Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze odtwarzacze SACD kontra pliki.


Jarosław Kaźmierczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, McGyver napisał:

Stąd dążenie do "rozkminienia" jak działa ten format, do odsiania marketingowego bełkotu i obiecywania gruszek na wierzbie od rzetelnych informacji technicznych, i do oceny czy ewentualne, lub jak kto woli - rzekome - korzyści są warte ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Dlatego moim zdaniem nie warto nastawiać się na ten format przy wyborze i zakupie przetwornika.  Jako opcja dodatkowa jak najbardziej. Dobrze dobrany zestaw nastawiony na jakość CD lub gęste pliki potrafi zapewnić wspaniałych wrażeń.  MQA to dodatek nie standard. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MrSalieri napisał:

Dlatego moim zdaniem nie warto nastawiać się na ten format przy wyborze i zakupie przetwornika. 

Mam identyczne zdanie. 
Do tego dochodzi niesmak z powodu wprowadzania konsumentów w błąd przez twórców formatu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, barmanekm napisał:
16 minut temu, phoenix_pl napisał:

To jest błędne stwierdzenie.

Możliwe. To akurat założenie. Możesz podać prawidłowe.

Ja bazuję na: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i ogólnie teorii przetwarzania sygnałów. Możliwe, że są tam te resztki sygnału z pierwszego złożenia dodane oprócz upsamplingu, ale jak podasz szczegóły to będzie wszystko jasne.

Rozumiem, że mówimy tutaj o procesie dekodowania. Załóżmy, że źródłowe DSD/DXD były 192kHz. W takim razie zakodowany plik MQA ma także 192kHz. Tyle tylko, żeby dotrzeć do tych 192kHz trzeba je rozpakować. I na tym polegają 'unfoldy'. Cały proces to po prostu odzyskiwanie danych z zakodowanego pliku do takiej częstotliwości jaka jest dostępna.

Np. tutaj jest to dość fajnie pokazane, choć bez szczegółów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tutaj w wątku poniżej list csv albumów MQA które są dostępne na Tidal wraz z linkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6 minut temu, McGyver napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 9 minut temu, MrSalieri napisał:

Dlatego moim zdaniem nie warto nastawiać się na ten format przy wyborze i zakupie przetwornika. 

Ale jak przetwornik obsługuje dodatkowy format to nie zaszkodzi prawda?

Mam i MQA i DSD i mogę sobie porównywać o ile mam na to ochotę.

43 minuty temu, tomek7776 napisał:

tak,i znajomi jezdzili,i tak szybko jak kupili,tak je sprzedali,nie dalo sie normalnie eksploatowac,a do tego drozej na pradzie niz na benzynie.

Chyba nie do końca wiesz co mówisz. Na prądzie znacznie taniej niż na benzynie. Wiesz ile samochód elektryczny zużywa "prądu" na 100km? Jeżeli tak to pomnóż to przez cenę kWh energii u nas, najlepiej dla nocnej taryfy, a potem policz dla benzyny. I nie wprowadzają proszę ludzi w błąd.

Czym jeździli Twoi znajomi, że tak szybko sprzedali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tesla,

akurat jestem z tej branzy wiec dyskusja z totalnym laikiem to dla mnie mala przyjemnosc,a na takiego wygladasz,i to w we wszystkim w czym do tej pory chciales tu zablysnac.

w domu chcesz naladowac elektryka>>>>?????hm,nie powtarzaj takich bzdur.

z gniazdka,heheheh

a moze pod blokiem na parkingu?????ojej,ale mnie rozbawiles,,,dzieciaczku,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Player niczego nie modyfikuje. Mam dwa zainstalowane na telefonie jeden Tidal i drugi od Moon'a. Mogę sobie wrzucić utwory w kolejkę, a potem wyłączyć nawet komórkę, a utwory z kolejki sobie grają. Czyli Moon ma zadane co ma grać i sam sobie pobiera z sieci.


Tez tak mysle, ale rzuce okiem na to co mi sie pobrac z Roon’a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MrSalieri napisał:

Dlatego moim zdaniem jeśli bawimy się w porównywanie to powinnyśmy mieć sprzęt który na to pozwoli. A niektórzy nie mają ale mają sporo do powiedzenia o różnicach w jakości ?

Chodzi ci o WT300 czy o Najlepsze-Kolumny-Pod-Słońcem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, phoenix_pl napisał:

Rozumiem, że mówimy tutaj o procesie dekodowania. Załóżmy, że źródłowe DSD/DXD były 192kHz. W takim razie zakodowany plik MQA ma także 192kHz. Tyle tylko, żeby dotrzeć do tych 192kHz trzeba je rozpakować. I na tym polegają 'unfoldy'. Cały proces to po prostu odzyskiwanie danych z zakodowanego pliku do takiej częstotliwości jaka jest dostępna.

 

No właśnie nie. Możliwe, że coś kodują na poziomie 1-2 bitów i tyle, myślę że jednak nic. Jakby było tak jak piszesz, to unfolding mógłby być wyłącznie programowy. Filtr zresztą też mógłby być, ale chodzi o DRM i kompatybilność filtrów.
Ten link co podałeś to materiały marketingowe, bez wartości technicznej.

Ja Ci podesłałem analizę techniczną.

58 minut temu, phoenix_pl napisał:

A tutaj w wątku poniżej list csv albumów MQA które są dostępne na Tidal wraz z linkami.

Tzn ja nie chcę słuchać tego co jest w MQA, tylko jak już, chciałbym aby to co ja chcę słuchać, było dostępne w MQA. Wczoraj sobie losowo wybrałem kilka płyt i zacząłem szukać po Tidalu wydań wybranych artystów/kompozytorów z oznaczeniem M. Wyniki poszukiwań: Shostakovich: 1, Rachmaninoff: 0, Szymanowski: 0. Może poszukam coś po labelach (barok, i XX w.) co mam wydania. Channel Classics: 0, Hyperion: 0, inne podobnie. Kilka tytułów z Erato, trochę z DG, ale to wszystko to jakiś mały procent.
No nic myślę, może coś nowszego: The Beatles: 3, Metallica: 0 lub 1, Iron Maiden - jest dyskografia, ale gorsza jakość niż moje wyzbierane z serii z podwójnych CD, typu picture disc., Pink Floyd: 2 (fajnie brzmi), King Crimson: 0. itd. itd. To chyba pokazuje, że MQA można traktować jako ciekawostkę, podobnie jak samplery. Przynajmniej narazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm
Stylistyka i zgubione słowo.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tomek7776 napisał:

tesla,

akurat jestem z tej branzy wiec dyskusja z totalnym laikiem to dla mnie mala przyjemnosc,a na takiego wygladasz,i to w we wszystkim w czym do tej pory chciales tu zablysnac.

w domu chcesz naladowac elektryka>>>>?????hm,nie powtarzaj takich bzdur.

z gniazdka,heheheh

a moze pod blokiem na parkingu?????ojej,ale mnie rozbawiles,,,dzieciaczku,,

To, że jeździsz samochodem nie oznacza, że jesteś z branży. Jakoś nie kojarzę żeby w Polsce przemysł motoryzacyjny stał siłą albo żebyśmy byli potęgą w produkcji samochodów elektrycznych. Jaka to więc branża?

Tak z gniazdka a raczej wallbox'a w domu z możliwością ładowania do 22kW i nie ma problem (zabezpieczenie 32A) żeby naładować przez noc. Co więcej jak zainstalujesz sobie jakiś domowy magazyn energii to naładujesz z mocą 30kW - 60kW, a są już oferty które oferują więcej.

Jak faktycznie jesteś z branży to się wstydź bo orientujesz się kiepściutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, McGyver napisał:

Do tego dochodzi niesmak z powodu wprowadzania konsumentów w błąd przez twórców formatu. 

To prawda, z drugiej strony to w audio powszechne. Może nie wprowadzanie w błąd ale różne legendy o tym, że ktoś tam pracował nad czymś 20 lat, bo kocha muzykę i dlatego musi ten wzmacniacz sprzedawać za 200 tys. PLN, albo że odkrył coś, co diametralnie zmienia odbiór muzyki. I później toczą się takie dyskusje na forach.
Jakby coś było inne w sposób oczywisty, to takich dyskusji, wynikających z odmiennych wniosków,  by nie było.
Jeżeli coś potrzebuje dziesiątek dowodów i przykładów, a wciąż nie jest to pewne, to znaczy tylko tyle, że wystarczająco nie działa i brakuje jednego dowodu, ale mocnego i wystarczającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rochu napisał:

Chodzi ci o WT300 czy o Najlepsze-Kolumny-Pod-Słońcem?

Chodzi mi o posiadanie przetwornika który obsługuje sprzętowo MQA. 

Ale widzę, że twoja obsesja prędzej czy później musi wyjść na wierzch.  Żałosne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrSalieri napisał:

Chodzi mi o przetwornik obsługujący sprzętowo MQA. 

Ale widzę twoja obsesja prędzej czy później musi wyjść na wierzch.  Żałosne...

A ja myślę, że obecność w wątku Przyjaciela Marki, nie jest raczej przypadkowa.

Deceesik - to miałeś na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rochu napisał:

A ja myślę, że obecność w wątku Przyjaciela Marki, nie jest raczej przypadkowa.

Jesteś człowieku chory...  Zajmij się tym na poważnie zanim będzie za późno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MrSalieri napisał:

Jesteś człowieku chory...  Zajmij się tym na poważnie zanim będzie za późno. 

1Day.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sa rozne legendy....... czasem uzytkownicy sprzetu nie chca pogodzic sie ze zniknieciem firmy ....

Tak stalo sie z NVA    ...zmarl wlasciciel i zalozyciel firmy Richard Dunn . Firma miala forum wielbicieli marki.Pracownik firmy i jeden z czlonkow forum wykupili firme i postanowili kontynuowac produkcje i servis.....

 

https://nvahifi.co.uk

 

https://www.hifisubjectivist.org

 

 

https://www.facebook.com/hfsaudio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, phoenix_pl napisał:

To, że jeździsz samochodem nie oznacza, że jesteś z branży. Jakoś nie kojarzę żeby w Polsce przemysł motoryzacyjny stał siłą albo żebyśmy byli potęgą w produkcji samochodów elektrycznych. Jaka to więc branża?

Tak z gniazdka a raczej wallbox'a w domu z możliwością ładowania do 22kW i nie ma problem (zabezpieczenie 32A) żeby naładować przez noc. Co więcej jak zainstalujesz sobie jakiś domowy magazyn energii to naładujesz z mocą 30kW - 60kW, a są już oferty które oferują więcej.

Jak faktycznie jesteś z branży to się wstydź bo orientujesz się kiepściutko.

hehehe,ale jaja ,Ty naprawde jests pokrecony ostro,,chyba przybyles do naszch czasow z przyszlosci? 12 malp sie naogladalo dzicko.

albo czysciles baseny u milionerow w LA,i zalapales pare slowek,i podpatrzyles pare gadzetow,

kazdy Polak ma przydzial mocy 60KW, 3 fazy, i ladowarke za 30tys zl,

nawet sobie dyletancie nie zdajesz sobie sprawy jakie to koszta,ile kosztuje taki przydzial,podciagniecie,jaki kabel,,,na taka moc to juz sa bezpieczniki 100A na faze,

a skad wiem,bo cos takiego mam w domu,bo mam ogrzewanie elektryczne,i termy 2x24KW do wody

auto na prad tylko wtedy,jak rzad za darmo na moim dachu zainstaluje mi panele fotowoltaiczne z 40kw,i za darmo zamontuje mi PowerWall

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to wtedy jako miejskie autko ok,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomek7776 napisał:

hehehe,ale jaja ,Ty naprawde jests pokrecony ostro,,chyba przybyles do naszch czasow z przyszlosci? 12 malp sie naogladalo dzicko.

albo czysciles baseny u milionerow w LA,i zalapales pare slowek,i podpatrzyles pare gadzetow,

kazdy Polak ma przydzial mocy 60KW, 3 fazy, i ladowarke za 30tys zl,

nawet sobie dyletancie nie zdajesz sobie sprawy jakie to koszta,ile kosztuje taki przydzial,podciagniecie,jaki kabel,,,na taka moc to juz sa bezpieczniki 100A na faze,

a skad wiem,bo cos takiego mam w domu,bo mam ogrzewanie elektryczne,i termy 2x24KW do wody

auto na prad tylko wtedy,jak rzad za darmo na moim dachu zainstaluje mi panele fotowoltaiczne z 40kw,i za darmo zamontuje mi PowerWall

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to wtedy jako miejskie autko ok,

Jednak faktycznie wiesz niewiele.

Wystarczy przydział na 22kW i to nie są jakieś duże koszta.

Bank energii oddaje 30kW-60kW ale tylko od banku do samochodu, więc nie wiem skąd Ci się wzięło 60kW i 100A.

Kolejna sprawa to taka iż nie cały prąd musisz mieć z fotowoltaiki. Jak nie chcesz to nie musisz mieć w ogóle. Instalacja 10kW będzie wystarczająca dla przeciętnego użytkownika samochodu elektrycznego. I jak go stać na elektryka to będzie też go stać na instalację za około 45tyś.

Zobacz sobie np. ten filmik, Zachar instaluje ładowarkę albo 11kW albo 22kW, nie pamiętam. Ale można i tak się robi u nas i to nie jest żadne voodoo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tesla,
akurat jestem z tej branzy wiec dyskusja z totalnym laikiem to dla mnie mala przyjemnosc,a na takiego wygladasz,i to w we wszystkim w czym do tej pory chciales tu zablysnac.
w domu chcesz naladowac elektryka>>>>?????hm,nie powtarzaj takich bzdur.
z gniazdka,heheheh
a moze pod blokiem na parkingu?????ojej,ale mnie rozbawiles,,,dzieciaczku,,



Wiec jak masz dom (nie mylic z mieszkaniem) i masz $ to i mozesz sobie ladowac Tesle z “gniazdka”. Jak nie masz wypada polegac na ich superchargerach (V3 powala skutecznoscia i szybkoscia ladowania (gdy samochod jest z nia zgodny).

Samochody elektryczne to nowosc rozwijaja sie szybko pewne ich osiagi nie sa dostepne dla ich odpowiednikow na paliwa kopalniane inne parametry sa sporo za kopalianymi ;)

Ja osobiscie wole kopalniane na chwile obecna (na miasto hybryda Toyota/Lexus).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat samochodów najlepiej do dedykowanego wątku. W tej chwili jedynym problemem jest chyba zasięg i czas ładowania. Tylko technologia baterii została do przeskoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, file-moon napisał:

a mam DAC obslugujacy sprzetowo MQA, jak wroce do domu zobacze czy “zrzucony” flac z Tidala (MQA) ciagle zawiera informacje MQA (dam znac wieczorem).

Sprawdź ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:
8 godzin temu, file-moon napisał:

a mam DAC obslugujacy sprzetowo MQA, jak wroce do domu zobacze czy “zrzucony” flac z Tidala (MQA) ciagle zawiera informacje MQA (dam znac wieczorem).

Sprawdź ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma MQA, jest tylko WAV 44.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Ten wątek to istny HI-END pisania nie na temat, gratulacje Panowie.

Co prawda czytam średnio jeden wpis na dwie strony, ale odnoszę wrażanie że nic mnie nie ominęło  ? 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracając do tematu. W Okopach Świętej Trójcy Kompaktowych Dysków czyli periodyku Hi-Fi i Muzyka ukazał się test innowierczego owocu zepsucia pod tytułem Roon Nucleus. Autor recenzji, (niewątpliwy) eudyta muzyczny i namiętny słuchacz plastikowych krążków stwierdza, że w pojedynku pliki kontra krążki... jest remis. A poważka to brzmi nawet lepiej bez pośrednictwa lasera i plastiku. A MQA to już w ogóle jest git. Biorąc pod uwagę, że Nucleus grał jako transport a jedynym źródłem plików był Tidal to aż strach pomyśleć jakie byłyby konkluzje w przypadku bardziej profesjonalnie przeprowadzonego testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, phoenix_pl napisał:

Nie ma MQA, jest tylko WAV 44.1

Jak to nie ma? A skąd to rozszerzenie mqa? Nie 44,1 tylko 24/48.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, soundchaser napisał:
1 godzinę temu, phoenix_pl napisał:

Nie ma MQA, jest tylko WAV 44.1

Jak to nie ma? A skąd to rozszerzenie mqa? Nie 44,1 tylko 24/48.

Rozszerzenie możesz sobie zmieniać jak chcesz. Możesz je nawet zmienić na jpg i tak to nie zmieni zawartości pliku. Wrzuciłem pliki na pędraka i podłączyłem do Moon'a. Pokazał mi WAV 44.1. Wrzuciłem też inne pliki ściągnięte z 2L i Moon pokazał MQA. Na tej podstawie twierdzę, że Twoje pliki nie posiadają MQA to zwykły WAV 44.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, phoenix_pl napisał:

Rozszerzenie możesz sobie zmieniać jak chcesz. Możesz je nawet zmienić na jpg i tak to nie zmieni zawartości pliku. Wrzuciłem pliki na pędraka i podłączyłem do Moon'a. Pokazał mi WAV 44.1. Wrzuciłem też inne pliki ściągnięte z 2L i Moon pokazał MQA. Na tej podstawie twierdzę, że Twoje pliki nie posiadają MQA to zwykły WAV 44.1.

Jaki 44,1 kiedy to jest plik 24/48? Spójrz we właściwości. Wszyscy inni też dostali i potwierdzili...nawet Przemak.
A masz możliwość zdobycia tej płyty ze swojego źródła tak, by Ci ten Moon pokazał MQA?
Wtedy sobie porównasz brzmienie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jednak jest 48k ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przemak napisał:

Generalnie to jednak jest 48k ?

Tobie nawet pokazuje, że oryginał to 96. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.