Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Grzechuu

Problem z CD74HC04E i SN74AHCU04N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Napotkałem problem przy składaniu kitu i mam pytanie czy CD74HC04E i SN74AHCU04N są zamienne?
W spisie mam podane u2 i u4 CD74HC04E i u3 SN74AHCU04N niestety w dostarczonych częściach jest odwrotnie 2 sztuki SN i 1 CD a ze zdjęć złożonego kitu wynika że są tam 3 sztuki CD74HC04E.
Ze specyfikacji wynika że się różnią.Może jest to jakaś pomyłka podczas pakowania,pytałem u zródła ale na odpowiedz czekam już od kilku dni i nic wiec postanowiłem zapytać na forum
https://pl.mouser.com/ProductDetail/Texas-Instruments/CD74HC04E?qs=sGAEpiMZZMutVWjHE%2fYQwyQkZBn%2fF0sRUc%2fTbAeuzQk%3d
https://pl.mouser.com/ProductDetail/Texas-Instruments/SN74AHCU04N?qs=sGAEpiMZZMutVWjHE%2fYQw%252b3iwXJynTkdeS13oRjTowE%3d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HCU o ile pamiętam jest niebuforowany i zamiennie ich stosować nie można. Jeśli to kit audio założę się, że siedzi jako bufor wejściowy dla spdif :)
Jakbyś wrzucił schemat tego kitu zamiast linków, które każdy znajdzie w 10sek, można by coś więcej stwierdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety schematu nie mam, tylko link do zdjęć i opisu montażu http://forum.audiophonics.fr/viewtopic.php?f=4&t=994

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czyli na ile można się domyśleć bez schematu niebuforowany idzie na wejście dwóch RCA, reszta poowinny być buforowane.
W sumie masz szczęście, bo choć to bardzo popularne układy niebuforowanego w DIP nie tak łatwo dostać.
74hc04 możesz zakupić lub poszperać w rupieciach jak masz rozbebeszone cdki czy dvd, chyba widywałem też takie w sterownikach różnych AGD) W sumie to groszowe sprawy, ale jak nie masz elektronicznego w pobliżu to wysyłka bedzie 5 razy drozsza jak układ :)

Dożo cię ten kit wyniósł? Podejrzewam, że nie mniej jak sam DCX? ;) Edytowane przez januss73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Więc by wychodziło na to że w spisie jest poprawnie 74AHCU04N na wejście spdif i 2 74HC04E w dalszej części.
Patrząc na pcb od spodu to ścieżki od układów prowadzą do wyjścia spdif i aes i potem są piny do podpięcia dcx-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Grzechuu' timestamp='1520766733' post='4321180']
i potem są piny do podpięcia dcx-a.
[/quote]
No to by było dziwne. Tam jest selektor zrealizowany na WM8805. Stawiałbym, że sygnał z hcu04 najpierw idzie na te inwertery hc04 potem na WM8805 i dopiero do dcx'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi