Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end na taśmach magnetofonowych


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KociePrezesa.

 

Prosze ... nie pisz na bazie doswiadczen z magnetofonami czterosciezkowymi bo one nie maja nic wspolnego z dwusladami. Obojetnie czy mala studyjna czy duza.

Pomiedzy wierszami negujesz zapis analogowy. W zwiazku z tym pachnie to kolejna wojną formatów.

A to nie w tym wątku.

Tu pisze,y na bazie swoich odsluchow i doswiadczen, a nie teorii, parametrow technicznych czy info wyczytanych z netu.

 

Jak nabedziesz swoje wlasne doswiadczenie z odsluchow najwyzszej jakosci zapisow analogowych ma tasmach dwusladowych to zapraszam do pisania i dzielenia sie swoimi doswiadczeniami. W innym przypadku, jako gospodarz watku, trzymam juz palec na spuscie ... i funduje wylot na wakacje.

 

Wzywam do opamietania.

 

Pozdro

 

Nie neguję - spokojnie ;-) Ale nie podoba mi się Twoje traktowanie mnie z góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KotPrezesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosisz błędne wrażenie. Na pewno nie było to moją intencją.

A mi nie podoba się jak ktoś w moim wątku pisze nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zapominają o szumie taśmy i brumie silnika podniecając się hiper pasmem (osiąganym tylko przy -20dB).

Lubię to

 

 

Nie żartuj, zapis magnetofonowy jest niezwykle wierny, pasmo, szumy nie mają tu nic ważnego do powiedzenia, liczą się elektromagnetyczne procesy fizyczne, oraz ich charakterystyka, technika cyfrowa z powolnością działania układów scalonych w ogóle nie może być brana pod uwagę do wszelkich porównań, tor analogowy nie potrzebuje ani jednego układu scalonego, nawet półprzewodników.

Potrzebne są za to najlepsze przewodniki i materiały magnetyczne, oraz najważniejsze - nośnik informacji - taśma, która do dziś jest rozwijana na przykład na poziomie streamerów, jej koszt jest też wymowny..najnowocześniejszej.

 

Magnetofon jest ultra wierny, rejestruje najmniejsze różnicowania, jest wybitny na małych poziomach, pomimo niewielkiej mierzalnej dynamiki.

 

Weź dobrą taśmę metalową zapisz na dwuśladzie, to się sam przekonasz gdzie jesteś.

Nic lepiej nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Weź dobrą taśmę metalową zapisz na dwuśladzie, to się sam przekonasz gdzie jesteś.

Nic lepiej nie gra.

 

Taśmę metalową do szpulaka, no co ty :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma metalowa na studyjnym magnetofonie? Widziałeś takową? Widziałeś magnetofon, który by ja poprawnie skasował, nagrał i odtworzył?

Istnieją tasmy chromowe ale jedynie na japońskie czterościezkowe amatorskie maszyny, a o takich w tym watku nie dyskutujemy bo to nie jest klasa hi-end magnetofonu.

 

Science fiction w innym wątku poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnetofony do zgrań czasem miały odłączoną/odsuniętą głowicę kasującą i nie kasowało się taśm przy nagrywaniu. Ale oczywiście propozycja z taśmą metalową jest absurdalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2018 o 22:09, przemak napisał:

propozycja z taśmą metalową jest absurdalna.

Doprawdy ?

Zdążyłeś się już zapoznać z tego typu techniką ?

Przystosowałeś do nich magnetofon, porównałeś właściwości w stosunku do innych rodzajów nośnika ?

I co ?

Na metalu gra najgorzej?

 

Do jakości uzyskanej z tego typu taśmy, nic się nawet nie zbliża, wiemy to wszyscy, gdyż chyba każdy z nas ma za sobą doświadczenia z rynku amatorskich magnetofonów kasetowych, które kiedyś nie mogły takiego nośnika obsłużyć a potem mogły, bez większych zmian konstrukcyjnych czy problemów.

 

 

 

.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2018 o 22:02, pmcomp napisał:

studyjnym magnetofonie

Co to znaczy studyjny magnetofon, czy to jedyny jaki istnieje ?

Czy przykładowo koncerty były nagrywane na magnetofonach, na tą okoliczność demontowanymi z studia nagrań ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2018 o 22:02, pmcomp napisał:

to nie jest klasa hi-end magnetofonu

Czy nie ma realizacji live, które później na płytach brzmią wspaniale ?

Na czym były rejestrowane ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, 747 napisał:

Zdążyłeś się już zapoznać z tego typu techniką ?

Przystosowałeś do nich magnetofon, porównałeś właściwości w stosunku do innych rodzajów nośnika ?

Nie, bo nie ma takich taśm, więc nie ma do czego przystosowywać. Kolega z forum tnie taśmy magnetowidowe na węższe i to nawet działa, jednak chyba nie znalazł sposobu na ich pogrubianie, także ten. 

37 minut temu, 747 napisał:

Do jakości uzyskanej z tego typu taśmy, nic się nawet nie zbliża, wiemy to wszyscy,

Nie wszyscy, nie sądzę, żeby w ogóle ktoś miał tu z tym do czynienia - oprócz ciebie oczywiście. Skąd bierzesz taśmę metalową, w dodatku o takiej grubości, że mechanizm magnetofonu jej nie "zje"?

11 minut temu, 747 napisał:

Co to znaczy studyjny magnetofon, czy to jedyny jaki istnieje ?

Czy przykładowo koncerty były nagrywane na magnetofonach, na tą okoliczność demontowanymi z studia nagrań ?

Magnetofon studyjny to magnetofon spełniający pewne wymagania, parę firm produkowało takie. Koncerty zwykle nagrywane były na wielośladach, oczywiście studyjnych, bo jakich,, instalowanych specjalnie w tym celu w samochodach. Bardzo rzadko mamy koncerty nagrane od razu na stereo. 

12 minut temu, 747 napisał:

Czy nie ma realizacji live, które później na płytach brzmią wspaniale ?

Na czym były rejestrowane ?

Na studyjnych wielośladach na taśmie Fe o grubości 50um z prędkością 38cm/s z dużym nasyceniem i z dolby A albo później SR ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, przemak napisał:

50um

Jesteśmy w zakładce hi end, dotyczy to domowego audio, grubość jako kryterium optymalizacji nie tak bardzo dotyczy tego sektora.

Dla mnie osobiście magnetofon jest najważniejszym elementem toru audio.

Nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której nie sprawdzam jak zachowuje się z taśmą metalową.

Kasetowy z najnowocześniejszymi taśmami od streamerów, czy szpulowy z grubszymi pochodzącymi z rynku pro.

Wszelkie dywagacje i uwagi nie mają tu znaczenia.

Coś albo działa i się to stosuje, albo nie - wtedy odrzuca się.

 

Niedługo, w czasie wolnym będę przewijał głowice do dwuślada, na początek tanie od Revox, później w zależności od efektu podejmę działania rozwojowe dotyczące tej sytuacji.

Uważam że magnesowanie taśm metalowych tradycyjną technologią używaną w głowicach, to niepotrzebne marnowanie tego nośnika, jest tak fenomenalny, że zasługuje na więcej, to samo dotyczy pozostałej części toru, jestem w trakcie nawijania specjalnego transformatora do zasilania członu rejestracji /też generatora/.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

. Bardzo rzadko mamy koncerty nagrane od razu na stereo. 

Być może, ale są takie, uleciało mi z pamięci które znaczące, ale pamiętam że dokonywane na sprzęcie tzw semi-pro, a to już jest zupełnie odpowiedni do wstawienia w domu i użycia taśm o których piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

Kolega z forum tnie taśmy magnetowidowe na węższe i to nawet działa, jednak chyba nie znalazł sposobu na ich pogrubianie, także ten.

Posiadam i takie doświadczenia, to etap rozwojowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747.

Zapytam Cię ponownie. Jakiej użyłes tasmy metalowej o grubości 50um?

Obawiam się, że żadnej bo takowych nie ma. Znam metodę cięcia taśmy 1/4" z tasmy VHS. Tyle że VHS to były tylko tasmy żelazowe i chromowe. Do tego cienkie, grubość 18um, grubośc warstwy magnetycznej 2um-4um. Jest to bardzo cienka taśma, która nie nadaje się do zastosowań na magnetofonach studyjnych pracujących z prędkością 15ips (36 cm/sek) i 30ips (72 cm/sek). Jest zbyt cienka, łatwo ulega zerwaniu i wyciąganiu. Standardem w zastosowaniach studyjnych jest grubośc 50um. Taka grubość ma np. BASF SM911. Grubość warstwy magnetycznej to 16um, nie musze tłumaczyc co to oznacza w stosunku do taśmy VHS. Tasma BASF PER528, stosowana powszechnie w studiach radiowych miała grubośc 48um, warstwa magnetyczna 14um.

Jedyna tasme, która mogłes zdobyc i wykorzystać to tasma metalowa systemu Hi8. Jeszcze cieńsza od VHS. 120-ka to 9um grubości, 90-ka to 12um grubości.

Jesli taką taśme uzyłeś na małej czy dużej studyjnej to ja Ci gratuluję.

Czekam na odpowiedź na swoje pytanie z poczatku posta.

Jak napisałem wczesniej w tym wątku nie rozmawiamy o science fiction tylko o realiach. Ciagnięcie dalej wątku nt. tasm metalowych bez żadnych konkretów spowoduje urlop. Ja twarde dane podałem.

 

Dla porządku dodam, że tasmy 1/4" o grubościach 18um, 25um i 35um stosowane były powszechnie w czterościezkowych magnetofonach amatorskich i wczesniej w dwusladowych magnetofonach amatorskich.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, 747 napisał:

Jesteśmy w zakładce hi end, dotyczy to domowego audio, grubość jako kryterium optymalizacji nie tak bardzo dotyczy tego sektora.

Jesteśmy w wątku o taśmach dwuśladowych stereo 38cm/s do magnetofonów studyjnych, a więc o grubości 50um. Tu nie ma mowy o optymalizacji, jak piszesz albo działa albo się to odrzuca. Cieńsze taśmy się odrzuca.

35 minut temu, 747 napisał:

Kasetowy z najnowocześniejszymi taśmami od streamerów,

Czyli całkowicie nie na temat

35 minut temu, 747 napisał:

czy szpulowy z grubszymi pochodzącymi z rynku pro

Konkretnie jakie są ćwierćcalowe taśmy metalowe o grubości która nie sprawi, że po przejściu przez mechanizm magnetofonu nie zostanie z niej sznureczek??

36 minut temu, 747 napisał:

Uważam że magnesowanie taśm metalowych tradycyjną technologią używaną w głowicach, to niepotrzebne marnowanie tego nośnika

Możliwe. Zdradź, skąd bierzesz taśmę testową z eq dla taśmy metalowej? Jakie stałe czasowe korekcji stosujesz? Jak ustawiasz prąd podkładu? (o kompatybilności, który jest ważnym aspektem tego wątku już nie wspomnę)

33 minuty temu, 747 napisał:

Być może, ale są takie, uleciało mi z pamięci które znaczące, ale pamiętam że dokonywane na sprzęcie tzw semi-pro, a to już jest zupełnie odpowiedni do wstawienia w domu i użycia taśm o których piszę.

Są i koncerty nagrywane na kaseciakach, tylko co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 747 napisał:

Na metalu gra najgorzej?

Do jakości uzyskanej z tego typu taśmy, nic się nawet nie zbliża, wiemy to wszyscy, gdyż chyba każdy z nas ma za sobą doświadczenia z rynku amatorskich magnetofonów kasetowych, które kiedyś nie mogły takiego nośnika obsłużyć a potem mogły, bez większych zmian konstrukcyjnych czy problemów.

Zastanów się z jakiego powodu w magnetofonach profesjonalnych nie stosowano taśmy chromowej i metalowej. Bo przecież teoretycznie można było taką wyprodukowac o szerokości 1/4", 1/2", 1", 2". Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wszystko co jest potrzebne, ludzie słuchają najczęściej  samych siebie.

 

Jesteśmy na forum dyskusyjnym, otwartym, dla wszystkich, którzy mają w przedmiocie coś do napisania, jeśli osoba nie potrafi kojarzyć treści, lub nie jest zdolna do jej przyjęcia, z powodu braku niezbędnej wiedzy, czy doświadczenia, - nie mogę nic na to poradzić.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pmcomp napisał:

Zastanów się z jakiego powodu w magnetofonach profesjonalnych nie stosowano taśmy chromowej i metalowej.

Spróbuj skojarzyć daty techniki magnetofonowej, oraz punktu w którym zaczęły być stosowany taśmy metalowe, przeanalizuj też ich rozwój, załaduj taśmę z każdego okresu do magnetofonu, wiodące typy i zaobserwuj cechy, czyli poziomy rozwojowe, w którą stronę to szło, - potrzeba trochę czasu na to poświęcić, ja mam to za sobą, gdyż uczynienie było konieczne, by wiedzieć na czym się stoi, aby w następstwie - podzielić się sprawdzonymi treściami m in na forum, oraz by się nie zagubić w gąszczu właściwości technik/techniki audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, przemak napisał:

całkowicie nie na temat

Wszystko co napisałem dotyczy tematu.

Proszę udać się gdzieś do miejsca w którym się zdobywa wiedzę, operowanie przykładami jest na porządku dziennym, nie wierzę że Kolega nie miał z podobną sytuacją nigdy do czynienia..

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 747 napisał:

Wszystko co napisałem dotyczy tematu.

Proszę udać się gdzieś do miejsca w którym się zdobywa wiedzę, operowanie przykładami jest na porządku dziennym, nie wierzę że Kolega nie miał z podobną sytuacją nigdy do czynienia..

 

 

 

 

Ja rozumiem, co piszesz, tylko się po prostu z tym nie zgadzam. Jak widać musisz mieć rację, ale nie jesteś przygotowany do dyskusji na temat który rozpocząłeś, bo oprócz śmiecenia w wątku nie potrafisz odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące twoich teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie doczekałem sie odpowiedzi nt. zastosowanej przez 747 taśmy metalowej dlatego wszystkie jego wpisy w tym wątku traktuje jako fantastykę pseudonaukową i mówię dość. 747 bedzie snuł swoje teorie w innych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, przemak napisał:

. Cieńsze taśmy się odrzuca

Jesteśmy na otwartym, publicznym forum dyskusyjnym, zakładka hi end, temat - hi end na taśmach magnetofonowych, przyszedł użytkownik, który napisał, ze rzeczoną jakość zapewniają taśmy metalowe i powstał kłopot.

W takim jesteśmy miejscu Szanowny Kolego.

Po co jest forum, zakładka i temat, jeśli nie do wymiany informacji czy dyskusji ?

Treści, które przekazałem dotyczą samego sedna tematu - uważam, na podstawie wieloletnich badań i doświadczeń, że jakość hi end z taśmy magnetofonowej możemy uzyskać, jeśli zastosujemy nośnik tzw metalowy.

Każdy technik na tą okoliczność przypomni sobie wiedzę przedmiotową i zastanowi się, skoro cały rynek pro video opiera się na takowych taśmach, to może.......

 

Porównywałem wszystko co nazywa się taśmą, do "metalu" nic się nawet nie zbliża, to jest po prostu inny poziom, absolutnie nie osiągalny dla tzw tradycyjnych, nawet uznanych nośników, nie pomogą tu zaklęcia, przytaczanie okoliczności, czy nazw produktów pro.

W życiu od 35 lat nie zajmuję się niczym innym tylko techniką hi end, stąd wiem co piszę.

 

Dodam, że z moich doświadczeń, / ktoś może mieć inne, przeciwne / rynek pro, rozumiany jako nie technika, lecz osoby, - są bardzo daleko od realu w hi end, to tak na marginesie, żeby nie było, że nieporozumienia są zaskoczeniem.

Krótki i relatywnie prosty tor magnetofonu semi pro, czyli prawie domowego, jest tu wspaniałym przykładem.

Wielki i ciężki magnetofon studyjny, z punktu widzenia czystej techniki hi end, nie ma tu nic specjalnego do zaproponowania, piszą to osoby na forach zagranicznych, a wiedzą to ci, którzy nabyli takie maszyny z nadzieją na ..przełom.

 

Są przecież prezentacje na AVS z tego typu sprzętu, niczego tu nie odkrywam, w tym roku również miała miejsce, wnioski każdy może sam wyciągnąć zestawiając to z semi pro.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że ten wątek dotyczy hi-endowych studyjnych dwusladowych magnetofonów szpulowych i taśm magnetofonowych do nich.

 

I prosze sie trzymac tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

. 747

Widzisz pmcomp, przyszedł 747 i cię zaskoczył, a myślałeś ze tylko Ty interesujesz się magnetofonami..

Napisałem już wszystko, ktoś będzie chciał z mojej opinii skorzystać to to uczyni.

Wybacz ze nie podaję gotowca, podpowiem, że taśmy których używam to tzw mastery, - niezwykłej jakości, są bardzo trudno osiągalne na rynku, spec od taśm, w ułamku sekundy będzie wiedział jakie..

 

Pozdrawiam

747

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 747 napisał:

Jesteśmy na otwartym, publicznym forum dyskusyjnym, zakładka hi end, temat - hi end na taśmach magnetofonowych, przyszedł użytkownik, który napisał, ze rzeczoną jakość zapewniają taśmy metalowe i powstał kłopot.

W takim jesteśmy miejscu Szanowny Kolego.

Nie. Kliknąłeś na przycisk ODPOWIEDŹ, ale zaznajomiłeś się tylko z tytułem wątku, który nie jest pytaniem. Komu i na co odpowiedziałeś w wątku, który jest poświęcony nagranym taśmom do magnetofonów studyjnych?

 

12 minut temu, 747 napisał:

Treści, które przekazałem dotyczą samego sedna tematu - uważam, na podstawie wieloletnich badań i doświadczeń, że jakość hi end z taśmy magnetofonowej możemy uzyskać, jeśli zastosujemy nośnik tzw metalowy.

Każdy technik na tą okoliczność przypomni sobie wiedzę przedmiotową i zastanowi się, skoro cały rynek pro video opiera się na takowych taśmach, to może.......

Niestety, widać, że teoretyzujesz albo masz bardzo niskie wymagania. Nie napisałeś, jaką taśmę chcesz stosować przy szerokim śladzie i dużej prędkości przesuwu, ale i w kaseciakach i w video wspólna jest bardzo mała szerokość śladu, co umożliwia uzyskanie wysokiego nasycenia przy małej grubości warstwy magnetycznej. Z kolei ważna dla przenoszenia niskich częstotliwości jest przy małej głębokości wnikania strumienia prędkość przesuwu, niska w kaseciakach i na śladach liniowych audio w video, natomiast ślady helikalne mają dużą względną prędkość przesuwu taśmy i w związku z tym bardzo ograniczone od dołu pasmo. Nie ma tu większego znaczenia materiał magnetyczny taśmy.

 

6 minut temu, 747 napisał:

taśmy których używam to tzw mastery, - niezwykłej jakości

No i wszystko jasne ;)

 

6 minut temu, 747 napisał:

Napisałem już wszystko,

Tego bym się na twoim miejscu trzymał i dalej nie pisał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, przemak napisał:

u nie potrafisz odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące twoich teorii.

Proszę sobie darować złośliwości.

Nie ma żadnych teorii, stosuję takie taśmy w rzeczywistości.

Tematy korekcji są drugorzędne, będę przewijał głowice, aby wykorzystać nośnik, którego cechy, tradycyjne uzwojenie jeszcze nie w pełni wykorzystuje, - po prostu można więcej, - wtedy dopiero zaistnieją okoliczności aby zająć się całą sferą związaną z zestrojeniem, uzyskaniem potrzebnych charakterystyk etc.

Prąd podkładu ok dwa razy większy niż taśmy żelazowe, nie kasowałem tych taśm jeszcze, nie mam teraz czasu na potrzebne przeróbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze moderatorów o posprzątanie wątku z wpisów 747 jako nie na temat wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.