Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze odtwarzacze SACD kontra pliki.


Jarosław Kaźmierczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, przemak napisał:

Tu bufor jest dość duży, ale może być mniejszy ?

Ten film jest tylko potwierdzeniem tego co od jakiegoś czasu piszę. I tak:

1. Nie ma on nic wspólnego z eliminacją jittera, a miał to być niby, Twoim zdaniem, dowód, że można to zrobić tanio i dobrze

2. Filmik pokazuje, że dane zaczytane z jednego i drugiego transportu są identyczne pod względem binarnym. Takie dane podczas zgrywania trafiały do komputera, a następnie komputer, a raczej program do zgrywania obrobił próbkę tak aby miała zadane taktowanie, a później wyświetlił jej reprezentację graficzną. Stało się dokładnie to co pisałem wcześniej. Jeżeli chodzi o SAME dane binarne to transport nie ma znaczenia. Później wchodzi do akcji jitter i dlatego różne transport grają różnie bo jitter nie jest poprawnie likwidowany w DAC'u, przynajmniej nie w każdym.

Godzinę temu, absinth3 napisał:

Mam DAC One: zbyt wielu streamerów nie testowałem:  Coctail Audio X45 i 50D, laptop i Auralic Aries G1 i G2. Laptop najsłabiej, Coctaile porównywalnie z Auralicami; różnice są, ale nieduże. Okablowanie w czasie testów było takie samo. Stanęło na AA G2 (koniec testów i koniec zakupów ufffff)

O i to jest dla mnie w tym momencie dziwne. Oczywiście pod warunkiem, że jest tak jak czytałem o DAC One, że posiada bufor. Trzeba by było teraz zwrócić się do panów którzy ten DAC stworzyli z pytanie czy aby na pewno ten bufor tam jest, jaki jest długi i jak działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

 


Co było pierwsze, HDD czy CD?

 

A wg ciebie ma to jakieś znaczenie dla niniejszego wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, phoenix_pl napisał:

1. Nie ma on nic wspólnego z eliminacją jittera, a miał to być niby, Twoim zdaniem, dowód, że można to zrobić tanio i dobrze

Źródła które dostarczają sygnał mają różny jitter, to jest chyba oczywiste, można zrobić podobny eksperyment z dwoma czy trzema odtwarzaczami. Na dysku ląduje natomiast zawsze taki sam plik. W związku z tym w tym pliku nie ma jittera. Nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, przemak napisał:

Źródła które dostarczają sygnał mają różny jitter, to jest chyba oczywiste

 

Zgadza się. I ma to znaczenie tylko w procesie konwersji sygnału cyfrowego na analogowy. Przy zgrywaniu danych do pliku nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

20 minut temu, przemak napisał:

Na dysku ląduje natomiast zawsze taki sam plik. W związku z tym w tym pliku nie ma jittera.

Rozumiem, że chodzi Ci o to że w pliku który jest na dysku już po zgraniu materiału nie ma jittera? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że w pliku na dysku nigdy nie będzie jittera. Jitter to po prostu problem różnego odstępu pomiędzy kolejnymi bitami danych. To co widziałeś na filmie to po prostu transfer danych cyfrowych. W pierwszym przypadku z CD zewnętrznego w takiej prędkości w jakieś był on odtwarzany, a w drugim przypadku pewnie znacznie szybciej, tak szybko jak szybko CD w komputerze był w stanie odczytać dane.

W dalszym ciągu nie widzę tutaj żadnej informacji jak tanio i skutecznie, jak to napisałeś, można zlikwidować w dzisiejszych czasach jitter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, phoenix_pl napisał:

Rozumiem, że chodzi Ci o to że w pliku który jest na dysku już po zgraniu materiału nie ma jittera? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że w pliku na dysku nigdy nie będzie jittera.

 

10 minut temu, phoenix_pl napisał:

W dalszym ciągu nie widzę tutaj żadnej informacji jak tanio i skutecznie, jak to napisałeś, można zlikwidować w dzisiejszych czasach jitter.

No był jitter i go nie ma - to nie jest likwidacja? Czego więcej trzeba? Mniejszego bufora do słuchania w realtime albo jak ktoś musi to można sobie nagrywany plik podsłuchiwać VLC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

No był jitter i go nie ma - to nie jest likwidacja? Czego więcej trzeba? Mniejszego bufora do słuchania w realtime albo jak ktoś musi to można sobie nagrywany plik podsłuchiwać VLC ?

Szanujmy się i nie róbmy z siebie idiotów. Wiesz doskonale iż chodziło o likwidację jittera podczas przesyłania danych między transportem a DAC'em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, phoenix_pl napisał:

Szanujmy się i nie róbmy z siebie idiotów. Wiesz doskonale iż chodziło o likwidację jittera podczas przesyłania danych między transportem a DAC'em.

No i odgrywając z tego dysku jitter wynikający z przesyłania jest zlikwidowany przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, przemak napisał:

No i odgrywając z tego dysku jitter wynikający z przesyłania jest zlikwidowany przecież.

Ja będziesz miał coś mądrego do napisania to się nie krępuj, a na razie zamilcz, a może po prostu co nieco wyniosłeś z mojego wyjaśnienia i głupio Ci to przyznać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, phoenix_pl napisał:

Ja będziesz miał coś mądrego do napisania to się nie krępuj, a na razie zamilcz, a może po prostu co nieco wyniosłeś z mojego wyjaśnienia i głupio Ci to przyznać?

A to przepraszam, zamilczę wobec absolutu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, phoenix_pl napisał:

Ja będziesz miał coś mądrego do napisania to się nie krępuj, a na razie zamilcz, a może po prostu co nieco wyniosłeś z mojego wyjaśnienia i głupio Ci to przyznać?

@phoenix_pl fajnie się czyta Twoje wpisy pod względem merytorycznym. Odnoszę wrażenie, że posiadasz wiedzę, natomiast zluzuj trochę pod względem kultury i tonu wypowiedzi w stosunku do rozmówcy bo na prawdę słabo to wygląda.  Kolega @przemak nie jest z pierwszej łapanki.  Daruj sobie tego typu komentarze i pisz dalej merytorycznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2019 o 11:31, phoenix_pl napisał:

 

Oj nie przyłożyłeś się do lekcji. Dwa na szynach.

Światłowód to przesyła jak sama nazwa wskazuje światło. To światło wytwarza laser. I główny podział światłowodów ze względu na ilość/sposób przesyłania danych to światłowody jednomodowe i wielomodowe. Resztę doczytaj.

W cyfrowych połączeniach elektrycznych nośnikiem nie jest jak to napisałeś ogólnie prąd tylko napięcie. Stany kodowane są napięciem. I jak pisałem wcześniej trzeba by sporego zakłócenia żeby doprowadzić do błędów transmisji. Problemem jest jitter. I chętnie posłucham Twojego wywodu jak jego eliminacja jest możliwa w dzisiejszych czasach rozsądnym kosztem? Zamieniam się w słuch. Zacznij od tego jak dane wysyłane są przez transport.

 

Widzę mamy podręcznikowego elektroniko- informatyka, spójrz szerzej, przemyśl jeszcze raz to ca napisałem - nigdzie nie napisałem że dane zostaną utracone.

Co do eliminacji jitera- w przypadku transmisji asynchronicznych sam sposób transmisji wymusza bufor i zegrar lokalny, natomiast w przypadku synchronicznych typu AES czy SPDIF, długi bufor FIFO na wejściu przetwornika lub krótki FIFO i synchronizacja wszystkich urządzeń zewnętrznym sygnałem zegarowym - tak jest np w dcs-ie - i stąd pewnie wrażenie że zegray zewnętrzne dają poprawę - umożliwiają skorzystanie z krótkiego FIFO i redukcję jittera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, MrSalieri napisał:

zluzuj trochę pod względem kultury i tonu wypowiedzi w stosunku do rozmówcy bo na prawdę słabo to wygląda.  Kolega @przemak nie jest z pierwszej łapanki.  Daruj sobie tego typu komentarze i pisz dalej merytorycznie.

Myślę, że ton mojej wypowiedzi i tak był spokojny. Po prostu jeżeli ktoś w oczywisty sposób robi sobie z Ciebie żarty to delikatne zwrócenie uwagi nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Ale oczywiście przyjmuję uwagi do wiadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, emc_emc napisał:

Widzę mamy podręcznikowego elektroniko- informatyka, spójrz szerzej, przemyśl jeszcze raz to ca napisałem - nigdzie nie napisałem że dane zostaną utracone.

Wydaje mi się, że pośrednio z Twoje wypowiedzi wynika iż dane zostaną utracone, spójrzmy

W dniu 3.10.2019 o 04:26, emc_emc napisał:

0 i 1 przenosi tylko światłowód, każde połączenie elektryczne przewodzi prąd. Pod postacią zakłóceń też.Oto tajemnica grania transportów cyfrowych

czym są te zakłócenia o których mówisz jeżeli mówimy o transmisji sygnału cyfrowego? Jeżeli to nie jitter to zostaje nam tylko pomylenie 1 z 0 lub odwrotnie, a to już jest utratą danych.

44 minuty temu, emc_emc napisał:

Co do eliminacji jitera- w przypadku transmisji asynchronicznych sam sposób transmisji wymusza bufor i zegrar lokalny, natomiast w przypadku synchronicznych typu AES czy SPDIF, długi bufor FIFO na wejściu przetwornika lub krótki FIFO i synchronizacja wszystkich urządzeń zewnętrznym sygnałem zegarowym - tak jest np w dcs-ie - i stąd pewnie wrażenie że zegray zewnętrzne dają poprawę - umożliwiają skorzystanie z krótkiego FIFO i redukcję jittera.

Czy te sposoby które wymieniłeś zapewniają eliminację jittera rozsądnym kosztem? Urządzenia dCS raczej do tanich nie należą. Większość tutaj piszących jest zdania iż transporty 'grają'. Jeżeli chodzi o asynchroniczny przesył danych to przecież sporo transportów takim dysponuje, a nadal osoby słuchające twierdzą iż one grają różnie. Czyżby więc można było mówiąc kolokwialnie spieprzyć design mając do dyspozycji asynchroniczny przesył danych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Phoenix-pl jeśli już tak uparcie cytujesz książki  to powinieneś wiedzieć że zapis na płycie CD ma niewiele wspólnego z muzyką zapisaną na dysku twardym. No może piosenka być ta sama, ale tylko tyle. Z tego co pamiętam muzyka na płycie CD to tylko około 1/3 tego co jest zapisane na płycie CD. Właśnie z tego powodu nie ma tu mowy o żadnym porównywaniu bit po bicie, po prostu co innego zapisuje się na dysku twardym, a zupełnie co innego potem wypala się na płycie CD. Gdybyśmy chcieli liniowo zapisywać muzykę cyfrowo np. 100011101010011101010....... to jakikolwiek milimetrowy brud byłoby słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym specjalistą w dziedzinie płyt CD, zapisu PCM itp. ale pewne informacje pamiętam jeszcze jak przez mgłę ze szkoły, zresztą z łatwością wszystkiego można doszukać się w necie, do czego zresztą sam innych nakłaniasz.

"Kodowanie AUDIO CD ze względu na rozbudowane płaszczyzny korekcji błędów (kodowanie z przeplataniem CIRC), dużą nadmiarowość kodu (kod EFM) i inne czynniki( słowa synchronizacji ramki, bity wypełnienia powoduje, iż na płycie CD zapisywane jest ponad 3 razy więcej danych niż sam sygnał AUDIO stereo (czyli plik Wave – 16 bitowe próbki każdego kanału zapisane kolejno po sobie)"

 

Trochę jeszcze poszperałem w necie i znalazłem inny fajny tekst, dotyczący różnic między oryginalną płytą CD a jej kopią CDR.

"Kluczowym staje się pytanie, czy kopie płyt wykonane za pomocą nagrywarki są idealne. Ze względu na istotę sygnału cyfrowego wydawało by się że tak, jednakże tak nie jest. Badania poczynione przez PHILIPS-a wykazały następujące średnie odchyłki od wzorcowych parametrów tłoczonej płyty CD na analogowym wyjściu odtwarzacza :

Tab 1. Porównanie własności sygnału AUDIO CD na wyjściu analogowym odtwarzacza CD pochodzącego z płyty tłoczonej jak i płyty przegrywanej “wypalonej”.

Line OutPłyta tłoczonaPłyta wypalana

Amplitude Linearity1.5 dB (20 Hz - 20 kHz)2.5 dB (20 Hz – 16 kHz)

S/N-ratio81 dB (84 dB A-wtg)80 dB (82 dB A-wtg)

Total Harmonic Distortion + Noise65 dB (1kHz)55 dB (1kHz)

Channel separation min.70 dB (20 kHz) min.65 dB (16 kHz)

Wykazano nieznaczny spadek odstępu sygnał/szum, stosunkowo większy wzrost udziału składowych harmonicznych w sygnale oraz większe przesłuchy miedzy kanałami stereo".

Tak naprawdę ten tekst dokładnie wyjaśnia dlaczego zapis na płycie nie jest cyfrowy w pełni znaczenia tego słowa, jak np. płyta z gierką komputerową itp. Temat jest znany od wielu lat i wiele razy tu na forum omawiany. Zapis muzyki na płycie CD jest w obrazowy sposób mówiąc jak strumień wody przepuszczony przez szczelinę- im większa szczelina tym więcej wody przepłynie. Podobnie w przypadku płyty CD- im więcej bitów, im pojemniejsza płyta tym dźwięk będzie bliższy oryginałowi z twardego dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prąd w komputerze jaką ma naturę?

Cyfrową czy analogową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

Zasadnicze.

Powiem szczerze - nie ogarniam o co Ci chodzi.

Najpierw był HDD potem CD, a pomiędzy tym jeszcze ADAT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Audroc napisał:

Kolego Phoenix-pl jeśli już tak uparcie cytujesz książki  to powinieneś wiedzieć że zapis na płycie CD ma niewiele wspólnego z muzyką zapisaną na dysku twardym. No może piosenka być ta sama, ale tylko tyle. Z tego co pamiętam muzyka na płycie CD to tylko około 1/3 tego co jest zapisane na płycie CD. Właśnie z tego powodu nie ma tu mowy o żadnym porównywaniu bit po bicie, po prostu co innego zapisuje się na dysku twardym, a zupełnie co innego potem wypala się na płycie CD. Gdybyśmy chcieli liniowo zapisywać muzykę cyfrowo np. 100011101010011101010....... to jakikolwiek milimetrowy brud byłoby słychać.

Nie cytuję książek tylko powszechnie znaną wiedzę, może nie wszystkim ale ogólnie to nie jest jakoś super hiper skomplikowane. Zapis cyfrowy to po prostu zapis cyfrowy. I czy jest on na CD czy na HDD czy SDD to po odczytaniu w wyniku dostajesz taki sam zbiór danych cyfrowych. To, czy przechowywane to jest w postaci wypalonej informacji na CD czy też namagnetyzowanej powierzchni HDD czy zmienionej elektrycznie komórki pamięci nieulotnej nie ma znaczenia bo to tylko sposób zapisu i przechowywania danych.

Co do "milimetrowego brudu" to poczytaj proszę sobie jak dane na CD są zorganizowane, co to jest sektor, ile sektor przenosi informacji i jakie, jak dane są weryfikowane czy zostały poprawnie odczytane itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rochu napisał:

Najpierw był HDD potem CD, a pomiędzy tym jeszcze ADAT.

ADAT to ponad dziesięć lat po CD, ale spoko, bo co tu ADAT ma do rzeczy. DAT też  bliżej ADATa niż CD, nie "pomiędzy" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Audroc napisał:

"Kluczowym staje się pytanie, czy kopie płyt wykonane za pomocą nagrywarki są idealne. Ze względu na istotę sygnału cyfrowego wydawało by się że tak, jednakże tak nie jest. Badania poczynione przez PHILIPS-a wykazały następujące średnie odchyłki od wzorcowych parametrów tłoczonej płyty CD na analogowym wyjściu odtwarzacza :

Tab 1. Porównanie własności sygnału AUDIO CD na wyjściu analogowym odtwarzacza CD pochodzącego z płyty tłoczonej jak i płyty przegrywanej “wypalonej”.

Line OutPłyta tłoczonaPłyta wypalana

Amplitude Linearity1.5 dB (20 Hz - 20 kHz)2.5 dB (20 Hz – 16 kHz)

S/N-ratio81 dB (84 dB A-wtg)80 dB (82 dB A-wtg)

Total Harmonic Distortion + Noise65 dB (1kHz)55 dB (1kHz)

Channel separation min.70 dB (20 kHz) min.65 dB (16 kHz)

Wykazano nieznaczny spadek odstępu sygnał/szum, stosunkowo większy wzrost udziału składowych harmonicznych w sygnale oraz większe przesłuchy miedzy kanałami stereo".

Tak naprawdę ten tekst dokładnie wyjaśnia dlaczego zapis na płycie nie jest cyfrowy w pełni znaczenia tego słowa, jak np. płyta z gierką komputerową itp. Temat jest znany od wielu lat i wiele razy tu na forum omawiany. Zapis muzyki na płycie CD jest w obrazowy sposób mówiąc jak strumień wody przepuszczony przez szczelinę- im większa szczelina tym więcej wody przepłynie. Podobnie w przypadku płyty CD- im więcej bitów, im pojemniejsza płyta tym dźwięk będzie bliższy oryginałowi z twardego dysku.

To porównanie przez PHILIPS'a nie ma za bardzo sensu. Sygnał analogowy, a taki był porównywany jest podatny na jakiekolwiek zmiany, np wahania napięcia w sieci. Nie da się zapewnić idealnych warunków do porównania dwóch sygnałów analogowych, nawet jeżeli zostałby porównany sygnał analogowy dwa razy z tej samej oryginalnej płyty to wynik pewnie byłby inny.

Co do pytania czy kopia = oryginałowi pod względem cyfrowym można to chyba prost sprawdzić. Zrobić kopię, a później oryginał i kopię odczytać w CD i porównać bit to bicie (chodzi o porównanie samych danych).

Poprosiłbym o źródło tego tekstu który mówi o tym iż zapis w formacie CD-AUDIO nie jest cyfrowym. Naprawdę chętnie poczytam i jeżeli czegoś nie wiem to chętnie dowiem się nowych rzeczy.

Poza tym napisałeś, że kluczowym jest to czy kopia = oryginał. Nie zgadzam się z tym. O ile dobrze pamiętam to główny wątek dotyczy tego czy różne transporty "grają". Zakładam, że plik audio który pochodzi od takiego Tidala to nie kopia zgrana z CD ale dane źródłowe które posłużyły do wytłoczenia CD. Aczkolwiek to czy kopia = oryginał to też bardzo interesujący wątek bo wiele osób ma jakieś tam swoje ripy z płyt CD.

I jeszcze jeden wątek który poruszyłeś, czyli to, że na płycie zapisanych jest więcej danych niż same dane audio. Tak, zdecydowanie to prawda. I tak musi być. Trzeba było zdecydować się na jakiś format który to zawsze jest nadmiarowy w stosunku do danych, pozwalając m.in na korekcję błędów oraz zapis różnych innych informacji.

 

7 godzin temu, rochu napisał:

A prąd w komputerze jaką ma naturę?

Cyfrową czy analogową?

Ma taką samą naturę jak prąd w każdym innym urządzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, phoenix_pl napisał:

Ma taką samą naturę jak prąd w każdym innym urządzeniu.

Może śmielej, jak ci się wydaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, phoenix_pl napisał:

jakikolwiek milimetrowy brud byłoby słychać

A na identycznie nagrywane i odtwarzane płycie cd-r z danymi, na której są dane, to milimetrów brud nie przeszkadza? O ogniskowaniu słyszałeś?.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:
4 godziny temu, phoenix_pl napisał:

jakikolwiek milimetrowy brud byłoby słychać

A na identycznie nagrywane i odtwarzane płycie cd-r z danymi, na której są dane, to milimetrów brud nie przeszkadza? O ogniskowaniu słyszałeś?.;)

przemak - to nie ja napisałem, że milimetrowy brud byłoby słychać... ja kogoś zacytowałem i wytłumaczyłem, że nie będzie słychać.

Godzinę temu, rochu napisał:
3 godziny temu, phoenix_pl napisał:

Ma taką samą naturę jak prąd w każdym innym urządzeniu.

Może śmielej, jak ci się wydaje?

Wydaje mi się, że jeżeli do wyboru mam tylko cyfrową i analogową naturę to na tą drugą, nieładnie bo nieładnie ale palcem bym wskazał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, phoenix_pl napisał:

Wydaje mi się, że jeżeli do wyboru mam tylko cyfrową i analogową naturę to na tą drugą, nieładnie bo nieładnie ale palcem bym wskazał

Ciepło, ciepło, cieplej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, phoenix_pl napisał:

przemak - to nie ja napisałem, że milimetrowy brud byłoby słychać... ja kogoś zacytowałem i wytłumaczyłem, że nie będzie słychać.

A to przepraszam. Forum działa jak zanurzone w miodzie, to faktycznie był @Audroc. Czyli zgadzamy się, że to bełkot ?

2 minuty temu, rochu napisał:

Ciepło, ciepło, cieplej...

Czyli o wspomnianym przez ciebie alesisie nie będzie nic? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Może śmielej, jak ci się wydaje?

Mnie się wydaje że prąd ma naturę chuligańską. Lubi piėrdölnąć ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Sine Metu napisał:
6 godzin temu, rochu napisał:
Powiem szczerze - nie ogarniam o co Ci chodzi.
Najpierw był HDD potem CD, a pomiędzy tym jeszcze ADAT.

CD, w porównaniu do HDD, jest bardzo niedoskonałym nośnikiem - to skąd ta niby przewaga nad PC-Audio?

Widzisz, ja uważam, że zarówno HDD jak i CD są równym stopniu niedoskonałe, jeżeli idzie o końcowy efekt soniczny. Zwłaszcza gdy system opiera się o PC i obudowany coraz to dziwniejszymi wynalazkami i programami mającymi poprawić jakość brzmienia. Wiele razy byłem świadkiem jak taki system poddawał się przy jakimś starym CD-playerze.

Do tego HDD jest do tego nieobliczalne jeżeli idzie o trwałość i pewność zapisu a piszę to na podstawie własnych 15 lat doświadczeń w tym temacie. Mam całą szufladę wypełnioną nieuszkodzonymi albo niepewnymi dyskami twardymi, które chrupią i rzężą gdy się je podłączy.

Jest jeszcze aspekt czysto praktyczny polegający na możliwości opanowania dużej płytoteki. Do tej pory mam na HDD około 5 tys zgranych albumów i ciężko mi to ogarnąć, co w zasadzie nie zdarzało się w przypadku płyt CD poukładanych na półkach. Efekt jest taki, że albo słucham na Linnie radia Swiss Classic albo zapuszczam winyla.

Jedynym pozytywnym aspektem, jaki w moim przypadku zadecydował o przejściu na HDD, jest po prostu oszczędność przestrzeni w miejscu w którym mieszkam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.