Skocz do zawartości
IGNORED

Haiku Audio - czy to dobry wybór?


darek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, BECO napisał:

Uważam, że kolega, którego wypowiedź stała się zaczątkiem tego tematu, powinien mimo wszystko pokazać jakikolwiek dowód, inny niż własny słuch.

 

Ok dam kilka fotek i będę się trzymał tego że jest to wprowadzanie zmian bez informacji, przy kupnie wzmacniacza, względem tego co miałem wcześniej. Mogę mieć obiekcje jako osoba nie znająca się na elektronice a widząca inne części wewnątrz w kupionym wzmacniaczu niż w tym który miałem na odsłuch 

Dodam jeszcze że w tym czasie kiedy były wew różne kondensatory w tych samych modelach wzmacniacza, również te dwie wersje kondensatorów były dostępne w sprzedaży na tme 

Fotki będą celowo z bliska aby poznali je tylko Ci którzy są w temacie, nie będzie widać całego wizerunku wzmacniacza i producenta, fotki uchwycone są z mojego prywatnie kupionego wzmacniacza i kolegi który był tak zadowolony że zostawił sobie testowy egzemplarz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Screenshot_20211021_005829.thumb.jpg.2b318f52322cf8a2d3dc1e3b353b7336.jpgIMG_20211021_010324.thumb.jpg.416488884ac3a02b1dfd18a3e6796557.jpgIMG_20211021_010411.thumb.jpg.34a5a3258078628606e960c7768d264f.jpg

Inne wartości 220uf/50v vs 100uf/100v

Inne serię... Ogólnie takich różnic jest  więcej... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zastanawia Cię jakość lutów przy tym drugim zdjęciu z 100uF/100V? Od razu widać, że się odróżniają od pozostałych - wzmacniacz na pewno był kupiony prosto od producenta? Moim zdaniem była ingerencja w tych 2 punktach lutowniczych.

Inne serie elektrolitów. Hmm. Myslę, że znajdę to "zjawisko" w KAŻDYM urządzeniu produkowanym dłużej niż sezon.

Natomiast kwestię wpływu elektrolitów w zasilaczu, czy poza torem audio pozostawię bez komentarza. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BECO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radeks0 napisał:

Ogólnie takich różnic jest  więcej... 

radeks0 ma rację, zwróćcie uwagę, Sensei 211 na testach za 21900zł wygląda tak jak na pierwszym zdjęciu. Sensei 211 u Pana Wiktora w pracowni (zdj. 2) trochę inny, ale nadal podobny. Sensei 211 nadal za 21900zł wersja sprzedażowa, ostatnie zdjęcie... Sami sobie odpowiedzcie... 

 

Kondensatory sprzęgające użyte w codziennej produkcji flagowego wzmacniacza to Kamet za 1,6zł za sztukę...🙉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20211021_023600_com.android.gallery3d-2.jpg

IMG_20211021_022046.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do producenta i życzę mu jak najlepiej, a użytkownikom jego produktów długich godzin ekscytujących odsłuchów (i nie ma tutaj ani krzty ironii z mojej strony). Ale jak czytam, że rodzaj zastosowanych kondensatorów nie ma znaczenia, a ECC81 można sobie w każdej chwili wymienić na ECC83, to zaczyna mi się zapalać jakaś lampka - dowolna, bo jak widać nie ma to większego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta powyższe wpisy i widzi dołączone zdjęcia, to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że opluwany chiński piec (pomijam firmę celem uniknięcia g....o burzy) jest naprawdę całkiem dobrą alternatywą 🙂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cortes napisał:

Jak się czyta powyższe wpisy i widzi dołączone zdjęcia, to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że opluwany chiński piec (pomijam firmę celem uniknięcia g....o burzy) jest naprawdę całkiem dobrą alternatywą 🙂.

Dokładnie 👍Jakość wykonania wzmacniaczy lampowych np. Cayin na 5+ 👌

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bliżej niż Chiny są inne polskie manufaktury, vide WBA, SinusAudio. Składając zamówienie masz opis każdy elementu wykorzystanego do budowy wzmacniacza. Efekt końcowy, czyli brzmienie nie mniej satysfakcjonujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, MarcinQoo napisał:

Nie mam nic do producenta i życzę mu jak najlepiej, a użytkownikom jego produktów długich godzin ekscytujących odsłuchów (i nie ma tutaj ani krzty ironii z mojej strony). Ale jak czytam, że rodzaj zastosowanych kondensatorów nie ma znaczenia, a ECC81 można sobie w każdej chwili wymienić na ECC83, to zaczyna mi się zapalać jakaś lampka - dowolna, bo jak widać nie ma to większego znaczenia.

To teraz przejdźmy do faktów: gdzie w materiałach reklamowych Haiku Audio obiecuje taką dowolność? Ja jedynie widzę przy niektórych wzmacniaczach opcję, PRZY ZAMÓWIENIU, wyboru rodzaju lamp pre. Druga kwestia to odróżniajmy wpływ kondensatorów odsprzęgających od elektrolitów w zasilaczu -  bo znów uogólnienia prowadzą do absurdów.

PS. Telefon do Wiktora widnieje na stronie Haiku, można zadzwonić, dopytać. Przynajmniej dacie sobie szanse poznania drugiej strony medalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, radeks0 napisał:

Z dalszej dyskusji muszę raz jeszcze sprostwoac kilka faktów

....

22 godziny temu, radeks0 napisał:

Przypomnę raz jeszcze. Z rozmowy z Panem Wiktorem wynikło jasno, jest zdania że seria i producent kondensatora nie ma znaczenia na dziwek, z czym się absolutnie nie zgodzę.

Kwestia rezystorow :nie bez powodu cześć firm stosuje w sygnale matalizowane, a do masy węglowe lub odwrotnie. To wszystko składa się na szkołe dziwku danego producenta 

Wracając do Senseia pierwszy był wybitny a następny gra jak selena za pół tej ceny (trochę inaczej tzn bardziej krok w bok) 

W kwestii lamp nawet tanie chińczyki lampowe grają tym samym dziwkiem? Nie ma takiego problemu że każdy inaczej

 

 

 

Kolego, czy ty wyszedłeś z burdla, bo piszesz recenzję o dźwięku a czytam o dziwkach? Nie wspomnę już o "wołach" goniących jeden za drugim.

 

8 godzin temu, kuli napisał:

radeks0 ma rację, zwróćcie uwagę, Sensei 211 na testach za 21900zł wygląda tak jak na pierwszym zdjęciu. Sensei 211 u Pana Wiktora w pracowni (zdj. 2) trochę inny, ale nadal podobny. Sensei 211 nadal za 21900zł wersja sprzedażowa, ostatnie zdjęcie... Sami sobie odpowiedzcie... 

 

Kondensatory sprzęgające użyte w codziennej produkcji flagowego wzmacniacza to Kamet za 1,6zł za sztukę...🙉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20211021_023600_com.android.gallery3d-2.jpg

IMG_20211021_022046.jpg

Nie ma takich kondensatorów jak Kamet. Pisząc recenzję mógłbyś się bardziej przyłożyć - to Kemet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ampman napisał:

....

Kolego, czy ty wyszedłeś z burdla, bo piszesz recenzję o dźwięku a czytam o dziwkach? Nie wspomnę już o "wołach" goniących jeden za drugim.

 

A Ty przybyłeś w celu wystawienia opinii co do pisowni, czy żeby wypowiedzieć się w temacie? Twój wpis nie wnosi nic, a zaraz rozkręci się kolejna gówno-burza, jakich wiele na tym forum w każdym temacie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby mnie dotyczyło? Chybiona riposta, ja nie kalam polskiego języka... a pisownia świadczy o człowieku. Bronisz jakiegoś wypaczeńca i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ampman napisał:

To niby mnie dotyczyło? Chybiona riposta, ja nie kalam polskiego języka... a pisownia świadczy o człowieku. Bronisz jakiegoś wypaczeńca i tyle.

A Ty bronisz firmy, która robi wała z klientów, plus obrażasz ludzi na forum. Polonisto, spakuj słomę, która Ci wypadła z butów i oddal się w innym kierunku, skoro nie masz niczego ciekawego do powiedzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, jest też z nami polonista miło i przepraszam za błędy, pisze na szybko w telefonie i różnie może to być...  

Ogólnie jest teraz dużo ofert pracy dla polonistow, tam się sprawdzi, pilnowanie i sprawdzanie błędów pisowni... 

Tutaj jednak nie zmieniajmy tematu w tym kierunku, nie to forum, panie Ampman 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś typowym "kretem" kopiącym pod kimś dołki z tym obrońcą a może jedną i tą samą osobą pod dwoma nickami. Oni będą robić swoje i twoje wypociny nic nie zmienią. A na polonistę nie pójdę, bo od dawna jestem elektronikiem i mi nie po drodze. Być może jeszcze byłeś w pieluchach jak ja nim byłem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dumny, gratuluję i do tego jeszcze psycholog, już mnie zna i ocenia 🙂

Jednak z tych wpisów widać że ktoś się minął z powołaniem, a kto? ampman, tak tak brawo dla Pana 

Wystarczyło napisać na priv o błędzie a nie wywyższać się i oceniać kogoś na forum przed wszystkimi. Brak kultury osobistej ? Jakie dołki? Pisze jak jest i raczej jest to wyjątek że w ogóle coś pisze na forum, mam ważniejsze zajęcia 

 

Jednak że, ten fakt uznałem za ważny, który należy poruszyć 

 

Prosił bym jednak wrócić do tematu a nie robić śmietnik na forum

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radeks0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej mam się czym poszczycić i nie musisz więcej wiedzieć. Prowokujesz i spodziewasz się popleczników w dyskusji, ale się zawiedziesz. Co zbudowałeś na lampach? Czy twoim miernikiem jest tylko słuch? Czy pojmujesz, że każdy słyszy inaczej i twoje widzi mi się jest tylko subiektywną oceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kuli napisał:

Kondensatory sprzęgające użyte w codziennej produkcji flagowego wzmacniacza to Kamet za 1,6zł za sztukę...🙉

 

Z tego co mi wiadomo we flagówce są miflexy. Bardzo tanie miflexy. 
Trzeba się osłuchać i dorosnąć do tego, że dobrze zrobiony wzmacniacz gra świetnie na tanich komponentach, a kiepski gra kiepsko nawet z Jupiterami, czy topowymi Duelundami. 
Najlepszym przykładem jest  marka Verdier - zrobiona na przemysłowych komponentach mordująca większosć wspólczesnych konstrukcji z kondensatorami w cenie niezłych lamp. 

9 godzin temu, cortes napisał:

Jak się czyta powyższe wpisy i widzi dołączone zdjęcia, to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że opluwany chiński piec (pomijam firmę celem uniknięcia g....o burzy) jest naprawdę całkiem dobrą alternatywą 🙂.

Sugeruję posluchać np Sensei 211 zamiast wyrabiać sobie zdanie na podstawie jednego przypadku, która póki co mam wrażenie jest bardziej szukaniem jakiejś atencji, niż realnym problemem.

Może najstarszy dystrybutor Haiku @Audio-ON coś więcej na temat w/w zarzutów powie, bo znając odrobinę konstruktora jestem raczej pewien, że audiostereo po prostu nie czytuje dla własnego zdrowia psychinczego 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ampman napisał:

Przynajmniej mam się czym poszczycić i nie musisz więcej wiedzieć. Prowokujesz i spodziewasz się popleczników w dyskusji, ale się zawiedziesz. Co zbudowałeś na lampach? Czy twoim miernikiem jest tylko słuch? Czy pojmujesz, że każdy słyszy inaczej i twoje widzi mi się jest tylko subiektywną oceną.

A ten dalej 🙈 typie, to pochwal się zatem swoją wiedzą i wypowiedz się w temacie (nie polonistycznym), a nie pier***isz o tym jaki jesteś fantastyczny. Pokaż, że coś potrafisz, a nie mówisz. Krowa która dużo muczy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, kiepski projekt to nawet najlepsze części nie ratują kiedyś wpadłem w błędne koło i wydałem majątek na najlepszej jakości rezystory i kondensatory wszystko brałem z hificollective ,wtedy w pl za mały wybór 

Setki godzi lutowania co gdzie i jaki ma być rezystor czy kondensator po 2szt , nie wszystkie na raz, stopniowo aby poznać który w którym miejscu co daje na co wpływa... Efektem tego był fakt że długo szukałem lepiej grającego wzmacniacza do 35k, mój się bronił do czasu pajawienia się seleny 6550

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volila, przemówiłeś ludzkim głosem. Tak to właśnie wygląda, ale nie ma co z góry rzucać kłody pod projekt - jednym się spodoba drugim nie i na tym polega wolny rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, julius-6 napisał:

Z tego co mi wiadomo we flagówce są miflexy. Bardzo tanie miflexy. 
Trzeba się osłuchać i dorosnąć do tego, że dobrze zrobiony wzmacniacz gra świetnie na tanich komponentach, 

@Audio-ON 🙃

Ok z tym się zgodzę audio physic tez robi na tanich głośnikach i okazuje się dobre granie zwrotnica również na tanich częściach... A to ona robi robotę... 

Ale sensei 221 ma na ta chwile jak widać na foto wcześniej kemet, kamed czy jakoś tak czy adamed 😋 oczywiście nie miało by to dla mnie żadnego znaczenia gdyby faktycznie grały tak samo dobrze 

I żeby nie było, obiecuję, jak sensei 221 będzie grać jak ten który miałem wcześniej będzie fotka tutaj że mam kupiłem i jestem szczęśliwy posiadaczem 

Teraz jak już pisałem. Co jakiś czas będę brać do domu następne senseie może trafię na ten właściwy. Oczywiście będę robić fotki różnic wew aby kiedyś wrócić do tematu 

Trochę to chore ale cóż taka polityka firmy trzeba liczyć na szczęście lepiej grającego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radeks0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ampman napisał:

Volila, przemówiłeś ludzkim głosem. Tak to właśnie wygląda, ale nie ma co z góry rzucać kłody pod projekt - jednym się spodoba drugim nie i na tym polega wolny rynek.

Dzięki ale nadal jestem zdania że to nie ja rzucam kłody na projekt tylko samo haiku 

Przecież nie kłamie, nie wymyślam, pokazuje jak to wygląda i mówię co słychać 

Część osób będzie wierzyć w słowo opinii dźwięku część będzie wierzyć w fotki i przypuszczam że musiał bym zrobić jeszcze porównanie napięć w poszczególnych sekcjach dla jeszcze innej części użytkowników tego forum, widać to:

Pisałem o dźwięku to chcą zobaczyć części 

Zobaczyli części to piszą nie ma to znaczenia i chcą pomiary 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przyznać tyle, że produkty Haiku znacząco podrożały w ostatnim czasie, więc powtarzalność i jakość powinna za tym iść a nie to, że wszystko drożeje, więc trzeba podnieś ceny. Inni tak zrobili, bo ukierunkowali się na rynek zagraniczny, ale kij ma dwa końce i jak nie utrzymają jakości, to odbije się im to czkawką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, radeks0 napisał:

😋

  Co jakiś czas będę brać do domu następne senseie może trafię na ten właściwy. Oczywiście będę robić fotki różnic wew aby kiedyś wrócić do tematu 

 

Zaraz, zaraz. Ja chyba juz od samego początku tej dyskusji coś źle zatrybiłem.

Ty ten wzmacniacz kupiłeś?

Zapłaciłeś za niego pieniądze?

Masz go w domu i zauważyłeś że Ci żle gra i stąd ta analiza konstrukcji i czujesz sie nabity w butelkę bo oczekiwałeś czegoś innego a masz to co masz?

Ja do tej pory miałem wrażenie, że taka jest sytuacja a sytuacja jest?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slyszecisze napisał:

 

Najwidoczniej to nie jest zwykły "użytkownik" ;D Może konkurencja, może sprzedawca? 

Poszukiwanie ideału można zakończyć polecanym tu przez kilka osób sposobem oficjalnego dystrybutora Yaqina: od razu klientowi zaproponować modyfikacje...w Sinus Audio. To patologiczne, ale pewnie jestem odosobnionym przypadkiem takiego spojrzenia na ten proceder. Rodzi się także pytanie, czy każdy Yaqin 300B jest identyczny? 😄

Wciąż czekam na wyjaśnienie przegrzanych lutów przy dwóch elektrolitach, ewidentnie powstałych w innych okolicznościach niż fabryczne.

Co do obiektywizmu testów "na słuch", to biorąc pod uwagę, iż konstruktor jest muzykiem filharmonikiem miałbym obawy stanąć w szranki ;D To tyle tytułem żartu.

PS. Wiktor Krzak sytuację zna i nie zamierza komentować, jak wspomniał ktoś wyżej. Sami oceńcie co to oznacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BECO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, BECO napisał:

😄

PS. Wiktor Krzak sytuację zna i nie zamierza komentować, jak wspomniał ktoś wyżej. Sami oceńcie co to oznacza.

Jeżeli tak jest jak napisałeś, to z mojego punktu widzenia nie jest to najlepszy sposób działania, bo daje pole do dalszych spekulacji, niejednoznaczności, domysłów itp.

Niestety ilu ludzi tyle ocen.

Sam wskazałem na pewną niejednoznaczność jeśli chodzi zastosowanie pewnych modeli lamp. Była dyskusja na ten temat, ale czy sprawa sie jednoznacznie wyjaśniła?

No przecież, aż się prosi żeby konstruktor zabrał głos w tej przynajmniej sprawie  i jasno określił swoje stanowisko ucinając wszelkie spekulacje i domysły.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba bawić się w domysły. Ja nie wymagam od żadnego producenta by przez cały okres produkcji jednego modelu stosował takie same elementy, bo to w dzisiejszym świecie jest niemożliwie i takie zarzuty możemy postawić KAŻDEMU.

Czy będziemy każdego producenta wywoływać do tablicy na podstawie podobnych zarzutów? Robiłbyś to jako producent z małej manufaktury? Takich forów, grup na FB są setki, w każdej co jakiś czas pojawiają się podobne dyskusje o wyższości mielonego nad schabowym.

Nawet Miflex zmienia dostawców surowców w zależności od rynku. Swoją drogą miałem okazję spytać, ilu jest na świecie producentów folii miedzianej, używanej do produkcji kondensatorów. Jak myślicie? 😄

Co do lamp w stopniach wstępnych - Haiku pozwala w niektórych modelach wybrać klientowi rodzaj lampy - ECC81-ECC83, co nie oznacza automatycznie, że można bez żadnych ingerencji zmieniać je później do woli. Imho teza odwrotna to wynik jakiegoś nieporozumienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BECO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, BECO napisał:

To teraz przejdźmy do faktów: gdzie w materiałach reklamowych Haiku Audio obiecuje taką dowolność? Ja jedynie widzę przy niektórych wzmacniaczach opcję, PRZY ZAMÓWIENIU, wyboru rodzaju lamp pre. Druga kwestia to odróżniajmy wpływ kondensatorów odsprzęgających od elektrolitów w zasilaczu -  bo znów uogólnienia prowadzą do absurdów.

PS. Telefon do Wiktora widnieje na stronie Haiku, można zadzwonić, dopytać. Przynajmniej dacie sobie szanse poznania drugiej strony medalu.

Widać nie czytałeś Triody 🙂 Polecam. Tam się nawet można założyć z konstruktorem o 1000 zł, że kondensatory nie grają 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slyszecisze napisał:

Zaraz, zaraz. Ja chyba juz od samego początku tej dyskusji coś źle zatrybiłem.

Ty ten wzmacniacz kupiłeś?

Zapłaciłeś za niego pieniądze?

Masz go w domu i zauważyłeś że Ci żle gra i stąd ta analiza konstrukcji i czujesz sie nabity w butelkę bo oczekiwałeś czegoś innego a masz to co masz?

Ja do tej pory miałem wrażenie, że taka jest sytuacja a sytuacja jest?

 

Od początku mówiłem jak jest proszę czytać dokładnie kilka stron wcześniej 

Średnio chce mi się opowiadać od nowa

Streszcze. Mam Selene 6550 od 2 lat i już wtedy przy kupnie był właśnie taki problem że testowy grał lepiej kupiłem następny i słabo i inne części inne prądy.

Przyszedł czas na zmianę 🙂 Z pewnego źródła miałem info ze sensei 221 jest wart uwagi i faktycznie... 

Pożyczyłem do domu i był wybitny lepszy od seleny bez dyskusji, musiałem chwilę poczekać żeby go kupić z powodów finansowych i przyszła pora kupić, przyjechał inny i lipa nie warto kupić, tyle. (Stracony czas a byłem mega nakręcony, tak wybitnie grał pierwszy jak żaden wzmacniacz do 40 tys) 

Nic tu nie wymyślam nie chce robić komuś po złości, jestem zdania że należy o tym powiedzieć i należy aby konstruktor mówił o wprowadzonych zmianach a nie kłamcy będą robić ze mnie idiote że nic nie zmieniają i każdy gra tak samo co jest nie prawda 

Wszystko na to się składa tym bardziej na takim poziomie wtajemniczenia gdzie nawet słychać inna wtyczkę na kablu zasilającym 

 

Podlaczcie proszę kilka tych samych modeli wzmacniacza pod dobry sprzęt w dobrej akustyce i sami zobaczycie, tyle w temacie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.