Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze odtwarzacze SACD kontra pliki.


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Daj spokój, nie ma co sie obrażać

 

Bez przesady, na koncercie byłem.  Natomiast, bufonady nie znoszę, choćby nie wiem jak dużym doświadczeniem miała była usprawiedliwiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ciszyn11 napisał:

Bez przesady, na koncercie byłem.  Natomiast, bufonady nie znoszę, choćby nie wiem jak dużym doświadczeniem miała była usprawiedliwiona.

Rozumiem

Temat byl gorący i chyba poszło rykoszetem, ale tylko przypuszczam
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, file-moon napisał:

Ja pisze o sytuacji gdy transport przesyla plik do dac.
Ten sygnal mozna lapac i analizowac, jak nic nie jest popsute/modyfikowane to ma byc to samo bit w bit (jeden grzyb czy CD czy HDD czy SDD). Ja o cyfrowym sygnale pisze Ty o cisnieniu akustucznym.

Ok. Wystarczy. Ty wiesz, o co mi chodzi. Ale zostawmy to. Lepiej posłuchać muzyki. 

Narka J.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, u mnie różnica po przełączeniu z 16bit/44,1kHz na SACD w tym samym odtwarzaczu jest wyraźnie słyszalna
Identycznie różnice plików miedzy Standardem a DSD, a u ciebie gra identycznie, nie zazdroszczę




Ciagle nie rozumiem. W
Zadnym wypadku DSD nie gra tak samo jak 44.1. Co nie znaczy ze mam cos “napompowane”. Skoro SACD gra u ciebie zle (“pompuje”) to ja nie zazdroszcze.

Sprobuj pliki z dobrym dac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego fragmentu nie rozumiesz.


Jesli mamy dac zewnetrzny i transportujemy do niego TEN SAM plik cyfrowy to bez wzgledu na rodzaj transportu (gdy odczyt nie mial bledow) do dac ma byc dostarczony dokladnie ten sam cyfrowy plik - co do bita - bez wzgledu na to czy to jest pierwszy czy 10 odczyt, czy to jest takie czy inne cyfrowe medium.


Dobry transport ma zapewnic odczyt stabilny bez bledow i przeklaman, taka jest jego rola.



Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
I dopiero po wielu poszukiwaniach doszedłem do optymalnego toru plikowego ( może nie jest optymalny???), który przebił mojego M5:
-komputer Fujitsu desktop z zewnętrznym zasilaczem, Windows 10 Prof.
-program Jriver MC 24 +Fidelizer 8.3
.....


Jaka funkcje spelnia w Fidelizer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ziko369 napisał:

Twój Avatar wiele wyjaśnia ???

Czmychaj trollom serduszka rozdawać i nie błaźnij

Godzinę temu, file-moon napisał:


Ciagle nie rozumiem. W
Zadnym wypadku DSD nie gra tak samo jak 44.1. Co nie znaczy ze mam cos “napompowane”. Skoro SACD gra u ciebie zle (“pompuje”) to ja nie zazdroszcze.

Sprobuj pliki z dobrym dac.
 

 

 

 

Z takim nierozumującym to juz mi się nie chce dyskutować, a jak nie wiesz co miałem na myśli to nie wykorzystuj cytatu
 

Swoje morały i wiadomości trolowsie rozsiewać własnym kolegom, wiesz o audio tyle ze ...............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam (spekulacja, nie uzywalem) ze kladzie pewne procesy i serwisy w Windows.

Byc moze tez modyfikuje rejestr (TCP/IP).

Dosc latwo sprawdzic co robi analizujac serwisy, procesy przed i po (lacznie ze zmienionymi wpisami w rejestrze).

Rozumiem ze wczesniejszym wpisem moglem urazic piszac o routerach, przelacznikach, kablach sieciowych “dla audio”.

Nie idalo mi sie odszukac informacji co te “zacne” urzadzenia robia i jak wiedza ze akurat pracuja z pakietami audio i nalezy im sie specjalna troska ignorujac “instrukcje sadzenia pietruszki” czy “smiesznego kota”. I jakie to specjalne traktowanie zapewniaja tym pakietom “muzycznym”.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiles sedno sprawy.

Ja osobiscie jestem zwolennikiem plikow i odtwarzam pliki wylacznie z Mac, Windows, z USB-HD przez zewnetrzny DAC,... i szukam elementow optymalizujacych ten caly tor audio. Ale nie zawsze jest dla mnie jasne, na ile te wymieniane i stosowane dodatkowe elementy (filtry, zasilacze, programy) wplywaja na jakosc transportowanego sygnalu AUDIO. Generalnie nie zaprzeczam, ze kazdy z tych elementow wprowadza jakies zmiany i ze te zmiany sa „mierzalne“. Ale to nie jest wazne. Wazne jest, czy te zmiany dotycza sygnalu AUDIO, a jesli tak, to czy te zmiany sa na takim poziomie, ze sa „slyszalne“.

 

Przyklad

 

Moze jakies dodatkowe programy redukuja/eliminuja zbedne procesy lecace na PC w celu obnizenia obciazenia CPU. Ale jesli CPU nawet z tymi zbednymi procesami byla tylko w 10% obciazona i sie „nudzila“, to po co ta dalsza redukcja na przykladowe 8%? Poza tym czy jest powiedziane, ze takie obnizenie obciazenia CPU pozytywnie wplywa na jakosc sygnalu AUDIO?

 

Albo

 

Niektore filtry/elementy maja redukowac jitter na drodze do DAC. Ale jesli DAC ma wlasny mechanizm na reclocking i tak czy tak modyfikuje takt, to jaka role odgrywa jitter w doprowadzonym sygnale?

 

Itd.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim nierozumującym to juz mi się nie chce dyskutować, a jak nie wiesz co miałem na myśli to nie wykorzystuj cytatu
 
Swoje morały i wiadomości trolowsie rozsiewać własnym kolegom, wiesz o audio tyle ze ...............



Potrafisz pisac bez trolowania? Bez docinek personalnych?

Ja pisze o technicznych aspektach Ty nie bardzo zdajesz sie miec o tym pojecie.

Cyfrowe przechowywanie i przesylanie muzyki nie jest czyms magicznym. Urzadzenia do tego sluzace istnieja na ryknu od lat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas: zadajesz pytania, bardzo dobre pytania ;)

Jesli bawisz sie w bitperfect to w zasadzie nie masz szans zameczyc procesora. Upsampling / DSP juz potrafi.

Ja sam nie uzywam DSP w Roon ale mierzylem obciazenie CPU jak sie aktywuje rozne filtry i ciagle jest ok.

Ja osobiscie w przypadku playera skupil bym sie na Linuxie tutaj. Mam gdzies zalegajace 3 male NUC komputerki (i3, i5, i7) i najprawdopodobniej sprobuje posadzic na tym linuxa i koncowke dla Roona. Ciekawi mnie czy osiagle lepsze wyniki niz z wbudowanym w Dac playerem.

Wszystkie (o ile mi wiadomo) “sprzetowe” playery plikow maja jakis system operacyjny (najczesciej linux, czasem android, bo latwiej uszyc go na miare bo jest stabilny, bo jest za free, bo jest dobrze wspierany na procesorach arm, “ta sama” architektura co Malina) maja jakies oprogramowanie i sa optymalizowane pod dana czynnosc.

Podejrzewam ze korzystaja z tych samych bibliotek do odtwarzania, za drogie bylo by kodowanie wszystkiego od 0.

Malina w wersji 4 jest znacznie szybsza niz wiekszosc rozwiazan wbudowanych w odtwarzacze. Co nie znaczy ze jest lepsza, bo tutaj trzeba patrzec calosciowo.






Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, file-moon napisał:

xajas: zadajesz pytania, bardzo dobre pytania ?

Jesli bawisz sie w bitperfect to w zasadzie nie masz szans zameczyc procesora. Upsampling / DSP juz potrafi.

Ja sam nie uzywam DSP w Roon ale mierzylem obciazenie CPU jak sie aktywuje rozne filtry i ciagle jest ok.

Ja osobiscie w przypadku playera skupil bym sie na Linuxie tutaj. Mam gdzies zalegajace 3 male NUC komputerki (i3, i5, i7) i najprawdopodobniej sprobuje posadzic na tym linuxa i koncowke dla Roona. Ciekawi mnie czy osiagle lepsze wyniki niz z wbudowanym w Dac playerem.

Wszystkie (o ile mi wiadomo) “sprzetowe” playery plikow maja jakis system operacyjny (najczesciej linux, czasem android, bo latwiej uszyc go na miare bo jest stabilny, bo jest za free, bo jest dobrze wspierany na procesorach arm, “ta sama” architektura co Malina) maja jakies oprogramowanie i sa optymalizowane pod dana czynnosc.

Podejrzewam ze korzystaja z tych samych bibliotek do odtwarzania, za drogie bylo by kodowanie wszystkiego od 0.

Malina w wersji 4 jest znacznie szybsza niz wiekszosc rozwiazan wbudowanych w odtwarzacze. Co nie znaczy ze jest lepsza, bo tutaj trzeba patrzec calosciowo.






Sent from my iPhone using Tapatalk

Ciekawe.... ? ŁAŁ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@file-moon

Czy zajmowales sie polaczeniami miedzy PC/Mac i przetwornikiem DAC poprzez CAT ( DANTE, AVB,...) albo Thunderbolt/Firewire?

 

Wczoraj wpadlem na pomysl, ze mogl bym wygrzebac stojacy bezczynnie Mac Mini, zainstalowac na nim JRiver (uzywam go ze wzgledu na zintegrowany convolver), polaczyc go z uzytym przetwornikiem DAC (w moim wypadku Audio Interface) w jeden z dowolnych sposobow:

- USB

- Firewire/Thunderbolt

- CAT (AVB/ DANTE)

Dlatego jestem ciekaw doswiadczen / porownan tych polaczen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja wybralem prostrza droge i zdecydowalem ze Roon jest tym co mi pasuje. W przypadku RAAT (protokol Roona) w gre wchodzi buforowanie, wiec juz nie jest juz kluczowe niskie “opoznienie” (latency) ktore ma mega znaczenie DANTE.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja wybralem prostrza droge i zdecydowalem ze Roon jest tym co mi pasuje. W przypadku RAAT (protokol Roona) w gre wchodzi buforowanie, wiec juz nie jest juz kluczowe niskie “opoznienie” (latency) ktore ma mega znaczenie DANTE.  Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 Co masz na mysli piszac „prostsza droga“? 

Zarowno JRiver jak i Roon maja zabudowany Convolver i obydwa maja bufor (w JRiver mogl bym zaladowac cala plyte CD do bufora, zanim bedzie odtwarzana), tak ze te kryteria sa w tym wypadku raczej bez znaczenia/neutralne. Latency w przypadku muzyki jest tez podrzedna (nie ma problemow z synchronizacja z obrazem)

 

Rozumiem, ze sa moze dodatkowe funkcje w Roon, ktore uzywasz, albo inny Interface, ktory Ci sie lepiej podoba, ktore sklaniaja Cie do wyboru Roon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i się robi zakładka PC audio. Pc audio jest megaaudiofilskie, pierdylion zależności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc audio jest megaaudiofilskie, pierdylion zależności

I to jest w tym calym najlepsze, kazdy moze wybrac to co jest optymalne dla jego wymagan, koncepcji, kieszeni i (last not least) poziomu wiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec skrotowo:

 

Rozrysuj.

 

Ale jesli rozumiem chcesz uzyc Dante by oddzielic DAC od playera (inne pomieszczenie).

 

Dlatego wlasnie Roon jest tutaj lepszy bo ma samego Core (cos ala serwer) core musi miec dostep do muzyki (niekoniecznie lokalny) a potem on przez siec (protokol RAAT) core komumikuje sie z kompatybilnymi koncowkami. Ale o ile RAAT jest protokolem do strumieniowego przesylania danych to Dante sluzy to laczenia urzadzen poprzez siec.

 

Generalnie USB ma ograniczona dlugowc kabla wiec wpychasz Dante i mozesz sie bawic w przenoszenie urzadzen. Jak to polaczyc to 1:1 (na panelu) lub w jeden vlan na switchu to moze to miec sens.

 

Ale to jest rozwiazanie nie by cokokwiek poprawic tylko by fizycznie przeniesc playera do innego pomieszczenia jak DAC ... lub ... teoretycznie mozna jednego playera w ten sposob polaczyc z roznymi dacami jednoczesnie (bedacymi w roznych pomieszczeniach). Tylko czy na oprogramowaniu mozesz rozne porty usb oznaczyc jaki inne strefy i grac rozna muzyke jednoczescie do roznych stref.

 

Szczerze mowic dlatego znowu lubie Roon bo tak sie da rozne strefy tworzyc i jednoczesnie puszczac rozna muzyke na roznych strefach.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Przyjmij do wiadomości ze nie każdy lubi DSD, zdecydowanie wole dobry mastering albo hi-res
Nie potrzebuje formatem DSD dodawać analogowosci czy dopompowywać dolne pasmo, mam wystarczająco bez tego

Ja u siebie też wolę PCM. Ciekaw jestem czy wynika to z konstrukcji DACa (w moim siedzi ES9018). Nie mam za bardzo doświadczenia z DACami konstrukcyjnie opartymi o natywne przetwarzanie jednobitowe w których z oczywistych względów DSD powinno mieć przewagę. Co ciekawe większość nagrań DSD została zarejestrowana, zmiksowana i zmasterowana jako PCM. Mam jakieś pojedyncze płyty SACD zawierające bezpośredni zapis analogowego oryginału do DSD, ale obecnie nie mam warunków do przeprowadzenia jakiś sensownych porównań (jedyny odtwarzacz SACD który w tej chwili mam to BluRay Oppo w którym też siedzi wielobit zresztą ES9038PRO tyle ze z DoP).

6 godzin temu, file-moon napisał:

Jesli mamy dac zewnetrzny i transportujemy do niego TEN SAM plik cyfrowy to bez wzgledu na rodzaj transportu (gdy odczyt nie mial bledow) do dac ma byc dostarczony dokladnie ten sam cyfrowy plik - co do bita - bez wzgledu na to czy to jest pierwszy czy 10 odczyt, czy to jest takie czy inne cyfrowe medium.


Dobry transport ma zapewnic odczyt stabilny bez bledow i przeklaman, taka jest jego rola.

Chciałbym żeby to było takie proste, niestety pomiędzy transportami są bardzo duże różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz wszystkie ustrojstwa stoja obok siebie, w jednym regale, odleglosc i dlugosc kabli nie odrywa zadnej roli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli nawet USB poradzilo by sobie z tym malym odstepem. Dlatego stawiam sobie pytanie, czy AVB/DANTE w takim przypadku mialo by jakies inne zalety (poza mozliwoscia laczenia urzadzen na duzy dystans) wplywajace na jakosc transmisji sygnalu Audio.

Poniewaz caly ten system jest dedykowany do tego jednego pomieszczenia, nie potrzebuje sterowania roznych stref (zone) w roznych pomieszczeniach, chociaz uzywam tej funkcji w JRiver (jest bardzo podobna do Roon) do sterowania roznych setupow/ustawien DSD. Zmieniajac/wybierajac strefe zmieniam nastawienia DSP ale odtwarzanie jest skierowane na to samo wyjscie (Audio Interface)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xajas napisał:

 


Jaka funkcje spelnia w Fidelizer?

 

Wyłącza niepotrzebne usługi i aplikacje w Windows i ustawia aplikację do odtwarzania muzyki w trybie priorytetowym. Wielokrotnie to sprawdzałem na słuch i zawsze po wlączeniu Fidelizer (w wersji bezpłatnej) jest poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, file-moon napisał:


Potrafisz pisac bez trolowania? Bez docinek personalnych?

Ja pisze o technicznych aspektach Ty nie bardzo zdajesz sie miec o tym pojecie.

Cyfrowe przechowywanie i przesylanie muzyki nie jest czyms magicznym. Urzadzenia do tego sluzace istnieja na ryknu od lat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dla mnie możesz dalej leczyć kompleksy na forum

Nie interesują mnie juz te twoje wyimaginowane wiadomości świata cyfry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie możesz dalej leczyć kompleksy na forum
Nie interesują mnie juz te twoje wyimaginowane wiadomości świata cyfry


Nie interesuje mnie co Cie nie interesuje. Jesli uwazasz ze masz cos do dodania na temat to dodaj. Jak nie masz to posluchaj muzyki. Slome schowaj bo z butow wylazi przy kazdym wyrazie.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja rozwazam zakup Korg’a (Dac-10r) do zdigitalizowania moich czarnych plyt. Digitalizacja do DSD jest prosta podobnie jak i sam Korg.

Jako ze potem chcial bym zawartosc przeedytowac (odszumianie itd) to zastanawiam sie jak sobie czy nie lepiej wybrac inne urzadzenie i zrzucac nie do DSD ale do PCM?







Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał bezpośrednio jak brzmią te same pliki z komputera w klasycznej konfiguracji z małymi ulepszeniami z brzmieniem z dysku NAS np. QNAP lub Synology?

 Znalazłem QNAP TS-231P, który obsługuje jak piszą "Transmisja strumieniowa biblioteki multimediów przy użyciu protokołów DLNA®, AirPlay® i Chromecast™", jest cichy (19 dB) i kosztuje bez dysków ok. 770 zł. Co prawda może mieć tylko 2 dyski twarde ale np. jeden to może być szybki SSD 256 GB a drugi duży SATA np. 4 TB i wtedy płyty do bieżącego odsłuchu ładuje się do SSD.

I takie źródło wraz z dobrym DAC+ nowy Sparky USbridge Signature podejdzie dźwiękowo do Aurender A30 za 88 tys. zł ?

W następnym tygodniu chyba kupię takiego NAS i zobaczę czy jest róznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

W następnym tygodniu chyba kupię takiego NAS i zobaczę czy jest róznica

Też miałem zagwozdkę: brać NAS (ten sam z dyskami WD RED)? Ostatecznie stanęło na SSD 2T podpiętym przez USB do routera. Stąd do streamera Aries G po wi-fi. Sterowanie: Auralic LDS- najprostsza konfiguracja z możliwych. Żadnego Roon.

Ta konfiguracja jest nieco tańsza niż ww. QNAP TS-231P + 2xWD RED 2T, ale niewiele. Należałoby jednak pomyśleć o LPSU do każdego urządzenia zewnętrznego w stosunku do streamera. Czyli - u mnie do routera (mam) i do dysku (jeszcze nie mam). Obecnie gram "na próbę" z 2,5 inch HDD 350Mb  podłączonego do i zasilanego z routera (światłowód Orange- strasznie mało audiofilski- wiem wiem).

Jeden Kolega ma SOtM SMS-200 z zasilaczem UP Tone Audio LPS-1 i bardzo sobie chwali (nie wiem czy ma NSA czy dysk). Dźwięk- bardzo dobry.

Drugi-ma Aries G1 karmionego z NAS (chyba właśnie QNAP TS-231P) przez porządny LAN plus mnogie LPSU. Dźwięk najlepszy jaki słyszałem u prywatnej osoby.

Trzeci gra z Aurender N100H ( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ) i jest - jak to się teraz mówi, mega-zachwycony, ale ten Aurender ma wyjście USB jedynie- co może być wadą (brak możliwości innych połączeń i bardzo skrupulatny wybór dac) lub zaletą- bo upraszcza sprawy, a podaż naprawdę fajnych kabli USB rośnie. Nie słyszałem jak to gra.

Oczywiście poszczególne systemy bardzo się od siebie różnią.

Każdy z nas gra z nośnika fizycznego oraz z serwisów streamingowych. I jest dobrze. Co ciekawe, wszyscy oni zrezygnowali z CD playerów, ja nie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia (ech te męki wyboru) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Czy ktoś porównywał bezpośrednio jak brzmią te same pliki z komputera w klasycznej konfiguracji z małymi ulepszeniami z brzmieniem z dysku NAS np. QNAP lub Synology?

U mnie z NASa jest sporo lepiej niż z dysku podłączonego do komputera odtwarzającego muzykę. Preferuję SMB nad DLNA ale głównie ze względów praktycznych.

 

13 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

I takie źródło wraz z dobrym DAC+ nowy Sparky USbridge Signature podejdzie dźwiękowo do Aurender A30 za 88 tys. zł ?

Nie słuchałem A30 (to chyba w ogóle takie all in one z DACiem ??), ale W20 to super dźwięk. Z drugiej strony te wszystkie maliny i płytki Allo które miałem u siebie to straszna cienizna szkoda na to czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kaviter napisał:

Z drugiej strony te wszystkie maliny i płytki Allo które miałem u siebie to straszna cienizna szkoda na to czasu.

Z ciekawości, słuchałeś może digione signature na zasilaniu liniowym/bateryjnym? Gram na tym i szukam czegoś jednoznacznie lepszego. Ostatnio próbowałem lumina u1 mini i nie było jakiegoś dużego przeskoku. W niektórych aspektach było wręcz lepiej na digione signature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 godzin temu, absinth3 napisał:

brać NAS (ten sam z dyskami WD RED)? Ostatecznie stanęło na SSD 2T podpiętym przez USB

Ja mogę podpowiedzieć, że dyski które nie są dedykowane do ciągłej pracy w serwerach, padają jak muchy (przynajmniej u mnie). Teraz mam WB RED właśnie i jest OK od dłuższego czasu. Nie wiem jak wygląda sprawa dysków SSD, bo ich nie używałem w serwerach, ale jeśli masz dwukieszeniowego NASa, to całkiem sensownym pomysłem jest ustawić był drugi dysk, pracował jako kopia pierwszego.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, plastik1989 napisał:

Ja mogę podpowiedzieć (...)

Istotnie- na dyskach nie da się zaoszczędzić. Ja NAS-a nie mam i wepnę SSD do routera przez USB. Gdzieś widziałem nawet router z możliwością  zainstalowania SSD do środka urządzenia, ale że ten konkretny router nie obsługuje światłowodu i trzaby robić konwersję, to zdecydowałem się na prostsze rozwiązanie, najwyżej kopia będzie na jakimś tanim, nie-serwerowym HDD.

Ale fakt- wizja utraty biblioteczki może spędzać sen z powiek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.