Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze operacyjne OPAMP na elementach dyskretnych


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doswiadczenia z podmiana opa w cd zwlaszcza robionych na elementach dyskretnych. Pojawilo sie kilka nowosci w temacie opamp min Burson V6. Czy moze macie gotowe projekty wlasne DYI..

 

1326456-burson-audio-supreme-sound-opamp-v4-pair.jpg

638188119_1_1000x700_burson-audio-supreme-sound-opamp-v6-vivid-dual-chelm.jpg

 

Najbardziej interesuje mnie projekt opa2134 na elementach dyskretnych lub tez opinia czy Burson v6 zalatwia sprawe z zachowaniem cech opa2134. Interesuje mnie jedynie uszlachetnienie brzmienia wspomnianego wzmcniacza z swietnego na wybitne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladka jest bardzo dobra, traktuje bowiem o najlepsze hi-end opampy burson V6

 

Nie dość że pomyliłeś zakładki to jeszcze jesteś niegrzeczny.

Ocene prosze zachowaj dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do wzmacniacza Burson V6, to czy jego cechy sa faktycznie wielkim krokiem w polepszeniu dzwieku wzgledem pozostalych Burr Brown?

???

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pan taki kram :)

O, kolejny merytoryczny wpis :P

 

Jaki kram taki pan...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu takie pyskówki chwały nie dają

 

A teraz merytorycznie.

 

Właśnie za opa2134 słuchałem STACCATO I BYŁ W KLIMACIE tego opa NATOMIAST DUŻO LEPSZY.

 

Testowałem w tym zestawie Burson v5 zdecydowanie gorzej.

v6 - nie testowałem zdania są z tego co czytałem podzielone

 

Natomiast po wymianie WIMY w STACCATO dźwięk się jeszcze mocno poprawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STACCATO nie bralem wogole pod uwage, a moze szkoda-dziekuje za podpowiedz. Niebawem do testu dostane od kolegi z forum LM6172 o cechach: dynamiczny i szczegolowy. Te cechy sa pozadane i takie sie sprawdzaja najlepiej u mnie. Opa 2604 wzgledem 2134 w sekcji analogu wypada u mnie slabo jako caloksztalt. Z bursonami wersji v nie mam doswiadczen, ale myslalem o v6 ze wzgledu na jasniejszy charakter, bo tego typu cechy w moim przypadku sie sprawdzaja. W zwiazku z tym, ze 2134 jest niemal idealny, szukam czegos co uszlachetni nieco brzmienie. Pomyslalem zatem o opampach na elementach dyskretnych, niezlaleznie czy bedzie to najnowsza wersja burson v6, czy tez projekt DYI. Istone by mialy minimum cech opa2134. Jesli uda sie znalezc lepszy,tym lepiej a kazda sensowna propozycje z pewnoscia przetestuje.

Na ta chwile bedzie to poki co LM6172, staccato-tu jestem w trakcie lektury, ale beda testowane, jako kolejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastąpiłem opa134 właśnie Bursonami v5.

Opa to jednak plastikowe granie. Burson gładkie, neutralne i szlachetne.

Czekam na nową partię Staccato.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mamy swoje DIY. Ten ze zdjęcia wykonałem jakiś czas temu dla próby, czy w ogóle można zrobić dyskretny opamp tak mały, aby mógł zmieścić się w miejscu po starym DIP-8. Wyszło coś takiego - mechanicznie myślę, że bardzo kompaktowy, a elektronicznie wymaga jeszcze kilku poprawek.

 

Pierwszy od lewej to podwójny, a dwa następne to pojedyncze. Scalone wzmacniacze dodałem dla odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nową partię Staccato.

 

Rozszez prosze temat. Z tego co zdazylem sie zorientowac to byla v1 nie produkowana juz, po nie v1.1. Cos jeszcze sie urodzilo lub ma zamiar wyjsc i gdzie najlepiej zamawiac?

Dzis pisalem do Staccato o dostepnosc opa dual nie podajac wersji, tylko czysto informacyjnie, nie jestem pewien czy idealnie trafilem w kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mamy swoje DIY. Ten ze zdjęcia wykonałem jakiś czas temu dla próby, czy w ogóle można zrobić dyskretny opamp tak mały, aby mógł zmieścić się w miejscu po starym DIP-8. Wyszło coś takiego - mechanicznie myślę, że bardzo kompaktowy, a elektronicznie wymaga jeszcze kilku poprawek.

 

Pierwszy od lewej to podwójny, a dwa następne to pojedyncze. Scalone wzmacniacze dodałem dla odniesienia.

Fajna robota ;). W odniesieniu do jakiego opa mozesz go zestawic z brzmieniem?, (chodzi mi o dual) lub moze inaczej. Jakie cechy brzmieniowe starales sie uzyskac a jakie uzyskales ;)?

Ale szczerze mowiac miniaturyzacje uzyskales imponujaca!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast po wymianie WIMY w STACCATO dźwięk się jeszcze mocno poprawia

 

Napisz proszę na jakie kondy wymieniono Wimy i jakie zmiany to wniosło.

 

Czekam na nową partię Staccato.

 

V6 Vivid jest w moim odczuciu bardziej przejrzysty od V5, zaryzykuję stwierdzenie, że to dobra próba połączenia cech V5 z SIL994. Jako "słuchawkowiec " mam wrażenie, że V6 gra nieco głębszą sceną. W kwestii porównania brzmienia itd. na razie nie piszę, muszę się więcej osłuchać. Porównuję opki we wzmaku Burson Lycan. Też czekam z niecierpliwością na Staccato smd. W sąsiednim wątku napisano, że smd nigdy nie zagra lepiej niż dyskretny, tym bardziej ciekaw jestem porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę na jakie kondy wymieniono Wimy i jakie zmiany to wniosło.

 

 

 

"Też czekam z niecierpliwością na Staccato smd. W sąsiednim wątku napisano, że smd nigdy nie zagra lepiej niż dyskretny, tym bardziej ciekaw jestem porównania".

Jak nie zagra jak zagra, niech się kolega nie martwi, zaraz taki jeden z drugim :-) taką laurkę wysmarują, że nawet właściciele dyskretnych zaraz szybciutko będą je zamieniać na smd :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota ;). W odniesieniu do jakiego opa mozesz go zestawic z brzmieniem?, (chodzi mi o dual) lub moze inaczej. Jakie cechy brzmieniowe starales sie uzyskac a jakie uzyskales ;)?

Ale szczerze mowiac miniaturyzacje uzyskales imponujaca!

 

Niestety nie znam żaden opamp w podwójnej obudowie nie przypadł mi do gustu, no może OPA2211. Najlepsze scalaki dla mnie to ta trójka poniżej + AD825 i pewnie chciałbym stworzyć ze dwa podobne. Jeden z lekko ocieplonym zabarwieniem FETów, a drugi zimno bipolarnego stopnia wejściowego. Do tego energia, swoboda i rozdzielczość AD797. Ten ostatni to naprawdę dobry opamp tylko rzadko kiedy aplikacja pozwala na jego zastosowanie. Dlatego wyzwaniem byłoby stworzenie czegoś mające wszystkie cechy szybkich opampów, ale prostego w aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam żaden opamp w podwójnej obudowie nie przypadł mi do gustu, no może OPA2211. Najlepsze scalaki dla mnie to ta trójka poniżej + AD825 i pewnie chciałbym stworzyć ze dwa podobne. Jeden z lekko ocieplonym zabarwieniem FETów, a drugi zimno bipolarnego stopnia wejściowego. Do tego energia, swoboda i rozdzielczość AD797. Ten ostatni to naprawdę dobry opamp tylko rzadko kiedy aplikacja pozwala na jego zastosowanie. Dlatego wyzwaniem byłoby stworzenie czegoś mające wszystkie cechy szybkich opampów, ale prostego w aplikacji.

Te twoje to będzie można dowolnie podmieniać za scalone niezależnie od aplikacji czy będą to dyskretne rozwinięcia konkretnych układów w celu ich podmiany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oficjalna informacje odnosnie smd staccato i w kwestii oficjalnej bedzie dostepna za 6 tyg. Z kontaktem jednak trafilem. Jesli chodzi o elementy dyskretne to koniec ze wzgledu na brak komponentow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

STACCATO nie bralem wogole pod uwage, a moze szkoda-dziekuje za podpowiedz. Niebawem do testu dostane od kolegi z forum LM6172 o cechach: dynamiczny i szczegolowy. Te cechy sa pozadane i takie sie sprawdzaja najlepiej u mnie. Opa 2604 wzgledem 2134 w sekcji analogu wypada u mnie slabo jako caloksztalt. Z bursonami wersji v nie mam doswiadczen, ale myslalem o v6 ze wzgledu na jasniejszy charakter, bo tego typu cechy w moim przypadku sie sprawdzaja. W zwiazku z tym, ze 2134 jest niemal idealny, szukam czegos co uszlachetni nieco brzmienie. Pomyslalem zatem o opampach na elementach dyskretnych, niezlaleznie czy bedzie to najnowsza wersja burson v6, czy tez projekt DYI. Istone by mialy minimum cech opa2134. Jesli uda sie znalezc lepszy,tym lepiej a kazda sensowna propozycje z pewnoscia przetestuje.

Na ta chwile bedzie to poki co LM6172, staccato-tu jestem w trakcie lektury, ale beda testowane, jako kolejne.

Jeśli chodzi o 6172 to obsadziłem w odtwarzaczu Pioneer 8700 i faktycznie jest czysto z pięknymi blachami i niesamowitą przestrzenią. Stary Pionek na kościach 6172 zmasakrował wręcz Harmana HD750 który w tej samej konfiguracji zagrał płasko.

A czy nie myślałeś o układach Muses 8820- w zakładce DIY opisałem swoją zabawę z pre CA640P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 6172 to obsadziłem w odtwarzaczu Pioneer 8700 i faktycznie jest czysto z pięknymi blachami i niesamowitą przestrzenią. Stary Pionek na kościach 6172 zmasakrował wręcz Harmana HD750 który w tej samej konfiguracji zagrał płasko.

A czy nie myślałeś o układach Muses 8820- w zakładce DIY opisałem swoją zabawę z pre CA640P.

Lubię post

 

Gdzie kupowales kosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te staccato mialy juz byc w odslonie smd zdaje sie pol roku temu i cisza. Jesli posiada ktos na elementach dyskretnych i ma ochote je sprzedac to prosze do mnie sie odezwac.

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Te staccato mialy juz byc w odslonie smd zdaje sie pol roku temu i cisza. Jesli posiada ktos na elementach dyskretnych...

Niestety nie ma jeszcze dystrybucyjnej wersji.

Liczne grono kolegów czeka z niecierpliwością kiedy się pojawią w sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ciekaw jestem ceny tych opa, ale z checia jednak te na elementach dyskretnych mnie korca. Problem jednak jest natury logistycznej-bowiem gdzie je znajezc pojecia nie mam a z produkcji dawno wycofane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.