Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór kolumn podłogowych do wzmacniacza Pioneer A 30


Stachu88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

piszę z pytaniem jakich wiele ale proszę o konkretną poradę osób mających dużą wiedze i doświadczenie w doborze sprzętu.

Przerzuciłem bardzo dużo tematów na forach odnośnie doboru kolumn do różnych wzmacniaczy ale również i do mojego wzmacniacza Pioneer A 30 (w zestawie z Pioneer PD 30, N30 i PL30).

 

Do tej pory używałem kolumn podstawkowych Pioneer S CN 301 LR. Potem miałem okazję używać Tonsila New Mildton 170 w idealnym stanie. Przyszedł jednak czas na "poważniejsze" kolumny. Wybór pada na kolumny podłogowe, najlepiej trójdrożne.

 

Mam kilka pomysłów co do wyboru kolumn i czekam na Wasze opinie i porady:

 

-STX Electrino 200

-STX FS 250

-Jamo S626

-Jamo S628

 

Odsłuchy w salonie 20 m2 na planie kwadratu. Miejsce odsłuchowe oddalone o 2-3m od kolumn.

Mój budżet wynosi max 2 000 zł. Najlepiej w zakresie 1300-1800 zł. Interesują mnie jedynie nowe kolumny.

 

Przeglądam wiele ofert sklepów z sprzętem audio i często polecane są Boston Acoustics 250, Indiana Line 250, Pearl Opal 20 lub Magnaty, Tagi itd.

 

Z góry dziękuje za życzliwe porady. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Polecam w 100% Melodika BL40 - dobry bas, wysoka dynamika, ładny wygląd, środek też dosyć mocny. Robią wrażenie! Drugą propozycją jest Monitor Audio MR6 ze względu na cenę do jakości.

Zapraszam na odsłuch.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo zalecam odsłuch przy zakupie kolumn do tego wzmacniacza!.

Jeśli mają być nowe to wybierz się na osłuch do najbliższego salonu, koniecznie ze swoim wzmacniaczem!

Naprawdę nie warto kupować na ślepo, bo co człowiek to inne gusta i słuch, a doradców zawsze wielu.

Do tego twój wzmacniacz potrzebuje wysoko-skutecznych kolumn, bo nie jest to zbyt wydajny amp.

Nie kombinuj, tylko zapakuj wzmacniacz i zrób sobie wycieczkę do najbliższego salonu, a najlepiej kilku.

Słuchając kilku zestawień, nabędziesz cennego doświadczenia i będziesz miał porównanie, jak różnie potrafią zagrać dane kolumny z twoim wzmacniaczem. Bez odsłuchu możesz się zapędzić w kozi róg, bo za chwile będziesz myślał o wymianie sprzętu, zamiast skoncentrować się na słuchaniu muzyki. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Kiedyś w pewnym salonie audio do wzmaka pioneera bardzo polecano mi kolumny Heco. W granicach 2-2.5tys można wyrwać Heco music style 900 lub aleva gt602.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Polecam w 100% Melodika BL40 - dobry bas, wysoka dynamika, ładny wygląd, środek też dosyć mocny. Robią wrażenie! Drugą propozycją jest Monitor Audio MR6 ze względu na cenę do jakości.

Zapraszam na odsłuch.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

 

Do kompletu firmowe kable i bardzo dobry set gotowy. Do tego teraz gratis można dostać dodatkową parę kolumn za 700zł

https://sklep.rms.pl/promocja-melodika-bl40-mkii-bl40mk2-bl40-mk2-bl40mkii-kolumny-podlogowe-stereo-2-szt-melodika-bl10-kolumny-podstawkowe-surround-stereo-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuję za odpowiedz na mojego posta. Rzeczywiście jedyne co mi zostaje to zabrać wzmaka i posłuchać kolumn w miejscach, salonach odsłuchowych.

Wiem, że Kraków to potężne miasto ale jakies sprawdzone przez Was adresy polecacie?

 

Moje myśli ewoluują i ostatnio dużo dobrego wyczytałem pod katem kolumn:

 

- Pylon Audio Coral 25

- Monitor Audio Mr4

 

Tak więc sugestię Pylon Audio Pearl i Monitor Audio Mr6 brzmia dobrze, bo chyba zaczynam mysleć w dobrą stronę.

Kolumn Melodika BL 40 nie znam ale zaraz po napisaniu posta "doszkole" się teoretycznie odnośnie tych konkretnie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w KrK na odsłuchy jeździłem do HiFiStation, Audio Mix, ale najwięcej sprzętu ma gość z Art Audio, tyle że w Niepołomicach.

Słuchałem tego Pioneera z Melodiką i rzeczywiście to było bardzo udane połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo dzięki za praktyczne i przydatne informacje. Zatem kolumny jakie biorę do swoich "testów" to również Melodika BL 30.

Na pewno pojade do Hifi Station i do Audio Mix. Do Art Audio będzie mi również po drodze.

 

Dam znać co wybiorę i podziele się swoimi wrażeniami.

 

Na koniec mam takie przemyślenie odnośnie bi-wiringu. Czy koniecznie warto w to iść w klasie sprzętu jaki bede mieć.

Sam zabieg jest prosty i kusi, żeby wykonać ten upgrade.

Druga rzecz to kolce, cokoły itp. Na ile pomagaja na ile przeszkadzają. Mam na myśli moj konkretny przypadek.

Wiem, że zdania są podzielone.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.