Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 802D2 na co zmienić? Proszę o pomoc.


pisar

Rekomendowane odpowiedzi

fakt; przynajmniej powinno się wiedzieć co w trawie piszczy, tzn. w pomieszczeniu, co jest a czego być może nie ma i nie będzie...

akustyka na tym forum jest ciagle sprawą drugoplanową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akustyka na tym forum jest ciagle sprawą drugoplanową :)

Zgoda, ja myślę, że jest sprawą drugoplanową dlatego, że wiele osób z forum muzyki słucha w salonach w których na co dzień użytkują, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na większą adaptację.

 

U większości jak widzę jest jakiś dyfuzorek, zapychanie gołych ścian obrazkami, półkami, dywanami:)

Myślę, że większość osób, które ma chociaż minimalne doświadczenie w audio jest świadoma jak duży wpływ w tej całej zabawie ma akustyka. Tym bardziej osoby, które piszą w tej zakładce i dlatego mało się o tym mało pisze, w zasadzie od tego powinno się zaczynać.

 

Jeśli nie można z różnych przyczyn pozwolić sobie na poprawienie akustyki to szuka się właśnie takich kolumn i sprzętu, które zagrają tam najkorzystniej. To normalna rzecz, a to czy zostanie wykorzystany potencjał tego systemu w gorszej akustyce to odrębna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy braku adaptacji kończy sie to tak ze zostajemy z kolumnami do "plumkania " bo z takimi jest zwykle przyjemnie i miło

sądze jednak ze ta zakładka zobowiązuje do czegoś więcej stad mój wpis w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy braku adaptacji kończy sie to tak ze zostajemy z kolumnami do "plumkania " bo z takimi jest zwykle przyjemnie i miło

sądze jednak ze ta zakładka zobowiązuje do czegoś więcej stad mój wpis w tym temacie

....zdecydowanie masz rację i podpisuję się pod tym...przy adaptacji akustycznej dźwięk się rozwija i to bardzo znacznie

..i nie przymusu wstawiania małych kolumn.... wiem to na własnym przykładzie....duże skrzynie a mały pokój 20m2

 

Cir, powiedz kto z nas piszących na forum zaczynał od akustyki - nie znam takiego gościa ;-)

..ale po pewnym czasie, czy na pewnym poziomie ( jak zwał tak zwał) myślę że jest to raczej obowiązkowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav1

kogos kto całkiem na pierwszy ogień zaczał od akustyki osobiscie nie znam :) wszyscy rzucamy się na sprzet i od lat nic sie nie zmienia mimo ze sam pamiętam 25 lat temu jak w Arspoaudio Łódź na Legionów duet Pajor /Pawłowski tłumaczył ze bez tego nie można rozsądnie podejsc do budowania systemu i sugerowali aby zaczac od pomieszczenia i tłumaczyli czego szukac pod nasze lokum

Obecnie chyba jest jeszcze gorzej bo sprzedawcy kazdemu wpierw proponuja sprzet a akustyka na koniec kiedy zwykle kasy zabraknie :)

niestety kiedy juz weszlismy w drogi sprzet przed nastepnym ruchem ten temat musi być zapiety , zabawy kabelkami , podstawkami robia sie wręcz żenujące bez zrobienia pomieszczenia tym bardziej ze aby z grubsza opanowac pokój da sie juz w cenie drogiego pojedynczego kabla . OK koniec oftopu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mówiłem, że z SF jest niefajnie, bo jest. Natomiast żaden kabel nie doda tego co pokazuje Accordo w pewnych aspektach vs Olympica III. Ja kablami się trochę bawię, ostatnio miałem nawet takie za kilknaście tysi, czy rca za 10k i to nie są zmiany takie abym kupił cokolwiek mówiąc sobie, że kablami to naprostuję, czy coś dodam.

Jak pisałem, trzeba zestawić ze sobą pewne rzeczy 1:1 wtedy sobie człowiek uzmysławia różnicę.

 

Wczoraj w sklepie widziałem accordo z wyglądu to jak SF - wyglądają świetnie.. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w sklepie widziałem accordo z wyglądu to jak SF - wyglądają świetnie.. :-)

 

Możesz napisać w którym sklepie oraz w którym mieście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać w którym sklepie oraz w którym mieście?

 

Jeszcze niedawno stały na wystawie tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tak konkretnie to Grobel Audio jest dystrybutorem.

Wyglądają jak SF bo obie firmy łączy osoba konstruktora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam stoją gdzie Kolega napisał :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy.

 

Piszę z prośbą o poradę.

Mam B&W802D2, które zostały kupione do nowego większego mieszkania. Mieszkanie nie wypaliło i mam je aktualnie w pomieszczeniu mniejszym niż 20m2.

Grają spoko i nie zabija mnie nadmiar basu ale mam świadomość, że mogą zagrać dużo lepiej w większym pomieszczeniu i nie prezentują swoich walorów na 100%.

 

Dlatego też biję się z myślami co dalej. Myślę czy ich nie sprzedać i nie pójść w stronę dobrych monitorów (rzędu 15-20k: Dynaudio Contour20, Sonus Olympica1 lub inne-co polecacie?) lub może B&W803D3 (boję się, że jednak będą również za duże) lub ewentualnie B&W804D3.

Wzmacniacz Accuphase E-470.

Muzyka w 90% elektroniczna.

 

Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam

 

 

odezwij sie do Piotra z Audiosynergia (FatherPio) w takim budzecie mozesz miec rozbudowany system np kolumny z aktywnym basem pokaznych rozmiarow i mozna sie otrzec juz o hi end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

Zgoda, ja myślę, że jest sprawą drugoplanową dlatego, że wiele osób z forum muzyki słucha w salonach w których na co dzień użytkują, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na większą adaptację.

 

U większości jak widzę jest jakiś dyfuzorek, zapychanie gołych ścian obrazkami, półkami, dywanami:)

Myślę, że większość osób, które ma chociaż minimalne doświadczenie w audio jest świadoma jak duży wpływ w tej całej zabawie ma akustyka. Tym bardziej osoby, które piszą w tej zakładce i dlatego mało się o tym mało pisze, w zasadzie od tego powinno się zaczynać.

 

Jeśli nie można z różnych przyczyn pozwolić sobie na poprawienie akustyki to szuka się właśnie takich kolumn i sprzętu, które zagrają tam najkorzystniej. To normalna rzecz, a to czy zostanie wykorzystany potencjał tego systemu w gorszej akustyce to odrębna sprawa.

 

W takim razie takie osoby powinni trzymać na wodzy swoje "pacułowe" zapędy oceniania klamotów w swoich "salonach" bo to "bluźnierstwo"...i bełkot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd zgadzam się z tym co napisałeś, dlatego często opinie o różnych klockach są skrajne i krzywdzące, ale z drugiej strony wystarczy tylko nie czytać „pacułowych” ocen i opinii o sprzęcie, nikt mądry nie traktuje tego poważnie.

Każdy może samodzielnie wyrobić sobie zdanie na temat sprzętu audio w swojej świetnej akustyce:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie testy w gazetach mogą pomóc, ale nie muszą, a samemu trzeba przetestować u siebie w mieszkaniu lub w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie takie osoby powinni trzymać na wodzy swoje "pacułowe" zapędy oceniania klamotów w swoich "salonach" bo to "bluźnierstwo"...i bełkot...

 

A to prawo oceny mają tylko osoby z salonami zapchanymi panelami akustycznymi ?

Sprzęt to rzecz użytkowa i ma grać przynajmniej poprawnie w normalnym salonie. Bardziej się skłaniam, aby milczeli Ci wszystko wiedzący najlepiej, nie przyjmujący żadnych nieswoich opinii, poglądów, piszących o nieswoich mieszkaniach w cudzysłowiu, co ma przekaz obraźliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wiele cennych postów i pomysłów.

 

Na tą chwilę pójdę, wspomnianą wcześniej przez kogoś, metodą: najpierw podłogowe --> później monitory jeśli te pierwsze będą za duże.

 

Skoro brzmienie B&W mi odpowiada to najpierw na test wezmę 804D3.

 

Mam jednak dodatkowe pytania.

Szukam troche po sieci i chciałbym poznac Wasze opinie o kilku kolumnach, które wpadły mi w oko. Być może już na samym początku okaże się, że to zły trop i zaoszczędzę czasu.

Chodzi mi głównie o to czy te kolumny w ogóle nadają się do grania muzyki elektronicznej, której słucham 90%. Oraz czy to w ogóle konkurent dla BW804D3?

Oczywiście po wstępnej selekcji wezmę się za testy u siebie ale nie chcę przerzucać przez kilka miesięcy 10 różnych kolumn :)

Ważne: wzmacniacz Accuphase E-470.

 

- Harberth Super HL5

- Harbeth Monitor 40.2 (tu się boję, że mogą być za duże do mniej niż 20 m2)

- Dynaudio Contour 30 (czy jest sens iśc w Dynaudio przy BW 804D3?)

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro brzmienie B&W mi odpowiada to najpierw na test wezmę 804D3.

 

Ważne: wzmacniacz Accuphase E-470.

 

 

 

804D3 dobry trop i potrafią zagrac dużym dźwiękiem jak trzeba. Wg mnie super kolumny, w 20 m2 odnajdują sie znakomicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio to Kolego całkiem inne granie w stosunku do B&W aczkolwiek wg mnie dadzą się lubić o ile np tylne otwory bas refleksu nie przeszkadzają w Twoim salonie. Tylko tego typu kolumny jak dla mnie trzeba połączyć z kablami srebrnymi, a by wydobyć z nich więcej szczegółowości, które to kolumny B&W maja bez takiego kabla. Warto posłuchać. Podobnie do tych counturów graja olimpijki III, aczkolwiek nie jest to samo :-) Osobiście wolałbym SF ale ile ludzi tyle gustów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopytam ponieważ cały czas się rozglądam, co sądzicie o monitorach KEF Reference 1?

 

 

Z tego co czytam i rozumiem to jeśli szukam czegos w typie B&W, które miałem to wybór jest tak mały, że ogranicza się chyba dosłownie do kilku kolumn : (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tak nie jest; wybór jest ogromny.

Natomiast sam określiłeś, ze sygnatura Bowersow jest ta, która Ci odpowiada.

Stad np. moja wskazówka, ze 804D3 w 20 m2 spr sie znakomicie.

A szukac jasne, ze mozna i warto. Co do innych Twoich typowań to Herbatników nie znam wiec nie podpowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tak nie jest; wybór jest ogromny.

Natomiast sam określiłeś, ze sygnatura Bowersow jest ta, która Ci odpowiada.

Stad np. moja wskazówka, ze 804D3 w 20 m2 spr sie znakomicie.

A szukac jasne, ze mozna i warto. Co do innych Twoich typowań to Herbatników nie znam wiec nie podpowiem.

 

Masz 100% racji.

Przesłuchałem B&W 803D2 ale nadal są za duże do mojego pomieszczenia. Niby spoko i grają ok ale jak odpaliłem 804D3 to szczerze mówiąc jestem pod mega wrażeniem i w szoku jak grają.

Nawet mam wrażenie, że bas jest jakby pełniejszy i lepiej wszystko brzmi w małym metrażu.

Zdecydowanie mój typ i zawsze to nowa a nie używana kolumna.

 

Chcę jeszcze posłuchać KEF Reference 1 i pewnie decyzja zapadnie pomiędzy B&W a KEF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna wchodzi w relację z pomieszczeniem; wielu się wydaje, że duże to lepsze...

Pomieszczenie może "przetrawić" określoną ilość energii, szczególnie tej poniżej 200 hz. Inna sprawa, że dla wielu bułowaty bas (będący de facto podbiciem rezonansowym, nie daj jeszcze wzmocnionym, odbiera jako ten właściwy bas...

A 804D3 w dobrym akustycznie pomieszczeniu potrafią naprawdę pokazać to co trzeba w nagraniu :) i imo, do 20-25 m2 idealne wymiarowo kolumny.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.