Jump to content
IGNORED

Haiku Audio - czy to dobry wybór?

darek2
 Share

Recommended Posts

Cześć :) Haiku Audio to solidne, polskie wzmacniacze. Chodzi Ci zapewne o model Ganymede. Pan Wiktor (konstruktor) słynie z tego, że przykłada dużą uwagę do każdego detalu swoich urządzeń. Od dobrej jakości komponentów po przemyślane rozwiązania konstrukcyjne. Cóż, na pierwszym miejscu jest pasja i chęć zrobienia danego urządzenia najlepiej, jak się da. Co to wszystko oznacza? Że gra to naprawdę ładnie :) Swoją drogą gratuluję kolumn! Sandglass to topowe kolumny Bodnar Audio. Widzę, że lubisz polskie konstrukcje :)

Tak trzymać! Też staramy się wspierać naszych - w większości przypadków to urządzenia naprawdę dobrze zbudowane i prezentujące światowy poziom. Niestety czasem zdarza się i tak jak piszesz, oby jak najmniej takich incydentów. Przez moje ręce przeszła już spora ilość wzmacniaczy Haiku i.... warto, naprawdę warto zaznajomić się z ich produktami :)

Tylko ciekawe, czy Pan Wiktor, podejmie się zrobienia dla mnie takiego urządzenia, na razie nie odpowiedział, oprócz podstawowych funkcji pre, chcę żeby w nim był przełącznik - tak jak mam teraz aby dwa suby i przody mogły być używane zarówno do kina ( amplituner ) i stereo

• 5 months later...

I tak tez zamierzam zrobić. Jak tylko będą dostępne to porównam ze sobą w jednym rzucie Sol3 oraz lampy Hommage á Williamson’a na 6550 i Williamsona 6ca7. Mam cichą nadzieje ze jeden z nich u mnie zostanie na dłużej.

Koniecznie napisz jak juz odluchasz bo ja sie przymierzam do zakupu Hommage Williamson 6550, mam nadzieje ze z Chario Pegasus bedzie synergia.

Haiku Audio SOL IV | Wharfedale Linton Heritage | Chord Signature Reference | J Audio Dac | Cardas Parsec |  Bluesound Node 2i | Chord Signature Digital

• 3 weeks later...

Witam,

Dorwałem i odsłuchiwałem przez ostatnie tygodnie 3 wzmacniacze Haiku Audio: Sol2 signature, Iovita mk2 signature i wspomniany wcześniej Williamson na lampach 6550.

Generalnie i jak zwykle polecam odsłuchać na własnych kolumnach (nie jest to żadna nowość:) bo są różne gusta i różne preferencje.

Ale przechodząc do rzeczy- słuchałem z dość wymagającymi Esa neo 3se. (4om +86dB).

Iovita mi zupełnie nie spasowała- dźwięk był taki bezpłciowy i bez wyrazu.

Williamson 6550 fajny po cichutku, ale na średniej głośności (naprawdę średniej) pojawiają się zniekształcenia wynikajace z braku mocy. Przy większych glosnosciach zniekształcenia zamieniają się w buczenie/dudnienie, które mi przeszkadza. Z moimi Esami nie nadaje się do rocka i metalu (jak to większość lamp).

Sol2 signature mój faworyt- spora moc (choć mogła by być większa) odpowiednie barwy i wysycenie dźwięku. Bardzo miękkie granie, ale bez cieplej kluchy, Bbardzo dynamiczne i wyraziste. Wzmacniacz bardzo uńiwersalny i do składów wokalnych i do rocka. Ma pazur i to słychać. Możecie się nabijać, ale gra bardzo podobnie do Leema Tucana2 choć z mniejszą mocą.

SOL3 - opinia jeszcze nie wyrobiona. Odsłuchy wkrótce.

• 2 weeks later...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jak Sol 3 wypadł ?

Napisze tak; SOL III to świetny wzmacniacz, który z pewnością napędzi większość kolumn. U mnie nie miał problemów z Esa Neo 3se. Jeśli chodzi o charakter grania, to jest trochę bardziej przejrzysty niż Sol II signature, który mi osobiście się bardziej podoba.

Różnica jest subtelna, ale jednak jest.

Obydwu odsłuchiwałem z całym przekrojem repertuaru muzycznego i obydwa są bardzo uniwersalne.

Nie złapałem żadnego gatunku, który by z nimi nie zagrał.

Który wybrać, to pytanie na które odpowiedzią może być tylko wlasnouszny odsłuch ze swoimi k9lumnami i w swoim otoczeniu, bo to jest kwestia gustu.

Wg mnie jak ktoś lubi miękkie kontury to Sol2, barzdziej analityczne to Sol3,

Ale różnica jest naprawdę niewielka.

Wg mnie jak ktoś lubi miękkie kontury to Sol2

Miałem u siebie Sola 2 bez signature i muszę przyznać , że to świetny wzmacniacz. Chyba najlepszy tranzystor jaki miałem u siebie w domu. Wstrzymałem się z zakupem z pewnych względów , ale pewnie za jakiś czas temat wróci.