Skocz do zawartości
IGNORED

Czy jestem skazany na foobara? jakias alternatywa ?


czesiek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest DTS testowy. Ściągnij i posłuchaj - zalecam ostrożność. Po odpowiedniej konfiguracji playera, sterowników, hardware usłyszysz zamiast szumu... - przekonaj się sam.

 

Dalej nie rozumiem co ma wspólnego DTS z Bit perfect ?

Kurka poproszę o wyjaśnienie jak krowie na liściach bo się zgubiłem o czym my tu właściwie gadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ustawiasz w foobar volume na 0.00dB czyli max i po problemie.

Hmmm... zawsze słucham na 100%, ale zdarza się, że po włączeniu foobara jest inna głośność. Myślałem, że suwak w foobarze to tylko wizualizacja jakiegoś windowsowego suwaka? A może dzieciaki się bawiły? Dlatego myślałem o czymś w stylu "startvolume=100" w pliku ini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z postu 62? Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego DTS, czy AC3 skoro w ogóle takich plików nie używam.

 

Tak, ten z postu 62.

Powtarzam to plik testowy. Jeśli na testowym pliku usłyszysz to co masz usłyszeć to znaczy, że cała konfiguracja softwarowo hardwarowa jest przeprowadzona poprawnie.

Jeżeli na tym pliku testowym usłyszysz to co masz usłyszeć to będzie to oznaczało, że wszystkie inne normalne pliki stereo będą odtwarzane bit perfect.

Sprawdź i opisz co słyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dzieciaki się bawiły?

Dzieciaki się bawiły :) :) :). Jak długo używam foobara to jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nawet przypadkowo zahaczyć o ten suwak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem co ma wspólnego DTS z Bit perfect ?

 

Wersja dla humanistów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego porażka? U mnie lepsze brzmienie jest poprzez JRiver niż poprzez Foobar.

Porażka jeżeli chodzi o konfigurację. Za dużo opcji, bardzo łatwo coś skaszanić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem co ma wspólnego DTS z Bit perfect ?

Kurka poproszę o wyjaśnienie jak krowie na liściach bo się zgubiłem o czym my tu właściwie gadamy.

 

Dobra - tak prosto jak tylko potrafię.

Plik testowy - pobierz, wrzuć do foobara i posłuchaj.

 

DTS to plik zakodowany. Wystarczy jakakolwiek ingerencja choćby na poziomie jednego bita i dekoder w amplitunerze nie będzie w stanie rozpoznać sygnału/zdekodować go.

Bit perfect oznacza przesył zgodny co do bita. Jakakolwiek ingerencja w sygnał sprawia, że bit perfect znika.

 

Jeśli teraz amplituner jest w stanie zdekodować ów sygnał testowy to oznacza, że masz przesył zgodny=bit perfect.

Jeśli amplituner nie będzie w stanie zdekodować sygnału dostaniesz szum co oznacza, że masz przesył niezgodny = nie bit perfect

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i opisz co słyszysz.

 

W ogóle nie otwiera się w JRiver. Komunikat, że to nie jest plik audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - tak prosto jak tylko potrafię.

Plik testowy - pobierz, wrzuć do foobara i posłuchaj.

 

DTS to plik zakodowany. Wystarczy jakakolwiek ingerencja choćby na poziomie jednego bita i dekoder w amplitunerze nie będzie w stanie rozpoznać sygnału/zdekodować go.

Bit perfect oznacza przesył zgodny co do bita. Jakakolwiek ingerencja w sygnał sprawia, że bit perfect znika.

 

Jeśli teraz amplituner jest w stanie zdekodować ów sygnał testowy to oznacza, że masz przesył zgodny=bit perfect.

Jeśli amplituner nie będzie w stanie zdekodować sygnału dostaniesz szum co oznacza, że masz przesył niezgodny = nie bit perfect

 

Ok. teraz rozumiem, chociaż nie wiem dlaczego ale cały czas myślałem o porównaniu pliku nagranego z oryginalnym, gdzieś mi umknęła ta druga opcja.

Ściągnąłem podłączyłem i gra więc pewnie wszystko ok.

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie otwiera się w JRiver. Komunikat, że to nie jest plik audio.

 

Jak widzisz masz duży problem.

To jest zwykły plik *wave możliwy do odtworzenia w KAŻDYM programie. Foobar, sroobar, aimp, xmplay, itp.

 

Mam nadzieję, że rozpakowałeś pobrany plik *.zip

W tej paczce są dwa pliki - jeden AC3 a drugi DTS

 

Ściągnąłem podłączyłem i gra więc pewnie wszystko ok.

 

To teraz zmniejsz VOLUME w odtwarzaczu o jakąkolwiek wartość i sprawdź co usłyszysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

To teraz zmniejsz VOLUME w odtwarzaczu o jakąkolwiek wartość i sprawdź co usłyszysz

 

No to tu jest problem bo moja karta na wyjściu spdif nie pozwala regulować głośności. Znaczy się mogę ja tylko włączyć lub wyłączyć i tyle. Podejrzewam, że gdyby mi się to udało to przestało by grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu jest problem bo moja karta na wyjściu spdif nie pozwala regulować głośności. Podejrzewam, że gdyby mi się to udało to przestało by grać.

 

Dokonaj regulacji głośności nie na karcie a w odtwarzaczu programowym. Jeśli używasz foobara to porusz głośnością w foobarze, jeśli używasz innego playera to podobnież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz masz duży problem.

 

Duży problem powiadasz?

Chciałbym mieć w życiu tylko takie problemy, żeby jakieś lipne pliki nie otwierały się z playerze.

Ja myślę, że to Ty masz duży problem skoro ten bit-perfect tak Ci w głowie mąci. ;-)

A tak poza tym to dajesz jakiś link do strony, na której nie ma żadnej informacji co to za pliki

i piszesz, że to test na bit-perfect. Trochę to niepoważne.

 

Dziwne, że wszystkie inne pliki wave otwierają się bez przeszkód. Tylko ten jeden DTS jakoś nie chce. ;-)

Może dlatego, że podczas instalacji pominąłem wiele niepotrzebnych formatów, w tym DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że podczas instalacji pominąłem wiele niepotrzebnych formatów, w tym DTS.

 

Ten DTS to jest plik *wave i takiż ma nagłówek.

 

[...]

 

Proszę mnie więcej o nic nie pytać. Nie życzę sobie osobistych wycieczek. Nie potrafisz, nie orientujesz się - OK, pomogę. Ale jeśli ktoś zarzuca mi jakąś lewiznę (lipne pliki) to niech sobie radzi sam. Wiedza kosztuje i należy sobie cenić nauczycieli - wyniosłem to ze szkoły i to podstawowej w dodatku.

 

____________________________________________

 

Dla osób mających chęć przyswoić sobie trochę informacji.

Poniżej link do materiału całkiem zgrabnie napisanego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety to link do kopii na serwerach googla gdyż oryginalna strona już nie istnieje.

Proszę zwrócić uwagę na wpis na końcu. Przytomny dyskutant wspomina o pliku HDCD. Tak, to także działa! Można testować na plikach czy płytach HDCD. Zasada ta sama jak w przypadku AC3 i DTS.

 

Linki do plików testowych w powyższym podlinkowanym artykule już nie działają, więc dla zainteresowanych nie pozostaje nic innego jak skorzystać z plików testowych jakie sam podlinkowałem w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie więcej o nic nie pytać

 

OK. Za bardzo przejmujesz się tym bit-perfectem.

Trochę mnie rozśmieszyło, że znalazłeś u mnie problem, którego nie ma.

Chyba przez zwykłą złośliwość. ;-)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie więcej o nic nie pytać. Nie życzę sobie osobistych wycieczek. Nie potrafisz, nie orientujesz się - OK, pomogę. Ale jeśli ktoś zarzuca mi jakąś lewiznę (lipne pliki) to niech sobie radzi sam. Wiedza kosztuje i należy sobie cenić nauczycieli - wyniosłem to ze szkoły i to podstawowej w dodatku.

nie uczysz się czytając wcześniejsze wątki na forum. facet nie napisał nigdy nic sensownego. ogłaszałem już wielokrotnie konkurs na sensowny post tego "kolegi". i nigdy nikt nic nie zgłosił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uczysz się czytając wcześniejsze wątki na forum. facet nie napisał nigdy nic sensownego. ogłaszałem już wielokrotnie konkurs na sensowny post tego "kolegi". i nigdy nikt nic nie zgłosił.

 

Wszystkie te Wasze rady są bezsensowne. Nie pomagają, tylko wprowadzają niepotrzebny mętlik w głowach.

Szukacie dziury w całym, stwarzacie sztuczne problemy. Niepotrzebna "wiedza" potrafi przeszkadzać, zamiast pomóc.

 

ogłaszałem już wielokrotnie konkurs na sensowny post tego "kolegi". i nigdy nikt nic nie zgłosił.

 

Widocznie Twój konkurs wszyscy mieli w d... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dazysz do wysokiej jakosci i zalezy Ci na BP, albo dazysz do wlasnego zadowolenia, i zdajesz sobie z tego sprawe albo nie, ze moze rozminac sie to z wysoka jakoscia i wiazac sie np. z utrata BP. Olewajac jakosc i BP wtracasz sie do dyskusji osob, ktorym na jakosci i BP zalezy. Po co? Przeciez nikt tu nie twierdzi, ze dzwiek bez BP nie moze sie podobac. Wiec co nam chcesz przekazac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - bit-perfect to utopia, jak pisałem. Osiągnięcie go nie jest żadnym wykładnikiem wysokiej jakości brzmienia,

biorąc pod uwagę fakt, że zapis na płycie sam nie jest bi-perfect w stosunku do brzmienia w rzeczywistości.

Kolega Przemak też robi mastery pod dyktando odbiorcy, więc samo brzmienie na płycie już jest zmienione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcemy JAKOŚ porównywać systemy oparte na kompach

to

na wyjściu z kompa MUSI być BP -

 

inaczej nie ma żadnej płaszczyzny do opisania tego co się dzieje dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - bit-perfect to utopia, jak pisałem. Osiągnięcie go nie jest żadnym wykładnikiem wysokiej jakości brzmienia,

biorąc pod uwagę fakt, że zapis na płycie sam nie jest bi-perfect w stosunku do brzmienia w rzeczywistości.

Za to jego brak na wstępie przekreśla możliwość uzyskania wysokiej jakości odtworzenia nagrania.

Chcąc odtwarzać pliki nie ma innej drogi jak zadbanie o to żeby przynajmniej na tym etapie nie było zniekształceń. Do kształtowania brzmienia pod nasz gust wystarczy, aż nad to reszta systemu. Odtwarzacz wystarczy by robił to co do niego należy czyli odtwarzał.

 

Kolega Przemak też robi mastery pod dyktando odbiorcy, więc samo brzmienie na płycie już jest zmienione.

My za to dostajemy gotowy produkt, i nie musimy nic zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jego brak na wstępie przekreśla możliwość uzyskania wysokiej jakości odtworzenia nagrania

 

Nieprawda. Możesz czasem nie odróżnić na ucho dwóch nagrań wychodzących z PC, z których jedno będzie na wyjściu bit-perfect, a drugie nie.

Stosując Fidelizer masz subiektywnie lepszą jakość brzmienia, ale tracisz bit-perfect.

Skoro jednak sceptycy upierają się że ten bit-perfect jest taki istotny, że bez niego ani rusz, to ja mogę się tylko ironicznie uśmiechnąć. ;-)

 

My za to dostajemy gotowy produkt, i nie musimy nic zmieniać.

 

A dlaczego nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz czasem nie odróżnić na ucho dwóch nagrań wychodzących z PC, z których jedno będzie na wyjściu bit-perfect, a drugie nie.

Zostaje to czasem gdy odróżnisz i dlatego warto jednak o bit-perfect zadbać.

Stosując Fidelizer masz subiektywnie lepszą jakość brzmienia, ale tracisz bit-perfect

Fidelizer to programik do wyłączania zbędnych (wg. twórcy programy wątków systemu windows). Nie zmienia on nic w samym odtwarzaczu. No chyba że uwali on tak system że odtwarzacz nie będzie działał.

Ale skoro sceptycy upierają się że ten bit-perfect jest taki istotny, że bez niego ani rusz, to ja mogę się tylko ironicznie uśmiechnąć. ;-)

Użytkownik soundchaser edytował ten post dziś, 11:19

Ale skoro sceptycy upierają się że ten bit-perfect jest taki istotny, że bez niego ani rusz, to ja mogę się tylko ironicznie uśmiechnąć. ;-)

Użytkownik soundchaser edytował ten post dziś, 11:19

Było /jest takie powiedzenie "poznasz głupiego po śmiechu jego" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje to czasem gdy odróżnisz i dlatego warto jednak o bit-perfect zadbać.

 

No to dbaj...jeśli tylko potrafisz o to zadbać. ;-)

Kolega Yayacek z długoletnią praktyką i wiedzą teoretyczną twierdzi, że to nie takie proste,

a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dbaj...jeśli tylko potrafisz o to zadbać. ;-)

Kolega Yayacek z długoletnią praktyką i wiedzą teoretyczną twierdzi, że to nie takie proste,

a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe.

Co do tego czy w tej chwili mam u siebie przesył bit-perfekt nie mam wątpliwości.

Jedyne moje wątpliwości dotyczą tego czy taki Daphile i Jriver "po wyjęciu z pudełka" jest w stanie wysłać dane niezmieniane. Bo że oba te programy grały inaczej jestem niemal pewny. Moim zdaniem ta różnica wynika właśnie z tego że te programy mimo zapewnień producenta nie są "bit perfect", co przynajmniej u mnie dyskwalifikuje je na starcie. Mówię to z żalem bo funkcjonalnie to oba odtwarzacze są dla mnie niemal wzorowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę fakt, że zapis na płycie sam nie jest bi-perfect w stosunku do brzmienia w rzeczywistości.

Biorąc pod uwagę że transport agrestu we Włoszech ma wpływ na życie mrówek w Polsce, to oczywiście masz racje.

Pomieszanie z poplątaniem wynikające z braku elementarnego zrozumienia zagadnienia zapisu cyfrowego i warunku BP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - bit-perfect to utopia, jak pisałem. Osiągnięcie go nie jest żadnym wykładnikiem wysokiej jakości brzmienia...

 

...mastery pod dyktando odbiorcy, więc samo brzmienie na płycie już jest zmienione.

No i zadaniem hifi jest odtworzyc to, co na CD zapisano, a nie muzykana zywo. A jezeli jakas czesc toru jest w stanie wykonac to idealnie (np bitperfect), to wszelkie odejscie jest niczym innym niz utrata jakosci. Oczywiscie hifi to system zlozony i samo w sobie bitperfect wysokiej jakosci nie gwarantuje. Z drugiej strony odejscie od bitperfect oznacza wlasnie strate jakosci. To wszystko.

 

Jezeli swiadomie i z premedytacja rezygnujesz z bitperfect Twoja sprawa. Ale funkcjonowania systemu hifi to nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszanie z poplątaniem wynikające z braku elementarnego zrozumienia zagadnienia zapisu cyfrowego i warunku BP.

 

Wiesz co? Typowa reakcja wszystkich sceptyków-teoretyków. Jak przeczytają coś z czym się nie zgadzają to natychmiast pada argument o nierozumieniu zagadnienia.

A przepraszam - co tu jest do rozumienia? Bo to że bit-perfect nie jest niezbędny do zapewnienia wysokiej jakości brzmienia to jest dla mnie tak oczywiste jak 2X2=4. Wy twierdzicie, że jest inaczej, a ja się z tym po prostu nie zgadzam.

I nie chodzi tu o kwestię zrozumienia, bo co to jest bit-perfect to wiemy wszyscy, tylko nie wszyscy uważają, że jest taaaaki ważny.

 

No i zadaniem hifi jest odtworzyc to, co na CD zapisano

 

Zgadza się, jednak każdy sprzęt (nawet jeśli będzie zachowany bit-perfect) odtworzy ten materiał na płycie z różnym brzmieniem.

Więc tak naprawdę nie ma on (BP) jakiegoś kluczowego znaczenia.

To jest wymysł ortodoksyjnych sceptyków-techników, dla których BP musi być i już...nie słyszą wpływu kabli na brzmienie,

dla niektórych wszystkie wzmacniacze brzmią jednakowo, nie słyszą też różnicy między sygnałem BP, a sygnałem bez BP, ale musi być i basta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.