Skocz do zawartości
IGNORED

Rega P3 czy Teac TN 570


Poswiat01

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady od bardziej zaawansowanych kolegów. Mam zamiar kupić niskobudżetowy gramofon i zastanawiam się nad dwoma modelami:

Rega P3 z wkładką Elys 2 i Teac TN 750 z AT 100. Sprzedawcy w sklepach hifi dodatkowo potęgują mętlik w mojej głowie. Co doradzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

 

Za niecałe 3 k zł masz Denon DP 57F. Wyżej nie trzeba. Zostanie Ci jeszcze 400 zł na wkładkę i dopiero będziesz na poziomie cenowym regi. Chyba że generalnie szukasz niskobudżetowego gramofonu- bo tak, wtedy crosley wystarczy :)

 

Serio nie warto iść w nowe gramofony, skoro wybór używek jest tak duży :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁuchałem Regę P3 i nie podobało mi się jego brzmienie więc kupiłem... Teac TN 550, którego gorąco polecam. Uważam, że warto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady od bardziej zaawansowanych kolegów. Mam zamiar kupić niskobudżetowy gramofon i zastanawiam się nad dwoma modelami:

Rega P3 z wkładką Elys 2 i Teac TN 750 z AT 100. Sprzedawcy w sklepach hifi dodatkowo potęgują mętlik w mojej głowie. Co doradzicie?

Za 3k kupisz np Sony PS x50 z Ortofonem Bronze.

Sądzę, że Teac Tn 550 , ani inny mdfowo-plastikowy wynalazek nie będzie miał podejścia do takiego zestawu .

 

Chyba, że ważniejszy jest dla ciebie design - nie gra, jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stwierdzić, że np. Rega się nie podoba, to trzeba by posłuchać jej w salonie z tą samą wkładką, co drugiego gramofonu. Chyba niewykonalne, bo Regę sprzedaje się zwykle z wkładką Rega. Ponoć z Exactem gra to fajnie.

Ja miałem starą Regę Planar 3 i nową RP6. Porównywałem je z Sony PS-X65 - na gramofonach była jednocześnie zainstalowana ta sama wkładka. Bawiłem się tak pół roku i raz bardziej podobała mi się Rega, raz Sony. Jedna istotna uwaga - Sony zostało zreanimowane i kompleksowo wyremontowane przez esdarka. Przed remontem stara Rega Planar grała lepiej. Po remoncie Sony gra nieznacznie lepiej od RP6. Moim zdaniem.

Rega to fajny gramofon "fit and forget". Do tego ma bardzo fajne ramię. Sony to fajny gramofon z epoki. Tylko musi być porządnie odrestaurowany - albo przez fachowca, albo dłubiemy przy nim samodzielnie w wolnych chwilach, jak z oldtimerem w garażu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stwierdzić, że np. Rega się nie podoba, to trzeba by posłuchać jej w salonie z tą samą wkładką, co drugiego gramofonu. Chyba niewykonalne, bo Regę sprzedaje się zwykle z wkładką Rega. Ponoć z Exactem gra to fajnie.

Ja miałem starą Regę Planar 3 i nową RP6. Porównywałem je z Sony PS-X65 - na gramofonach była jednocześnie zainstalowana ta sama wkładka. Bawiłem się tak pół roku i raz bardziej podobała mi się Rega, raz Sony. Jedna istotna uwaga - Sony zostało zreanimowane i kompleksowo wyremontowane przez esdarka. Przed remontem stara Rega Planar grała lepiej. Po remoncie Sony gra nieznacznie lepiej od RP6. Moim zdaniem.

Rega to fajny gramofon "fit and forget". Do tego ma bardzo fajne ramię. Sony to fajny gramofon z epoki. Tylko musi być porządnie odrestaurowany - albo przez fachowca, albo dłubiemy przy nim samodzielnie w wolnych chwilach, jak z oldtimerem w garażu :)

Z tego co słyszałem to akurat Rega gra jeszcze jako-tako, jeśli chodzi o sprzęty nowe, tyle że ma dość specyficzne, mało uniwersalne ramiona. Porównanie tej samej wkładki z Sony też nie jest nadal obiektywna sprawa bo Soniacz ma cięższe ramię (masa efektywna zdaje się w okolicach 20g) i hmm.. moze lepiej odnaleźć się z zupełnie innymi wkładkami niż te co z którymi gra Rega (nie mogę znaleźć na szybko, ale obstawiam ok 10g). Natomiast Sony to na tyle uniwersalne ramię, że zagra też z wkładkami lżejszymi - Rega z cięższymi juz nie za bardzo. Więc mamy trochę ograniczoną zabawę. Sony mogłby dopiero okazać wyzszość na wkładkach cięższych, MCLo.

 

No i cena - Planar 6 kosztuje ok 6k, Soniacza można wyrwać za 2-3k po remoncie... Może i jestem teraz 'mądry' bo mam kolegę, który hobbystycznie serwisuje gramofony, ale przerobiłem już kilka (bliżej kilkunastu) sztuk starych gramofonów i w porównaniu z ProJectami, AT i innymi wynalazkami to te modele nazwijmy to vintage 500-600zł gniotą system. Kolega od serwisów zresztą parę 'młodych' rocznikowo konstrukcji tez przerabiał i łapie się za głowę za każdym razem jak to otwiera.

 

Kenwood KD-990, który jest obecnie moim głownym gramofonem, czy jakiś fajny gramiak na SME3009 powoduje, że z tych nowych wynalazków nie ma zbyt wiele do zbierania. Chyba, że jest tam jakieś dobre ramię Jelco zawieszone - ono ma jeszcze na tyle fajny stosunek cena/jakośc, że można na tym zrobić niezły współczesny gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to akurat Rega gra jeszcze jako-tako, jeśli chodzi o sprzęty nowe, tyle że ma dość specyficzne, mało uniwersalne ramiona. Porównanie tej samej wkładki z Sony też nie jest nadal obiektywna sprawa bo Soniacz ma cięższe ramię (masa efektywna zdaje się w okolicach 20g) i hmm.. moze lepiej odnaleźć się z zupełnie innymi wkładkami niż te co z którymi gra Rega (nie mogę znaleźć na szybko, ale obstawiam ok 10g).

 

Moim zdaniem ramiona Regi nie są specyficzne, lecz właśnie uniwersalne. Masa efektywna 11,5 g oznacza, że można tam powiesić wiele różnych wkładek. Podobną masę efektywną (11g) ma np. ramię SME V - czy powiedziałbyś, że jest specyficzne i mało uniwersalne?

Co do ramion na Sony PS-X będących pochodnymi ramienia PUA-7 - kiedyś zadałem sobie wiele trudu, by znaleźć informację o masie efektywnej tego ramienia. Przeszukałem najprzeróżniejsze fora i wygrzebałem dane wahające się od 15 do 25 g. Wszystkie informacje na temat masy efektywnej tego ramienia były z gatunku "wydaje mi się" "słyszałem" lub "czytałem, że". Moim zdaniem to ramię wcale nie ma wysokiej masy efektywnej, posądzam, że ma właśnie coś w okolicach 15g. Jednym z powodów zakupu Sony była chęć wypróbowania Denona DL-103R. Moim zdaniem ten Denon nie zagrał na tym ramieniu na skalę swoich możliwości, grał dźwiękiem jasnym i odchudzonym i nie pomogła też dodatkowa przeciwwaga do tego ramienia.

Natomiast wkładki, które dobrze grały u mnie na ramionach Regi równie dobrze zagrały na Sony.

Moim zdaniem największym minusem ramion Regi jest brak regulowanego azymutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ramiona Regi nie są specyficzne, lecz właśnie uniwersalne. Masa efektywna 11,5 g oznacza, że można tam powiesić wiele różnych wkładek. Podobną masę efektywną (11g) ma np. ramię SME V - czy powiedziałbyś, że jest specyficzne i mało uniwersalne?

Co do ramion na Sony PS-X będących pochodnymi ramienia PUA-7 - kiedyś zadałem sobie wiele trudu, by znaleźć informację o masie efektywnej tego ramienia. Przeszukałem najprzeróżniejsze fora i wygrzebałem dane wahające się od 15 do 25 g. Wszystkie informacje na temat masy efektywnej tego ramienia były z gatunku "wydaje mi się" "słyszałem" lub "czytałem, że". Moim zdaniem to ramię wcale nie ma wysokiej masy efektywnej, posądzam, że ma właśnie coś w okolicach 15g. Jednym z powodów zakupu Sony była chęć wypróbowania Denona DL-103R. Moim zdaniem ten Denon nie zagrał na tym ramieniu na skalę swoich możliwości, grał dźwiękiem jasnym i odchudzonym i nie pomogła też dodatkowa przeciwwaga do tego ramienia.

Natomiast wkładki, które dobrze grały u mnie na ramionach Regi równie dobrze zagrały na Sony.

Moim zdaniem największym minusem ramion Regi jest brak regulowanego azymutu.

Chyba zbyt wiele trudu sobie jednak nie zadałeś, bo będąc posiadaczem wystarczy zważyć kilka elementow, wpisać do tabelki excellowkiej i masz masę efektywną policzoną :)

Ramiona SME oczywiście, że są specyficzne - te z masą efektywną w okolicach 10 nadają się najlepiej do lekkich, podatnych wkładek. Czyli podobnie jak Rega, tyle, że grają lepiej, no i oczywiście mają regulację VTA.

Najbardziej uniwersalne są mimo wszystko ramiona z masą efektywną 12-17, bo tutaj headshellami można sie jeszcze pobawić... Ale to już nie chodzi o to... pewien rodzaj i tak będzie lepiej grał z wkłądkami bardziej podatnymi, inny odwrotnie.

 

Żeby nie było - nie twierdzę, że PUA-7 jest jakimś szczytem inżynierii, ani że Rega jest słaba, ale fakt że Sony nie odstawał od 3x droższej od siebie nowej Regi mówi mi że to ramie nadal bardzo dobre, a dzięki pełnej regulacji ramienia, napędowi DD to sprzęt uniwersalny i niemal bezkonkurencyjny w swojej klasie cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt wiele trudu sobie jednak nie zadałeś, bo będąc posiadaczem wystarczy zważyć kilka elementow, wpisać do tabelki excellowkiej i masz masę efektywną policzoną :)

 

a to powiedz których, jeśli ramienia nie trzeba rozkładać na części pierwsze, to chętnie spróbuję

 

ale fakt że Sony nie odstawał od 3x droższej od siebie nowej Regi mówi mi że to ramie nadal bardzo dobre

 

z tymi cenami to nie tak zupełnie, bo moja RP6 nie kosztowała mnie 6 koła... w chwili wprowadzenia tego gramofonu na polski rynek kosztował on 3899 zł, a do tego jeszcze rabat przy zakupie... tak więc cena była bliska obecnej cenie P3

poza tym Soniacza też porównywałem z używanym Planarem za tysiaka, no i co? :)

 

mimo wszystko zostawiłem sobie Sony, choćby ze względu na wygodę wymiennych koszyków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to powiedz których, jeśli ramienia nie trzeba rozkładać na części pierwsze, to chętnie spróbuję

 

 

 

z tymi cenami to nie tak zupełnie, bo moja RP6 nie kosztowała mnie 6 koła... w chwili wprowadzenia tego gramofonu na polski rynek kosztował on 3899 zł, a do tego jeszcze rabat przy zakupie... tak więc cena była bliska obecnej cenie P3

poza tym Soniacza też porównywałem z używanym Planarem za tysiaka, no i co? :)

 

mimo wszystko zostawiłem sobie Sony, choćby ze względu na wygodę wymiennych koszyków

Trzeba zważyć headshell z kabelkami, wkładkę ze śrubkami, osobno przeciwwagę, i potem samo ramię bez wkładki, headshella i przeciwwagi. Podkładasz wagę pod takie 'rozebrane ramię'

Czy to jest rozbieranie ramienia na częsci pierwsze? Wg mnie nie, choć codziennie nie chciałbym robić tak :)

 

Co do cen - patrzę na obecne. Rega gramofony robi przyzwoite, natomiast jeśli chcemy pobawić się wkładkami, czy jak to się mówi 'rozwijać' to już jest gorzej. No i przy obecnych cenach... za 4k można wyrwać już choćby Kenwooda KD-990.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpieszę z informacją , że dobre ramiona mają zazwyczaj kilka head-ów o różnych wagach. Także zwracajcie uwagę jaki head siedzi. Nie wiem , czy nie prościej zdjąć przeciwwagę i zważyć cały zestaw w raz z wkładką na igle - jak potrzebny do podatności wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁuchałem Regę P3 i nie podobało mi się jego brzmienie więc kupiłem... Teac TN 550, którego gorąco polecam. Uważam, że warto.

A ile jeszcze słuchaleś gramofonów oprócz tych dwóch ?

 

Moim zdaniem ramiona Regi nie są specyficzne, lecz właśnie uniwersalne. Masa efektywna 11,5 g oznacza, że można tam powiesić wiele różnych wkładek. Podobną masę efektywną (11g) ma np. ramię SME V - czy powiedziałbyś, że jest specyficzne i mało uniwersalne?

Co do ramion na Sony PS-X będących pochodnymi ramienia PUA-7 - kiedyś zadałem sobie wiele trudu, by znaleźć informację o masie efektywnej tego ramienia. Przeszukałem najprzeróżniejsze fora i wygrzebałem dane wahające się od 15 do 25 g. Wszystkie informacje na temat masy efektywnej tego ramienia były z gatunku "wydaje mi się" "słyszałem" lub "czytałem, że". Moim zdaniem to ramię wcale nie ma wysokiej masy efektywnej, posądzam, że ma właśnie coś w okolicach 15g. Jednym z powodów zakupu Sony była chęć wypróbowania Denona DL-103R. Moim zdaniem ten Denon nie zagrał na tym ramieniu na skalę swoich możliwości, grał dźwiękiem jasnym i odchudzonym i nie pomogła też dodatkowa przeciwwaga do tego ramienia.

Natomiast wkładki, które dobrze grały u mnie na ramionach Regi równie dobrze zagrały na Sony.

Moim zdaniem największym minusem ramion Regi jest brak regulowanego azymutu.

Nie testowałem Sony ale myślę podobnie .

 

a dzięki pełnej regulacji ramienia, napędowi DD to sprzęt uniwersalny i niemal bezkonkurencyjny w swojej klasie cenowej.

I w to wierzysz ?

 

Potrzebuję porady od bardziej zaawansowanych kolegów. Mam zamiar kupić niskobudżetowy gramofon i zastanawiam się nad dwoma modelami:

Rega P3 z wkładką Elys 2 i Teac TN 750 z AT 100. Sprzedawcy w sklepach hifi dodatkowo potęgują mętlik w mojej głowie. Co doradzicie?

Bierz Regę bo jak się wciągniesz to wystarczy ramię przeszczepić na lepszy napęd i będzie jeszcze lepiej :)

A z Teac-owym chyba tak nie zrobisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałbym w to nie wierzyć? Jakąś nieprawdę powieziałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałbym w to nie wierzyć? Jakąś nieprawdę powieziałem?

Powiedziałeś swoją prawdę :) niedoświadczonym przestaje już doradzać takich używek tym bardziej że nie mają takich zaprzyjaznionych serwisantów jak Ty :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa efektywna 11,5 g oznacza, że można tam powiesić wiele różnych wkładek

 

jasne :) Ani w dobre MC nie pójdziesz , ani głupiego ortofona na 100% nie wykorzystasz .i headem też nie dociążysz.

 

Zanin pójdziesz z zaparte to sprawdź proszę ortofona na cięższym ramieniu , a zabawa z mc dopiero się zaczyna od małopadatnych wkładek .

 

ramię SME V - czy powiedziałbyś, że jest specyficzne i mało uniwersalne?

 

tak , jest to jedne z mniej lubianych sme i jak najbardziej specyficzne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , jest to jedne z mniej lubianych sme i jak najbardziej specyficzne.

A niech jest najmniej lubianym ramieniem SME i tak chętnie bym je zagościł u siebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne :) Ani w dobre MC nie pójdziesz , ani głupiego ortofona na 100% nie wykorzystasz .i headem też nie dociążysz.

 

Zanin pójdziesz z zaparte to sprawdź proszę ortofona na cięższym ramieniu , a zabawa z mc dopiero się zaczyna od małopadatnych wkładek .

 

Mam tylko niedobre MC, Benz Micro Ace, grałem tą wkładką parę lat na RP6. Dlaczego miałaby nie sprawdzić się na Redze, nie wiem.

Nie wiem też, który jest ortofon jest głupi, niestety nie wieszałem żadnych Ortofonów, mam tylko starą OM10, której nie używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ramię jest specyficzne i tak myślałem o Redze (a miałem ich sporo ) dopóki tego ramienia nie posłuchałem na dobrym napędzie .

Zawsze chodzi o spasowanie i tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ony była chęć wypróbowania Denona DL-103R. Moim zdaniem ten Denon nie zagrał na tym ramieniu na skalę swoich możliwości, grał dźwiękiem jasnym i odchudzonym i nie pomogła też dodatkowa przeciwwaga do tego ramienia.

 

normalne przy zalekkim ramieniu. Ciężkie ramiona to coś od 30g są .

 

Mam tylko niedobre MC, Benz Micro Ace, grałem tą wkładką parę lat na RP6. Dlaczego miałaby nie sprawdzić się na Redze, nie wiem.

Nie wiem też, który jest ortofon jest głupi, niestety nie wieszałem żadnych Ortofonów, mam tylko starą OM10, której nie używam.

 

też mam benza i też uważam , że jest niedobry .Na każdym z 4 ramion jakie posiadam

 

Każde ramię jest specyficzne i tak myślałem o Redze (a miałem ich sporo ) dopóki tego ramienia nie posłuchałem na dobrym napędzie .

Zawsze chodzi o spasowanie i tyle :)

 

fakt co komu potrzebne i do czego. Na pewno silniczek na kawałku zmielonej tekturki ( czy mdf-u jak ktoś taką nazwę woli :) ) jakoś nie wpływa wybitnie korzystnie na walory soniczne.

 

Niemniej rega ma tą przewagę , że wiadomo co na niej gra , a co nie. Uniwersalność darujmy w gramofonach budżetowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4k można wyrwać już choćby Kenwooda KD-990.

 

? można za 1k lub mniej kupić thorensa 160 i co nie można się rozwijać ?.... przestań nie każdy i nie każdemu potrzebna i pisana jest japońska myśl techniczna .

Durna nowo-moda z tymi denonami , kenami , techniksami jakby to niewiadonoco było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durna nowo-moda z tymi denonami , kenami , techniksami jakby to niewiadonoco było.

Ktoś to w końcu napisał :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jeszcze słuchaleś gramofonów oprócz tych dwóch ?

 

Nie testowałem Sony ale myślę podobnie .

 

I w to wierzysz ?

 

Bierz Regę bo jak się wciągniesz to wystarczy ramię przeszczepić na lepszy napęd i będzie jeszcze lepiej :)

A z Teac-owym chyba tak nie zrobisz ?

 

Roksan Radius, Clearaudio Concept, Pro- ject: Classic, 2 Experience, Rpm 5.1 z tych ostatnio słuchanych,

oczywiście nie licząc wyżej wspomnianych.

 

 

Czy słuchałeś Teaca 550 lub 570?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? można za 1k lub mniej kupić thorensa 160 i co nie można się rozwijać ?.... przestań nie każdy i nie każdemu potrzebna i pisana jest japońska myśl techniczna .

Durna nowo-moda z tymi denonami , kenami , techniksami jakby to niewiadonoco było.

No pewnie że można, ale jak ktoś planuje wydać 4-5k na gramofon to lepiej Kenwooda niż Regę.

Jak ktoś chce zacząć przygodę z gramofonem to chyba przyznasz że Thorens do najłatwiejszych gramofonów nie należy.

 

Oczywiście jest dużo dobrych gramofonów - od Duali z serii 7xx, poczynając (ale też mankament z raczej lekkimi ramionami bez VTA) idąc przez Telefunkeny , Thorensy itp itd.

Kenwood, czy Sony to wybór mniej oczywisty, ale chyba przyznacie, ze choćby PS X50, 60 to w cenach 1-3k bardzo ciekawe i dobre wybory. Oczywiście SME to SME, ale umówmy się, że na entry level to też nie jest najlepszy gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynać od regi , czy kena za 4k to chory pomysł

tak kiepsko , a tak za drogo.

 

dobrze i w miarę znośnie można oryginalnego lenco i thorensa przerobionego kupić ze sme , lub jelco.

Czy choćby na to linna basika . Lepszym rozwiązaniem jest oryginał i przerabiany z czasem pod siebie , ale nie każdemu się chce.

 

Coś nawet z drugiej ręki jak telefunken s500/600 , garrardy te lepsze.

 

Coś co mogło by posłużyć za dobrą bazę do dalszej przygody już jako świadomy użytkownik drapaków

 

np taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Radius, Clearaudio Concept, Pro- ject: Classic, 2 Experience, Rpm 5.1 z tych ostatnio słuchanych,

oczywiście nie licząc wyżej wspomnianych.

 

 

Czy słuchałeś Teaca 550 lub 570?

I wniosek taki że nic nie słuchałeś :)

Nie słuchałem Teac-a bo i po co ?

 

Kenwood, czy Sony to wybór mniej oczywisty, ale chyba przyznacie, ze choćby PS X50, 60 to w cenach 1-3k bardzo ciekawe i dobre wybory.

Tylko ciekawe kto w tym kraju tak tanio sprzedaje te DD ?

 

Gerwazy :D

 

Jak ktoś chce zacząć przygodę z gramofonem to chyba przyznasz że Thorens do najłatwiejszych gramofonów nie należy.

Dalej zastanawiam się nad tym co piszesz :D

 

Chyba za dużo siedzisz na innych forach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynać od regi , czy kena za 4k to chory pomysł

tak kiepsko , a tak za drogo.

 

dobrze i w miarę znośnie można oryginalnego lenco i thorensa przerobionego kupić ze sme , lub jelco.

Czy choćby na to linna basika . Lepszym rozwiązaniem jest oryginał i przerabiany z czasem pod siebie , ale nie każdemu się chce.

 

Coś nawet z drugiej ręki jak telefunken s500/600 .

Nie zabronisz nikomu wydać 4k na pierwszy gramofon, ale jeśli ktoś chce już to zrobić to lepiej na takiego Kena niż Regę :P

A sorry ale pomysł z przerbionym Lenco albo Thorensem na pierwszy gramofon to jeszcze większa paranoja niż 4k na nowy gramofon. Miałem już trochę sztuk gramofonów w rękach różnych marek, ale jeszcze nie zabrałbym się z jakąś wielką pewnością siebie do kalibracji SME, czy Jelco... a Ty proponujesz coś takiego na pierwszy gramofon? Serio?!

 

Dla mnie to zdecydowanie Telefunken S600, Dual 505-4, 601, 604, 7XX, Sony PS X50,55,60, czy jakiś Technics Q2,q3,q33 - wszystko do kupienia w granicach 1,5k większosć z dobrymi cichymi napędami DD (nie licząc Duali) i przyzwoitymi ramionami na początek *oczywiście nie klasa Jelco czy SME) + półautmatami coby igły początkujący amator nie zajechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabronisz nikomu wydać 4k na pierwszy gramofon, ale jeśli ktoś chce już to zrobić to lepiej na takiego Kena niż Regę :P

A sorry ale pomysł z przerbionym Lenco albo Thorensem na pierwszy gramofon to jeszcze większa paranoja niż 4k na nowy gramofon. Miałem już trochę sztuk gramofonów w rękach różnych marek, ale jeszcze nie zabrałbym się z jakąś wielką pewnością siebie do kalibracji SME, czy Jelco... a Ty proponujesz coś takiego na pierwszy gramofon? Serio?!

 

Dla mnie to zdecydowanie Telefunken S600, Dual 505-4, 601, 604, 7XX, Sony PS X50,55,60, czy jakiś Technics Q2,q3,q33 - wszystko do kupienia w granicach 1,5k większosć z dobrymi cichymi napędami DD (nie licząc Duali) i przyzwoitymi ramionami na początek *oczywiście nie klasa Jelco czy SME) + półautmatami coby igły początkujący amator nie zajechać.

No takich bzdur to już dawno tu nie czytalem - kalibracja SME i Jelco to problem ? :D :D :D No tak jednemu doradzileś kupno 4001 z 3009 i bidulek został sam bo nie umieliście tego dobrze ustawić !

 

Znasz Tele S a tym bardziej Orto As 212 ?

Wiesz co je boli i jakie to ryzyko przy kupnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabronisz nikomu wydać 4k

 

niczego zabronić nie mogę , ale jakbym wydał tyle , to na pewno nie cieszył bym się z tego kena.

 

A sorry ale pomysł z przerbionym Lenco albo Thorensem na pierwszy gramofon to jeszcze większa paranoja niż 4k na nowy gramofon

 

Oryginalne też grają dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.