Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze odtwarzacze SACD kontra pliki.


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Czyli mówisz, że jestem jak księżyc. No cóż, twierdzisz iż to czego się nauczyłem przez lata to informacje wyczytane w necie i gazetkach audio. Po co w takim razie edukacja? Po co zrozumienie tego co się czyta? Skoro można przepisać coś z gazetki/netu. Chyba coś Ci umknęło.

Jaki profil studiów skończyłeś? I jakie masz doświadczenie w audio recordingu i w ogóle studyjnej pracy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chicago napisał:

Jaki profil studiów skończyłeś? I jakie masz doświadczenie w audio recordingu i w ogóle studyjnej pracy?

W niektórych firmach jak się zjawiam to okazuje się, że są ludzie z wykształcenia idealnie nadający się do jakieś pracy, doświadczenie ogromne bo siedzą w tej firmie np. 10 lat, problem tylko w tym iż są leniwi i bazują na wiedzy i technice którą zaczerpnęli lata temu. W tej chwili kto się rozwija ten nie tyle co stoi w miejscu ale się cofa.

Po tym krótkim wstępie napiszę Ci iż doświadczenia w audio recordingu nie mam, a tym bardziej studyjnej pracy. Lecz moje doświadczenie i edukacja zdecydowanie zahaczała o sygnały cyfrowe i ich analizę.

Poza tym, a raczej przede wszystkim mam własne uszy po to aby zweryfikować czy to wiem przekłada się na to co słyszę. Stąd między innymi moje aktywne uczestnictwo w dyskusji na temat MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago;

Dlaczego studio nie nagrywa w 16/44?
Dlaczego plik wynikowy po opuszczenia studnio nie jest 16/44?
Dlaczego studio uzywa plikow 24 bit?


Masz doswiadczenie, fajnie, podziel sie nim, wszyscy sie dowiemy.

Dlaczego uwazasz ze wiecej (wyzsze probkowanie) i dokladniej (wieksza rozdzielczosc) nie jest lepiej (niz CDAudio)?



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, phoenix_pl napisał:

No ja też nie zauważyłem żebym tak napisał? Niby gdzie?

Nie pisałem, że są, no chyba, że znowu mi pokażesz gdzie? Nie ma bo to fizycznie niemożliwe.

Uściślijmy czym jest schodek bo masz z tym trochę problemów. Schodek to takie dwa odcinki które mają jeden punkt wspólny (na końcu odcinka), a kąt między nimi to 90 stopni. I jak napisałem wyżej taki sygnał jest nie do osiągnięcia na wyjściu analogowym przetwornika.

Ty wciąż jak mantrę klepiesz "1/2 fs" tak jakbyś chciał udowodnić, że twierdzenie które jest udowodnione jest prawdziwe. Tylko kto się z nim nie zgadza? Bo ja nie widzę takich. Prowadzi to do wniosku, że nie czytasz uważnie tego co napisałem więc jeszcze raz specjalnie dla Ciebie

Jaką szerokość pasma należałoby uznać za wystarczającą aby w 100% można byłoby później odtworzyć muzykę?

Czyli mówisz, że jestem jak księżyc. No cóż, twierdzisz iż to czego się nauczyłem przez lata to informacje wyczytane w necie i gazetkach audio. Po co w takim razie edukacja? Po co zrozumienie tego co się czyta? Skoro można przepisać coś z gazetki/netu. Chyba coś Ci umknęło.

Przepraszam, to @file-moon powinien zostać zacytowany, pomyłka. Niewielka w sumie, bo się z nim zgadzasz ?

26 minut temu, file-moon napisał:

Co do “schodkow” to oczywistym jest ze po przerobce sygnalu w DAC (z cyfrowego na analogow schodki znikaja) - ale wszystkie detale ktore ze wzgledu na ograniczone probkowanie i rozdzielczosc (16/44) ulecialy to juz nie wroca.

To ty pisałeś, jakoby ktoś twierdził, że pliki 44/16 są lepsze od wyższych rozdzielczości, wypada podać cytat ?

Czyli schodków nie ma, ufff. Wszystko, czego nie da się przenieść, znika, to oczywiste. Co do ograniczeń to kwestia dyskusyjna. Uważam, że 16 bitów całkowicie wystarcza, szumy są już  warunkach domowych nawet audiofilskich niesłyszalne, ktoś natomiast mógłby chcieć lepsze pasmo, rzecz gustu. Z pasmem bym był ostrożny, zalecam posłuchanie sobie konkretnych przykładów czy to w ogóle słyszymy. 

31 minut temu, file-moon napisał:

Powtorze 16/44 jest formatem STRATNYM w stosunku do studyjnego mastera. Straconych danych magiczny dac z najbardziej magicznego zestawu CDAudio (nawet taki za pierdylion $) nie przywroci.

Zależy jakiego mastera. Kultowy przykład czyli Brothers In Arms to zgranie na data 44/16. Bardzo dużo nagrań powstaje wynikowo w 44/24, nie wszystkie są robione z wyższymi częstotliwościami próbkowania. Taśma analogowa to może i szersze pasmo przynajmniej teoretycznie, ale dynamika z kolei mikra. To czy komuś jest potrzebne szersze pasmo czy dynamika to są kwestie indywidualne. 

47 minut temu, phoenix_pl napisał:

Jaką szerokość pasma należałoby uznać za wystarczającą aby w 100% można byłoby później odtworzyć muzykę?

Wiadomo, że pasmo musi być nieskończone. Odpowiedz na to pytanie jest prosta, 20-20. A odpowiesz na odwrotne pytanie, czyli jaką szerokość pasma należy uznać za niewystarczającą? ? Czy radiofonia AM z pasmem 4,5k wystarcza czy nie? A FM z pasmem 15k? A winyl z 16k? A cd z pasmem 20k? Bo ja mogę spokojnie słuchać muzyki z radia i nadal jest to muzyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, file-moon napisał:

Dlaczego studio nie nagrywa w 16/44?
Dlaczego plik wynikowy po opuszczenia studnio nie jest 16/44?
Dlaczego studio uzywa plikow 24 bit?

Tak, owszem - ale co powiesz na tysiące realizacji najlepszej muzyki z poprzedniej epoki - cała klasyka jazzu, to analogowe nagrywanie z nożyczkami na stole mikserskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przemak napisał:

To ty pisałeś, jakoby ktoś twierdził, że pliki 44/16 są lepsze od wyższych rozdzielczości, wypada podać cytat ?

Czekam na niego bo nigdzie tak nie napisałem. Wiem nawet może którą wypowiedź masz na myśli i nadal twierdzę, że tak nie napisałem.

5 minut temu, przemak napisał:
Godzinę temu, phoenix_pl napisał:

Jaką szerokość pasma należałoby uznać za wystarczającą aby w 100% można byłoby później odtworzyć muzykę?

Wiadomo, że pasmo musi być nieskończone. Odpowiedz na to pytanie jest prosta, 20-20. A odpowiesz na odwrotne pytanie, czyli jaką szerokość pasma należy uznać za niewystarczającą? ? Czy radiofonia AM z pasmem 4,5k wystarcza czy nie? A FM z pasmem 15k? A winyl z 16k? A cd z pasmem 20k? Bo ja mogę spokojnie słuchać muzyki z radia i nadal jest to muzyka. 

Pytasz jaką szerokość pasma należy uznać za niewystarczającą i to trochę źle zadane pytanie bo nie precyzujesz do czego niewystarczającą?

Weźmy na przykład taki wzmacniacz Vitus SIA-030 i spójrzmy na pasmo przenoszenia które wynosi według producenta DC-800 kHz. Po co takie szerokie skoro wystarczy 20-20? Może więc jednak słyszymy więcej niż nam się wydaje, a nawet część z tego po prostu odczuwamy np. niskie częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, soundchaser napisał:

I to jest główny powód, dla którego niektórzy wolą CD-playery od plikowców.
Ja mam inne doświadczenia. Odtwarzacze CD nigdy nie są stabilne. Czasem laser pada, zdarza się, że nie czytają niektórych płyt, albo długo je wczytują. W dobrze skonfigurowanym komputerku do audio takich problemów nie ma i jakość brzmienia nigdy nie jest gorsza, a najczęściej bywa lepsza.
A jeśli ktoś boryka się z problemami i ma gorszą jakość, to znaczy tylko tyle, że ma źle skonfigurowany system.

mam inne zdanie. CD player jeszcze nigdy żaden mnie nie zwiódł. A plikowce się wieszały, czasem dziwnie się zachowywały, a komputery to już w ogóle dramat w audio. Swego czasu jakaś tam aktualizacja uszkodziła mi kilkaset plików robiąc na niektórych utworach sekundowe przerwy. Poza tym dyski HDD trzeba co kilka lat zmieniać bo padają. Dochodzą problemy wirusów, trojanów, kolejnych nie zawsze udanych aktualizacji i tak bez końca.

17 minut temu, file-moon napisał:

Dlaczego studio uzywa plikow 24 bit?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Obróbka dźwięku w studiu powoduje pewne straty i dlatego używają 24 bitowych plików, by po stratach nadal był to plik wysokiej jakości dla ucha czyli 16/44.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przemak napisał:

Bo ja mogę spokojnie słuchać muzyki z radia i nadal jest to muzyka. 

Wiesz co? Ja też, ale chyba nie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Czekam na niego bo nigdzie tak nie napisałem. Wiem nawet może którą wypowiedź masz na myśli i nadal twierdzę, że tak nie napisałem.

No przecież nie ty, tylko @file-moon, to co cytujesz powyżej jest pod cytatem właśnie file-moona. 

 

 

3 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Pytasz jaką szerokość pasma należy uznać za niewystarczającą i to trochę źle zadane pytanie bo nie precyzujesz do czego niewystarczającą?

No przecież napisałem, odwrotnie, czyli niewystarczającą do 100% odtworzenia muzyki. Próba odpowiedzi uświadomi absurdalność twojego pytania ?

25 minut temu, file-moon napisał:

Dlaczego studio uzywa plikow 24 bit?

Na jakim etapie? Wyjściowa to jest 44/16 na płycie i to jest celem i do tego dopasowuje się wszystko (albo do jutuba czy spotifaja z kompresją stratną). 

7 minut temu, soundchaser napisał:

Wiesz co? Ja też, ale chyba nie o to chodzi.

A o co? Odpowiedź na pytania jakie pasmo jest niezbędne da odpowiedź na pytanie, jakie jest niewystarczające. Ja się pytam o to drugie wprost a nie na około ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sly30 napisał:

A plikowce się wieszały, czasem dziwnie się zachowywały, a komputery to już w ogóle dramat w audio. Swego czasu jakaś tam aktualizacja uszkodziła mi kilkaset plików robiąc na niektórych utworach sekundowe przerwy. Poza tym dyski HDD trzeba co kilka lat zmieniać bo padają. Dochodzą problemy wirusów, trojanów, kolejnych nie zawsze udanych aktualizacji i tak bez końca.

To wszystko nie są systemy dostosowane do optymalnego odtwarzania plikowego.
Czytałem wiele razy na temat tego typu problemów, ale jak kiedyś pisałem, że aby tych problemów nie było, to trzeba mieć komputer tylko do audio, bez dostępu do internetu i jeśli Windows, to najlepiej stary system operacyjny (np. XP), to albo były śmichy chichy z tego XP-ka, albo gadki, że nie stać kogoś na posiadanie dwóch komputerów - jednego do pracy, a drugiego do audio.
To o co chodzi? Coś co jest do wszystkiego zawsze jest do dupy.
Dyski wcale tak szybko nie padają. Ja mam już wiele lat 3 dyski i nic się nie dzieje...pewnie kiedyś padną. Trzeba robić kopie zapasowe i też po problemie.
U mnie wszystko działa płynnie, bez jakichkolwiek zawieszań, słowem od samego początku jest ZERO problemów.
Nawet sobie zduplikowałem dysk systemowy, aby w razie awarii mieć dokładnie to samo. Jeśli to kiedyś nastąpi, to zduplikuję sobie ten zapasowy i w ten sposób jestem zabezpieczony na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skoro dyski padaja to dlaczego wielkie centra obliczeniowe nie uzywaja farm napedow CD. To by dopiero byla zabawa ;)

 

Odczyt CD jest powolny glosny i obarczony sporymi bledami. Odczyt jest slaba strona CDAudio.

 

Czy mozemy ciagle mowic ze CD jest formatem HiEnd? Czy CD dobilo juz do granic mozliwosci?

 

Czy mamy inny ktory potrafi zaoferowac wiecej, bardziej szczegolowo, szybciej i lepiej, czy ten inny tez juz dobil do granic mozliwosci?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to wątpię, że ktokolwiek traktuje ciebie tutaj nawet średnio poważnie. Odnoszę wrazenie, że jesteś niepoprawnym gimnazjalistą, albo rozkrzyczanym dzieckiem. 

Poza tym, warto zwrócić uwagę na fakt poznawania muzyki live - muzyki live w różnych konfiguracjach, różnych miejscach, różnych brzmieniach. Takie obcowanie z muzyką wyrabia ‚ucho’ i przede wszystkim kształtuje świadomość. Klepanie non stop z punktu widzenia audiofeelskiego prowadzi donikąd - i jak już ktoś tutaj wspomniał, jestvto walka na siusiaki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 12:29, file-moon napisał:

Sygnal cyfrowy nie jest “ciagly” jest schodkowy, im wieksza rozdzielczosc tym od stanu najznizszego do najwyzszego mamy wiecej schodkow, im czestsze probkowanie tym schodki “wezsze”.

 

2 godziny temu, file-moon napisał:

Co do “schodkow” to oczywistym jest ze po przerobce sygnalu w DAC (z cyfrowego na analogow schodki znikaja)

Zdecydujesz się na coś? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soundchaser napisał:

To wszystko nie są systemy dostosowane do optymalnego odtwarzania plikowego.

?????

A jak powinien wyglądać system "dostosowany do optymalnego odtwarzania plikowego".

Podaj, jeśli możesz, jakieś konfiguracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, przemak napisał:

Sygnal cyfrowy nie jest “ciagly” jest schodkowy, im wieksza rozdzielczosc tym od stanu najznizszego do najwyzszego mamy wiecej schodkow

To jest kosmiczna bzdura bo przecież w sygnale cyfrowym występują tylko dwa stany, niski i wysoki. Jeżeli bardzo chcesz, możemy je nazwać stanem najniższym oraz stanem najwyższym, ale to nie zmieni faktu że nie ma żadnych stanów pośrednich, zatem nie ma mowy o żadnych schodkach.  Jeżeli musimy już stosować jakieś porównania wizualne, to przebieg sygnału cyfrowego może co najwyżej przypominać kształtem krenelaż (blanki) średniowiecznych murów obronnych, ale w żadnym razie nie schody.
spacer.png

P.S. 
Cytowany fragment to rzecz jasna nie jest wypowiedzią Przemaka lecz file-moona, zamieszałem, bo skopiowałem ten cytat z postu Przemaka, sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chicago napisał:

audiofeelskiego

Głupio "amerykana" poprawiać, ale aż w oczy kole, a to już kolejny raz ?

21 minut temu, McGyver napisał:

Cytowany fragment to rzecz jasna nie jest wypowiedzią Przemaka lecz file-moona

No ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, phoenix_pl napisał:

W niektórych firmach jak się zjawiam to okazuje się, że są ludzie z wykształcenia idealnie nadający się do jakieś pracy, doświadczenie ogromne bo siedzą w tej firmie np. 10 lat, problem tylko w tym iż są leniwi i bazują na wiedzy i technice którą zaczerpnęli lata temu. W tej chwili kto się rozwija ten nie tyle co stoi w miejscu ale się cofa.

Po tym krótkim wstępie napiszę Ci iż doświadczenia w audio recordingu nie mam, a tym bardziej studyjnej pracy. Lecz moje doświadczenie i edukacja zdecydowanie zahaczała o sygnały cyfrowe i ich analizę.

Poza tym, a raczej przede wszystkim mam własne uszy po to aby zweryfikować czy to wiem przekłada się na to co słyszę. Stąd między innymi moje aktywne uczestnictwo w dyskusji na temat MQA.

Drogi kolego - przykłady i doświadczenie powinno się brać od najlepszych. Butcher i ignorant zdarza się wszędzie, bez względu na staż pracy i bez względu na wykształcenie. Słuch bez wykształcenia i bez realnego kontaktu z realną muzyką i realnym instrumentami jest nic nie warty. To dlatego m.in podczas sesji dobry inżynier nagrania co chwilę wychodzi ze swojej dziupli i koryguje swoimi uszami to co się dzieje w rzeczywistości, a to co wychodzi z głośników monitorujących dźwięk. O realnym nagraniu nie jesteś w stanie nic powiedzieć nie słysząc go w rzeczywistości. 

1 minutę temu, przemak napisał:

?

Tak już zostanie - taki jest mój styl w tym kontekście. Sorry Brother. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chicago napisał:

Tak już zostanie

Trudno, co robić... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bardzo przeszkadza, to mogę pisać czysto po polsku. Nie mam z tym problemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba sobie te "schodki" wykasować z umysłu. I dopiero restart całego sytemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydujesz się na coś?


Czytaj ze zrozumieniem, jak nie rozumiesz to pytaj - cyfrowy jest przed DAC potem jest juz analogowo.

Dac robi co moze by schodki zmienic na fale. Jesli na skutek niskiej rozdzielczosci lub probkowania tracimy informacje to sinusoida nie odpowiada tej jaka jest tworzona z pliku hires.

Znaczy - jest gorzej - konkluzja po co ma byc gorzej jak moze byc lepiej.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sly30 napisał:

mam inne zdanie. CD player jeszcze nigdy żaden mnie nie zwiódł. A plikowce się wieszały, czasem dziwnie się zachowywały, a komputery to już w ogóle dramat w audio.

"Plikowce" i CD playery to też komputery tzw wbudowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-Res jest zdecydowanie lepszy od standardu, to jak taktowanie większych procesorów w DACu poprawia dźwięk nawet standardu

Różnica jest w płynności przekazu, np. w realu środowisko ma wpływ na płynność muzyki, dźwięków
odwieczna kłótnia miedzy tymi co graja a słuchają
Nie ma sprzętów uniwersalnych, jest taktowanie z krótkimi albo dłuższymi wybrzmieniami, plikowce z natury mają wybrzmienia bardzo szybkie i trzeba sporo pracy aby uzyskać lekkość i płynność, czy można az w takim stopniu jak CD, ja się nie spotkałem ale "prawie" w podobnym stopniu się da

Tak wiec +1 dla CD za płynność,
natomiast rozdzielczość dzięki której jest lepsza wyrazistość, separacja źródeł, przejrzystość +1 dla Plików

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sly30 napisał:

Nikt nie bawi się w magnetyczne taśmy matki. W studiach nagrań nie ma już nawet analogowego sprzętu do obróbki i robienia masterów. Nie ma już nawet ludzi, którzy potrafiliby robić to analogowo. Są już na emeryturach.

Nigdy nie mów nigdy.

Wiem, że to wyjątek, ale też nie jest tak że "nigdy i nikt już"

Przechodzę do konkretu - Mazolewski Quintet - "Smells Like Tape Spirit"

Wyd. przez Mystic Prod. w 2010r. na winylu.

Nagrana 20-22.09.2010 w Radiu Gdańsk, nie dość że w całości od początku analogowo nagrana i miksowana, to w dodatku na odrestaurowanym sprzęcie lampowym, który zalegał na terenie byłego studia tegoż Radia Gdańsk.   ?

...Kolejna płyta tego kwintetu - "Polka" z 2015 r. - podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, file-moon napisał:

Dac robi co moze by schodki zmienic na fale.

Zupełnie jak igła z wkładką, tez robią, co mogą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-Res jest zdecydowanie lepszy od standardu, to jak taktowanie większych procesorów w DACu poprawia dźwięk nawet standardu
Różnica jest w płynności przekazu, np. w realu środowisko ma wpływ na płynność muzyki, dźwięków
odwieczna kłótnia miedzy tymi co graja a słuchają
Nie ma sprzętów uniwersalnych, jest taktowanie z krótkimi albo dłuższymi wybrzmieniami, plikowce z natury mają wybrzmienia bardzo szybkie i trzeba sporo pracy aby uzyskać lekkość i płynność, czy można az w takim stopniu jak CD, ja się nie spotkałem ale "prawie" w podobnym stopniu się da
Tak wiec +1 dla CD za płynność,
natomiast rozdzielczość dzięki której jest lepsza wyrazistość, separacja źródeł, przejrzystość +1 dla Plików
 




Czesc zastanawiam sie z czego Twoje odczucie plynnosci wynika, odczyt nie jest plynniejszy CD sie trzesie, laser siw trzesie (tak ma byc by mogl odczytac) bufor jest znacznie mniejszy niz w przypadku plikowcow.

Taktowanie dluzszymi wybrzmieniami - zastanawiam sie na ile to cecha CD a na ile harmoniczna czy szum.

Oczywiscie ze transportowi latwo byc uniwersalnym, kolumny i wzmacniacz juz troche gorzej. Zwlaszcza ze kazdy troche innego brzmienia oczekuje.

Dziekuje za Twoja opinie.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Zupełnie jak igła z wkładką, tez robią, co mogą



Igla to troche taki pijany jegomosc zasuwajacy po nierownej drodze - dobrze wybiera nierownosci i plynnie przechodzi kolejne zakrety ;)

16/44 to troche taki minecraft. 16/44 (wysokie uwalome jak od linijki) moje psy ignoruja tymczasem przy LP czy HiRes uszami strzyga.

U mnie wlasnie teraz radzi sobie calkiem ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, file-moon napisał:

Dac robi co moze by schodki zmienic na fale.

Ty jesteś jednak niereformowalny, zostało już wcześniej wykazane że nie ma żadnych schodków przed DACem. Jak długo jeszcze zamierzasz upierać się przy tych kłamstwach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co chcesz przekazac, wlasnie dlatego ze jest probkowanie i rozdzielczosc to masz “schody”.

Zadam pytanie

Czy jesli sygnal byl by zakodowany w PCM 4hz/16bit to czy schody by byly (skala 16 bit czestotliwosc probkowania 4 razy na sec)?


Nie denerwuj sie tak, cisnienie wzrasta, moze sie cos zlego stac, o zdrowie trzeba dbac.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie ma żadnych schodów, niezależnie od głębii bitowej i częstotliwości próbkowania. 
Oczywiście przy częstotliwości próbkowania 4Hz nie da się zakodować cyfrowo żadnego sygnału powyżej 2Hz i taki też musi tu być zastosowany filtr antyaliasingowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 11:22, jar1 napisał:

Sygnał cyfrowy tez jest ciągły. Zera i jedynki są pojęciem logicznym.

Oczywiście, powiem więcej, taki sygnał przy częstotliwościach z jakimi potrafią pracować niektóre współczesne układy bywa bardzo mocno okazuje swoją "analogowość" i wygląda jak sinusoida. Sygnały i układy cyfrowe, te najszybsze, to chyba jedyna dziedzina elektroniki/techniki poza audio, gdzie kable potrafią kosztować kilkadziesiąt tysięcy a nawet ponadt 100 tys. PLN za ok. pół metra.

Tyle mniej więcej kosztują zestawy kalibracyjne do porządnych wektorowych analizatorów sieci, a to nic więcej jak kilka krótkich kabelków.

Zresztą "analogowość" takiego sygnału wychodzi w bardziej przyziemnych sprawach, np. podczas transmisji od rodzaju kodowania sygnału cyfrowego zależy czy będzie mógł np. przejść przez transformatory impulsowe (składowa stała) i kilka innych rzeczy.

Podsumowując sygnał jest analogowy, cyfrowa może być co najwyżej jego interpretacja, która praktycznie NIGDY nie jest pozbawiona błedów. Co najwyżej taki błąd może być statystycznie bardzo rzadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.