Jump to content
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn

zoombie

Recommended Posts

Witam koledzy. Zakładam osobny temat bo tematy na forum nie rozwiazuja mojego dylematu ale do żeczy.

Stoje przed dylematem wyboru kolumn.

Wzmacniacz nas nad 356bee źrudło onkyo nc7050 + gramofon (na razie lichy ale zmiana w puźniejszym czasie). Muzyka jakiej słuchamy z żonką to różnego rodzaju rock, metal i lata 80. Budżet tak do 4000 tyś. Kolumny które wstępnie wytypowalismy to: ( kilka juz odsłuchanych)

Nowe:

1.Dali zensor 7 - przestrzeń dźwieku fajna, niskie tony teoszke słabe, przy szybkim metalu troszke bałaganu sie robi

2. Pylon audio saphire 31 - z basem juz lepiej ale moglo by byc chyba lepiej a moze zmiana ustawienia by pomogla. Przestrzen moim zdaniem gorsza od dali. Ale wiecej porzadku na scenie.

3. Monitor audio bronze 6 - nie odsłuchane, nie wiem jak graja

4. Dynavoice 6 za ciemne granie.

I moze jeszcze jakies propozycje?

I jeszcze moze jakies używane ale w teochę niższych pieniążkach:(tych żadnych nie słuchałem)

1.Focal 816 chorus V

2.Kolumny Monitor Audio RS6

3.Mission m35i

4.Mission m34

Missiony dlatego że sie sprzedały właśnie m71. Albo inne propozycje

Od dźwieku oczekiwał bym przestrzeni, dobrego basiku i reszta toru wyrównana. Kolumny w kierunku bardziej jasnych.

Mam nadzieje że koledzy teoszkę pomogą i pokierują w którym kierunku iść.

Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie podałeś wielkości salonu, zakładam źe jest to 20-30m2.

Na pewno warto odsłuchać Monitor Audio Bronze 6 (https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-6.html) lub jeśli pomieszczenie nie jest większe niż 26m2, także wyższą i lepsza serię Silver 6 (https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-6.html). To dużo swobody w graniu, wyraźna, analityczna góra pasma, dobra podstawą basową. Ciekawą alternatywą jest Focal Chorus 716 (https://www.q21.pl/focal-chorus-716.html). Może spodobać Ci się zestaw System Audio Saxo 40 (https://www.q21.pl/system-audio-saxo-40.html). To kolumny trochę droższe, jednak poza świetną dynamiką, dobrą analitycznością zapewniają dużą plastyczność, spójność grania, gesty dobry środek pasma. Na koniec można także posłuchać najnowszej linii Heco Aurora np. największy model Aurora 1000 (https://www.q21.pl/heco-aurora-1000.html).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty finansowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Poza wyżej wymienionymi rozeiązaniami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w k9mfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Witam koledzy. Zakładam osobny temat bo tematy na forum nie rozwiazuja mojego dylematu ale do żeczy.

Stoje przed dylematem wyboru kolumn.

Wzmacniacz nas nad 356bee źrudło onkyo nc7050 + gramofon (na razie lichy ale zmiana w puźniejszym czasie). Muzyka jakiej słuchamy z żonką to różnego rodzaju rock, metal i lata 80. Budżet tak do 4000 tyś. Kolumny które wstępnie wytypowalismy to: ( kilka juz odsłuchanych)

Nowe:

1.Dali zensor 7 - przestrzeń dźwieku fajna, niskie tony teoszke słabe, przy szybkim metalu troszke bałaganu sie robi

2. Pylon audio saphire 31 - z basem juz lepiej ale moglo by byc chyba lepiej a moze zmiana ustawienia by pomogla. Przestrzen moim zdaniem gorsza od dali. Ale wiecej porzadku na scenie.

3. Monitor audio bronze 6 - nie odsłuchane, nie wiem jak graja

4. Dynavoice 6 za ciemne granie.

I moze jeszcze jakies propozycje?

I jeszcze moze jakies używane ale w teochę niższych pieniążkach:(tych żadnych nie słuchałem)

1.Focal 816 chorus V

2.Kolumny Monitor Audio RS6

3.Mission m35i

4.Mission m34

Missiony dlatego że sie sprzedały właśnie m71. Albo inne propozycje

Od dźwieku oczekiwał bym przestrzeni, dobrego basiku i reszta toru wyrównana. Kolumny w kierunku bardziej jasnych.

Mam nadzieje że koledzy teoszkę pomogą i pokierują w którym kierunku iść.

Pozdrawiam

Ja podpowiadam Audio Academy Hiperiony.

Piękna scena bas na wysokim poziomie z Nad -em poleca producent.

Obowiązkowa pozycja do odsłuchu.

Można wypożyczyć do posłuchania.

Hidden Content

W domu. Kupujesz wysyłkowo, coś Ci nie odpowiada, odstępujesz od umowy i płacisz tylko za odesłanie. Sprzedawca zwraca cenę kolumn + koszt wysyłki. Inna opcja to jeździć i słuchać, ale kupić też przez Internet, bo wtedy w ciągu 14 dni można zrezygnować bez podania przyczyny po odsłuchu w domu. Te JBL powinny spełnić Twoje oczekiwania.

Hidden Content

Monitor Audio Bronze 6 zdecydowanie sprawdzają się w charakterze kolumn do cięższej muzyki podobnie jak Heco Aurora, ponieważ w muzyce rock lat 80' i metalu, w którym jak wejdzie podwójna stopa w perkusji trzeba nad tym nadążyć. Pytanie jakich słuchasz zespołów, ponieważ jeżeli w rockowej będzie to Talking Heads, czy też Kiss, a w metalu Running Wild, Sepultura, czy też Metalllica, to nie bałbym się solidnej podstawy basowej, ponieważ nagrania te były w dużej mierze realizowane "garażowo" i wtedy możesz spokojnie iść w Heco, bo one ściągną lekko górę i nie będą męczyć Cię "talerzami", a bas w miejscach gdzie go brakuje przez swoisty charakter nagrania, który jest trochę klimatem Metallica tamtych lat, natomiast jeżeli z kolei słuchasz Pink Floyd, czy też Iron Maiden to zastanów się bardziej nad Monitor Audio, które oprócz ocieplenia niskich zakresów dodadzą jeszcze świetną rozdzielczość i zbudują znacznie przestrzenniej scenę muzyczną, a więc tylko delikatnie podkreślą to co w np. Pink Floyd jest i tak już niezłe.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Hidden Content

Ostatnia wypowiedź bardzo pomocna. Czyli kierunek bardziej audio monitor. Scena przede wszystkim. Z tego powodu uważam że dla mnie dali sensor 7 ładniej zagrały od pylon safire. Troszkę opinii też poczytałem i posłuchałem tak przez neta ich i przy takiej ogólnym zestawieniu do odsłuchu będą szły: hyperiony, Heco Aurora tylko nie wiem czy 700 czy 1000, monitor audio bronze 6 i JBL i też myślę czy nie 280 bo 290 już większe będą.

Hidden Content

Mam Aurory 1000,wszystko brzmi naturalnie,ale zalezy od utworu,jak jest duzy bas to trzeba zmniejszac,j a wczoraj na wysokiej glosnosci,musialem wylaczyc pure audio i na utworze massive attack do filmu Blade2 zmniejszyc bas do -5 bo by mi łuski z ryb opadły w akwarium

Hidden Content

Do takiego pomieszczenia jakim dysponujesz możesz się nie bać 1000-ek, tym bardziej, że mają wysoką skuteczność i nie są zbyt trudne do wysterowania, a przy niższych poziomach głośności będą miały znacznie bardziej zoptymalizowaną dynamikę, co będzie skutkowało pełniejszym dźwiękiem przy niższych wartościach potencjometra głośności. Monitor Audio również w tej kwestii są ciekawe.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Hidden Content

Dokładnie to co Grzesik napisał,przy cichym słuchaniu niczego nie brak,jest bas i wszystko,ja je mam w 18 metrach,nie musisz słuchać na full przecież,a zawsze zapas może się przydać :-) tylko że jest tysiąc złotych różnicy cenowej między 700 a 1000,bardzo uniwersalna kolumna,różne gatunki muzyczne brzmią inaczej,tak jak powinny :-) nie zastanawiaj sie,bo nie ma nad czym :-) z S4 jak zamowisz rano, to na drugi dzień masz je w domu przez kuriera

Hidden Content

A jeszcze może ktoś by porównał wymienione kolumny do mission m35i. Te akurat używane. Czy jest sens wogóle co porównywać? Wcześniej jak napisałem miałem m71 i jak na monitory granie mi odpowiadało z nadem :p.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.