolumny (cena) )?

 

Jakie niedrogie kable do nich dokupić?

 

Kolumny pod muzykę typu POP/ JAZZ/ ROCK/ INSTRUMENTALNĄ.... Pomieszczenie ponad 35 m.kw.

 

DZIEKI !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable to kup zwykle z miedzi beztlenowej,nie wiem z jakiego miasta jesteś,wiec zadzwoń do salonów w Swoim mieście i zapytaj czy mają takie tanie do odsluchow,bo u mnie akurat z tych tańszych nie mieli,mozesz też wypożyczyć dziś przez neta np od S4 i q21

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na miejscu z zakupem w budżecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale również te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na miejscu można posłuchać

Wharfedale w pobliżu np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno namawiam na wspomniane przez Ciebie Monitor Audio MR6. To bardzo dobry zestaw, oferujący równy, dobrze dociążony dźwięk. Bez problemu taki zestaw nagłośni salon ponad 35m2. Tak naprawdę w podobnym przedziale cenowym trudno będzie znaleźć coś lepszego, natomiast z Warszawy do nas jest 1.5-godziny drogi, zapraszam serdecznie. W salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Kwestia okablowania - atrakcyjnie cenowo i przyzwoicie pod względem jakości okablujemy system modelem Melodika MDC2250G lub w wersji fabrycznie konfekcjonowanej MDSC25.

W przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też przesłuchać niedrogie Indiana Line Nota 550 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/indiana-line-nota-550.html.

Są na pewno w jednym z naszych trzech salonów w Warszawie.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale do 2000 zł najlepszym rozwiązaniem będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kolumny dysponują szybkim i masywnym dźwiękiem, ale przede wszystkim zaskakują stereofonią. Okablowanie to koniecznie niemieckie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena niska, a kabel produkowany w Niemczech potrafi zaskoczyć, najlepiej z firmowymi wtykami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zapraszam do wypożyczenia na odsłuch kolumny i kable dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

W takiej cenie jak MR6 ciężko będzie dostać coś lepszego, a jakościowo i barwą dźwięku wychodzą całkiem nieźle, więc jak najbardziej polecam.

 

Okablowanie, zwykła miedź beztlenowa przekroju 2x2,5.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi!

 

 

Wujek przesłuchał Wharfedale 230 i ocenił je słabo, grają przeciętnie. Podobają mu się Yamahy FS350 (ładne, dobrze wykonane, ale jak grają? ). Jedzie jeszcze przesłuchać MR6 i powoli dochodzi do wniosku że trzeba głębiej sięgnąć do portfela...

 

Mówi, że do 2700-3000 zł za komplet jest skłonny dać. Ja znalazłem powystawowe (nieco uszkodzone) Zensory 7 poniżej 3000 zł. Może iść w Dali?

 

DAC-DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Dac_dac. Ile by Wujek nie byl sklonny wysypac z pprtfela kupno bez odsluchu to strzal w księżyc,

Naprawdę ze ta samą kase można kupić cos co gra bez polotu oraz set ktory będzie grał genialnie,

 

Ale to juz tylko nabywca moze ocenić co jest co,

Ja na odsluchacb odrzucilem szystkie polecane sety....a kupiłem to co mi sie podobało.....

To Wy bedziecie tego słuchać a nie ludzie z forum i to Wam ma.sie podobać,U mnie zostalo Monitor Audio bronze 5. Spokojnie do.kupienia ponizej 3tys,Pamietaj sklepy daja rabaty.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Dac_dac. Ile by Wujek nie byl sklonny wysypac z pprtfela kupno bez odsluchu to strzal w księżyc,

 

 

karsk - masz rację! Im więcej jest się skłonnym wydać, tym ......gorzej! Jest wtedy większy wybór i zaczyna boleć głowa :)

 

Co do rabatów, wiem, już dostałem PW od kilku sklepów.

 

DAC-DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A im większy rabat, tym dużo mniej amatorów na nietrafione zamówienia ...:-(

 

Co masz na myśli ? zdawało mi się że wyraźnie napisałem - najpierw odsłuch....

 

druga rzecz - to chyba naturalne, ze rabat czy zejście z ceny podnoszą atrakcyjność oferty.....

 

 

DAC-DAC - i tak i nie, z jednej strony wybór większy, z drugiej......przecież nikt nie przesłuchał wszystkiego co jest na rynku w danym budżecie.....chodziło mi o to żeby przesłuchać to co możesz (przy zakładanym wysiłku - ile nam się chce jeździć szukać itd...) przesłuchujesz to co masz możliwość i albo czujesz ze coś trafiłeś albo nie ( i wtedy szukasz dalej... ;)) - uwierz mi poznasz ten moment ;)

 

Jak dziś pamiętam jak po którymś odsłuchu moja małżonka stwierdziła " przestań....myślisz ze trafisz na coś co wbije Cię w fotel......przecież to tylko głośniki...." po czym 3 odsłuchy później sama zwiększyła budżet bez mrugnięcia okiem o ponad 1000 zł....;) - bo jeden z setów zrobił dokładnie takie wrażenie,

 

....zawsze może być lepiej....;) chodziło mi o to żeby wybierać to co Wam się podoba, nie denuncjując broń boże żadnego forum, po prostu to WAM ma się podobać i tyle ;)

 

Ale ja tam jestem amatorem i jest to mój pierwszy zestaw tego typu....pewnie że może być lepiej, sam widzę elementy które pewnie da się poprawić... co nie zmienia opinii ze to był najciekawszy z tych odsłuchanych, ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Heco Music Style 900 ( grają ładnie ) - jest jakaś rozsądna alternatywa dla nich (w podobnej cenie)? Czy na tym zakończyć poszukiwania?

 

DAC-DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym skorzystać z postu gdyż jestem posiadaczem od niedawna Tx- 8150 i szukam kolumn do niego. Nie jestem znawcą, jednak chciałbym, żeby brzmiały ciepło i wyraziście, z wyczuwalnym basem. Mam pokój ok. 16 m2 i nastawiłem się na kolumny podstawkowe, używane do 600 zł ( taki budżet na dziś). Nie chce sugerowć ale myślałem o Mission 772, JM lab Tandal 505, Monitor Audio gold 7... a żeby bass reflex szedł na przód.

Pomożecie w wyborze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.