Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
felis

Cambridge CXA80 braki czystego brzmienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ostatnio zmieniłem kolumny z JBL e80 na B&W CM9 S2. Po początkowym okresie zachwytu spowodowanego tym, że wreszcie zacząłem słyszeć całe pasmo zamiast krojącej uszy góry, dostrzegłem też pewne zniekształcenia dźwięku.
Przy dynamicznych utworach (rock, ale nie tylko) wydaje mi się, że na granicy głośników średnio i wysoko tonowych przy dużym natężeniu dźwięku słychać jakby przesterowanie, lekkie charczenie, trzeszczenie, coś w tym rodzaju.
Dźwięk nie jest czysty, chociaż już same talerze brzmią dobrze. Problem nie jest mocny i czasami trudno go zauważyć. Spokojna muzyka, jazz itp w ogóle gra świetnie.
Sprawdzałem na innych głośnikach i jest podobnie, chociaż trudno porównać bo to były monitorki od miniwieży.
Mam jeszcze kilka dni gwarancji i zastanawiam się czy nie wysłać sprzętu, ale chciałbym jeszcze zrobić jakieś testy, tylko nie mam pomysłu jak tego dokonać w domu. Może są jakieś wzorcowe nagrania do testu z mocniejszym brzmieniem, bo przyczyną może być też jakość plików, a nie sprzęt. Słucham głównie flac zrzuconych z moich płyt CD programem EZ CD audio converter.
Ma ktoś jakieś rady?
Pozdrawiam Edytowane przez felis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolumny B&W CM9 to wymagające konstrukcje, problem leży po stronie zbyt niskiej wydajności Twojego wzmacniacza, który w momentach najbardziej wymagających nie jest w stanie oddać tyle prądu i słyszysz zniekształcenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='DjTechnics' timestamp='1520899572' post='4322153']
Podepnij inny wzmacniacz i zrób testy.
[/quote]
Niestety, nie zmam w Kielcach nikogo z dobrym wzmacniaczem.
[quote name='Krzysiek B' timestamp='1520901413' post='4322155']
Chyba wzmacniacz nie wyrabia jak dajesz na całą parę
[/quote]
Zniekształcenia słyszę nawet przy cichym słuchaniu.
[quote name='Q21' timestamp='1520919152' post='4322167']
który w momentach najbardziej wymagających nie jest w stanie oddać tyle prądu i słyszysz zniekształcenia.
[/quote]
To prawdopodobne, ale jest też inna możliwość. Wzmacniacz kupowałem w Waszym sklepie. Może pamiętacie bo zrobiłem zamieszanie. Testowałem czarny, ale kupiłem srebrny bo taki chciałem. Okazało się, że gra inaczej. Wróciłem więc po czarny . Może jednak ten czarny był jakoś źle zestrojony. Na starych kolumnach gdzie średnich tonów prawie wcale nie było nie słyszałem problemu. Na obecnych jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chcesz mieć pewność, że jest wszystko w porządku ze wzmacniaczem, może warto byłoby żebyśmy go odsłuchali. Porównamy wtedy Twój wzmacniacz z innymi egzemplarzami. Możesz go do nas wysłać, ewentualnie my wyślemy po wzmacniacz naszego kuriera. Wtedy będzie pewność, że technicznie wzmacniacz jest ok. Wyślij proszę swoje dane, najlepiej nr telefonu na priv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Q21' timestamp='1520927788' post='4322202']
Jeśli chcesz mieć pewność, że jest wszystko w porządku ze wzmacniaczem, może warto byłoby żebyśmy go odsłuchali
[/quote]
To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie ponieważ czym dłużej słucham tym bardziej mam mętlik w głowie i sam już nie wiem co zawodzi wzmacniacz, jakość niektórych plików flac, czy moje uszy, bo czasem nie słyszę żadnych wad, a innym razem je dostrzegam. Aha wbrew temu co ktoś napisał o "całej parze" to raczej ona poprawia brzmienie niż szkodzi.
Dziękuje za ofertę pomocy. Odezwę się na priv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Q21' timestamp='1520927788' post='4322202']
może warto byłoby żebyśmy go odsłuchali
[/quote]
Odezwałem się na priv. Poproszę o kontakt, bo nie wiem czy mogę wysłać do Was wzmacniacz, a gwarancja się kończy i dziś muszę podjąć jakąś decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi