Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon szpulowy


FanTechnicsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wygrzebałem magnetofon szpulowy UNITRA ZK 140t. Jest sprawny i chciałbym podłączyć go do wzmacniacza Technics A700mk2. Czy jest jakieś przejście, które pozwoli to zrobić ? I drugie pytanie. Jaki polecilibyście magnetofon szpulowy tak do 600 zł żeby fajnie grał ? Też miałby być podłączony do powyższego wzmacniacza. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

... Czy jest jakieś przejście, które pozwoli to zrobić ?...

 

Jest.

 

Jaki polecilibyście magnetofon szpulowy tak do 600 zł żeby fajnie grał ? ...

 

Do 600, w obecnych czasach, żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

W dzisiejszych czasach... żaden "egzotyczny" magnetofon, który ma głowice ze stopów metalicznych.

Może jeszcze do Revoxów da się dostać głowice bez większego problemu. Pomijając ich ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500-600 zł można czasem trafić sprawnego Philipsa N 7150. To lekki magnetofon z dużą ilością plastiku, ale sprawny egzemplarz gra bardzo dobrze. Mam dwa takie - jeden niemal jak nowy, drugi nieco sfatygowany kupiłem za niecałe 400 zł na części, gdybym kiedyś jakieś potrzebował. Ten drugi gra tak samo dobrze jak pierwszy. Tańsze modele Akai (na małe szpule) też można kupić w niezłej kondycji, poszukaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest prośba. Posiada może ktoś serwisówkę do M2405S ze wzmacniaczem na scalakach ? Znalazłem na forum elektrody schemat oraz serwisówkę,która niestety jest po niemiecku :) ale z niemieckim u mnie baardzo słabo. Będę zobowiązny. Muszę ustawić prawidłowo wskaźniki wysterowania, ponieważ były "regulowane". Posiadam polską taśmę testową gdzie jest nagrany sygnał 1kHz -10dB, nijak mi jednak ten poziom nie pasuje do tego co pokazują wskaźniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.