Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka do 2k


Pilot353

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam ramienia 1210m2 i ciężko mi się wypowiedzieć akurat w tej kwestii, ale czytając stwierdzam że to nie jest ramię do wkładek typu Ortofon ( one są jednak baardzo wymagające ). Ostatnio miałem możliwość przeprowadzenia testu: zakupiłem jvc ql-Y66f, który przyszedł z wkładką AT 155LC :). Gra to super, ale pomyślałem, że skoro na kenwood kd-990 mam Ortofona Rondo Bronze to zobaczę jak ten Ortofon zagra na lekkim ramieniu JVC - niestety porażka :( i szybko wróciłem do AT. Tak więc nie ma wkładek za 500, 1000, 2000, 5000 itp; są wkładki pasujące albo nie.

No i skoro jesteśny przy tym temacie to może ktoś podpowie ( jak do tej pory użytkuję wkładki MC ) jaką wkładkę kupić nową MM bo niestety już tej 155LC nie robią :(.

Budżet może być wyższy niż ten z wątku, ale ma być MM.

Ale przepraszam, co znaczy wymagające? Chyba po prostu zupełnie inne w przypadku tego co opisujesz.

Nie znam wprawdzie wkładki Rondo Bronze, ale na szybko sprawdziłem jej specyfikację i waga 10,5 gram i nacisk zalecany ok 2.5g wskazuje, że to wkładka, która lubi cięższe ramiona. To tak jakbyś założył taką wkładkę na SME 3009 i powiedział, że ten Ortek jest zbyt wymagajacy dla tego ramienia...

 

Audio Technica wiekszosc wkładek z tego co kojarzę ma robione pod ramiona lekkie, grają z niskim naciskiem (większość 0,8 do 1.5gram), więc są odpowiednie do zupełnie innego typu ramion.

KD-990 gra nieźle z wkładkami cięższymi, typu 103R, AT OC9, ale II i choćby ten Twój Ortofon.

 

Co do Twojego pytania - jesli lubisz AT to poszukaj 20 SLA, Ortofon 2m Bronze ma niezły stosunek cena/jakość (duzo lepszy niz black), może jakaś Nagaoka? Generalnie MMki są zazwyczaj sporo lżejsze, więc łatwo o dobry wybór pośród lepszych wkładek. Ale przepłacać MM nie ma po co - jeśli chcesz dużo lepszy dźwięk - lepiej doinwestować kolejnego tysiaka do wkładki MC.

 

Gdyby to ode mnie zależało do ramienia 1210m2 zdecydowanie podpiąłbym Nagaokę 150. Ta wkładka nie ze wszystkim dobrze zagra (może być zbyt chłodna) ale w tej konfiguracji powali większość konstrukcji do 2500. 2M black zostaw w spokoju. Goldring 1042 to świetna wkładka... ale czy do 1210 .. hmm - nie jestem pewien.

Lubię Nagaokę, ale mogę w ciemno zaprosić na odsłuch do siebie kogoś z tą wkładką i obstawiam, że AT OC9, którą można podobnie kupić pokaże różnicę klas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Nagaokę, ale mogę w ciemno zaprosić na odsłuch do siebie kogoś z tą wkładką i obstawiam, że AT OC9, którą można podobnie kupić pokaże różnicę klas.

 

ATOC9 III to bardzo fajna wkładka ale miało być do 2kPLN... a nie prawie 3kPLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATOC9 III to bardzo fajna wkładka ale miało być do 2kPLN... a nie prawie 3kPLN.

OC9 3k to chyba tylko w sklepach kosztuje... wystarczy się rozejrzeć.

Szczecin:, choć to akurat lepsza, ale cięższa II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

UK, wersja III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Twojego pytania - jesli lubisz AT to poszukaj 20 SLA, Ortofon 2m Bronze ma niezły stosunek cena/jakość (duzo lepszy niz black), może jakaś Nagaoka? Generalnie MMki są zazwyczaj sporo lżejsze, więc łatwo o dobry wybór pośród lepszych wkładek. Ale przepłacać MM nie ma po co - jeśli chcesz dużo lepszy dźwięk - lepiej doinwestować kolejnego tysiaka do wkładki MC.

 

Tu nie chodzi o doinwestowanie w MC, bo z MC mam w tej chwili: ortofon winfield, ortofon cadenza black i wspomnianego ortofon rondo bronze. Wszystkie na ciężkich ramionach ( właśnie twierdząc, że to wymagające wkładki to: wymagają odpowiedniego ramienia, odpowiedniego preampa, a najlepiej step-up'a, bardzo mozolnej kalibracji i dobrej jakości płyt ). Pisałem o ewentualnie większym budżecie bo nie muszę się ograniczyć do w/w kwoty.

Dlatego szukam porządnej MM do lekkiego ramienia, bo podejrzewam że Ortofon jak i Denon tu niestety polegną.

Stąd moje pytanie do tych co mają wkładki MM na lekkich ramionach, a co do muzyki to wszystko oprócz Hip-Hopa i Disco Polo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o doinwestowanie w MC, bo z MC mam w tej chwili: ortofon winfield, ortofon cadenza black i wspomnianego ortofon rondo bronze. Wszystkie na ciężkich ramionach ( właśnie twierdząc, że to wymagające wkładki to: wymagają odpowiedniego ramienia, odpowiedniego preampa, a najlepiej step-up'a, bardzo mozolnej kalibracji i dobrej jakości płyt ). Pisałem o ewentualnie większym budżecie bo nie muszę się ograniczyć do w/w kwoty.

Dlatego szukam porządnej MM do lekkiego ramienia, bo podejrzewam że Ortofon jak i Denon tu niestety polegną.

Stąd moje pytanie do tych co mają wkładki MM na lekkich ramionach, a co do muzyki to wszystko oprócz Hip-Hopa i Disco Polo.

OK,

Swoją drogą jak się ma Winfeld do cadenza black ? :>

Na jakm pre grasz MC? Lampy?

Próbuj AT 20 SLA? Seria 2m jest raczej lekka. Jeszcze lżejsza będzie np. Ortofon OM40 - ona może już latać nawet na ramionach ultra lekkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakm pre grasz MC? Lampy?

Próbuj AT 20 SLA? Seria 2m jest raczej lekka. Jeszcze lżejsza będzie np. Ortofon OM40 - ona może już latać nawet na ramionach ultra lekkich

 

Pre to Phasemation EA-300 bo obsługuje mi jeden gramofon z dwoma ramionami - ten z avatara, drugi to Musical Fidelity MX-Vynl. MM za to idzie prosto przez wejście MM w przedwzmacniaczu, dlatego nie chcę już MC bo znowu kupno step-up'a; a miejsca coraz mniej.

Dzięki za podpowiedź odnośnie AT 20 SLA, ewentualnie będę musiał poszukać coś z ZYK'sa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej MM od 2M Black to tak 'ogolnie'. U mnie gra wlasnie z Technicsem (juz druga) choc reszta toru inna. Jest tak dobrze ze przestalem szukac MC choc jakis czas temu bylem bardzo blisko zakupu czesci toru do wlasnie MC. Wkladka poza kalibracja (to jest oczywiste) wymaga plyt w idealnym stanie. Kiepsko nagrane plyty beda dalej kiepsko grac. Jak to sie mowi albo rybki albo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwę się w temacie Goldringa na ramieniu 1210.

Miałem tę wkładkę ze swoim M5G i z pre iPhono.

Słucham głównie muzyki z lat 70. Szlif Shibata bardzo obanaża stan plyt, a do tego u mnie wkładka brzmiała sterylnie, co kompletnie nie szło w parze z opiniami, które czytałem w sieci.

Sfrustrowany szukałem wtedy pomocy na forum i chyba Stempur, żebym poszukał starego Shure’a M91ED. Znalazłem.

Wykładka kosztowała jakieś 200zł i gra nawet z „Wamatowym”, eliptycznym zamiennikiem.

Nadal kusi mnie jakaś MC albo lepsza MMka, ale boję się wtopy...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre to Phasemation EA-300 bo obsługuje mi jeden gramofon z dwoma ramionami - ten z avatara, drugi to Musical Fidelity MX-Vynl. MM za to idzie prosto przez wejście MM w przedwzmacniaczu, dlatego nie chcę już MC bo znowu kupno step-up'a; a miejsca coraz mniej.

Dzięki za podpowiedź odnośnie AT 20 SLA, ewentualnie będę musiał poszukać coś z ZYK'sa.

Nie skreślaj Ortofona OM40, jeśli lubisz granie liniowe, Ortofonowskie to wkładka sporo lepsza niż jej cena wskazuje. To spokojnie klasa 2m Black i potrafi się odwdzięczyć jak dostanie lekkie ramię. Ale AT 20 SLa to klasa jeśli chodzi o MM w takich pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ramię do wkładek typu Ortofon ( one są jednak baardzo wymagające )

 

No i znowu mam wątpliwości... Co to są wkładki "typu Ortofon"? Chyba "mieszamy dwa systemy walutowe":) Cały czas pytający chyba krąży wokół Bronza i Black, ale mm. Te mm akurat bardzo fajnie grają na tym ramieniu. A Ortofon Rondo Bronze to mc i tutaj raczej schody. Chyba skrót "typ Ortofon" to zbyt szerokie pojęcie? Mogę się mylić, proszę pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mam wątpliwości... Co to są wkładki "typu Ortofon"? Chyba "mieszamy dwa systemy walutowe":) Cały czas pytający chyba krąży wokół Bronza i Black, ale mm. Te mm akurat bardzo fajnie grają na tym ramieniu. A Ortofon Rondo Bronze to mc i tutaj raczej schody. Chyba skrót "typ Ortofon" to zbyt szerokie pojęcie? Mogę się mylić, proszę pomóc.

Nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić :( .

O ile rozeznanie we wkładkach Ortofona z serii MC mam, to MM sam szukam i się uczę.Jedynie czytając różne fora i różne wypowiedzi zawsze kończyło się, że Ortofon, nawet MM lubi cięższe ramiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić :( .

O ile rozeznanie we wkładkach Ortofona z serii MC mam, to MM sam szukam i się uczę.Jedynie czytając różne fora i różne wypowiedzi zawsze kończyło się, że Ortofon, nawet MM lubi cięższe ramiona.

 

Może lubi, ale dobrze grają na tym ramieniu 2mRed, 2mOrtofon, a teraz vms 30. Goldring 1042 zaś grał technicznie bardzo, tak 'cyfrowo":) też się może podobać, ale to już rzecz gustu. Na mnie też początkowo wywarł wrażenie, ale mi przeszło:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortofon, nawet MM lubi cięższe ramiona

 

Potwierdzę po raz kolejny. A obiegowa opinia jest , że wkładki japońskie lubią japońskie ramiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej MM od 2M Black to tak 'ogolnie'. U mnie gra wlasnie z Technicsem (juz druga) choc reszta toru inna. Jest tak dobrze ze przestalem szukac MC choc jakis czas temu bylem bardzo blisko zakupu czesci toru do wlasnie MC. Wkladka poza kalibracja (to jest oczywiste) wymaga plyt w idealnym stanie. Kiepsko nagrane plyty beda dalej kiepsko grac. Jak to sie mowi albo rybki albo....

A możesz powiedzieć z jakimi MM Blacka porównywałeś i na jakim ramieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julius jakbyś miał lampę to byłby fajny system na london decce .

pracuję nad tym... w jakimś sensie ;)

Na razie kupiłem końcówkę Luxmana 5m21 z serii Reference, ale szukam Pre do niego.

 

London Decce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

London Decce ?

 

tak , ma świetne (przynajmniej dla mnie) granie bardziej środkiem , dynamiczne , takie jakby surowe / nieokrzesane / wesołe . Trudno to nazwać , ale efekt jest taki jakby na żywo , nie gra grzecznie jak ortofony , bardziej jak łobuz :) . Lubi się raczej z lampą to sprawdziłem , na tranzystorze może niekiedy zakłuć ( tego nie sprawdziłem bo czegoś takiego nie mam , ale w recenzji tak napisali to na wszelki wypadek pisze )

 

wkładka wygląda archaicznie , ale ma normalną końcówkę igły na kwadratowym długim diamencie przynajmniej u mnie blue tak miała . Igły są niewymienne , ale firma robi wszelakie naprawy i remonty tych wkładek z wymianą igły włącznie . Także warto jak tanio się trafi zajechaną kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta Nagaoka 150, też jestem nią zainteresowany, pytanie tylko, co oznacza szlif - supereliptyczny, czy to odmiana microline ?

 

Lepiej dołożyć do MP-200 która ma centilever z boru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć do MP-200 która ma centilever z boru.

 

Rzuciłem okiem ne tę wkładkę gdyż jej nie znam, więc się wypowiem:))) Zabijają szczerością konstruktorzy kiedy w opisie zawierają takie teksty:

 

"Okres trwałości igły zależy od warunków użytkowania. W przypadku standardowej pracy w domu mieści się on w przedziale 150-200 godzin".

 

Radykalna szczerość. Strach pomyśleć o trwałości pracy poza domem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rzuciłem okiem ne tę wkładkę gdyż jej nie znam, więc się wypowiem:))) Zabijają szczerością konstruktorzy kiedy w opisie zawierają takie teksty:

 

"Okres trwałości igły zależy od warunków użytkowania. W przypadku standardowej pracy w domu mieści się on w przedziale 150-200 godzin".

 

Radykalna szczerość. Strach pomyśleć o trwałości pracy poza domem:)

 

Inni w ogóle tego parametru nie podają, firma Jico pisze, że trwałość igły SAS jest 2,5 raza większa od standardowej czyli około 500h. Uważasz więc, że japońskie diamenty są bardziej miękkie niż pozostałe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni w ogóle tego parametru nie podają, firma Jico pisze, że trwałość igły SAS jest 2,5 raza większa od standardowej czyli około 500h. Uważasz więc, że japońskie diamenty są bardziej miękkie niż pozostałe?

 

Jak napisałem - nie znam się ("nie wiem, nie znam się, nie orientuje się - zarobiony jestem":))) Cytuję tylko folder reklamujący tę wkładkę ze strony internetowej. Pamiętam jak przegrałem na Goldringu ze dwa lata i nie zauważyłem nieprawidłowości w dźwięku. Pewno gdybym go teraz założył byłoby podobnie. Ale to może kwestia słuchu? Swoją drogą to chyba raczej nie o samą igłę chodzi - szybciej zużyje się zawieszenie raczej? Igła po prostu "siądzie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />drugi to Musical Fidelity MX-Vynl.<br />

 

Proszę, podziel się opinią na temat MX Vynl.Przymierzam się od jakiegoś czasu do tego przedwzmacnicza. Z jaką wkładką na nim grasz? jak go odbierasz?

Czy ponownie byś go zakupił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, podziel się opinią na temat MX Vynl.Przymierzam się od jakiegoś czasu do tego przedwzmacnicza. Z jaką wkładką na nim grasz? jak go odbierasz?

Czy ponownie byś go zakupił?

 

Na nim gram z Ortofonem Rondo Bronze, ale w torze jest wpięty transformator Ortofon Verto. Wzmacniacz ustawiony do wkładek MM. Jak dla mnie jest to super konstrukcja. Miałem w domu dużo różnych klocków od 2 do 30 tys PLN i muszę go pochwalić. Jest bardzo neutralny, a jednocześnie szczegółowy ( ja najczęściej słucham elektroniki: Jarra, Oldfielda, Vangelisa itp ); najważniejsze też że nie męczy :).

Tak, bym go ponownie kupił, choć teraz zastanawiam się bardzo mocno nad Musical Fidelity Nu-Vista bo potrzebuję już 4 wejścia a może się trafi jeszcze jakiś fajny gramiak to i piąte jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nim gram z Ortofonem Rondo Bronze, ale w torze jest wpięty transformator Ortofon Verto. Wzmacniacz ustawiony do wkładek MM. Jak dla mnie jest to super konstrukcja. Miałem w domu dużo różnych klocków od 2 do 30 tys PLN i muszę go pochwalić. Jest bardzo neutralny, a jednocześnie szczegółowy ( ja najczęściej słucham elektroniki: Jarra, Oldfielda, Vangelisa itp ); najważniejsze też że nie męczy :).

Tak, bym go ponownie kupił, choć teraz zastanawiam się bardzo mocno nad Musical Fidelity Nu-Vista bo potrzebuję już 4 wejścia a może się trafi jeszcze jakiś fajny gramiak to i piąte jak znalazł.

A próbowałeś Husarii, Manleya Chinooka jeśli mowa o preampach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OC9 3k to chyba tylko w sklepach kosztuje... wystarczy się rozejrzeć.

Szczecin:, choć to akurat lepsza, ale cięższa II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

UK, wersja III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ta wkładka w tej cenie to ex-demo, a ile grała faktycznie i czy nie miała jakiś "przygód" to już nie można sprawdzić, pomijam fakt, że igła niewymienna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wkładka w tej cenie to ex-demo, a ile grała faktycznie i czy nie miała jakiś "przygód" to już nie można sprawdzić, pomijam fakt, że igła niewymienna.

Jak to w MC...

niemniej, jak ktoś chce kupić AT OC9 III to na ebayu nówkę za 2k wyrwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś Husarii, Manleya Chinooka jeśli mowa o preampach ?

 

Husarii nie, Manleya tak, ale u mnie lampa nie do końca się sprawdza :(. Cały system na tranzystorach. No i Manley to poziom cenowy inny niż MX Vynl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husarii nie, Manleya tak, ale u mnie lampa nie do końca się sprawdza :(. Cały system na tranzystorach. No i Manley to poziom cenowy inny niż MX Vynl.

To może prościej będzie odezwać się do Ahaji wziąc na odsłuchy Husarię, która będzie miała 2 albo i 4 wejscia na MC (jak sobie zamówisz), nie wydaje mi się, żeby zagrała gorzej niż MX, a jest szansa że zawstydzi i droższego kolegę :) Sądzę że sekcja MC Husarii (gra bez SUTa) + dowolna wkładka MC to będzie i tak dużo lepsza opcja niż MM + MM MX'a. Wtedy MX do żyda, miejsca więcej i granie lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.