Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka do 2k


Pilot353

Rekomendowane odpowiedzi

MM do 1,5k potem warto już isc w mc

Ortofon Bronze, Ortofon OM 30, OM 40, Shure V15, AT 20SLa

Tylko że jeśli wkładka wyłapuje dużo detalu, ma fajną scenę, rozdzielczość... to zazwyczaj obnaży też kiepski stan płyty/realizacji.

 

Ale z tym budzetem to MC Denon 103R - 1,5k i masz świetne granie bez przesadnej szczególowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym budzetem to MC Denon 103R - 1,5k i masz świetne granie bez przesadnej szczególowości.

 

103R do ramienia z masą efektywną 12g? :/

moim zdaniem nie będzie to najszczęśliwsze połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to AT OC9 III

nie sądziłem, że to ramię jest aż tak lekkie, zawsze można dociążyc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ciszę, ciszę widzę. Oferta wygląda dość ciekawie, co o tym myślicie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie musiał jechać na Cypr odzyskiwać 381 baksów :-)

Albo kupować drugiej tutaj, co Cię nieco szarpnie po kieszeni ... taki żarcik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można niewiele drożej w UK lub w DE, za to duźo taniej niż w PL. Zegarki już z Singapuru bezproblemowo ściągalismy, damy radę. Z tym Cukrem to ciekawiło by mnie ryzyko cła. Bo kupione w UK a wysyłka z Cypru.

Edycja. Podają zerowe opłaty celne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na czerwono, że nie wysyła do PL więc dla nas lipa. Zresztą, ja nie ufam takim specjalistom od kamuflażu,

rejestracja tu, konto tam, wysyłka jeszcze inna lokalizacja, to wszystko mi zaraz śmierdzi wałkiem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Po kup teraz nie wysyła do pl. Ma 100% pozytywnych komentarzy pO drugie ochrona PP. ALE to nic. Są też wysyłki z UK lub z DE za dużo mniej niż w PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sztuczne 'obciążanie' sens ma powiedzmy średni. Lepiej mimo wszystko dopasowywać wkładki do rodzaju ramion.

Spróbować można, ale będąc przed zakupem wkładki lepiej iść w AT OC9 II lub III (jeszcze bardziej podatna, ale ponoć gorsza) niż w Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uparliście się tego denona , a on naprawdę na byle czym i byle na czym nie zagra . Sztuczne dociążanie się nie sprawdza bo już wielu tak próbowało . Poczytajcie wątek o lenco75 tam dożo jest o tej wkładce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. do klasyki to dobra wkładka , w metalu jakoś jej nie widzę. Będziesz miał dźwięk jak cd.

black -bardziej uniwersalny i częściej widuje się go na techniksach , ale jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego . Choć to za dużo powiedziane. Bo to b.dobra wkładka.

 

Prawdę powiedziawszy jak słuchasz różnych płyt i w różnym stanie to celował bym raczej na poziomie at150 (czy jak to tam teraz się zwie po zmianie nazewnictwa ) , lub coś innego z oferty Audio-techniki . Nawet nazwa do techniksa pasuje :)

 

są jeszcze nagoki , które ponoć dobrze grają z tym ramieniem , ale trwałość wg. producenta jest stosunkowo niska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. do klasyki to dobra wkładka , w metalu jakoś jej nie widzę. Będziesz miał dźwięk jak cd.

 

Jak sam nie posłucha, to się nie przekona:) Ja tak miałem i wielu wielu z nas prawda? Na początku musimy się cieszyć (chyba nawet cieszymy się naprawdę?), a potem... O moich sugestiach już pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość płyt to stary dobry pop lat 60tych czy 70tych. Coś mocniejszego czy klasyka też słucham lecz to już tak jedna, może dwie płyty; może zrobię kiedyś dzień tylko z klasyką ale powiedzmy że słucham popu. O tych wymienionych przeze mnie wkladkach był temat parę lat temu i Black był opisany jako dobrą wkładka, szczególowa ale też wylapujaca wszystkie niedoskonałości z płyty, goldring natomiast podobnie jak 440 mla te niedoskonałości jakoś tłumił czy jak to napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te niedoskonałości jakoś tłumił czy jak to napisać

 

A jeszcze się odezwę, ale tylko w tej kwestii. Przyznam, że zawsze dziwiły mnie wpisy i wypowiedzi o wkładkach, które "lepiej" , łaskawiej odtwarzają zniszczone płyty, o bardziej dla nich przyjaznych przedwzmacniaczach itp. Moim zdaniem, ale jestem laikiem, to jeśli płyta jest słabo nagrana, zniszczona itp., to tak powinna zostać odtworzona. Oczywiście jeśli chce się mieć realną informację z płyty. Oczywiście jakość, barwa, dynamika są bardzo zależne od toru, w tym na początku wkładki, ale dobry tor nie powinien nic do tego dodawać ani ujmować z tych niedoskonałości. To tak moim naiwnym zdaniem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ok 200 płyt, nagrane różnie. Nawet laik nie potrafiący opisać brzmienia ma uszy i słyszy, kiedy ta płyta gra. W taj chwili mam założoną jakąś wkładke chyba sanyo z gównianą igłą, wierz mi. To kaleczy uszy. Te same płyty na AT440 mla to był miodek. Z jednej strony mogę pozwolić sobie na wkładkę z tej wyższej półki tylko jak wiadomo, nie chodzi o to żeby wydać kasę i na zdjęciach chwalić się że ja mam drogo. Wolę dobrze. Wiem, ani Ty ani nikt inny nie powie mi co będzie dla mnie dobre, oczekuje jedynie podpowiedzi w którym kierunku uderzać. Kupić dziś wkładkę za 2k tylko po to żeby jutro ją sprzedać za 1500? Wpierw rozważałem 2m Bronze, padały pomysły że jak już to uderzaj w denona 103R, mogę ale też czytam opinie osób niezadowolonych więc ją wykreśliłem podnosząc poprzeczkę na Black lub 1042 Goldringa. Wiem, będe miał potem dwa wyjścia, albo zaakceptować to co założę bo na pewno będzie dużo lepiej brzmiało od tego co teraz syczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak nie jest , niektóre pre mają tendencje do strzelania na każdym pyknięciu .

 

Wracając do wkładki , nie wiem , czy do popu aż tak ostre szlify są ci potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie OC9 będzie dobrym kierunkiem.

mogę to powiedzieć jako zadowolony użytkownik, miałem AT 20SLA, która gra w klasie 2m black i na OC jest jeszcze lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te same płyty na AT440 mla to był miodek.

 

Potwietdzam, gdyż sam się zdziwiłem, że kilka moich płyt, które były skazane na utylizację przy tej wkładce dostały nowego życia.

Zdarzają się jednak płyty gdzie ta wkładka potrafi mocno zakłuć w uszy.

Na szczęście mam tylko jedną taką płytę, więc zbytnio się tym nie przejmuję.

 

Wracając do tematu sam szukam wkładki do 2 tyś, która zastąpi lub będzie używana wymiennie z 440mla. Temat jest ciężki, gdyż wiele czynników wpływa na końcowy efekt (reszta toru, preferencje itp).

Trzeba samemu próbować, testować by potem coś wybrać. Bez tego się nie obejdzie. Oczywiście problemem jest pożyczenie takiej wkładki bo raczej nikt z salonu nie wypożycza na odsłuchy.

Pozostaje zakup w ciemno a gdy nie podejdzie czeka nas odsprzedaż ze stratą.

Niestety to hobby takie jest i trzeba się liczyć z dość dużymi wydatkami i stratami.

Częściowym wyjściem z sytuacji jest cierpliwość i polowanie na okazję.

Zdarza się co jakiś czas, że komuś coś nie podeszło i sprzedaje taniej. Kupując w ten sposób w razie, gdy i nam się nie spodoba taka wkładka, odsprzedamy ją bez większej straty.

Proponuję więc wiele cierpliwości w dążeniu do celu, gdyż w tym hobby naprawdę się to opłaca.

 

P. S.

Sam gram na AT440mla i uważam, że to bardzo dobra wkładka a zważywszy na cenę wręcz doskonała.

Oczywiście ma swoje wady jak wysztkie nawet te o wiele droższe.

Pamiętaj o tym, gdy będziesz wydawał na to ciężko zrobioną kasę bo pewnie po jakimś czasie okaże się, że ta nowa wkładka nie gra wcale lepiej lecz poprostu inaczej, ma inne wady i inne zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak nie jest , niektóre pre mają tendencje do strzelania na każdym pyknięciu

 

Hmm. Jak to jest możliwe? Przecież, to sygnał elektryczny, który przekaże wkładka. W tych pre uruchamia się jakiś selektywny filtr? Przyznam, że mnie to dziwi, ale to chyba dobrze:) Pytam poważnie, nie w celu "zadymienia". Jak to jest? Może jakiś wątek? Podobnie, nurtuje mnie proste, być może banalne pytanie: dlaczego bardzo często "rozbiegówka" płyty trzeszczy, a kiedy zaczyna się pierwsze nagranie, robi się spokojnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, nurtuje mnie proste, być może banalne pytanie: dlaczego bardzo często "rozbiegówka"

płyty trzeszczy, a kiedy zaczyna się pierwsze nagranie, robi się spokojnie?

To dobre pytanie jest, mnie również to nurtuje, płyta kryształowo czysta, na rozbiegu jak burza,

na końcu jak burza z piorunami, a muzyka bez trzasków i czyściutko jak makiem ... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To znowu ja Jako że okki nokki promocje się skończyły wpierw zakupie wkładkę. Sprzęt: technics sl 1210 mk2, pre Nuda, wzmak Nad C352 oraz kolumny Minas Anor.

Na MC chyba jeszcze nie jestem gotowy. Myślę o dwóch wkladkach. 2M Black lub Goldring 1042. Z opinie wyczytanych bardziej skłaniam bym się w kierunku goldring. Muzyka, której słucham jest urozmaicona jak i stan winyli. Mam 50 letnia czerwonych gitar jak i teraz leci 13 Black Sabbath, nie stronie od klasyki. Wszystko co mi się podoba. Wiem. Wypadało by napisać czego oczekuje od wkładki, najprościej pisząc brzmienia, szczegółowości lecz żeby wad winyli mniej wyłapywała. Jednym słowem oczekuje tego czego oczekujemy w większości.

 

Gdyby to ode mnie zależało do ramienia 1210m2 zdecydowanie podpiąłbym Nagaokę 150. Ta wkładka nie ze wszystkim dobrze zagra (może być zbyt chłodna) ale w tej konfiguracji powali większość konstrukcji do 2500. 2M black zostaw w spokoju. Goldring 1042 to świetna wkładka... ale czy do 1210 .. hmm - nie jestem pewien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ramienia 1210m2 i ciężko mi się wypowiedzieć akurat w tej kwestii, ale czytając stwierdzam że to nie jest ramię do wkładek typu Ortofon ( one są jednak baardzo wymagające ). Ostatnio miałem możliwość przeprowadzenia testu: zakupiłem jvc ql-Y66f, który przyszedł z wkładką AT 155LC :). Gra to super, ale pomyślałem, że skoro na kenwood kd-990 mam Ortofona Rondo Bronze to zobaczę jak ten Ortofon zagra na lekkim ramieniu JVC - niestety porażka :( i szybko wróciłem do AT. Tak więc nie ma wkładek za 500, 1000, 2000, 5000 itp; są wkładki pasujące albo nie.

No i skoro jesteśny przy tym temacie to może ktoś podpowie ( jak do tej pory użytkuję wkładki MC ) jaką wkładkę kupić nową MM bo niestety już tej 155LC nie robią :(.

Budżet może być wyższy niż ten z wątku, ale ma być MM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.