Jump to content
IGNORED

Bezpieczne Allegro

ludwik3

Recommended Posts

Witam,

Zanim zabrałem się za ten wpis obejrzałem sobie wyniki w wyszukiwarce używając słów z tematu. I co? Po pierwsze niewiele. "Sugerowani" na jednym z wątków sprzedawcy są zawieszeni przez Allegro.

Zatem, czy bezpiecznie jest robić zakupy sprzętu wartości kilku tysięcy u osób posiadających tylko telefon komórkowy? Niektórzy "pozytywne" opinie zbierali za sprzedaż denona AVR 3805 za... 1000 zł - np. aukcja numer 33381491.

Są chyba jakieś bardziej sprawdzone metody weryfikacji sprzedających na Allegro.

Byłbym wdzięczny za pomoc. Wolę skorzystać z Waszego doświadczenia, aniżeli spuścić kilka tysięcy w WC, dając się naciąć niewiarygodnej osobie. A, i proszę nie róbcie nikomu "reklamy". Doświadczenia z wcześniejszych wątków każą mi być podwójnie czujnym. CHODZI WYŁĄCZNIE O METODY WERYFIKACJI WIARYGODNYCH (jest ich przecież dużo) SPRZEDAWCÓW NA ALLEGRO.

Wielkie dzięki i myślę, że innym koleżankom i kolegom z tego forum Wasze doświadczenia się przydadzą.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam

Zgodzę się z przedmówcami ja też kupiłem sprzęt na Allegro ale odebrałem go osobiście u sprzedającego w domu, ale nie zawsze tak było możesz umówić się ze sprzedającym że płacisz przy odbiorze, ale przed zapłatą możesz rozpakować i sprawdzić sprzęt ja tak zrobiłem, ale nie wiem co w przypadku gwarancji jeżeli coś się zepsuje, pewnie wtedy możesz liczyć tylko na siebie.

Pozdrawiam

Hidden Content

Ponieważ siedzę w tym temacie od dłuższego czasu, to wyjaśnię Ci kilka spraw.

Konta użytkowników, o których piszesz zostały zawieszone, ponieważ sprzedawali oni towar poza aukcją (stąd ta cena 1000, o której piszesz za denona AVR 3805). Prowizja na allegro w przypadku sprzedaży czegoś za kilka tyś. to już ładne kilka procent tej sumy, więc większość z handlarzy "drogim" sprzętem stara się omijać allegro. Skutkuje to tym, że łamiąc regulamin ich konta zostają zawieszone.

Bazując na moim doświadczeniu: W zasadzie cały sprzęt kupiłem przez allegro - ceny są tu niewiarygodnie niższe niż w sklepie. Raz wymieniałem DVD i nie było żadnego problemu - gwarancja importera została w pelni zrealizowana. Czasem są problemy, jak już zapłacisz - to potem ciężko się doprosić np. o brakującą gwarancję - także najlepiej nie płać jeśli nie dostaniesz wszsytkiego tak jak ma być.

Generalnie najlepiej kupować sprzęt osobiście - jak kupisz coś drogiego (za kilka tyś.) to zwykle możesz naciągnąć sprzedawcę, aby przywiózł Ci to do domu gratis. Zdecydowanie polecam odbiór osobisty (masz 100% pewność, że ktoś Cię nie oszuka)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.