Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA 02 Jakie monitory do metalu rocka progresywnej ? za ok. 2K


K_69871

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Doradzcie koledzy jakie kupić monitory do Rotel RA 02.

Muzyka zazwyczaj z DAP IBasso DX80 + Tablet + flac lub Tidal HI FI + Eltax monitor III

 

budżet ok 2. 000 zł

pokoj 15,5 m2 w przyszłości mały salon ok 23 m2

 

Słucham zazwyczaj metalu, grunge, rock progresywny stary pink floyd, piosenki dla dzieci ;) + wszystko inne jak mnie najdzie ochota.

Po przejrzeniu "internetu" postawiłem na Bowers & Wilkins 685 s2. Z Ibasso osiagam dobry dół więc nie powinno być problemu.

Co sądzicie może są inne monitory godne polecenia w tym budżecie ?

 

Naszła mnie jeszce głupia myśl, jest sporo Bowersów prawie nowych do sprzedania na olx, allegro, zastanawiam się dlaczego ludzie je sprzedają (praktycznie nowe taniej o kilka stówek), czy jest szansa wyjąć głośniki z takich kolumn i zastąpić je podróbkami? Wiem że to moja mała wiara w ludzi się ujawniła, ale zacząłem tak myśleć .... skąd te ceny nowe 2.8 tyś, a używane 1 miesiąc 2.1 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcemy tutaj wkładać kija w mrowisko, ale zwykle jest tak, że dużo sprzętu danego producenta na rynku wtórnym, związane jest z zachłyśnięciem się Klientów czymś..., no właśnie czym? :-)

Bywa, że konsument szybko dojrzewa i dochodzi do wniosku, że nie jest zadowolony z "tak atrakcyjnego" zakupu. Pamiętajmy, kupujemy konstrukcję, wizję producenta i dźwięk a nie promocję.

 

W budżecie ok 2000zł ciężko jest odkryć Amerykę. Możemy polecić Ci do małego pokoju Magnat Quantum 1003 S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

23m2 to jednak zdecydowanie większa powierzchnia a więc i znacznie większy budżet.

Pewnym kompromisem może być tutaj kolumna podłogowa Heco AURORA 700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co proponujesz kolumny które są poza budżetem ? Wyraźnie jest napisane na Waszej stronie ,że cena dotyczy jednej sztuki

 

K_69871,musisz zwracać uwagę czy sklepy podają ceny za sztukę czy za parę/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W to nie jest dobra opcja do Rotela. Raczej stawiałbym na coś z oferty Focal, w Twoim systemie model Chorus 706 lub Dynaudio Emit M20. Z podanych przez kolegów powyżej lepiej Magnat, bo z Heco będzie za wolno, miękko bez pazura niezbędnego do dobrego odsłuchu Twoich kawałków.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Pylony, albo o ile firma działa to QBA Elements

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił Zensory. Miałem 1 w połączeniu z Ra-05 i zgrywa się to na prawdę bardzo dobrze.Z trójkami może być tylko lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc posiadaczem Rotela z serii 15 mogę jedynie potwierdzić, że B&W (bynajmniej niskie serie) nie grają ze wzmacniaczami tej marki, tak więc poszukiwania kieruj według wskazań powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bynajmniej niskie serie)

Przynajmniej, przynajmniej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, znalazlem 2 takie filmy mozna porownać Dali Zensor 3 i B&W 685

 

Dali Zensor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

B&W 685

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

stopa perkusji jakby lepiej "siada" na B&W ale Dali jakby ma większą przestrzeń, pogłos. Ale z opisem rock troche przsadzili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij po prostu na odsłuch. Jak możesz zabrać wzmacniacz pod pachę to zapraszamy. Zobaczysz jak grają B&W 685S2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/685-s2.html i porównamy je z czymś innym.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W budżecie ok 2000zł ciężko jest odkryć Amerykę. Możemy polecić Ci do małego pokoju Magnat Quantum 1003 S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

To cena za 2 sztuki tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupilem uzywane Klipsch RB-61 i jestem z nich bardzo zadowolony. Wyjatkowo muzykalne i melodyjne. Bardzo przyjemna, zywa muzyka. Zacheca do sluchania. Raczej nie specjalnie neutralna czy wierna oryginalowi (chociaz kto to wie...). Tylko cena znacznie ponizej 2.000 pln

 

W tym budzecie podobno Dynaudio Contour sa najlepszym wyborem.

 

Poza tym niemiecka firme Phonar moge polecic z zamknietymi oczami. W tym przypadku modele M3 lub M4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o B&W to swego czasu interesowałem się zakupem kolumn tej firmy, i sie wyleczyłem. To jest sprzęt dla świadomego klienta i wymaga dobrze dobranego źródła oraz miejsca do odsłuchu. Okazje z olx o którch mówisz to prawdopodobnie ludzie którzy o tym nie wiedzieli i kupili.

Na twoim miejscu chcąc zabrać się za to tak, aby być naksymalnie zadowolonym proponuję:

Zagadać do S4Home, sprecyzowac swoje oczekiwania. Wybrać z polecanych propozycji jeden lub dwa modele. Zamówić na testy do domu, a następnie zostawić sobie, te które najbardziej ci przypadną. Chłopaki z S4Home dobrze ci doradzą, a i cenowo krzywdy nie zrobią. A przy okazji sprawdzisz sobei jak to gra w twoim domu z twoim sprzętem. Odsłuchy w sklepach sa fajne bo można odsłuchać i zobaczyć sporo sprzętu w krótkim czasie i się wiele dowiedzieć , ale akustyka w twoim domu nie jest zapewne tak dobra jak w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu odsłuchowym , i czasami można się mocno zdziwić.

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mial okazje posluchac dali zensor 3 to podziel sie wrazeniami. Sluchalem na nich ostrego metalu przez chwilke i byko bardzo obiecujaco. Ale to za malo, aby w miarodajny sposob ocenic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za Wasze komentarze. Ostatecznie kupiłem z 2 ręki (ale niemal nowe) Focal Chorus 706.

Przyznam, że ze względu na lenistwo, wygodę zakupiłem je w ciemno bez odsłuchu, po prostu nie miałem czasu jeżdzić, zachęciły mnie nagrania z internetu, te kolumny miał spory bas i dynamikę, trafiłem na dobrą cenę niezadowolonego z zakupu człowieka. no i kupiłem. jeszcze z foliami zabazpieczajacymi na obudowie.

 

Narazie jestem na etapie ich wygrzewania oraz odrazu zainwestowałem w nowe kable na które czekam. Zarówno do odtwarzacza jak i kolumn. Dopiero teraz słyszę jak wszystkie elementy zestawu wpływają na brzmienie itp. Pierwszy odsłuch to zdziwienie bo brzmiały bardzo dobrze, ale bas wydawał się jakiś dziwny. Po kilku dniach dokupiłem kolce, i ten dziwny bass znikną, mam wrażenie, że komoda na której stały dodawała tego dziwnego basu/pogłosu. Ale i ogólnie bas się zmniejszył na stopkach, mam wrażenie, że dzieki temu kolumny grają swoim dzwiękiem, muszę "bawić" się pokrętłami barwy, aby uzyskać jak najlepsze brzmienie praktycznie przy każdym albumie.

Dzwięk jest czysty, mam wrażenie że instrumenty perkusyjne są wyeksponowane (ale to tez pewnie zasługa Rotela ra 02). Ogólnie w porównaniu do starych eltaxów monitor III poszerzyła się ściana dzwięku. cos jakby przejśc z dvd na Blu ray ;)

 

Więcej napiszę jak na spokojnie będę mógł je mocniej podkręcić (wiadomo dzieci) i jak je wygrzeje z miesiąc (narazie grają ok 10 dni) + te kable. Ale jest bardzo dobrze już teraz, więc spodziewam się zmian na plus.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcemy tutaj wkładać kija w mrowisko, ale zwykle jest tak, że dużo sprzętu danego producenta na rynku wtórnym, związane jest z zachłyśnięciem się Klientów czymś..., no właśnie czym? :-)

Bywa, że konsument szybko dojrzewa i dochodzi do wniosku, że nie jest zadowolony z "tak atrakcyjnego" zakupu. Pamiętajmy, kupujemy konstrukcję, wizję producenta i dźwięk a nie promocję.

 

W budżecie ok 2000zł ciężko jest odkryć Amerykę. Możemy polecić Ci do małego pokoju Magnat Quantum 1003 S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

23m2 to jednak zdecydowanie większa powierzchnia a więc i znacznie większy budżet.

Pewnym kompromisem może być tutaj kolumna podłogowa Heco AURORA 700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Może coś z Elaca na podstawkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, znalazlem 2 takie filmy mozna porownać Dali Zensor 3 i B&W 685

 

Dali Zensor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

B&W 685

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

stopa perkusji jakby lepiej "siada" na B&W ale Dali jakby ma większą przestrzeń, pogłos. Ale z opisem rock troche przsadzili...

jak na moje ucho to Dali wypadły lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.