Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze odtwarzacze SACD kontra pliki.


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, rochu napisał:

Wymyślaj dalej, Nostradamusie.

Nic nie wymyślam. Sam pisałeś, że jesteś skazany na płyty CD. Za dużo ich masz, by z nich zrezygnować i przejść na pliki. Dlatego słuchasz "dobrej muzyki", ale w "takiej sobie" jakości 16/44.

wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0012.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, soundchaser napisał:

Nic nie wymyślam. Sam pisałeś, że jesteś skazany na płyty CD. Za dużo ich masz, by z nich zrezygnować i przejść na pliki. Dlatego słuchasz "dobrej muzyki", ale w "takiej sobie" jakości 16/44.

wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0012.gif

Czcigodny Malachiaszu, bądź łaskaw wskazać gdzie tak pisałem.

 

Jak to szło?

Methinks, I see... Where? - In my mind's eyes.

(zgadnij kto)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rochu napisał:

bądź łaskaw wskazać gdzie tak pisałem

Oj tam...będę Ci teraz szukał. Sam powinieneś pamiętać co pisałeś. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soundchaser napisał:

Oj tam...będę Ci teraz szukał. Sam powinieneś pamiętać co pisałeś. ?
 

No to staropolskim zwyczajem wskakuj po ławę i powtarzaj:

- com rzekłem tom zełgał jako pies.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, file-moon napisał:

Jesli wezmemy sygnal analogowy i nalozymy na to jego cyfrowy odpowiednik i powiekszymy to okaze sie ze sa schodki, im wieksze schodki tym roznice pomiedzy cyfrowym a analogowym sygnalem sa wieksze.

Niestety, to taki sam eksperyment, jakby próbować zamienić głowę z d...pą przez założenie majtek na głowę a czapki na d..ę. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rochu napisał:

No to staropolskim zwyczajem wskakuj po ławę i powtarzaj:

- com rzekłem tom zełgał jako pies.

To bardzo wygodna postawa, zresztą chętnie tutaj stosowana: "gdzie ja tak napisałem?"
i zmuszanie adwersarza, by znalazł wypowiedź w tym gąszczu wpisów i to jeszcze nie wiadomo, w którym wątku i kiedy.
Efekt prawie zawsze jest taki, jak oczekiwany - adwersarz nie znajduje, bo szkoda czasu na idiotyczne poszukiwania, więc łgał.

Nie pisałeś, że ponieważ masz tysiące płyt CD i winyli, to nie opłaca Ci się przejść na odtwarzanie z plików? Taką krótką masz pamięć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soundchaser napisał:

To bardzo wygodna postawa, zresztą chętnie tutaj stosowana: "gdzie ja tak napisałem?"
i zmuszanie adwersarza, by znalazł wypowiedź w tym gąszczu wpisów i to jeszcze nie wiadomo, w którym wątku i kiedy.
Efekt prawie zawsze jest taki, jak oczekiwany - adwersarz nie znajduje, bo szkoda czasu na idiotyczne poszukiwania, więc łgał.

Sorry, sam zacząłeś.

A ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.

 

A co do plików.

Powiedz mi - co robią u mnie dwa DS-y Linna?

Robią za podstawy dla paprotek?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy coś komuś imputujesz, to ciężar dowodu spoczywa na tobie. Inaczej być nie może.

3 minuty temu, soundchaser napisał:

To bardzo wygodna postawa, zresztą chętnie tutaj stosowana: "gdzie ja tak napisałem?"
i zmuszanie adwersarza, by znalazł wypowiedź w tym gąszczu wpisów i to jeszcze nie wiadomo, w którym wątku i kiedy.
Efekt prawie zawsze jest taki, jak oczekiwany - adwersarz nie znajduje, bo szkoda czasu na idiotyczne poszukiwania, więc łgał.

Nie pisałeś, że ponieważ masz tysiące płyt CD i winyli, to nie opłaca Ci się przejść na odtwarzanie z plików? Taką krótką masz pamięć?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jar1 napisał:

Niestety, to taki sam eksperyment, jakby próbować zamienić głowę z d...pą przez założenie majtek na głowę a czapki na d..ę. ?

A nie można tych dwóch sygnałów, że tak powiem, sprowadzić do wspólnego mianownika, by porównać?
Mamy przecież 21 wiek. Poczucie humoru jest OK, pod warunkiem, że jest na poziomie.

3 minuty temu, McGyver napisał:

Gdy coś komuś imputujesz

Bredzisz.

4 minuty temu, rochu napisał:

A co do plików.

Powiedz mi - co robią u mnie dwa DS-y Linna?

Robią za podstawy dla paprotek?

Chyba tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, soundchaser napisał:

A nie można tych dwóch sygnałów, że tak powiem, sprowadzić do wspólnego mianownika, by porównać?

images?q=tbn:ANd9GcT_w6f5FsTaJRdLFdISwNG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soundchaser napisał:

A nie można tych dwóch sygnałów, że tak powiem, sprowadzić do wspólnego mianownika, by porównać?

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soundchaser napisał:

Co to jest? Twój ch*j? ?

Zasady poprawności politycznej panujące na forum, nie pozwalają mi powiedzieć co sądzę o tobie i twoim intelekcie.

Masz szczęście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowoleni Panowie? Dowartościowani? To teraz siusiu, paciorek i do łóżeczek.
A jutro on nowa - mundrowanie się i pokazywanie kto ma najdłuższego.

Dobranoc. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soundchaser merytorycznie pozamiatał, nie wiem, czy mogę bo trochę głupio tak niemerytorycznie, ale zwolennikom nieograniczonego (100k!?) pasma winylu oprócz rozsądku w ocenie możliwości mechaniki proponuję choćby wikipedię i hasło eRIAA czy artykuły w stereophile:

"SAL 74/74B has as its initial circuit element, immediately following the Mod input, a Sallen-Key active unity-gain second-order low-pass filter constructed around a BC212B/BC182B transistor pair. This has a corner frequency of 49.9kHz and a Q of 0.72" 
Read more at

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Audroc napisał:

Chłopie Ty dalej swoje.

Myślałem że chociaż przeprosisz, może też troche pokory a Ty dalej bzdury pleciesz.

Tu na forum są setki jeśli nie tysiące ludzi słuchających winyle, ceniących je za cudowna jakość dźwięku, a TY pleciesz o jakimś cyfrowym nalocie. Nie twierdzę że nie ma na świecie płyt winylowych nagranych z cyfry, ale jeśli widzimy takie coś to tego nie kupujemy i tyle. Chociaż chcąc być obiektywnym kilka takich pojawiło sie w historii muzyki, jak np. słynne wydanie Philipsa -

McLaughlin Meola Lucia "PASSION GRACE & FIRE" nagrana w pełni cyfrowo.

Ewentualnie The Rolling Stones nagrane z DSD co widać na okładce.

Inne płyty to albo Half Speed Master, albo 200g nagrywane z taśm matek.

Jeśli chodzi o CD to fakt że jestem kolekcjonerem i mam, podobnie jak z winylami piekną i niezwykłe cenną kolekcję cedeków, to nikomu nie wciskam że to miód i wogóle. Każdy artysta jak wchodzi do studia nagraniowego to nagrywa gęste pliki PCM albo DSD/DXD. Mam pełen szacunek dla ludzi słuchających geste pliki bo to oryginały ze studia, a z tym sie nie dyskutuje (oczywiście piszę o tych oryginalnych Studio Master). Sam słucham takich plików, ale prawdziwą przyjemność mam jak wyjmuję fizyczną płytę z opakowania i tyle.

Sly30- przemyśl to, nie zawsze najlepsze na świecie musi być to co Ty akurat masz w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20191114_1828492M.jpg

IMG_20191114_1829222M.jpg

IMG_20191114_1829422M.jpg

IMG_20191114_1830172M.jpg

PS- wszystkie fotki łącznie z tą z DSD oczywiście przedstawiaja płyty winylowe.

To co wypisujesz to tylko pobożne  życzenia. Od lat 90-tych nie produkuje się winyli inaczej niż tylko z cyfrowych plików. Nigdzie nie pisałem, że mają jakiś nalot cyfrowy, ale jeśli komuś przeszkadza idea cyfrowego pliku i widzi w tym jakieś wady, to te same wady są na wszystkich winylach wydawanych od ok 35 lat i musi się z tym pogodzić. Nikt nie bawi się w magnetyczne taśmy matki. W studiach nagrań nie ma już nawet analogowego sprzętu do obróbki i robienia masterów. Nie ma już nawet ludzi, którzy potrafiliby robić to analogowo. Są już na emeryturach. Wszystko obrabia się cyfrowo. Każdy master pod płytę winylową jest robiony cyfrowo z cyfrowego pliku na cyfrowym sprzęcie. Magnetyczne taśmy matki Studio Master, to świetny dźwięk, ale tego się już nie używa. To już historia. Magnetyczna taśma po 30-50 latach nie nadaje się do użycia, jako źródło do produkcji płyt. Firmy wydające obecnie czarne płyty nie chwalą się tym, że robi się je z cyfry. Ale wiedzą to wszyscy znający kulisy branży audio. 
 

A to co mam w domu, nie ma nic do rzeczy. Fakty są po prostu faktami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu z tematu zboczylismy.

Czy LP jest lepsze od cyfry to inna dyskusja, sa elementy w ktorych jest lepsze sa takie w ktorych jest gorsze.

 

Pytanie w uproszczeniu jest takie czy 16/44 (CD-Audio) jest lepsze od 24/44, 24/96, .... 32/768.

 

A jesli jest lepsze (jak niektorzy twierdza) to prosze podac w czym jest lepsze. Nie pytam czy jest wystarczajaco dobre dla zwolennika 16/44, pytam czy plik gesty jest lepszy czy gorszy od 16/44?

 

Pomoge troche:

 

1.- czy mp3 320k jest lepsze jak 16/44 PCM CDAudio (ten sam master hi res)

2.- czy FLAC 16/44 jest lepszy jak 16/44 PCM CDAudio (ten sam hires studio master)

3.- czy HiRes studio master 24/96 jest lepszy jak 16/44 PCM CDAudio (ten sam master)

 

Ja podam swoje odpowiedzi:

 

1. Nie

2. Jesli dane PCM sa te same (bitperfect)- bez roznicy , jesli nie sa jest inny (inny w tej samej rozdzielczosci)

3. Tak

 

Czy dobry plikowiec zagrac moze lepiej jak dobry CDPlayer - moim zdaniem tak.

 

Dobre systemy plikowe maja bardzo niski jitter i nie potrzebuja zegara by dane z repo odebrac. Dane sa “reklokowane” po odebraniu ich przez playera. A do tego moga odtworzyc pliki HiRes ktorych CDAudio odtworzyc nie potrafi.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się tu słabo ... strasznie słabo ... skłonność do porównywania genitaliów jak w "Testosteronie" nad stawem zupełnie przesłoniła ideę dyskusji merytorycznej ... z żalem przestaję tu zaglądać ... szkoda, bo jest o czym pogadać tylko nie ma z kim ... bo pragnienie wykazania własnej "wyższości, mądrości i doświadczenia" zrobiła z tego wątku ( jak zresztą z wielu innych ) pole bitwy z zasmarkanymi w walce dzieciakami ... a tyle dobrego działo się tu wcześniej ... może czas  by wytrzeć smarki spod nosa, przestać chwytać za słowa, zapiąć rozporki, dumę schować do kieszeni i wrócić do dobrych zwyczajów rozmowy która wszystkim daje radość i naukę ...  Chętnie bym się dowiedział czegoś czego nie wiem i ucieszył się z tej wiedzy ?

... a teraz kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień ... ? ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rochu napisał:
19 godzin temu, file-moon napisał:

Jesli wezmemy sygnal analogowy i nalozymy na to jego cyfrowy odpowiednik i powiekszymy to okaze sie ze sa schodki, im wieksze schodki tym roznice pomiedzy cyfrowym a analogowym sygnalem sa wieksze.
 

Możesz wytłumaczyć w jaki sposób chcesz nałożyć sygnał cyfrowy na analogowy?

Tak krok, po kroku...

Na kartce papieru, na oscyloskopie, patykiem na piasku na plaży itd. Chodzi o graficzną reprezentację sygnału. Ty faktycznie nie rozumiesz tego co inni piszą (w tym przypadku @file-moon ) czy tylko się tak czepiasz z braku innego zajęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie ma takiego prawa abym musiał rozumieć każdy popaprany wpis na tym forum.

Zwłaszcza gdy wpis taki urąga zdrowemu rozsądkowi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rochu napisał:

Wybacz, nie ma takiego prawa abym musiał rozumieć każdy popaprany wpis na tym forum.

Zwłaszcza gdy wpis taki urąga zdrowemu rozsądkowi.

Ja za to staram się zrozumieć, nawet jak coś nie jest napisane wprost tylko obrazowo. Jak jednak nie potrafię to pytam o doprecyzowanie i jeżeli już tymi dodatkowymi informacjami się nie zgadzam to dopiero wtedy staram się komentować lub wyrazić swoją dezaprobatę. Przynajmniej staram się tak robić.

19 godzin temu, Sine Metu napisał:

Panowie od "schodków" może by się tak zainteresowali Częstotliwością Nyquista jednak.

Nie wiem czy jestem "panem od schodków" ale teoria o której wspomniałeś, a która ma więcej ojców niż wymieniłeś prowadzi, przynajmniej mnie, do pewnego pytania. Jaką szerokość pasma należałoby uznać za wystarczającą aby w 100% można byłoby później odtworzyć muzykę? I myślę, że odpowiedź mogłaby zasmucić użytkowników formatu CD.

Dlaczego więc nadal format CD jest uznawany przez niektórych za lepszy od plików, a czasem od gęstych plików? Może dlatego, że latami szlifowało się elementy toru audio znajdujące się za CD tak aby jak najlepiej zagrały właśnie z tym "ograniczonym" na swój sposób źródłem? Nie od wczoraj bowiem wiadomo, że gra cały tor audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, phoenix_pl napisał:

Przynajmniej staram się tak robić.

Pozwolę sobie nie zgodzić się.

Prezentujesz informacje wyczytane w necie/gazetkach audio i zero własnych doświadczeń oraz przemyśleń.

Starasz się świecić światłem odbitym i w ten sposób zaistnieć na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Nie wiem czy jestem "panem od schodków" ale teoria o której wspomniałeś, a która ma więcej ojców niż wymieniłeś prowadzi, przynajmniej mnie, do pewnego pytania. Jaką szerokość pasma należałoby uznać za wystarczającą aby w 100% można byłoby później odtworzyć muzykę? I myślę, że odpowiedź mogłaby zasmucić użytkowników formatu CD.

Dlaczego więc nadal format CD jest uznawany przez niektórych za lepszy od plików, a czasem od gęstych plików?

Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek tu pisał, że pliki 44/16 są lepsze od 96/24 czy innych. Tak więc albo odniesiesz się do konkretnego cytatu albo po prostu przestaniesz dyskutować z tezami, które sam głosisz i później się z nimi nie zgadzasz. Teraz niestety zupełnie nie rozumiem, kto miałby kogo przekonywać, że plik 44/16 jest lepszy od wyższych rozdzielczości. 

Co do schodków i pasma. W sygnale z przetwornika NIE MA ŻADNYCH SCHODKÓW. Nie ma. Pasmo sygnału z przetwornika jest ograniczone do max 1/2 fs i w związku z tym nie może być żadnych schodków, bo oznaczałoby to pasmo szersze niż 1/2 fs czyli wracamy do punktu wyjścia. Jeżeli pasmo jest ograniczone, to nie ma schodków, jeżeli są schodki, to pasmo jest szersze niż teoria przewiduje, co jest niemożliwe, mamy zatem do czynienia z uszkodzonym urządzeniem które nie filtruje zakłóceń jak powinno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, file-moon napisał:

Pytanie w uproszczeniu jest takie czy 16/44 (CD-Audio) jest lepsze od 24/44, 24/96, .... 32/768.

 

A jesli jest lepsze (jak niektorzy twierdza) to prosze podac w czym jest lepsze. Nie pytam czy jest wystarczajaco dobre dla zwolennika 16/44, pytam czy plik gesty jest lepszy czy gorszy od 16/44?

Jak trochę  lat poprzerzucasz różne sprzęty, to inaczej spojrzysz na te kwestie. Oczywiście w teorii zawsze lepiej mieć więcej informacji muzycznych. lepiej mieć 24/96 niż 16/44, a jeszcze lepiej 24/192, czy 32/768. Ale to trochę tak jak z samochodami. Niby zawsze lepiej mieć 400KM niż 250KM, ale ileż to razy na torze samochody o mniejszej mocy objechały ta dużo mocniejsze. Bo problem jest znacznie bardziej złożony. Co z tego że masz plik 24/96 jak amplifikacja słaba, akustyka dramat, kolumny jazgoczące itd. Lepiej zagra 16/44 na dobrym odtwarzaczu CD niż 24/192 na średnim plikowcu. Twierdzisz, że plikowiec może zagrać lepiej niż player CD? Może, tylko trudno taki znaleźć.

Może za kilka lat to się zmieni. Na dziś odtwarzacze CD wyciskają 99% z technologii CD, podczas gdy plikowce ciągle borykają się z różnymi problemami. Zawsze lepiej mieć lepszy plik źródłowy, czy z CD czy z SACD czy z plikowca, ale to nie nadrobi braków w akustyce czy słabej jakości poszczególnych sprzętów w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, przemak napisał:

Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek tu pisał, że pliki 44/16 są lepsze od 96/24

No ja też nie zauważyłem żebym tak napisał? Niby gdzie?

15 minut temu, przemak napisał:

W sygnale z przetwornika NIE MA ŻADNYCH SCHODKÓW. Nie ma.

Nie pisałem, że są, no chyba, że znowu mi pokażesz gdzie? Nie ma bo to fizycznie niemożliwe.

15 minut temu, przemak napisał:

Jeżeli pasmo jest ograniczone, to nie ma schodków, jeżeli są schodki, to pasmo jest szersze niż teoria przewiduje

Uściślijmy czym jest schodek bo masz z tym trochę problemów. Schodek to takie dwa odcinki które mają jeden punkt wspólny (na końcu odcinka), a kąt między nimi to 90 stopni. I jak napisałem wyżej taki sygnał jest nie do osiągnięcia na wyjściu analogowym przetwornika.

Ty wciąż jak mantrę klepiesz "1/2 fs" tak jakbyś chciał udowodnić, że twierdzenie które jest udowodnione jest prawdziwe. Tylko kto się z nim nie zgadza? Bo ja nie widzę takich. Prowadzi to do wniosku, że nie czytasz uważnie tego co napisałem więc jeszcze raz specjalnie dla Ciebie

Jaką szerokość pasma należałoby uznać za wystarczającą aby w 100% można byłoby później odtworzyć muzykę?

49 minut temu, rochu napisał:

Pozwolę sobie nie zgodzić się.

Prezentujesz informacje wyczytane w necie/gazetkach audio i zero własnych doświadczeń oraz przemyśleń.

Starasz się świecić światłem odbitym i w ten sposób zaistnieć na tym forum.

Czyli mówisz, że jestem jak księżyc. No cóż, twierdzisz iż to czego się nauczyłem przez lata to informacje wyczytane w necie i gazetkach audio. Po co w takim razie edukacja? Po co zrozumienie tego co się czyta? Skoro można przepisać coś z gazetki/netu. Chyba coś Ci umknęło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez phoenix_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę  lat poprzerzucasz różne sprzęty, to inaczej spojrzysz na te kwestie. Oczywiście w teorii zawsze lepiej mieć więcej informacji muzycznych. lepiej mieć 24/96 niż 16/44, a jeszcze lepiej 24/192, czy 32/768. Ale to trochę tak jak z samochodami. Niby zawsze lepiej mieć 400KM niż 250KM, ale ileż to razy na torze samochody o mniejszej mocy objechały ta dużo mocniejsze. Bo problem jest znacznie bardziej złożony. Co z tego że masz plik 24/96 jak amplifikacja słaba, akustyka dramat, kolumny jazgoczące itd. Lepiej zagra 16/44 na dobrym odtwarzaczu CD niż 24/192 na średnim plikowcu. Twierdzisz, że plikowiec może zagrać lepiej niż player CD? Może, tylko trudno taki znaleźć.
Może za kilka lat to się zmieni. Na dziś odtwarzacze CD wyciskają 99% z technologii CD, podczas gdy plikowce ciągle borykają się z różnymi problemami. Zawsze lepiej mieć lepszy plik źródłowy, czy z CD czy z SACD czy z plikowca, ale to nie nadrobi braków w akustyce czy słabej jakości poszczególnych sprzętów w systemie.



Czyli do slabych systemow CDAudio jest wystarczajace a moze nawet zagrac lepiej, podbnie jak telefon i mp3?

Jesli mamy albo budujemy system dobry to pliki z zaoferuja wiecej jak CDAudio - czy to wlasnie napisales?

Wiec skoro plik zaoferuje wiecej jak CDAudio, jesli sie szuka maksymalnej jakosci i rozwojowej platformy to nie warto inwestowac w CDAudio.

Wlasnie w tym rzecz ze pojawia sie coraz wiecej muzyki w jakosci lepszej niz CDAudio (16/44) a systemy plikowe radza sobie znacznie lepiej niz 4-5 lat temu.

Obecnie zaawansowane plikowce przeskoczy CDAudio ktore juz dobilo do granic mozliwosci i niewiele wiecej moze zaproponowac.

Nie ma co sie spinac, nie ma co zaklinac rzeczywistosci.

Co do “schodkow” to oczywistym jest ze po przerobce sygnalu w DAC (z cyfrowego na analogow schodki znikaja) - ale wszystkie detale ktore ze wzgledu na ograniczone probkowanie i rozdzielczosc (16/44) ulecialy to juz nie wroca.

Powtorze 16/44 jest formatem STRATNYM w stosunku do studyjnego mastera. Straconych danych magiczny dac z najbardziej magicznego zestawu CDAudio (nawet taki za pierdylion $) nie przywroci.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sly30 napisał:

Na dziś odtwarzacze CD wyciskają 99% z technologii CD, podczas gdy plikowce ciągle borykają się z różnymi problemami.

I to jest główny powód, dla którego niektórzy wolą CD-playery od plikowców.
Ja mam inne doświadczenia. Odtwarzacze CD nigdy nie są stabilne. Czasem laser pada, zdarza się, że nie czytają niektórych płyt, albo długo je wczytują. W dobrze skonfigurowanym komputerku do audio takich problemów nie ma i jakość brzmienia nigdy nie jest gorsza, a najczęściej bywa lepsza.
A jeśli ktoś boryka się z problemami i ma gorszą jakość, to znaczy tylko tyle, że ma źle skonfigurowany system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, phoenix_pl napisał:

Czyli mówisz, że jestem jak księżyc. No cóż, twierdzisz iż to czego się nauczyłem przez lata to informacje wyczytane w necie i gazetkach audio. Po co w takim razie edukacja? Po co zrozumienie tego co się czyta? Skoro można przepisać coś z gazetki/netu. Chyba coś Ci umknęło.

Taką papugę też można wyedukować by paplała co jej się włoży do łba.

Całkiem bezrefleksyjnie.

 

Myślę, że papuga to dobre porównanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.