Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze odtwarzacze SACD kontra pliki.


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

E tam :), słuchałem z Sylwkiem ucho w ucho i on jest perfekcjonista jeżeli chodzi o audio, wypowiada sie za siebie i tyle
On na pewno nie narzuca nikomu własnego zdania

niezły żart Gerardzie ?

najlepiej to widać obecnie na bocznicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Ja Cie proszę, mniej gadaj

Napisałem coś nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, slawek.xm napisał:

niezły żart Gerardzie ?

najlepiej to widać obecnie na bocznicy

Odnoszę sie do Audio, co na bocznicy się dzieje to czytam tylko wyrywkowo,
Który z nas jest ideałem ? niestety jestesmy tylko ludźmi, chcieli byśmy dobrze ale to nie my sterujemy

11 minut temu, soundchaser napisał:

Napisałem coś nie tak?

Lubie Cie za zawziętą walkę własnego zdania , ale czasami jest tego za dużo

Nie nakazuje Tobie tyko proszę, o stonowanie wypowiedzi , oczywiście zrobisz jak zechcesz

 

Pisze Tobie o Milionerze który możne sobie stawiać cos gdzie zechce a Ty sie pytasz czy stoi prawidłowo ? wiesz ze napis na (Gerrard) na gramofonie jest pozłacany a ten egzemplarz nowy kosztuje 12.000€ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy shit! Jak piszesz milioner z wielkiej litery, to faktycznie musi to być ktoś ważny - najwyrażniej jakiś super milioner, albo nawet super audiofeel milioner? Ale plus za kolekcję płytową należy się w ciemno. To dla gości ta płytoteka? Te głośniki we wnękach, to faktycznie nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ po co te nerwy Gerardzie - rozumiem, że pozłacany napis cię rajcuje i te 12 tysi euro również, ale mnie nie o to chodzi - zapytałem grzecznie dlaczego napisałeś milioner z wielkiej literki, a tobie o mały włos żyła nie pękła. Nie ma się co naprężać - śmiej się i pokazuj, że też umiesz ?

... albo nie pokazuj - będzie bezpieczniej ?

48 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To nie Kurzewniki pajacu z cipago

A co złego w Kurzewnikach?

Generalnie jesteś klasowym audiofeelem i cenię cie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruzewniki mialo byc

Z tym napisem dałem tylko przykład jako ciekawostka "pol żartem pol serio", domki które pokazałem sa jako "domki letniskowe" dla urlopowiczów

Reaguje zle na zaczepki, chciałem tylko pogadać o audio i sie pochwalić gdzie spędzę czas urlopowy

Nie zmienia faktu ze moglem sie powstrzymać z wpisem ktory zacytowałeś, Przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rochu napisał:

Podobno nie ma głupich pytań.

Są tylko niekiedy głupi pytający.

No to sprawdźmy szanowny @rochu od czego zaczęły się "głupie" pytania...

 

22 godziny temu, file-moon napisał:
22 godziny temu, rochu napisał:

Czy wolisz dobrą muzykę w 44/16 czy muzykę taką sobie ale w 768/32?

Ja na szczęście nie mam tego dylematu.

 

 

 

Wole dobra muzyke w najlepszym mozliwym formacie, a ty?

Więc wygląda na to iż sam siebie oceniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, phoenix_pl napisał:

Więc wygląda na to iż sam siebie oceniłeś.

Jest pewna różnica logiczna między moim a twoim pytaniem.

Gdybyś uważał na lekcji logiki w szkole, wiedziałbyś w czym rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

wiesz ze napis na (Gerrard) na gramofonie jest pozłacany

Eeee tam, ja mam już zwykłe gniazda RCA pozłacane, nawet wtyk jack od słuchawek też...

Koniecznie napisz (jak już posłuchasz) - jak to wpływa na brzmienie?

(podobno WSZYSTKO wpływa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze poczytam o SACD playerach a tu o plikach, gramofonach, domkach wypoczynkowych i Milionerach. Ehhh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Lubie Cie za zawziętą walkę własnego zdania , ale czasami jest tego za dużo

Nie nakazuje Tobie tyko proszę, o stonowanie wypowiedzi , oczywiście zrobisz jak zechcesz

Przecież ma rację. Tak głośniki "ustawia" laik a nie audiofil. Kolo ma kasę ,sprzęt lubi to kupuje. Tacy to najlepsi klienci. Nie marudzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy grają też na "pozłacanych" bitach z Tidala - MQA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 16:59, sly30 napisał:

Kto dziś ripuje vinyle? Rozdzielczość bitowa vinyla jest niższa niż 16/44, więc ripowanie nie ma sensu, ani do 16/44 ani do DSD czy PCM 24/192.

Chłopie za takie bzdury dostajesz bana miesiąca, albo nawet roku.

Tak naprawdę takiej bzdury jeszcze chyba nikt tu na forum nie nabazgrał.

Napiszę konkretnie i do słuchu, bo młodzi ludzie czytają- niech się uczą !

Zapis analogowy nie ma żadnych bitów, to coś występuje w domenie cyfrowej.

To po pierwsze.

Po drugie- żaden PCM nie wiem jak gęsty nie jest w stanie zdigitalizować analogu i to jest wersja oficjalna. Dlatego właśnie oficjalnie "świat" przyjął DSD do archiwizowania muzyki i tyle.

Przy okazji bardzo proszę wszystkich, abyśmy trzymali poziom, bo nasze Forum naprawdę schodzi na psy i mało kto tu juz zagląda.

Przed paroma dniami koleś zrobił mi tu awanturę mysląc że opisany przeze mnie format HDCD dotyczy telewizji.

Ktoś inny pisał bzdury jakoby winyl przenosił do 15 czy 16kHz, a nie do 50-100kHz jak jest w rzeczywistości. Byli też tacy co pisali że człowiekowi wystarczy mp3 bo człowiek nie słyszy wiecej niż 16kHz.

Owszem i oczywiście że słyszy, stąd odbudowywanie harmonicznych w lampowych wyjściach odtwarzaczy CD na przykład.

Lidzie przecież przed napisaniem czegokolwiek można poczytać, czy jak kto woli zaczerpnąć wiedzy w internecie, ta wiedza jest darmowa i dla wszystkich.

Najgorsze jest to że wiekszość jak czegoś nie rozumie to reaguje złoscią i gniewem zamiast zapytać.

Pozdrawiam i więcej pokory życze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ira napisał:

Przecież ma rację. Tak głośniki "ustawia" laik a nie audiofil. Kolo ma kasę ,sprzęt lubi to kupuje. Tacy to najlepsi klienci. Nie marudzą ?


Odnosiłem sie do wpisu o Gramofonie, ze będę miał możliwość słuchania a tu gradobicie o ustawieniu itd.

Posłucham to będę wiedział, ze zdjęć nie wróżę.
Słyszałem zestawy które mimo prawidłowego ustawienia nie grały a w tym samym miejscu przy ścianie prezentowały lepszą kontrole, holografie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Audroc napisał:

Pozdrawiam i więcej pokory życze.

Tobie w szczególności.

 

W wolnym czasie proponuję lekturę tych dwóch wątków.

Temat rozdzielczości, pasma przenoszenia i dynamiki w aspekcie winyla był tam dogłębnie omówiony.

Także kwestia czegoś co jest odpowiednikiem głębi bitowej w przypadku płyt analogowych a wynikającego ze struktury materiału w którym wyryta jest ścieżka. Okazuje się, że sygnał na płycie analogowej nie ma charakteru ciągłego jak się powszechnie wydaje. Ale żeby się o tym dowiedzieć, trzeba poczytać.

Sine ira et studio i do lektury!

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Audroc napisał:

Zapis analogowy nie ma żadnych bitów, to coś występuje w domenie cyfrowej.

Kolega Sly30 pisał o dynamice "winylu", która wynosi ok 70 dB, i do przeniesienia tego wystarcza 12 bitów w domenie cyfrowej, a 16 bitów daje już odpowiedni zapas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Słyszałem zestawy które mimo prawidłowego ustawienia nie grały a w tym samym miejscu przy ścianie prezentowały lepszą kontrole, holografie

Jakie to zestawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Audroc napisał:

Po drugie- żaden PCM nie wiem jak gęsty nie jest w stanie zdigitalizować analogu i to jest wersja oficjalna. Dlatego właśnie oficjalnie "świat" przyjął DSD do archiwizowania muzyki i tyle.

Może jakieś źródłą do tej oficjalnej wersji. Tylko proszę nie do ulotek marketingowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ira napisał:

Jakie to zestawy?

Kolumny Naima i Linna są zaprojektowane np do postawienia bezpośrednio przy ścianie.

Klipsch i Tannoy z klasycznych serii także.

Goodmans, LaFayette, LS-y BBC...

Jest bardzo wiele takich konstrukcji, które muszą wręcz być przyklejone do ściany i wtedy grają dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ira napisał:

Jakie to zestawy?

Np. Klipsch przy ścianie Sonus Faber odsunięte od sciany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rochu napisał:

Kolumny Naima i Linna są zaprojektowane np do postawienia bezpośrednio przy ścianie.

Klipsch i Tannoy z klasycznych serii także.

Goodmans, LaFayette, LS-y BBC...

Jest bardzo wiele takich konstrukcji, które muszą wręcz być przyklejone do ściany i wtedy grają dobrze.

Zgadza się. Także widziałem Snelle i Audio Note .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rochu napisał:
10 godzin temu, phoenix_pl napisał:

Więc wygląda na to iż sam siebie oceniłeś.

Jest pewna różnica logiczna między moim a twoim pytaniem.

Gdybyś uważał na lekcji logiki w szkole, wiedziałbyś w czym rzecz.

To Twoje zdanie z którym się nie zgadzam. Pokazałem Ci, że zadałeś, jak to sam pośrednio określiłeś, głupie pytanie i teraz szukasz sposobu jakby się tutaj wykręcić. Więc zamiast ogólników, zamieniam się w słuch i czekam aż opiszesz tę logiczną różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, phoenix_pl napisał:

To Twoje zdanie z którym się nie zgadzam. Pokazałem Ci, że zadałeś, jak to sam pośrednio określiłeś, głupie pytanie i teraz szukasz sposobu jakby się tutaj wykręcić. Więc zamiast ogólników, zamieniam się w słuch i czekam aż opiszesz tę logiczną różnicę.

Zadane przez mnie pytanie brzmiało: "Czy wolisz dobrą muzykę w 44/16 czy muzykę taką sobie ale w 768/32?"

OK.
Mamy dwa zbiory - dobra muzyka i muzyka taka sobie.
Mamy też dwa inne zbiory - 44/16 oraz 768/32.
Mamy zatem cztery wspólne zbiory w/w desygnatów:
1. dobra muzyka i 44/16
2. dobra muzyka i 768/32
3. muzyka taka sobie i 44/16
4. muzyka taka sobie i 768/32

Logiczny podział? Da się sformułować na tej podstawie logiczne i sensowne pytanie?
Myślę, że tak.


Spróbuj przeanalizować w ten sam sposób zadane przez ciebie 2 pytania.

Może wtedy dotrze do ciebie, że nie masz tak na prawdę nic do powiedzenia i że może czas najwyższy znaleźć inne forum do lansowania swojej skromnej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audroc napisał:

Po drugie- żaden PCM nie wiem jak gęsty nie jest w stanie zdigitalizować analogu i to jest wersja oficjalna. Dlatego właśnie oficjalnie "świat" przyjął DSD do archiwizowania muzyki i tyle.

Biorąc pod uwagę, że DSD dzisiaj zasadniczo powstaje z pliku PCM to powyższe stwierdzenie trochę śmieszne jest...

2 godziny temu, Audroc napisał:

Ktoś inny pisał bzdury jakoby winyl przenosił do 15 czy 16kHz, a nie do 50-100kHz jak jest w rzeczywistości.

Jakiej rzeczywistości? Nie tej na winylu pod koniec płyty, to na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Audroc napisał:

Chłopie za takie bzdury dostajesz bana miesiąca, albo nawet roku.

Tak naprawdę takiej bzdury jeszcze chyba nikt tu na forum nie nabazgrał.

Napiszę konkretnie i do słuchu, bo młodzi ludzie czytają- niech się uczą !

Zapis analogowy nie ma żadnych bitów, to coś występuje w domenie cyfrowej.

To po pierwsze.

Po drugie- żaden PCM nie wiem jak gęsty nie jest w stanie zdigitalizować analogu i to jest wersja oficjalna. Dlatego właśnie oficjalnie "świat" przyjął DSD do archiwizowania muzyki i tyle.

Przy okazji bardzo proszę wszystkich, abyśmy trzymali poziom, bo nasze Forum naprawdę schodzi na psy i mało kto tu juz zagląda.

Przed paroma dniami koleś zrobił mi tu awanturę mysląc że opisany przeze mnie format HDCD dotyczy telewizji.

Ktoś inny pisał bzdury jakoby winyl przenosił do 15 czy 16kHz, a nie do 50-100kHz jak jest w rzeczywistości. Byli też tacy co pisali że człowiekowi wystarczy mp3 bo człowiek nie słyszy wiecej niż 16kHz.

Owszem i oczywiście że słyszy, stąd odbudowywanie harmonicznych w lampowych wyjściach odtwarzaczy CD na przykład.

Lidzie przecież przed napisaniem czegokolwiek można poczytać, czy jak kto woli zaczerpnąć wiedzy w internecie, ta wiedza jest darmowa i dla wszystkich.

Najgorsze jest to że wiekszość jak czegoś nie rozumie to reaguje złoscią i gniewem zamiast zapytać.

Pozdrawiam i więcej pokory życze.

Młody człowieku, nie masz pojęcia o realnym świecie audio. Wartość bitową dla analogu podałem tylko obrazowo porównując parametry jakości oferowanego dźwięku. Oczywiście, że płyty analogowe nie mają bitów. Ale o płytach analogowych można mówić tylko w zakresie wydań do roku ok.1985. Wtedy faktycznie były to wydania w pełni analogowe, choć niestety jakość samych nagrań w studiach była wtedy dość słaba. Lata 50/60/70 to była piękna muzyka, ale jakość nagrań w najlepszym razie przeciętna.

Branża audio od lat miała problem z trwałością magnetycznych taśm matek. Wiadomo, że upływ czasu działa bardzo niekorzystnie na taśmy magnetyczne. Do tego każde odtworzenie pogarsza jakość nagrania. Pojawienie się technologii cyfrowego zapisu było zbawieniem dla archiwizacji zasobów muzyki. Wreszcie można było całe zasoby muzyczne przenieść z magnetycznych taśm matek na pliki cyfrowe 24/96. I był to ostatni dzwonek dla tej operacji by ratować nagrania mające już po kilkadziesiąt lat. Gdyby tego wówczas nie zrobiono, to dziś magnetyczne taśmy matki nie nadawałyby się już do realizacji wydań płyt. Przez kilka lat zgrywano całą muzykę świata do plików cyfrowych. Było to też wygodne i tańsze w użyciu do późniejszej pracy nad materiałem muzycznym i przygotowywaniem masterów do płyt winylowych, CD, DVD i kinowych filmów. Materiał był zgrywany do plików DXD i PCM, a nie DSD. Plik DSD nie nadaje się do dalszej obróbki, a ta jest niezbędna, ponieważ inne mastery są potrzebne do różnych nośników. 
 

Dlatego też wszystkie czarne płyty wydawane po ok 1985-88 roku, nawet te z muzyką z lat 50-80 są produkowane z cyfrowych masterów. Czasem brzmi to lepiej, czasem gorzej, i choć sama technologia odtwarzania nadal jest analogowa, to trudno te płyty nazywać w pełni analogowymi. One oczywiście grają trochę inaczej niż CD, master do nich jest inaczej przygotowany, ale to nadal w swoim źródle są płyty...cyfrowe. Góra pasma jest nieco przycięta, nie przekracza ok 15khz, bas jest monofoniczny, średnica wzmocniona i to w niektórych systemach może się podobać, w innych mniej. 
 

„DXD is a PCM signal with 24-bit resolution (8 bits more than the 16 bits used for Red Book CD) sampled at 352.8 kHz – eight times 44.1 kHz, the sampling frequency of Red Book CD. The data rate is 8.4672 Mbit/s per channel – three times that of DSD64. DXD also utilizes the vast array of plugins also available to PCM based digital audio workstations, such as Cubase, Logic Studio, Digital Performer, etc.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, barmanekm napisał:

Kolega Sly30 pisał o dynamice "winylu", która wynosi ok 70 dB, i do przeniesienia tego wystarcza 12 bitów w domenie cyfrowej, a 16 bitów daje już odpowiedni zapas.

Zależy, jak się na to spojrzy;)

Sygnał cyfrowy tez jest ciągły. Zera i jedynki są pojęciem logicznym.

I tak

1. Nie da się odwzorować idealnie sygnału muzycznego na płytę winylową. Część informacji jest tracona - mechanika się kłania. Czyli logicznie już na tym etapie istnieje coś takiego jak kwantowanie (próbkowanie),

2. Nie da się idealnie odtworzyć tego, co jest wyżłobione na winylu - też mechanika. Dochodzi w tym procesie również do utraty informacji, ich przekłamanie itp. Czyli logicznie znowu mamy próbkowanie. Po prostu nie ma idealnych powierzchni ani idealnie poruszających się wkładek.

3. Te logiczne "próbkowania" przy winylu mają cechę przypadkowości i są nie do ogarnięcia przez żadne systemowe korekcje, 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rochu napisał:
14 godzin temu, phoenix_pl napisał:

To Twoje zdanie z którym się nie zgadzam. Pokazałem Ci, że zadałeś, jak to sam pośrednio określiłeś, głupie pytanie i teraz szukasz sposobu jakby się tutaj wykręcić. Więc zamiast ogólników, zamieniam się w słuch i czekam aż opiszesz tę logiczną różnicę.

Zadane przez mnie pytanie brzmiało: "Czy wolisz dobrą muzykę w 44/16 czy muzykę taką sobie ale w 768/32?"

OK.
Mamy dwa zbiory - dobra muzyka i muzyka taka sobie.
Mamy też dwa inne zbiory - 44/16 oraz 768/32.
Mamy zatem cztery wspólne zbiory w/w desygnatów:
1. dobra muzyka i 44/16
2. dobra muzyka i 768/32
3. muzyka taka sobie i 44/16
4. muzyka taka sobie i 768/32

Logiczny podział? Da się sformułować na tej podstawie logiczne i sensowne pytanie?ę
Myślę, że tak.


Spróbuj przeanalizować w ten sam sposób zadane przez ciebie 2 pytania.

Może wtedy dotrze do ciebie, że nie masz tak na prawdę nic do powiedzenia i że może czas najwyższy znaleźć inne forum do lansowania swojej skromnej osoby.

Chyba będzie musiał to potwierdzić jeszcze ktoś inny z forum ale po prostu coraz bardziej się pogrążasz.

Zadane przez Ciebie pytanie "Czy wolisz dobrą muzykę w 44/16 czy muzykę taką sobie ale w 768/32?" ogranicza do wyboru dwóch opcji czyli cytuję

1. "dobrą muzykę w 44/16" lub

2. "muzykę taką sobie ale w 768/32". 

Jak @file-moon Ci odpowiedział "Wole dobra muzyke w najlepszym mozliwym formacie, a ty?", a więc defacto nie wybrał żadnej z możliwość

to odpisałeś

"Nie odpowiedziałeś na pytanie."

Więc dlatego podałem Ci przykład tak samo źle skonstruowanego pytania które nijako zmusza do wyboru jakieś opcji mimo iż każda z nich jest zła. Tak przy okazji to czasem się tak robi z dziećmi pytając np. Zjesz jabłko czy gruszkę? I w ten sposób udaje się przemycić owoc który normalnie byłby nie zjedzony. I to tyle na temat zadanego przez Ciebie pytanie.

Co do lansowania to może zerknij na swoją ilość postów i moją i dopiero potem wyciągaj wnioski.

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

5 minut temu, jar1 napisał:

Sygnał cyfrowy tez jest ciągły. Zera i jedynki są pojęciem logicznym.

Możesz rozwinąć? Czy pisząc to iż sygnał cyfrowy jest sygnałem ciągłym masz na myśli taką ciągłość jak wykres jakiejś funkcji który jest "analogowy", gdzie można odzwierciedlić nieskończoną ilość stanów?

Bo jeżeli tak, to sygnał cyfrowy nie jest ciągły, tzn teoretycznie mógłby być przy nieskończonej częstotliwości próbkowania i nieskończonej długości słowa. W każdym innym przypadku jest nieciągły bo ze swej natury nie może w 100% odzwierciedlić analogowego sygnału który jest ciągły w swej naturze.

Zera i jedynki są nośnikiem wartości dla sygnału cyfrowego. Nie wiem co miałem na myśli iż są pojęciem logicznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, phoenix_pl napisał:

Możesz rozwinąć? Czy pisząc to iż sygnał cyfrowy jest sygnałem ciągłym masz na myśli taką ciągłość jak wykres jakiejś funkcji który jest "analogowy", gdzie można odzwierciedlić nieskończoną ilość stanów?

To sygnał audio 44,1/16. Na górze zegar word clock na dole dane audio.

Gdzie to jest nieciągłe?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnal cyfrowy nie jest “ciagly” jest schodkowy, im wieksza rozdzielczosc tym od stanu najznizszego do najwyzszego mamy wiecej schodkow, im czestsze probkowanie tym schodki “wezsze”.


Winyl schodkow nie ma - oczywiscie ze ma dynamiki mniej ale nadrabia wlasnie brakiem schodkow, potrafi tez przeniesc wyzsze tony znacznie powyzej mozliwosci CDAudio, specyficzny sposob masterowania (majacy za zadanie ukrycie niedoskonalosci formatu) tez moze sie podobac.

Majac do wyboru ten sam material muzyczny w mp3 128k, 16/44 (CD Audio), czy 24/96 wybiore mozliwie najlepszy format zapisu. Zwlaszcza ze nowa muzyka jest nagrywana w formatach gestych podobnie jak jest digitalizowana z analogowych nosnikow.

Nie ma oczywiscie sensu upsamlowanie 16/44 do 24/96 i oczekiwanie zmian i poprawy. Ale gdy mamy wiecej informacji (ze studio) lepiej jest miec ja zachowana w pliku gestym niz ja stracic w 16/44.





Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.