Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner i Wzmacniacz + 1 para kolumn


Mid4s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

nie mogłem znaleźć odpowiedzi więc pytam.

Mam Amplituner bez wyjść pre out. Amplituner ma wyjście Zone2. Czy można połączyć Amplituner ze wzmacniaczem przez wyjście Zone2, podpiąć kolumny do wzmacniacza tak by oglądając filmy korzystać z Ampli a słuchając muzyki korzystać ze wzmacniacza. Czy ktoś próbował takiego rozwiązania i czy w ten sposób nic nie spalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podłączyć wzmacniacza do wyjść ZONE 2 z amplitunera, bo to tak jakbyś podłączał wzmacniacz do wzmacniacza - chwila nieuwagi i na pewno coś jebnie :)

 

Wyjścia PRE OUT w amplitunerze można podłączyć do wzmacniacza stereo (choć oczywiście lepiej do końcówki mocy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podłączyć wzmacniacza do wyjść ZONE 2 z amplitunera, bo to tak jakbyś podłączał wzmacniacz do wzmacniacza - chwila nieuwagi i na pewno coś jebnie :)

 

Wyjścia PRE OUT w amplitunerze można podłączyć do wzmacniacza stereo (choć oczywiście lepiej do końcówki mocy).

 

Z całym szacunkiem ale Zone2 właśnie służy do tego by podłączyć inny sprzęt i korzystać z niego np w innym pomieszczeniu. Bardziej interesuje mnie to dlaczego przy takim podłączeniu nie będę mógł oglądać filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale Zone2 właśnie służy do tego by podłączyć inny sprzęt i korzystać z niego np w innym pomieszczeniu.

 

A rzeczywiście, coś mi się potegowało, myślalem o zone 2 jako o wyjściu w postaci zacisków kolumnowych.

 

Reszty pytania też za bardzo nie rozumiem.

Jeśli podłączysz wzmacniacz do wyjścia ZONE2, i fronty do tego wzmacniacza, to wtedy nie będziesz miał podłączonych frontów do amplitunera. Będziesz mógł słuchać tylko w stereo.

W przypadku "zone 1" nie będziesz miał frontów.

 

No chyba, że będziesz miał dwie pary kolumn podłączone, ale chyba nie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale Zone2 właśnie służy do tego by podłączyć inny sprzęt i korzystać z niego np w innym pomieszczeniu. Bardziej interesuje mnie to dlaczego przy takim podłączeniu nie będę mógł oglądać filmów.

To co Cię powstrzymuje żeby samemu sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Cię powstrzymuje żeby samemu sprawdzić?

 

Boje się by czegoś po moich ustawieniach nie spalić :/

 

A rzeczywiście, coś mi się potegowało, myślalem o zone 2 jako o wyjściu w postaci zacisków kolumnowych.

 

Reszty pytania też za bardzo nie rozumiem.

Jeśli podłączysz wzmacniacz do wyjścia ZONE2, i fronty do tego wzmacniacza, to wtedy nie będziesz miał podłączonych frontów do amplitunera. Będziesz mógł słuchać tylko w stereo.

W przypadku "zone 1" nie będziesz miał frontów.

 

No chyba, że będziesz miał dwie pary, kolumn podłączone, ale chyba nie o to chodzi.

 

Ja rozumiem to w ten sposób:

wszystkie źródła z Amplit. (dekoder TV, CD czy Blu Ray) po wciśnięciu w pilocie przycisku Zone 2 wysyłają sygnał bezpośrednio na to łącze a więc do wzmacniacza do którego podpięte są kolumy.

Myślałem że może ktoś wie jak to działa bo jak wspomniałem wcześniej boję się coś sfajczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie czy to wyjście z ampli jest regulowane czy stałe?

Jeżeli regulowane to może być problem, bo ax450 nie ma wejścia na końcówki mocy i można coś tam sfajczyć.

Choć ja mam u siebie podłączony odtw. multimedialny z reg. wyjściem po rca do normalnego wejścia we wzmacniaczu i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie czy to wyjście z ampli jest regulowane czy stałe?

Jeżeli regulowane to może być problem, bo ax450 nie ma wejścia na końcówki mocy i można coś tam sfajczyć.

Choć ja mam u siebie podłączony odtw. multimedialny z reg. wyjściem po rca do normalnego wejścia we wzmacniaczu i jest ok.

 

Co to znaczy czy jest regulowane? bo nie bardzo wiem o co chodzi :(

Amplituner podłączam do wzmacniacza pod wejście np AUX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie źródła z Amplit. (dekoder TV, CD czy Blu Ray) po wciśnięciu w pilocie przycisku Zone 2 wysyłają sygnał bezpośrednio na to łącze a więc do wzmacniacza do którego podpięte są kolumy.

 

Ale ten zone 2 to jest dokładnie to samo pomieszczenie, tak?

 

Bo w takim przypadku będzie tak jak pisałem, ZONE 2 będzie działać w stereo, ZONE 1 nie będzie działać bo nie będzie miało podłączonych frontów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten zone 2 to jest dokładnie to samo pomieszczenie, tak?

 

Bo w takim przypadku będzie tak jak pisałem, ZONE 2 będzie działać w stereo, ZONE 1 nie będzie działać bo nie będzie miało podłączonych frontów.

 

Ale jak pisałem sygnał np z Bluray-a idzie poprzez zone 2 do wzmacniacza do którego podpięte są kolumny wiec chyba powinno grać :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zone 2 będzie działało, wszystkie źródła będą mixowane do stereo i będzie ok.

Problem jest z zone 1 bo wtedy grają kolumny podłączone bezpośrednio do amplitunera, albo przez PRE OUT.

 

Innymi słowy kolumny które są w zone 2 nie są jadnocześnie w zone 1 - tak bym to widział.

 

Jeśli chodzi ci o to, o co generalnie wszystkim, czyli, żeby włączyć wzmacniacz stereo do konfiguracji, żeby podnieść jakość grania w stereo, to to się robi korzystając z wyjść PRE OUT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zone 2 będzie działało, wszystkie źródła będą mixowane do stereo i będzie ok.

Problem jest z zone 1 bo wtedy grają kolumny podłączone bezpośrednio do amplitunera, albo przez PRE OUT.

 

Innymi słowy kolumny które są w zone 2 nie są jadnocześnie w zone 1 - tak bym to widział.

 

Jeśli chodzi ci o to, o co generalnie wszystkim, czyli, żeby włączyć wzmacniacz stereo do konfiguracji, żeby podnieść jakość grania w stereo, to to się robi korzystając z wyjść PRE OUT.

 

W skrócie chodzi mi o to że kiedy chce oglądać film to leci z Amplitunera a jak chce posłuchać muzyki to włączam wzmacniacz to wszystko przy 1 parze kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie chodzi mi o to że kiedy chce oglądać film to leci z Amplitunera a jak chce posłuchać muzyki to włączam wzmacniacz to wszystko przy 1 parze kolumn

 

Czyli standardowo.

 

Źródła masz podpięte do amplitunera. Amplituner podłączasz z wyjść PRE OUT do wzmacniacza stereo.

Minusem takiego rozwiązania jest to, że cokolwiek chcesz zrobić musisz włączać i amplituner i wzmacniacz.

 

Jak rozumiem chodzi ci tylko o to, żeby uniknąć włączania amplitunera i wzmacniacza jednocześnie.

To można zrobić tylko przy pomocy przełącznika do kolumn typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standardowo.

 

Źródła masz podpięte do amplitunera. Amplituner podłączasz z wyjść PRE OUT do wzmacniacza stereo.

Minusem takiego rozwiązania jest to, że cokolwiek chcesz zrobić musisz włączać i amplituner i wzmacniacz.

 

Jak rozumiem chodzi ci tylko o to, żeby uniknąć włączania amplitunera i wzmacniacza jednocześnie.

To można zrobić tylko przy pomocy przełącznika do kolumn typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No nie do końca mnie dobrze zrozumiałeś :)

w pierwszym poście napisałem, że Ampli nie posiada wyjść PRE OUT a jedynie Zone2. Dla mnie nie ma znaczenia czy oba sprzęty będą włączone jednocześnie czy nie :) Interesuje mnie czy tak jak chciałbym je podłączyć będą zachowywały się jakby były połączone przez Pre out?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podwójne okablowanie, tylko trzeba pamiętać aby przypadkowo nie włączyć ampli i wzmaka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy podwójne okablowanie, tylko trzeba pamiętać aby przypadkowo nie włączyć ampli i wzmaka ;)

Generalnie wyjść (w tym przypadku głośnikowych wzmacniacza i amplitunera) nie powinno się łączyć.

 

Mam Amplituner bez wyjść pre out

W dawnych czasach radziłem sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dywagacje.

Drogi autorze, jeżeli chciałbyś kino 5.1 i więcej to takie połączenie nie ma sensu.

Jeżeli to ma być stereo to śmiało możesz łączyć z wyjścia Zone2, tam jest sygnał na jednym poziomie głośności.Głośnością będziesz sterował z poziomu wzmacniacza.

Sygnał z Zone 2 musisz koniecznie podłączyć pod wejścia Aux, CD, tuner, Network itp.

Sygnału z takiego wyjścia w żadnym wypadku nie wolno podłączać pod Main In lub Power Amp Direct we wzmacniaczu, właśnie przez to że to wyjście nie jest Pre Out.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale można chyba użyć jeszcze takiego czegoś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zadziała i da się zrobić tak jak chcesz. Po prostu w momencie kiedy chcesz oglądać film będziesz musiał korzystać ze strefy main, czyli głównej, natomiast jak będziesz chciał słuchać stereo to przełączasz się na Zone2 i po sprawie, wszystko działa. Będziesz tylko musiał o przełączaniu się pomiędzy strefami w zależności od tego, z którego rozwiązania będziesz chciał korzystać (kino, czy stereo). Co więcej możesz nawet korzystać z obu stref jednocześnie w tym samym momencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ale mocno zakręcony wątek autor ma talent pisania tak by nikt nie rozumiał.. :) przynajmiej ja nic nie złapałem o co chodzi.

 

Rozumiem że masz:

1. Wzmacniacz stereo yamaha ax400.

2. Ampilituner yamaha rx v679.

3. 5 kolumn - z tym że fronty są podłączone do wzmacniacza kablem głośnikowym, central i sorroundy są kablem głośnikowym podpięte są do amplitunera.

 

Teraz chcesz aby w przypadku oglądania filmu sygnał RCA z amplitunera poszedł do wejścia wzmacniacza. W przypadku stereo nie ma znaczenia czy ampilituner bedzie włączony czy nie bo wzmak. będzie grał z innego źródła (inne wejścia rca).

 

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz oczywiście jedną parę kolumn, to to nie zadziała, żeby było jasne. Ja rozumiem z Twojego posta, że masz dwie pary, w innym wypadku logiki w tym nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule kolega napisał że ma 1 pare kolumn.

 

Pytanie teraz czy chce je mieć podłączone tylko do wzmacniacza (kablem głośnikowym), czy jednocześnie też kablem głośnikowym do amplitunera.

 

Coś czuje że będzię jak na zdjęciu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.