Skocz do zawartości
IGNORED

Podłaczenie 2 subwooferów w kinie i niezależnie w stereo


Procz

Rekomendowane odpowiedzi

 

W DTS każdy dźwięk czy wokal ma swoje miejsce w innym głosniku co za tym idzie w innym miejscu pomieszczenia.

Dopiero tu słyszę fortepian, wokal, gitarę, czy inny dżwięk w pełnym jego wydaniu. Takim jaki był surowy przy produkcji. Od początku do jego zamilknięcia.

Muzyka dostaje innego wymiaru i doznania są zupełnie inne.

Może warto posłuchać....

 

Po pierwsze w DTS masz dźwięk mocno skompresowany, stratnie, to słychać. I choćby z tego powodu nie usłyszysz jego prawdziwej barwy i brzmienia, przede wszystkim na harmonicznych.

Jak napisałem, to jest sztuczne. Tak jakbyś siedział pomiędzy muzykami na scenie.

To moje zdanie.

 

W naturze (w sali koncertowej) mamy fale odbite i rozproszone, które docierają do naszych uszu ze wszystkich stron. One, ich wzajemne proporcje, tworzą charakterystyczną dla danego miejsca akustykę. Systemy wielokanałowe przybliżają to znacznie lepiej niż stereo, gdzie wszystko jest (nienaturalnie) z przodu.

 

Tiaaaaa ... i skrzypce słyszysz z tyłu.

 

Nie słuchałeś widocznie dobrego systemu stereo.

 

Trzecie. Juz napisałem. Dźwięk dookólny to filmy i koncerty, obraz plus dźwięk, a nie studyjne wydziwadła, które na pierwszy słuch brzmia fajnie a potem z przykenością wracasz do dobrego stereo gdzie scena i wszystko ukłąda sie przed tobą jak w naturze.

 

 

 

Kto co lubi i jak muzyka na niego wpływa:)

 

Przejdźmy do 2 subwooferów bo o tym jest temat. Chciałbym je mieć i dobrze ( najlepiej) podłączyć

 

Zgoda. My się z Bobcatem tak lubimy. I mamy jak widac na postrzeganie muzyki, filmów, sprzetu odmienne zdania.

 

Dwa suby mieć warto. Warto jeden pozyczyć i sprawdzić jak będzie. W systemie kinowym oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo 2.2 też będzie ok- pod warunkiem, ze sub będzie powiązany że "swoim" kanałem, prawidłowo sestrojony i umiejscowiony pod kolumną, lub w przypadku podłogowej- tuż obok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo 2.2 też będzie ok- pod warunkiem, ze sub będzie powiązany że "swoim" kanałem, prawidłowo sestrojony i umiejscowiony pod kolumną, lub w przypadku podłogowej- tuż obok.

 

Pełna zgoda ... tylko po co? Chyba, że masz małe monitorki które kończą się w rzeczywistości( a nie w specyfikacji) na 70Hz.

 

Mój system stereo jest na 15" papierach kończących się w rzeczywistości na 35Hz i niczego mi w muzyce nie brakuje. 30Hz z kilkudecybelowym spadkiem jeszcze jest. Organów słucham raz na 5 lat. A jeśli już to wolę je na żywo bo one brzmią w wielgaśnych kubaturach. Do tego ten instrument stworzono.

 

 

 

a7aa5ccf7b6bf2249bd7e8e6eeaad227.png

 

 

Podobnie jak zestroić sub z kolumnami stereo. Chyba, że pasywny sub na aktywnej zwrotnicy.

Robiłem próby z aktywnym subem jako dodatek do stereo i jego wpływ był znikomy, a pojawiały się problemy z poziomem głośności przy różnych realizacjach.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w DTS masz dźwięk mocno skompresowany, stratnie, to słychać.

 

SACD to zapis bezstratny. BD Pure Audio mają albo DTS-HD MA albo wręcz LPCM. A więc również bezstratne.

 

Tak jakbyś siedział pomiędzy muzykami na scenie.

To moje zdanie.

 

Szanuję to zdanie, ale go nie podzielam. Po pierwsze (jak wspomniałem) usadowienie mnie wśród orkiestry może być celowym zabiegiem reżyserskim i dodatkowym środkiem wyrazu artystycznego, przykład takiego nagrania podałem. Po drugie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nagranie wielokanałowe pure audio razi Cię sztucznością a zapisane tymi samymi technikami gdy dodatkowo towarzyszy mu obraz - już nie. Dostrzegam tu brak konsekwencji.

 

Tiaaaaa ... i skrzypce słyszysz z tyłu.

 

Falę bezpośrednią nie, gdyż ta idzie po prostej od skrzypiec do moich uszu. Ale generowane przez nią fale odbite i rozproszone usłyszę z wielu kierunków, także z tyłu.

 

Nie słuchałeś widocznie dobrego systemu stereo.

 

Słuchałem. Różnych, nie jeden raz. Zdania na temat odsłuchu wielokanałowe na podstawie tych odsłuchów nie zmieniłem. Wprost przeciwnie, utwierdziły mnie one w moim upodobaniu do 5.1.

 

Jedyna u mnie zmiana - to przekonanie do odsłuchu tak, jak muzyka zastała nagrana: jeśli dwukanałowo - to w stereo, a jeśli w 5.1 - to musi być od początku zapisana w tym formacie. Przestały mi podobać się zabawy w uprzestrzennianie stereo do 5.1 za pomocą układów typu Dolby Pro-Logic II, gdyż efekty rażą sztucznością.

 

Zgoda. My się z Bobcatem tak lubimy. I mamy jak widac na postrzeganie muzyki, filmów, sprzetu odmienne zdania.

 

Może się zdziwisz ale ja do Ciebie nic nie mam. Gdy mnie atakujesz - odpowiadam "pięknym za nadobne". Tylko tyle. Chyba potrafimy się pięknie różnić i pozostać przy swoich zdaniach?

 

Dwa suby mieć warto. Warto jeden pozyczyć i sprawdzić jak będzie. W systemie kinowym oczywiście.

 

Może się na taki eksperyment skuszę. Do muzyki słuchanej w stereo.

 

Rozumiem że te dwa subwoofery powinny być identyczne? Nie jeden od Sasa drugi od Lasa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SACD to zapis bezstratny. BD Pure Audio mają albo DTS-HD MA albo wręcz LPCM. A więc również bezstratne.

 

 

 

Szanuję to zdanie, ale go nie podzielam. Po pierwsze (jak wspomniałem) usadowienie mnie wśród orkiestry może być celowym zabiegiem reżyserskim i dodatkowym środkiem wyrazu artystycznego, przykład takiego nagrania podałem. Po drugie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nagranie wielokanałowe pure audio razi Cię sztucznością a zapisane tymi samymi technikami gdy dodatkowo towarzyszy mu obraz - już nie. Dostrzegam tu brak konsekwencji.

 

 

 

Falę bezpośrednią nie, gdyż ta idzie po prostej od skrzypiec do moich uszu. Ale generowane przez nią fale odbite i rozproszone usłyszę z wielu kierunków, także z tyłu.

 

 

 

Słuchałem. Różnych, nie jeden raz. Zdania na temat odsłuchu wielokanałowe na podstawie tych odsłuchów nie zmieniłem. Wprost przeciwnie, utwierdziły mnie one w moim upodobaniu do 5.1.

 

Jedyna u mnie zmiana - to przekonanie do odsłuchu tak, jak muzyka zastała nagrana: jeśli dwukanałowo - to w stereo, a jeśli w 5.1 - to musi być od początku zapisana w tym formacie. Przestały mi podobać się zabawy w uprzestrzennianie stereo do 5.1 za pomocą układów typu Dolby Pro-Logic II, gdyż efekty rażą sztucznością.

 

 

 

Może się zdziwisz ale ja do Ciebie nic nie mam. Gdy mnie atakujesz - odpowiadam "pięknym za nadobne". Tylko tyle. Chyba potrafimy się pięknie różnić i pozostać przy swoich zdaniach?

 

 

 

Może się na taki eksperyment skuszę. Do muzyki słuchanej w stereo.

 

Gdybyś czytał dokładnie to może byś zrozumiał.

 

O DTS nie było do ciebie. Trzeba być slepym żeby tego nie zauważyć bo cytat był bezpośrednio nad.

 

Koncerty !!! Realizacjja koncertu 5.1 jest zupełnie inna niż studyjna realizacja 5.1. Na prawdę tego nie słyszysz?

 

Nie, w studyjnym dźwięku wielokanałowym instrumenty słychac np. z tyłu. Bezpośrednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerty !!! Realizacjja koncertu 5.1 jest zupełnie inna niż studyjna realizacja 5.1. Na prawdę tego nie słyszysz?

 

Może zatem spytam inaczej. Czy wielokanałowe nagranie pure audio z koncertu razi Cię, a gdy do tego samego dźwięku dodamy obraz - już nie?

 

Muzyka organowa 5.1 jest nagrywana w zabytkowych katedrach.

 

Nie, w studyjnym dźwięku wielokanałowym instrumenty słychac np. z tyłu. Bezpośrednio.

 

Czasem tak ma być, o czym pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zatem spytam inaczej. Czy wielokanałowe nagranie pure audio z koncertu razi Cię, a gdy do tego samego dźwięku dodamy obraz - już nie?

 

Muzyka organowa 5.1 jest nagrywana w zabytkowych katedrach.

 

 

 

Tak, razi mnie. Dla mnie 5.1 to kino domowe czyli połączenie dźwięku z obrazem. Muza bez obrazu w 2.0.

Podobnie jak wstawianie sub(ów) do systemu stereo. Jakby nie można było zastosowac kompletnego głośnika przenoszącego całe pasmo.

Sub(y) w systemie wielokanałowym gdzie 5 lub więcej głośników jest odpowiednio cięte, a sub przekazuje ścieżkę niskich częstotliwości.

A reszta to są wyłącznie ciekawostki i wynalazki.

Howgh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się diametralnie różnimy. I niech tak pozostanie.

 

Dla mnie 5.1 to kino domowe czyli połączenie dźwięku z obrazem. Muza bez obrazu w 2.0.

 

Kwadrofonia była bez obrazu. Czyste audio.

 

Podobnie jak wstawianie sub(ów) do systemu stereo. Jakby nie można było zastosowac kompletnego głośnika przenoszącego całe pasmo.

 

Musiałyby to być kolumny odpowiednio duże, najlepiej podłogówki. Nie każdy ma warunki i miejsce. Bierze małe monitory i wtedy aż się prosi uzupełnić dół. Od razu dodam że nie mam na myśli sprzętu typu pierdzigrajki z marketu, ale jakiś dobrej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się diametralnie różnimy. I niech tak pozostanie.

 

 

 

Kwadrofonia była bez obrazu. Czyste audio.

 

 

 

Musiałyby to być kolumny odpowiednio duże, najlepiej podłogówki. Nie każdy ma warunki i miejsce. Bierze małe monitory i wtedy aż się prosi uzupełnić dół. Od razu dodam że nie mam na myśli sprzętu typu pierdzigrajki z marketu, ale jakiś dobrej klasy.

 

Tia, a subwoofer nie zajmuje miejsca. A monitory na standach zajmują mniej miejsca niz podłogowe. Same stereotypy i zakłamania. Jak branża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, a subwoofer nie zajmuje miejsca. A monitory na standach zajmują mniej miejsca niz podłogowe. Same stereotypy i zakłamania. Jak branża.

 

Jeśli monitory muszą stać na standach (jak się u nas powszechnie uważa) - dlaczego w języku angielskim nazywają się "półkowe" (bookshelf)?. Może jednak nie muszą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary dobrego subwoofera do zastosowań muzycznych (REL T-Zero):

 

216 x 241 x 260 mm

 

Nawet dla kogoś mającego problem z miejscem dla umieszczenia swoich "zabawek" nie powinien to być problem. W przeciwieństwie do podłogówek.

 

Można je postawić na subwooferach :-)

 

Monitory mogą być półkowe i stać na stojakach- czy stojak nie ma na górze półki?

 

Nazwa bookshelf sugeruje, że chodzi o regał i półkę z książkami, na której stawiamy również monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nazwa bookshelf sugeruje, że chodzi o regał i półkę z książkami, na której stawiamy również monitory.

 

No to gratuluję takiego słuchania. Brawo. Lepiej już nic nie pisz w temacie słuchania stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie słucham, ale znam ludzi że owszem. Co w tym złego skoro im to odpowiada? Tak się nie ustawia? Co znaczy słowo "się"?

 

Już raz wspominałem, jak widać nieskutecznie: od zwracania mi uwagi na niestosowność moich wpisów jest Moderacja i założyciel wątku. Ponawiam prośbę abyś zechciał znać swoje miejsce w szyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

SACD to zapis bezstratny. BD Pure Audio mają albo DTS-HD MA albo wręcz LPCM. A więc również bezstratne.

 

 

 

Szanuję to zdanie, ale go nie podzielam. Po pierwsze (jak wspomniałem) usadowienie mnie wśród orkiestry może być celowym zabiegiem reżyserskim i dodatkowym środkiem wyrazu artystycznego, przykład takiego nagrania podałem. Po drugie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nagranie wielokanałowe pure audio razi Cię sztucznością a zapisane tymi samymi technikami gdy dodatkowo towarzyszy mu obraz - już nie. Dostrzegam tu brak konsekwencji.

 

 

 

Falę bezpośrednią nie, gdyż ta idzie po prostej od skrzypiec do moich uszu. Ale generowane przez nią fale odbite i rozproszone usłyszę z wielu kierunków, także z tyłu.

 

 

 

Słuchałem. Różnych, nie jeden raz. Zdania na temat odsłuchu wielokanałowe na podstawie tych odsłuchów nie zmieniłem. Wprost przeciwnie, utwierdziły mnie one w moim upodobaniu do 5.1.

 

Jedyna u mnie zmiana - to przekonanie do odsłuchu tak, jak muzyka zastała nagrana: jeśli dwukanałowo - to w stereo, a jeśli w 5.1 - to musi być od początku zapisana w tym formacie. Przestały mi podobać się zabawy w uprzestrzennianie stereo do 5.1 za pomocą układów typu Dolby Pro-Logic II, gdyż efekty rażą sztucznością.

 

 

 

Może się zdziwisz ale ja do Ciebie nic nie mam. Gdy mnie atakujesz - odpowiadam "pięknym za nadobne". Tylko tyle. Chyba potrafimy się pięknie różnić i pozostać przy swoich zdaniach?

 

 

 

Może się na taki eksperyment skuszę. Do muzyki słuchanej w stereo.

 

Rozumiem że te dwa subwoofery powinny być identyczne? Nie jeden od Sasa drugi od Lasa?

Najlepiej żeby były identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nic nie pisać na temat muzyki ale muszę Ci pmcomp napisać coś ciekawego co dziś w nocy ponownie usłyszałem.

 

Zanim do tego przejdę a przede wszystkim do tematu to chciałbym powiedzieć, że nigdzie nie mówię że Stereo jest gorszę a omawiane 5.1 lepsze.

 

Jak pisałem Wszytko zależy co słuchasz.

Jedne nagrania tylko stereo, jedne 5.1 a jedne to vinyl.

 

Choć tego ostatniego nie mam to miałem okazje przesłuchać w tym formacie ścieżkę dźwiękowa do filmu Ostatni Mohikanin....

 

I byłem zachwycony.

 

Natomiast już inne nagranie w ogóle mi nie podchodziły w tej formie. Nie powinno sie wrzucać wszystkiego do jednego wora.

Stereo jest najlepsze i to najlepiej na winylu bo to nieprawda. Tak samo jak 5.1

 

Gdy kupie kiedyś sobie gramofon to tylko dla kilku płyt i ich pięknego wydania.

 

Reszty będę słuchał na cd

 

A jak będę chciał "połączyć" się z muzyką to zrobię sobie nastrój w pomieszczeniu i włączę ulubione 5.1

 

JA lubię się otaczać muzyką i być zaskakiwany gdy np. BJORK szepcze mi do prawego ucha na jednej z jej płyt dts 5.1.

choć już jej kolejna brzmi wielokanałowy kiepsko.

 

a teraz do rzeczy:

 

W nocy porównałem sobie nagranie na płycie w dwóch różnych zapisach.

Jedno to płyta Bluray Audio 192hkz/24 stereo, druga to Bluray DTS HD MasterAudio 5.1.Całość w PURE AUDIO.

 

Na przykładowym jednym z utworów na nagraniu 5.1 słyszymy dodatkową linie melodyczną/ dźwięk której/go NIE MA na stereo.

Można pomyśleć, że w stereo tego nie słychać ale nagranie jest tak czyste i świetnej jakości że nie sposób się pomylić. Utwór jest minimalistyczny więc nie ma mowy o niedosłuchu.

 

 

 

Już kiedyś pisałem, że gdy zmieniłem sprzęt na dużo lepszy odkryłem swoje znane płyty 5.1 jako nowe nagrania ( nie tylko jakościowo)

Producent płyty podczas masteringu nagrania zgrał wszytko co miał od twórcy w całości

W stereo już nie. ( nie wiedzieć czemu)

 

Jak widać mastering wykonał w zupełnie inny sposób przez co brzmienie dźwięków jest zupełnie inne(dokładniejsze)

 

 

 

 

Jak mówiłem wcześniej te nagrania brzmią inaczej i słyszy często się więcej i lepiej( nie na każdej płycie).

Są to bez wątpienia inne aranżacje a wiec po części nowe nagrania

 

 

Jeśli się słucha muzyki jak odbioru całości to może to nie mieć większego znaczenia.

 

Jeśli interesuje cie strona techniczna, DETALE, smyczki z tym związane to ma to kolosalną różnicę!

 

 

Dalego też nadal uważam, że Twoja teoria, że to jest złe lub co gorsza sztuczne jest błędna. Chodzi TYLKO o to co słyszymy a nie co nam sie podoba i w jakiej formie.

 

Zapraszam Cie do siebie abyś to sam posłuchał. Jeśli nie usłyszysz różnicy, nie usłyszysz tego czego nie ma na tym samym nagraniu w innej formie to bierzesz ten cały majdan co mi gra.

 

 

 

Wracając do tematu. Znalazłem artykuł w którym był test dwóch subwooferów, gdzie jeden grał jako główny a drugi dodatkowy juz innej marki i był odcięty całkowicie i grał tylko przy najniższych rejestrach podczas "akcji" w filmie. Ma ktoś takie rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takiego ustawienia, tylko że na 4 suby.

Dwa duże, dwa małe, odcięte niżej.

Hmmm.

Szału nie ma.

Pokój grzmi porostu.

Niskie rejestry dostają dodatkowego kopa.

A to wcale takie fajne nie jest.

 

Moim zdaniem.

Wystarczy dwa duże, dobrze ustawione i skalibrowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy porównałem sobie nagranie na płycie w dwóch różnych zapisach.

Jedno to płyta Bluray Audio 192hkz/24 stereo, druga to Bluray DTS HD MasterAudio 5.1.Całość w PURE AUDIO.

 

Na przykładowym jednym z utworów na nagraniu 5.1 słyszymy dodatkową linie melodyczną/ dźwięk której/go NIE MA na stereo.

Można pomyśleć, że w stereo tego nie słychać ale nagranie jest tak czyste i świetnej jakości że nie sposób się pomylić. Utwór jest minimalistyczny więc nie ma mowy o niedosłuchu.

 

 

 

Jak widać mastering wykonał w zupełnie inny sposób przez co brzmienie dźwięków jest zupełnie inne (dokładniejsze)

 

 

 

 

Jak mówiłem wcześniej te nagrania brzmią inaczej i słyszy często się więcej i lepiej( nie na każdej płycie).

Są to bez wątpienia inne aranżacje a wiec po części nowe nagrania

 

 

 

 

Mam mnóstwo płyt SACD wielokanałowych. Ale odtwarzanie ich na sprzęcie kina domowego, gdzie charakterystyki kierunkowe głośników są do kina domowego, moim zdaniem nie ma sensu. A budowanie systemu 5.1 do takiej muzyki nie ma u mnie racji bytu z braku miejsca. Juz teraz w salonie mam 17 głośników.

 

Co do nagrania jak wyboldowałem odpowiedź jest prosta i sam to napisałeś ... inna realizacja. Być może nawet 5.1 robił ktoś inny niż 2.0.

 

O cyfrze możemy długo dyskutować ale ... do analogu z taśmy matki nie ma żadnego startu.

 

Wczoraj robiłem kopie tych trzech pozycji, słuchając oczywiście w trakcie:

 

hliBHX.jpg

 

6ohxyj.jpg

 

vQRJSw.jpg

 

 

I to jest jakość, a nie "jakoś "5.1. Jedne z najlepszych pozycji taśm matek jakie słuchałem i jakie przeszły przez moje ręce. Mam dwie pierwsze pozycje jako wydania z tych taśm ale masterowane pod CD i wydane na CD. Duuuża różnica na niekorzyść w stosunku do taśmy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mnóstwo płyt SACD wielokanałowych. Ale odtwarzanie ich na sprzęcie kina domowego, gdzie charakterystyki kierunkowe głośników są do kina domowego, moim zdaniem nie ma sensu. A budowanie systemu 5.1 do takiej muzyki nie ma u mnie racji bytu z braku miejsca.

 

 

Trzeba przyznać, że nagrania 5.1 mają swoją jedną poważną wadę. A mianowicie wokal.

O ile w jednych nagraniach brzmi rewelacyjnie to już w innych brzmi zupełnie inaczej niż w stereo

 

Pytanie brzmi na ile słaby jest centralny czy też różnicą tą powoduję, że centralny nie jest takim samym głośnikiem co fronty.

 

Zawsze zastanawiałem się na tym jaki będzie wpływ elektroniki na odbiór jeśli Fl, FR, C będą jednakowe lub wg założeń ( dla audio 5.1) również tyły. Co będzie gdy podłącze 5 podłogówek. Jak zareaguje piec i jaki będzie odbiór kina przy takim złożeniu.Ile stracę a ile zyskam kino /muzyka.

 

Wniosek nasuwa się sam. Skoro fronty to nasze najlepiej brzmieniowo kolumny i z nich otrzymujemy najlepszy dźwięk to przy słuchaniu dts 5.1 gdzie ścieżka jest nagrana na poszczególne kanały a sam zapis jest sam w sobie bardzo dobry to aby uzyskać tak samo dobry dźwięk z wszystkich kanałów powinne być one takie same.

 

Jaki to będzie miało wpływ na kino domowe lub w ogóle? Co z wydajnością prądu dla 5 dużych kolumn?

 

 

I to jest jakość, a nie "jakoś "5.1. Jedne z najlepszych pozycji taśm matek jakie słuchałem i jakie przeszły przez moje ręce. Mam dwie pierwsze pozycje jako wydania z tych taśm ale masterowane pod CD i wydane na CD. Duuuża różnica na niekorzyść w stosunku do taśmy.

 

Zupełnie nie mój klimat. Ale nie sposób sie nie zgodzić, że to brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 podłogowe i centralny z takimi samymi przetwornikami, jak fronty.

Nie narzekam na dźwięk 5.1 przy koncertach, czy z SACD.

 

Czym to napędzasz? Czy zawsze tak było?Jeśli nie to czemu dołożyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mnóstwo płyt SACD wielokanałowych. Ale odtwarzanie ich na sprzęcie kina domowego, gdzie charakterystyki kierunkowe głośników są do kina domowego, moim zdaniem nie ma sensu. A budowanie systemu 5.1 do takiej muzyki nie ma u mnie racji bytu z braku miejsca.

 

 

Trzeba przyznać, że nagrania 5.1 mają swoją jedną poważną wadę. A mianowicie wokal.

O ile w jednych nagraniach brzmi rewelacyjnie to już w innych brzmi zupełnie inaczej niż w stereo

 

Pytanie brzmi na ile słaby jest centralny czy też różnicą tą powoduję, że centralny nie jest takim samym głośnikiem co fronty.

 

Zawsze zastanawiałem się na tym jaki będzie wpływ elektroniki na odbiór jeśli Fl, FR, C będą jednakowe lub wg założeń ( dla audio 5.1) również tyły. Co będzie gdy podłącze 5 podłogówek. Jak zareaguje piec i jaki będzie odbiór kina przy takim złożeniu.Ile stracę a ile zyskam kino /muzyka.

 

Wniosek nasuwa się sam. Skoro fronty to nasze najlepiej brzmieniowo kolumny i z nich otrzymujemy najlepszy dźwięk to przy słuchaniu dts 5.1 gdzie ścieżka jest nagrana na poszczególne kanały a sam zapis jest sam w sobie bardzo dobry to aby uzyskać tak samo dobry dźwięk z wszystkich kanałów powinne być one takie same.

 

Jaki to będzie miało wpływ na kino domowe lub w ogóle? Co z wydajnością prądu dla 5 dużych kolumn?

 

 

Na wszystkich prezentacjach przygotowywanych przez Philipsa i SONY w latach 90-ych gdy format SACD wchodził na rynek systemy wielokanałowe do audio były przygotowane jako 5 identycznych, wolnostojących kolumn.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co gdy będą dwa suby?

 

W kinie dwa pod AV i gra

 

a w stereo? jak macie podłączone?

 

 

 

Rożne priorytety.

W stereo dba sie o jak najlepsza integracje z lewa i prawa kolumna i odcina sie bardzo nisko; determinuje to tez pozycje sub’ow.

Natomiast w kinie chodzi o uzyskanie liniowego, równego basu w możliwie całym pomieszczeniu dla wszystkich oglądających, co powoduje ze suby, zalezy od akustyki pomieszczenia, raczej nie bedą stały przy lewej i prawej kolumnie frontowej....

W przeciwnym razie ustawienie sub’ow pod stereo i KD jednocześnie bedzie kompromisem z lepszym lub gorszym rezultatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tego nie rozumieją, że ustawienia głosników pod kino domowe nie ma nic wspólnego z ustawieniem pod stereo czy pod audio w 5.1. A wystarczy trochę poczytać i potem ... duuuuzo eksperymentować w swoim własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czym to napędzasz? Czy zawsze tak było?Jeśli nie to czemu dołożyłeś?

Od początku tak sobie system robiłem, jak jest.

Napędzany jest końcówką mocy marantz 7 kanałową. (Fronty w bi-amp).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tego nie rozumieją, że ustawienia głosników pod kino domowe nie ma nic wspólnego z ustawieniem pod stereo czy pod audio w 5.1. A wystarczy trochę poczytać i potem ... duuuuzo eksperymentować w swoim własnym systemie.

 

 

Nie do końca nie rozumieją. Cześć z nich w tym i ja chce znaleźć złoty środek. Za rok będę budował własną sale kinową. Przejrzałem setki stron jak ją zbudować oraz tyle samo jak ma grać dobrze ustawione stereo i reszta. Od dwóch lat uczę się, zbieram informację i doświadczenia innych jak ma wyglądać projekcja jak i gdzie mają grac meble. Kolejny rok nadal będę to robił.

Ma ten sam problem co większość: KASA

Nie zbuduje sobie nagłośnienia jak THX prawi i dołożę dodatkowy system tylko do audio żeby było jak być powinno bo mnie nie stać.

Świadom jestem że nie da się tego pogodzić żeby w kinie było super i w muzyce również.

 

Zbudować akustycznie tak pomieszczenie żeby tu i tu grało jak najlepiej.

 

Ustawić tak subwoofery by grały doskonale w obu przypadkach.

 

 

Wymieniając te Wasze doświadczenia można do czegoś dojść. Znaleźć ten kompromis dla siebie.

Czasem zamiast wykresów i wytycznych ważniejszy w tym wszystkim jest zdrowy rozsądek i przede wszystkim to co Nas cieszy i daje satysfakcje.

 

W moim przypadku mam trochę łatwiej bo filmów z racji braku aktualnie dobrych tytułów oglądam dużo mnie niż słucham muzyki. Czasem raz w miesiącu. W związku z tym będę szedł bardziej z ustawieniami pod audio.

 

Które to łatwiej pogodzić z kinem. Teraz z dupy akustyką jestem zadowolony. Brak mi tylko klimatu pomieszczenia, wygodnego fotela i dużego ( dla siebie) panoramicznego ekranu z jakością takiego np. Sony HW 55 no i omawianego dobrego basu

 

Jeszcze są inne bardzo ważne rzeczy w życiu i szukanie doskonałości juź chyba nie ma czasu. Lata lecą i nie wiadomo kiedy padnie na słuch i pozamiatane.

Złoty środek i satysfakcja z tego co się ma i daję nam radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest tzw. [dobry bass]. Podaj info o treści i minutnik zdarzenia.

Chodzi o konkretny tytuł, info o wydaniu , wersja itp. ...

Sprawdzimy czy to aby jest właściwy przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.