Skocz do zawartości
IGNORED

Podłaczenie 2 subwooferów w kinie i niezależnie w stereo


Procz

Rekomendowane odpowiedzi

A co to jest tzw. [dobry bass]. Podaj info o treści i minutnik zdarzenia.

Chodzi o konkretny tytuł, info o wydaniu , wersja itp. ...

Sprawdzimy czy to aby jest właściwy przykład.

 

 

Widać, że źle zostałem zrozumiany. Dobry bas do satysfakcjonujący dla mnie bas.

Gdyby było jak mówisz dobry bas wg jakiejś tam definicji, opisu to mógłbyś to podważyć w 5 sekund. Tylko ,że nic byś nie udowodnił bo w każdej chwili użytkownik dwóch DD+18 w dobrze wykonanym akustycznym pomieszczeniu poważyłby wszystko o czym mówimy.

 

Powtarzam to do znudzenia. Satysfakcja dla samego siebie. W innym przypadku można po drodze rozłożyć ręce. A przecież nie oto chodzi.

 

Kino domowe, własne sale kinowe czy sale audio nie są tylko dla bogatych.

Jeśli się ma warunki lokalowe, mnóstwo samozaparcia, wytrwałości, umiejętności i pasji to można osiągnąć sukces bez większych pieniędzy i wytycznych matematycznych jak ma to być

 

 

@Procz dorozumiewam się że dokument ITU-R BS.2159-4 jest Ci doskonale znany?

 

Nie. Dokument ten nie jest mi doskonale znany.

 

Zanany mi jest doskonale za to na chwilę obecną:

 

-materiał, którym wyłożę ściany, sufit, a który maksymalnie zatrzymuje światło projekcji ( bo malować ścian nie mam zamiaru)

 

-materiał transparentny akustycznie aby ukryć kolumny w specjalnie zaprojektowanych przeze mnie boksach i uzyskać efekt kolumn za ekranem transparenty jak w kinie a mieć bardzo dobra lokalizacje/ ustawienie kolumn do odsłuchów stereo,

 

- materiał do budowy ścian, podłóg, ich wykończenia a przede wszystkim odizolowania do reszty podłoża,

 

-sposób budowy pułapek basowych, i innych dla poprawy dźwięku

 

sposób budowy ekranu 2.39:1 i ruchomych maskownic

 

-sposób rozmieszczenia głośników aby pogodzić co chce uzyskać

 

- użycia tanich zamienników materiału do budowy sali

 

- plan oświetlania, stref klimatycznych oraz jak będzie wyglądał barek który zbuduje.

 

Wszystko to by nacieszyć juz samymi oczyma.

 

NIe patrze na wykresy i dane bo bym mógł po drodze zrezygnować.

To jest mój punkt wiedzenia i cel do osiągnięcia

 

Wasze porady sa bezcenne i skorzystam z każdej z nich. Nie mniej jednak decyzje o subwooferach jak i o systemie 7.2.2/7.1.2 czy 5.2.2/5.1.2 podejmę na postawie 8 zadowolonych z 10 opisujących niżeli wytycznych matematycznych i zasadach jak byc powinno.

 

Wiem , że jeszcze nie wiem wielu rzeczy lub zwyczajnie nie rozumie. Przez najbliższy rok pewnie to pojmę i wprowadzę kilka zmian w swoich planach.

 

Nie zmienia to jednak idei jaką się kieruje.

 

 

Było juz wiele sal kinowych pokazanych, które wykonane były i pomierzone przez przez profesjonalistów a wyglądały jak ....... oraz każdy widział pięknie wykonane kina ( szczególnie zachodnie projekty) o których nic nie wie poza zdjęciem.

 

W których można cieszyć sie tym co się ma i mieć frajde dla siebie , RODZINY i bliskich z oglądania filmów czy słuchania muzy?

 

9 na 10 po za tematem wybierze te drugie. Ja się do nich zliczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam. Ponawiam pytanie. 

Czy jest możliwość podłączenia subwooferów do wzmacniacza Onkyo A9070 tak aby w stereo grał sam z subami a w kinie  podłączony jako końcówka po pre do AV ( onkyo RZ800) z podłączonymi  subami?

Wzmacniacz ten nie posiada wyjścia LFE na sub. 

Suby to Velodyne Eq max 12

Z tego co wiem nie można mieć podłączonego jednocześnie suba między wzmacniaczem a kolumną kablami głośnikowymi i  jednocześnie kablem  LFE z suba do AV

 

tak żeby w stereo grało przez wyjścia głośnikowe a w kinie przez LFE bez rozłączania kabli

Sa jakieś inne rozwiązania?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, skad pochodza twoje informacje, ale przez wiele lat uzywalem jeden subwoofer (REL Stadium) podlaczony rownoczesnie do dwoch niezaleznych systemow stereo I KD

- podlaczony do wyjsc glosnikowych monoblokow systemu stereo (czyli wejscie high-level)

- podlaczony do wyjscia LFE/subwoofera z receivera KD

Bez przelanczania/odlanczania kabli wszystko funkcjonowalo poprawnie.

Oczywiscie zawsze byl wlanczany tylko jeden system.

Podlacz glosniki jako Speaker A i subloofer jako Speaker B

Podczas sluchania KD uzyj przelacznika Speakers B by odciac subwoofer od wzmacniacza. Wtedy bedzie sie kierowal sygnalem z amplitunera

Podlacz wyjscie Receivera Front Pre-Out z koncowka wzmacniacza (wejscie Main in)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Procz napisał:

Sa jakieś inne rozwiązania?

Mogę zaproponować korzystać z amplitunera jako z pre-ampu a z A9070 jako z końcówki mocy. Suby zawsze będą podłączone do wyjść LFE na Onkyo. Lepiej korzystać z wyjść LFE bo w tym przypadku możesz prawidłowo ustawić opóżnienie dla głośników wobec subwooferów. Bez prawidłowego opóznienia będzie słychać jak grają subwoofery, a musi być jednolite. Najpierw sygnał idzie do subwooferów, trochę póżniej na kolumny.

Wzmacniacz A9070 w kinie też nie będzie przeszkadzał. Gdy A9070 ma trigger 12V, to wzmacniacz będzie włączał się automatycznie kiedy włączasz amplituner.

Więc będziesz miał wszystko podłączone od razu, jeden pilot od RZ800 żeby sterować wszystkim, zintegrowane subwoofery i lepsze granie w kinie. Same plusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ivan Nikitin napisał:

Mogę zaproponować korzystać z amplitunera jako z pre-ampu a z A9070 jako z końcówki mocy. Suby zawsze będą podłączone do wyjść LFE na Onkyo. Lepiej korzystać z wyjść LFE bo w tym przypadku możesz prawidłowo ustawić opóżnienie dla głośników wobec subwooferów. Bez prawidłowego opóznienia będzie słychać jak grają subwoofery, a musi być jednolite. Najpierw sygnał idzie do subwooferów, trochę póżniej na kolumny.

Wzmacniacz A9070 w kinie też nie będzie przeszkadzał. Gdy A9070 ma trigger 12V, to wzmacniacz będzie włączał się automatycznie kiedy włączasz amplituner.

Więc będziesz miał wszystko podłączone od razu, jeden pilot od RZ800 żeby sterować wszystkim, zintegrowane subwoofery i lepsze granie w kinie. Same plusy.

Pomysl dobry z jednym malym felerem. Najprawdopodobniej w tym wypadku wszystkie zrodla, takze analogowe, musza przeleciec przez konwersje A/C DSP C/A, aby DSP moglo dokonac opoznienia. Trzeba by, ktory wariant: Analogowy bez Delays albo ten Cyfrowy z Delays lepiej brzmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, xajas napisał:

Pomysl dobry z jednym malym felerem. Najprawdopodobniej w tym wypadku wszystkie zrodla, takze analogowe, musza przeleciec przez konwersje A/C DSP C/A, aby DSP moglo dokonac opoznienia. Trzeba by, ktory wariant: Analogowy bez Delays albo ten Cyfrowy z Delays lepiej brzmi

Dobry pomysł. W takim przypadku trzeba zapytać czy są wykorzystywane źródła "analogowe".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.