Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla Marantza PM-80


to_ja_stanisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Szukam alternatywy dla mojego obecnego Marantza PM80.

Kolumny to konstrukcja własna, na bazie PMC Twenty 23, woofer od peerlesa, wysokotonowy seas, wszystko obudowane w linie transmisyjną. Konstruowane nie przeze mnie a przez osobe która na kontrukcji tego typu rzeczy zjadła zęby wiec co do kolumn nie ma zastrzeżeń.

 

A teraz, czego oczekiwał bym od zastępcy dla marantza?

Na pewno większej dynamiki niskich tonów. O ile ocieplone i wysunięte średnie, i ładnie wyważone oraz czyste wysokie mnie zadowalają, to tony niskie przekreślają cały dorobek.

Tak więc chciałbym aby wzmaniacz był dynamiczny, dość jasny, oraz szczegółowy.

 

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na zakup około 1500 zl, ale wiadomo, jeśli miałbym kupić coś co mnie zadowoli w cenie 1000zł to dlaczego nie :)

 

Modele które już gdzieś tam znalazłem i gdzieś tam o nich czytałem to Denon PMA-1060, Yamaha AX700, Marantz-PM78, NAD-C370.

 

Moglibyście mi doradzić który z nich byłby najtrafniejszym wyborem, lub zaproponować inne modele?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM80 ma fajną płynność i sporą ilość detali w dźwięku ale zero pazura i bas zbyt rozmiękczony. Wytrzymałem z nim 3 tygodnie. Jest sporo aleternatyw, tylko trzeba trafić w dobry stan. Tego 1060 tez słyszałem ale możesz niemiło się rozczarować sposobem grania tego klocka jeśli słuch przyzwyczaiłes do Marantza. Może poszukaj czegoś z Sony np TA-F 555ES albo lepiej 690ES. Oba są dużo żywsze niż PM80 i mają przyzwoity bas. Yamaha to kierunek jeszcze dalej. Ja miałem u siebie dość długo AX-900. Duży wykop na basie, przejrzystość i przestrzeń to spore atuty tego klocka. Jeśli jednak podoba Ci się cieplejszy charakter Marantza to przeskok na PM78 dałby sporą różnice w dynamice i basie w porównaniu do PM80. W podobnym tonie jak nie lepiej zagra PM75. Definicja basu, przestrzeń i lekkość w odtwarzaniu detali na 5-kę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, może mieć i lat 50, jeśli brzmienie mnie zadowoli, czemu nie.

Zainteresował mnie ten NAD 370, slyszal go ktoś i mógłby coś powiedzieć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden wzór, tylko jedna z alternatyw. Te Denony czy Yamahy to tez stare klamoty, które mogą się w każdej chwili posypać jeśli nie byly w ogóle przeglądane. Ja tylko mówię o dźwięku z urządzeń którym nic nie dolega. Za cenę 1000-1500 zł można znaleść więcej sprzętu, może i sporo nowszego a niekoniecznie gorzej grającego.

 

Co do PM75, AX-900 czy 690ES. Żaden z nich nie jest wart więcej jak 800-1000 zł. Oferty przekraczające 1500 zł są po prostu śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Pana ,popieram , ale chandlażyny sie cenią qultowy 75 stoi za 2000 , chyba wolał bym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , zawsze z 10 lat młodszy i może nie gorszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu mając taki budżet, wyrzuciłbym sobie z głowy pomysły kupowania takich dziadków. Marantze na pewno nie zadowolą Cię pod względem szybkości i basu. Szkoda do tak dobrych kolumn serwować jakieś Denony czy Yamahy 700. Czytając Twój post od razu pomyślałem: ROTEL RA-12. Nie wiem czy się zmieścisz w 1500, ale jak dołożysz ze dwie stówki, dostaniesz klocka, który zjada takie Jamaszki. Ciężko go prześcignąć. Jakby coś, to puść priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM75 jest dobry tylko już wiekowy,nie lubi kolumn poniżej 8ohm.Bas raczej nie będzie "dobitny".Rotel ma lepszy bas(miałem 980 i 1070) tylko że już nie będzie tak "kulturalny" jak Marantz :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przewaleniu ton informacji na temat różnych wzmacniaczy zatrzymałem się na rotelu 980bx, jest w okolicy wiec podjade, posłucham i dam znać co z tego wyszło, jak na razie dzięki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie modele marantza w pewnych kręgach mogą byc "kultowe" stad fest zawyzone ceny, są to dobre wzmacniacze za kilka stówek i to wszystko. Jeśli ktoś lubi brzmienie marantza to zawsze polecam wyzsze modele PM-16, PM-14, PM-15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A wiec tak, od razu wszystkim dzięki za pomoc :)

Po poszukiwaniach udało mi się posłuchać rotela 980 i dźwięk mi się spodobał, wiec na niego się ukierunkowalem.

Szukałem wiec egzemplarza w dobrym stanie w odpowiedniej cenie, no i kupiłem...... audiolaba 8000A :D

Tak wiem wiem, nie powinienem brać w ciemno ale opisowo wydawał się Ok, jest już podłączony i chwile posłuchałem, na pewno na plus dla niego dynamizm z jakim prezentuje treść, dźwięk nie aż tak ciepły jak w marantzu, i ten nietuzinkowy wygląd, jest tak brzydki ze aż mi się podoba :) tak czy inaczej pierwsze wrażenia in plus, słucham dalej No i oczywiście jeśli tylko będę miał możliwość będę słuchał różnych sprzętów :)

Dzięki i wesołych świat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.