Skocz do zawartości
IGNORED

Rega P3 czy Teac TN 570


Poswiat01

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz bartek cała rodzina i znajomi posłużą pomocą, a ty się martwisz.

Widzisz kolego, jak ta wasza pomoc/doradztwo tak tutaj wygląda to ja się wcale nie dziwię, że świeci tu pustkami.

 

W kontekście Sony, czy Kenwooda potrafiłeś tylko zanegować japońską myśl techniczną bo Ty wolisz sprzęt europejski i prosty nie podając przy tym argumentów poważniejszych niz własny gust, bo mniemam, że ani jednego ani drugiego modelu nie słuchałeś. Zarzucając mi interesowność (sam tak naprawdę chwaląc 'swoje').

Jak Piotrek kupił Lineara to został zhejtowany bo nie przeczytał wątku Pioneera, w którym polecał go Bartek i nie podziękował.

 

Tymczasem podejmujecie się radzenia Rega vs. Teac ani jednego wcześniej również na oczy nie widząc.

To jest doradztwo czy kalambury?

 

Abstrahując od faktu, że osoba, która zadała pytanie ostatni raz na forum była tydzień temu i albo ma sprawę w D. albo działa w czyimś interesie.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w " kółko macieju " to samo

 

W kontekście Sony, czy Kenwooda potrafiłeś tylko zanegować japońską myśl techniczną bo Ty wolisz sprzęt europejski i prosty nie podając przy tym argumentów poważniejszych niz własny gust, bo mniemam, że ani jednego ani drugiego modelu nie słuchałeś. Zarzucając mi interesowność (sam tak naprawdę chwaląc 'swoje').

Jak Piotrek kupił Lineara to został zhejtowany bo nie przeczytał wątku Pioneera, w którym polecał go Bartek i nie podziękował.

 

 

jeszcze raz powtórzę , nie potrzeba elektroniki i direct driva by gramofon grał dobrze ...to jest mój główny argument. Skoro udziwnienia są , to nie każdemu muszą się podobać i ode mnie to nie zależy czy innym ludziom się podobają czy nie.

 

Jak na razie marki zachodnie są bardziej cenione w społeczności audiofilskiej i jedna stronka , nie robi hi-endu .

 

Może naucz się japońskiego i zacznij tam pisać , na pewno uzyskasz tam poklask i aprobatę.

 

Niczego nikomu nie sprzedałem , celowo nie podałem żadnych konkretnych modeli bo temat tego nie do tyczy , na serwisach też nie sprzedaje i niczego , nie proponowałem odkupienia i tp rzeczy .

 

Jak Piotrek kupił Lineara to został zhejtowany bo nie przeczytał wątku Pioneera, w którym polecał go Bartek i nie podziękował.

 

podkupił to pewnie został zhejtowany , ale nie wiem dokładnie o co tam chodziło.

 

Tymczasem podejmujecie się radzenia Rega vs. Teac ani jednego wcześniej również na oczy nie widząc.

To jest doradztwo czy kalambury?

 

no już tu to pojechałeś :)

 

Abstrahując od faktu, że osoba, która zadała pytanie ostatni raz na forum była tydzień temu i albo ma sprawę w D. albo działa w czyimś interesie.

 

temu zrobił się offtop - ale trafne spostrzeżenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w koło macieju to samo, bo ja podaję argumenty, a ty pieprzysz że chce na tym zarabiać bo ośmieliłem się sprzedać jednego Kenwooda i mieć znajomego potrafi serwisować sprzęt :D i że ty wolisz bez elektroniki co nijak się ma do tego jak te sprzęty grają, bo obstawiam, ze ani Luxa z serii 131, 121, 444,555 nie słuchałeś, ani żadnego wyższego Micro Seiki, które też ma w swoim CV kilka fajnych ramion, ani wspomnianych Sony, ani też mojego Kena, ani Technicsa na SP, ale uważasz ze to gramofony gorsze/niepotrzebnie dopakowane, bo takie masz prawo.

 

Podobnie jak wyboru pomiedzy Regą, a Teaciem, których też nigdy nie dotykałeś, ale oceniłeś już, że Rega będzie lepsza...

 

Jak na razie marki zachodnie są bardziej cenione w społeczności audiofilskiej i jedna stronka , nie robi hi-endu .

 

Tak.... a Micro Seiki, Luxmany, czy wkładki Koetsu, czy Nagaoki to zabawki.

Nie przyszło Ci na myśl że duże znaczenie ma tutaj cena? dostępność tych topowych modeli tu w Europie i tamtych - Japońskich?

 

Zresztą szkoda czasu. Ja chętnie w dyskusji bym się dowiedział czegoś więcej o Thorensie, o jakimś konkretnym modelu, który z jakiegos powodu ma prawo zakasować japońce, a kręcimy się w okół twojego "NIE BO NIE"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym skończę tą bezsensowną dyskusję zanim zniżę się do pewnego poziomu. Aż takim fanatykiem to ja nie jestem , żeby "świętą wojnie prowadzić "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenwoody staly duzo taniej poki tacy jak Ty nie zaczeli wychwalac na forach a za chwile sprzedawac.

A to ciekawe, bo jak tatachabera miał swojego sprzedać to chciał za niego jakieś 4,5k z tego co pamiętam - a ja chciałem kupić od niego swojego pierwszego, tyle że on ostatecznie nie sprzedał...

Średnia cena sharku na poziomie 1k euro to też moja zasługa?

 

Rozumiem, że jak coś fajnego trafiłem to mam nie wychwalac, zeby broń boże ktoś sobie takiego nie przeczytał bo cena pójdzie do góry?

Sprzedałem swojego za cenę rynkową w doskonałym stanie po zainwestowaniu kilku stów w serwis. Rzeczywiście - jest co piętnować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius to samo bylo z Leema, bywa ze sie sprzedaje cos z czego sie jest zadowolonym ale jak ktos ewidentnie podbija bebenek by na dniach wystawic to jest po prostu slabe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius to samo bylo z Leema, bywa ze sie sprzedaje cos z czego sie jest zadowolonym ale jak ktos ewidentnie podbija bebenek by na dniach wystawic to jest po prostu slabe

Bawię się w audio poważniej dopiero 2 lata.

 

Byłem zadowolony z Rhea, które sprzedałem (mimo wszystko były ciut za duże)

Byłem BARDZO zadowolony z Haiku, które sprzedałem i poleciłem 2 kolegom z forum, którzy są zadowoleni. (do tej pory jeden z moich ulubionych klocków, pojawiła się okazja na Leemę)

Bardzo podobają mi się również kolumny Impuls Audio - szczególnie Horizonem, czego dałem zresztą wyraz na forum.

Byłem zadowolony z Leemy, którą udało mi się po początkowych problemach 'ułożyć', ale sprzedałem bo stwierdziłem, że wolę te pieniądze wykorzystać na 2 systemy, bo nawet tak drogi klocek nie nadaje się jednocześnie do wszyskiego czego słucham. Są ludzie dla których wzmak za 10k to pikuś, dołożą i kolejne 10 w źródło i 5 w kable, a ja wolałem go 'rozmienić' Na Accuphasea i Luxmana z lat 70 do których mam słabość.

Jestem zresztą b.zadowolony z Accuphase e303, który gra kapitalnie za te pieniądze, do tego ma Phono pre, które spokojnie może konkurować ze sklepowymi w budżecie 1-2k, a może i do 3k , ale wiesz co? Powoli przymierzam się do czegoś innego, bo chcę próbować i testować różne rzeczy (również lampy!), a nie mam miejsca, ani tyle kasy, żeby zbierać wszystko co dobre.

 

Fajnie gra też Husariaa i w swojej cenie jest własciwie nei do pobicia (nie jest to moja odosobniona opinia) - nigdzie nie jest powiedziane, że nie pójdzie dalej, bo ciągnie mnie do Ganymede na lampach.

Mam też 2 komplety głośników Tannoy, które grają kapitalnie i zawstydzają większość sklepowych konkurentów z półki 10-15k. Jedne mam w stanie kolekcjonerskim, drugie poddaję właśnie własnręcznie renowacji i bawię się przy tym świetnie. Nie sprzedam chyba tylko prędko Xiang Shenga, bo za 1k nie da się kupić nic sensownego brzmiącego inaczej. No i monitorków Living Audio w analogicznym budżecie z tego samego powodu.

 

Jaram się tym, duzo czytam, rozmawiam z wieloma ludzmi, staram się słuchać, a co fajniejsze zabierać do domu. Kupuję głównie używane bo na tym się nie traci. A można dużo fajnych rzeczy przerobić, albo przywrócić dawny blask jak w przypadku kolumn czy gramofonów. Przed zakupem wszystkiego staram się słuchać, a decyzji nie podejmuję pochopnie - po co miałbym więc kupować kiłę?

 

A jeżeli ktoś kupuje na podstawie posta jednego człowieka, którym miałbym być ja, nie robiąc własnego researchu, czy odsłuchu... No sorry, ale albo ma dużo kasy, albo jest po prostu głąbem, bo to że mi się to podoba nie znaczy że będzie również jemu.

 

Ja piszę na co zgodnie z moim gustem warto zwracać uwagę i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak tu samochwała zakończył wątek :D

Ja piszę na co zgodnie z moim gustem warto zwracać uwagę i tyle.

O gustach się nie rozmawia lecz o wiedzy praktycznej :)

Pozdrawiam serdecznie Bibi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.