Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Malinki pi3?


Jakub Pers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co zamiast Mlinki Pi3 z nakładkom digi+ pro chyba się nazywa:)? głownie to słucham przez usb z dysku le fajnie czasem bez włączania kompa posłuchać tidal czy spotify zatem byłoby ok mieć sterowanie z telefonu. Malina niby ok ale mam co tydzień problem, nie łączy czy coś dziwnego, wolałbym łuchać muzyki niż rozkminiać:) zatem co polecicie? Z Maliny wpinam się w DAC w Nadzie 356 optykiem. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję przewrotnie - Google Chromecast Audio.

Do Spotify czy Tidal'a ale nie tylko bardzo fajna sprawa i nawet nie taka droga.

Oczywiście sterowanie z telefonu pod androidem lub ios'em. Jeśli dysk usb przypiął by do jakiegoś NAS'a to nawet i malina nie była by potrzebna bo po BubbleUpnp poszła by muza z dysku.

Oczywiście wyjście optyczne dostępne w chromecast. Ewentualnie jeśli malinę przypinasz do lan'u przez wifi to może trzeba by jej zapewnić lepszy sygnał lub inną kartę wifi.

Oczywiście to tylko propozycja i może ktoś zaproponuje lepsze rozwiązanie :-)

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję przewrotnie - Google Chromecast Audio.

Do Spotify czy Tidal'a ale nie tylko bardzo fajna sprawa i nawet nie taka droga.

Oczywiście sterowanie z telefonu pod androidem lub ios'em. Jeśli dysk usb przypiął by do jakiegoś NAS'a to nawet i malina nie była by potrzebna bo po BubbleUpnp poszła by muza z dysku.

Oczywiście wyjście optyczne dostępne w chromecast. Ewentualnie jeśli malinę przypinasz do lan'u przez wifi to może trzeba by jej zapewnić lepszy sygnał lub inną kartę wifi.

Oczywiście to tylko propozycja i może ktoś zaproponuje lepsze rozwiązanie :-)

 

Tom

po kablu jest wpięta do routera, a jakośc przy twoim rozwiązaniu jest porównywalana z tym co mam teraz? ale jak na chromcast uzyje np tidal? jak to działa? bo tu rozumiem ze Malina ma wtyczke i ona jest źródłem a z tym jak to jest? I dysk usb wpinam do chromcast i to do wzamcniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co zamiast Mlinki Pi3 z nakładkom digi+ pro

 

Hej popatrz na to : pilot, obsługa telefonem, wejście usb , wyjście optyczne . Mam model M20 używam w sypialni ,może nie jest to jakość dźwięku jak na malince ale za to stabilne nic nie trzeba kombinować , instalacja banalna , gniazdo sieciowe i wi-fi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uruchamiasz apkę tidal'a na telefonie i przekierowujesz jakby strumień z telefonu do chromecasta i już telefon można odłożyć a muza gra. Tak samo Spotify czy Deezer, wszystko z apek na telefonie. Jak masz podpięty chromecast do sieci to apki go wykrywają, pojawia się w nich taka ikonka cast i wystarczy w apce wybrać urządzenie i gra. Jeśli jest ich więcej w sieci to można wybrać po nazwie konkretny egzemplarz i z jednego telefonu grać muzę w salonie czy w kuchni niezależnie. Mając muzę na nas'ie można ją udostępnić w sieć po dlna i z telefonu poprzez bubbleupnp można grać z nas'a na chromecasta, kwestia wybrania w apce źródła i player'a. Bubbleupnp ma jedną wadę telefon jest pośrednikiem więc jak straci sieć to muza przestanie grac. Jest jeszcze chromecast 2 ale ten jest nastawiony głównie na usługi wideo (netflix, showmax, youtube, itp) ale nie ma wyjścia do audio tylko HDMI. Chociaż u mnie mam podpięte optykiem z telewizora do amplitunera i też gra. Mam i chromecast'a audio jak i chromecast'a 2.

 

Mam model M20 używam w sypialni ,może nie jest to jakość dźwięku jak na malince ale za to stabilne

 

iEast M20 też bardzo fajne urządzenie tylko cena razy dwa :-) a M30 zdaje się razy trzy w stosunku do chromecast'a audio.

Prawie w cenie chromecasta jest jeszcze iEast M5 zdaje się.

 

Pozdrawiam

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iEast M20 też bardzo fajne urządzenie tylko cena razy dwa :-) a M30 zdaje się razy trzy w stosunku do chromecast'a audio.

Prawie w cenie chromecasta jest jeszcze iEast M5 zdaje się.

 

 

Droższe niestety, od chromecast ale od malinki z digi pro + obudowa + zasilacz , już nie, m20 od m30 różni się gniazdem usb i pilotem , za to w przypadku m5 zdecydowanie lepszy jest chromecast ponieważ ma wyjście optyczne a m5 nie , ale oba nie mają wyjścia usb .

Malinki mam dwie jedną rpizerow z ampem justboom , praktycznie bezobsługowa, druga rpi3 z digi allo one i volumio tu faktycznie trzeba co jakiś czas pogrzebać , z ieast m20 raz podłączony leży z tyłu za sprzętem nie mam potrzeby go widzieć , resetować , przełączać po prostu działa . Dodatkowo ieast ma wyjście analogowe bo ma wbudowanego daca na sabre , można go podpiąć do dwóch urządzeń równocześnie analog i cyfra .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi Rpi 3, ja mam Rpi2 i działa i nie potrzeba w niej grzebać podobnie Rpi Zero, niestety nie mam Rpi3 to się nie wypowiem na jej temat.

Nie jestem pewien czy M5 nie ma optyka, prawdopodobnie ma tak jak chromecast w złączu jack. W opisie na stronie mp3store jest wzmianka o spdif tyle, że tylko 16bit i 44kHz.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi Rpi 3, ja mam Rpi2 i działa i nie potrzeba w niej grzebać podobnie Rpi Zero, niestety nie mam Rpi3 to się nie wypowiem na jej temat.

Nie jestem pewien czy M5 nie ma optyka, prawdopodobnie ma tak jak chromecast w złączu jack. W opisie na stronie mp3store jest wzmianka o spdif tyle, że tylko 16bit i 44kHz.

 

Tom Też nie wiem, nie wiem jak innym działa ale ja raz na tydzień od nowa muszę instalować, bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi Rpi 3

Jak to zapomniałeś już o ostatnich problemach z sterowaniem spotifi, dla Ciebie może to i nie grzebanie tylko zabawa ( sam skorzystałem z Twojego rozwiązania ;)) ale dla innych to jest kłopotliwe że nie mają pewności czy po aktualizacji nagle nie przestanie działać ich ulubiony serwis , albo nie mają chęci wiedzy lub umiejętności lub szkoda im po prostu czasu . Tak jak już wspomniałem mam rpi *2 i iesta i widzę różnice w obsłudze .

Co do m5 to może tak być że ma spdif , jakoś dziś akurat nie działa ich strona żeby to sprawdzić , wcześniej mi się wydawało że ma tylko wyjście analogowe .

Pozdrawiam

Ps. faktycznie na polskiej stronie ieast w opisie jest że m5 ma spdif .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zapomniałeś już o ostatnich problemach z sterowaniem spotifi, dla Ciebie może to i nie grzebanie tylko zabawa

 

No tak, tylko to akurat miało znaczenie dla kogoś kto korzystał ze spotify natomiast nie miało wpływu na stabilność pracy czy to Volumio czy MoOde :-)

a Jakub pisze, że musi co jakiś czas instalować system od nowa, choć nie wiem dlaczego. U mnie Volumio nie wywalił się ani razu za to rzeczywiście Volumio Spotify Connect przestało działać i trzeba było szukać alternatywy :-) ale było to spowodowane działaniami ze strony serwisu Spotify a nie problemami ze stabilnością na malinie.

Pytanie co będzie po dzisiejszej aktualizacji Spotify, właśnie zapakowałem na telefon. Aż strach sprawdzać :-)

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo działa

generalnie kazoo linn tidal na tele, wiesza się reaguje z opóźnieniem. To normalne? spotify na volumio to smigal elegancko w tele, w sensie interface w tele a odtwarzanie na pi czy kompie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi ale ja osobiście nigdy nie wrócę do chromcasta. Teraz sprzęt do audio i do wideo mam z pilotami. Sterowanie samym tylko telefonem to dla mnie porażka. Człowiek żeby tylko zapauzowac musi złapać za telefon, odblokować, przywrócić czy odpalić aplikacje... Nigdy więcej ;) Sprzęt droższy sporo od malinki która tez miałem ale szkoda mi było czasu na półśrodki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi ale ja osobiście nigdy nie wrócę do chromcasta. Teraz sprzęt do audio i do wideo mam z pilotami. Sterowanie samym tylko telefonem to dla mnie porażka. Człowiek żeby tylko zapauzowac musi złapać za telefon, odblokować, przywrócić czy odpalić aplikacje... Nigdy więcej ;) Sprzęt droższy sporo od malinki która tez miałem ale szkoda mi było czasu na półśrodki

 

To dziwne co piszesz bo u mnie chromcast reaguje na pilota od tv, można za pauzować, zacząć odtwarzać następny odcinek fakt nie da się wybrać innego filmu w ten sposób i konieczny do tego telefon :-) Podejrzewam, że wszystko dzięki obsłudze hdmi-cec. Inna sprawa, że może nie z każdym tv to zadziała. Nie bronię chromecasta tylko stwierdzam fakt.

Jedyne co nie działa albo ja nie wiem jak to zrobić, to obejrzeć wcześniej ściągnięty film, np z netflixa, na telefon. Niestety za każdym razem kiedy puszczę taki film mimo, że jest na telefonie, to nie idzie bez internetu na chromcascie.

 

Pochwal się na czym teraz słuchasz, czy oglądasz ?

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze abys cos lepszego znalazl, malina jest tania i ma wielkie mozliwosci.

Mozesz jeszcze poszukac jakiegos tableta , ktory bedzie sluzyl jako transport.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś z proponowanych tu urządzeń działa jako spotify connect?

 

Czy odtwarzanie z NAS nie ma problemów z tagowanie utworów(Np.Bubleupnp w moim przypadku się nie sprawdza,)

Dobrze by było aby widziały dysk jak windows.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś z proponowanych tu urządzeń działa jako spotify connect?

 

Czy odtwarzanie z NAS nie ma problemów z tagowanie utworów(Np.Bubleupnp w moim przypadku się nie sprawdza,)

Dobrze by było aby widziały dysk jak windows.

 

Witam.

 

Jeśli idzie o spotify connect to na pewno działa chromecast audio jak również iEast M20 czy droższy M30. Co do pozostałych urządzeń się nie wypowiem bo nie posiadam.

Co do odtwarzania z NAS to nie wiem, na pewno do iEast M30 można podpiąć dysk ponieważ posiada USB. Generalnie u mnie chromecast audio służy obecnie w zasadzie tylko do Spotify oraz Tidal'a a drugi chromecast ver.2 mam wpięty do TV na którym korzystam z youtube, netflixa i podobnych aplikacji.

Może ktoś korzysta z Nas i Bubbleupnp i coś podpowie :-)

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.