Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Rubicon 2 kontra Pylon Diamond Monitor


Mathia74

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw tej konfrontacji. Oczywiście cenowo to teoretycznie Dali kosztują dwa razy tyle co Pylony ale po rabatach różnica znacznie maleje.

Pylony to większe skrzynki schodzą wg papierów niżej, ale reszta jak? Precyzja, barwa, średnica, wysokie. Ktoś kto słyszał obie konstrukcje podzieli się opinią, może branża????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw tej konfrontacji. Oczywiście cenowo to teoretycznie Dali kosztują dwa razy tyle co Pylony ale po rabatach różnica znacznie maleje.

 

Na jedne i drugie dostaniesz rabat a różnica ciągle będzie spora. Ponad 3 tys to cena niezłych używanych monitorów.

 

Pylony to większe skrzynki schodzą wg papierów niżej, ale reszta jak?

 

Pylony są pojemniejsze o ok 3 litry ale nie wiem czy robi to jakąś różnicę. W te 38Hz w Pylonach ciężko uwierzyć ja tego nie odczułem. Jako posiadacz Rubiconów nie będę pisał, że są lepsze ale wybrałem je gdyż wszystko w nich mi pasuje. Brzmienie jest akuratne ani za jasne ani za ciemne, ani za suche, kliniczne ani też rozlazłe czy zbyt miękkie na basie. Przed zakupem słuchałem jeszcze kef, b&w, elac i parę innych modeli kolumn podstawkowych i w każdych można było wychwycić pewien dysonans, coś drobnego co przeszkadzało w przyjemnym odbiorze. Są to jednak rzeczy czysto subiektywne bo jakiś szczegół może być dla jednego przeszkodą a dla innego zaletą.

 

Precyzja, barwa, średnica, wysokie.

 

Pylony są bardzo precyzyjne, szybkie. Dali w tej kwestii nie są w tyla ale jednak ta precyzyjność podana jest w parze z większą paletą barw. Przez co bardziej słuchamy niż analizujemy dźwięk. Średnica w Dali jest wyborna i ten element brzmienia na, którym bardzo mi zależało był zdecydowanie najlepszy spośród kolumn które słuchałem. Zarówno Dali jak i Pylonom szybkości nie brakuje ale to chyba Pylony mają troszkę więcej wigoru. Zaznaczyć należy też, że wszystkich kolumn słuchałem z Audiolabem 8200a a to ma duże znaczenie. Ten wzmacniacz nie nadaje się do super precyzyjnych, klinicznie grających kolumn, gdyż może być szorstko. Natomiast jeśliby takie Pylony sparować z lampą ale taką, która by ich zbytnio nie spowolniła to efekt może być świetny. Dlatego nie da się obiektywnie porównać kolumn gdyż bardzo wiele zależy od konfiguracji. Z jednym wzmacniaczem mogą grać sucho a z drugim barwnie. Wszystkie kolumny, które słuchałem także Pylony są bardzo dobre ale nie zagrają optymalnie z każdym wzmacniaczem. Dlatego ważna jest konfiguracja i w tym czasami tkwi problem. Dlatego uważam, że na pewnym poziomie cenowym nie ma tragicznie słabych kolumn, słaba bywa natomiast konfiguracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z kolegą powyżej. Natomiast przede wszystkim trzeba porównywać kolumny w połączeniu ze wzmacniaczem. Na obydwie konstrukcje możesz dostać upusty co kolumny Dali stawia w cenie około dwukrotnie wyższej. Tak naprawdę to kwestie odsłuchów. Szczególnie w cenach Dali masz jeszcze wiele innych, równie ciekawych konstrukcji, chociażby Dynaudio serii Excite, Buchardt Audii, Kef serii R lub nawet ATC czy Harbeth.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel-de oraz @Q21 dziękuję Wam za obszerną opinię o obu konstrukcjach. @daniel-de czytałem Twój wątek dot wyboru monitorów.Przyznam szczerze, że posiadam już Rubicony i tej konfrontacji byłem na razie ciekaw czysto teoretycznie. Być może zakupiłbym Pylony jako drugi zestaw. Stąd moja ciekawość czy w ogóle ich posłuchać. Zobaczymy. Mój wzmacniacz to Yamaha A-S1100 i set z Rubiconami jest jak dla mnie wyborny. Nasycenie, stereofonia i przede wszystkim, co i Ty podkreślasz, barwa tych głośników są wspaniałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

też krążę wokół tematu monitorów i też na placu boju zostały te dwa modele , pylony mają fantastyczną przestrzeń a pogłosy i wybrzmienia robią niesamowite wrażenie - głos AMJ był co prawda ociupinkę odchudzony za to nie było wątpliwości że śpiewa w filharmonii - dali r2 jeszcze nie słuchałem ale posłucham (wczoraj głaskałem je w salonie ) terminale mniam - ciekaw jestem barwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.