Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do Kef q350

Lipa Schmeltzer

Recommended Posts

Podzielcie sie doświadczeniami .

Po przesłuchaniu Kef q350 postanowiłem je kupić . Lubię dociążenie i gęstość dźwięku które prezentują . Słuchałem także Dyńaudio emit 20 i tez mi pasują ale wybrałem Kef-y . Znam brzmienie większości znanych firm głośników jak Dali,Sonus F,Harbeth,Spendor,Elac,ATC ,MA, itd. i właśnie te Kefy uważam sa dość dobre w swojej cenie.

Mieszkam na wsi , mam b. ograniczona możliwość odsłuchów. ( właściwie zerowa) jeżeli chodzi o wzmacniacze z Kefami . Na odsłuchu w sklepie grały z Marantzem i Rotelem , dla mnie było trochę za twardo ale ogólnie dobrze grały w tej cenie.

Jaki wzmacniacz używany zagra z tymi kolumnami?

Chodzi o brzmienie dociążone , ciemne, masywne . Dobrze byłoby aby wzmacniacz trochę je zmiękczył . Z nowych myślałem o Yaqin ma 30l ale mam watpliwości czy lampa to dobry kierunek.

Będę kupował bez odsłuchu .

Budżet odpowiedni do tych kolumn czyli 3-4 tys zł .

Pokój 20 m kw.

Chodzi mi o opinie osób które rzeczywiście słyszały te kolumny z danym wzmacniaczem i mogą coś doradzić .

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bez obrazy ale jeśli nie słyszałeś tego połączenia to nie wiesz jak to razem sie zgrywa.

Dlatego napisałem " podzielcie sie doświadczeniami " a powody dlaczego sprzedają razem z Rega mogą być rożne.

Hidden Content

<br /><br />Jaki wzmacniacz używany zagra z tymi kolumnami? <br />Chodzi o brzmienie dociążone , ciemne, masywne .<br />

Każdy, a najlepiej taki z regulacją barwy. Ustawisz sobie wtedy pokrętła tak, aby uzyskać ciemne i dociążone brzmienie.

Hidden Content

Oczywiście, że mogą być różne, ale spiskowej teorii bym się nie doszukiwał. Raczej zakładam, że wynika to z doświadczenia.

Nie chcesz - nie słuchaj.

Żaden problem wypożyczyć przez internet i ewentualnie oddać, jeśli nie możesz osobiście gdzieś podjechać.

Co ci da doświadczenie innych, skoro mają inne gusta, preferencje, akustykę, itd?

Hidden Content

Nie bój się lampy, Yaqin MS-30L to bardzo dobry wzmacniacz, kompletnie bezawaryjny i w swojej cenie rewelacyjnie grający. Z Kef będzie tak, jak opisałeś. Alternatywnie ciekawą opcją będzie hybryda lampowa. W założonym budżecie zmieścisz się z Vincent SV-500. Z innych propozycji jest Advance Acoustics oraz trochę bardziej swobodny Atoll (ale najlepiej od modelu IN100SE w górę). W przypadku Atoll im wyższy model, tym dla Ciebie lepiej.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Fakt, lampowce ze stajni Yaqina wyglądają znakomicie (po zdjęciu koszmarnej klatki), zbudowane sa nieżle i grają naprawdę fajnie. I nie są drogie

Hidden Content

Guest

(Konto usunięte)

O lampach się nie wypowiem. Miałem kefy w domu w 20m kwadratowych i grają naprawdę potężnie. Grały z yamahą as701 i przy dobrej nucie potrafiły zatrząść kanapą. Nie podobał mi się w nich wyższy bas nienaturalnie podbity i nieprzyjemny ,huczy o dudni . Ustaw je na min 70cm podstawach. Rotel to słaba opcja , arcam jak najbardziej a19 jest ni3drogi .

Racja ze względu na umiejscowienie głośnika wysokotonowego podstawy min 70 cm. Dobre spostrzeżenie.

Grają potężnie te Kefy jak na podstawkowe to fakt.

Czy ktoś słuchał ich moze z lampa ?

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.