Skocz do zawartości
IGNORED

BOX-y zespołów - oryginalne i piraty [AC/DC, Black Sabbath,(...)]


Czlowiek97

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zamiaruję kupić BOX mojego ulubionego zespołu AC/DC. Jest to boxik z 17 CD. Tylko pojawia się problem. Jest masa podróbek, a chciałbym kupić używany(nowy do 3k zł). Używany oryginalny kosztuje tyle co nowy chińczyk. Tyle, że właśnie każdy może sobie napisać przy chińczyku, że oryginał w idealnym stanie. Są nawet po 300zł piraty. Jak mogę je odróżnić? Czy jeśli kupię podróbę, to jakość dźwięku będzie rażąco słabsza? Podrabiane są również BOX-y innych zespołów; jak Pink Floyd czy Queen. Dlatego jeśli ktoś ma wiedzę na powyższy temat, to proszę pisać, może komuś innemu się przyda taka wiedza. Pozdrówki i miłej niedzieli!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Podrabiane są również BOX-y innych zespołów; jak Pink Floyd czy Queen. Dlatego jeśli ktoś ma wiedzę na powyższy temat, to proszę pisać, może komuś innemu się przyda taka wiedza. Pozdrówki i miłej niedzieli!

 

Podrabiane jest prawie wszystko obecnie. Pojawiły się na allegro podrabiane boxy Bowiego ostatnio. Jak odróżnić? Ciężko . Najlepiej kupować z oficjalnych stacjonarnych sklepów . Czy jest różnica w jakości? Nie wiem. Jednak kupowanie podróbek to wiocha i lekceważenie artystów którym należy się zapłata za swoją ciężka " pracę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Zamiaruję kupić BOX mojego ulubionego zespołu AC/DC. Jest to boxik z 17 CD. Tylko pojawia się problem. Jest masa podróbek, a chciałbym kupić używany(nowy do 3k zł). Używany oryginalny kosztuje tyle co nowy chińczyk. Tyle, że właśnie każdy może sobie napisać przy chińczyku, że oryginał w idealnym stanie. Są nawet po 300zł piraty. Jak mogę je odróżnić? Czy jeśli kupię podróbę, to jakość dźwięku będzie rażąco słabsza? Podrabiane są również BOX-y innych zespołów; jak Pink Floyd czy Queen. Dlatego jeśli ktoś ma wiedzę na powyższy temat, to proszę pisać, może komuś innemu się przyda taka wiedza. Pozdrówki i miłej niedzieli!

 

Po co?

Tego cena jest tak wysoka bo jest wyprzedany nakład, z tego co widzę to jest to poprzedni remastering.

Wychodzi prawie 200 zł za jedną płytę. Te płyty pojedynczo chodzą po 30 zł/szt. a więc wychodzi jakieś 2500 zł za samo pudełko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy prawdziwy fan chce mieć taki box w oryginale u siebie ja kolegę w tym wypadku rozumiem a co do zakupu jak to wcześniej zostało napisane szukałabym tylko w renomowanych sklepach i unikał okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Cały wic polega na tym żeby nie kupić wydania na płytach CDR tylko tłoczone . CDR bardziej "błyszczą" niż te tłoczone . To kwestia doświadczenia i obcowania z płytami zarówno tłoczonymi jak wypalanymi na kompie . Ciekaw jestem ile ludzi na to producenci wrobią . Już trafiają się takie kwiatki . Mi się parę razy taki numer trafił ale udało mi się taką płytę oddać .

No i trwałość CDR to zaledwie kilka lat , a potem to różnie bywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma doświadczenia niech zrobi skan na skanerze. CD-R mają na obrazie kolory tęczy na sreberku, a oryginalnie tłoczone CD są szare na, no może w odcieniu szarego metallica.

Obraz, nie sama płyta.

 

Gdybyśmy wszystkie nabytki na CD-R, zamiast na CD, oddawali i reklamowali, może by to przerwało ten zalew rynku bublami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-R latwo odroznic gorzej z tloczeniem na lewo w zasadzie tylko label pozostaje i od wewnetrznej strony CD symbol lub nazwa tloczni ale to juz trzeba plytke miec w reku lub poprosic o scan sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile ludzi na to producenci wrobią .

Producenci oryginalnych płyt raczej nie wypalają tylko tłoczą. A w ogóle koszty wypalania nie są wyższe niż tłoczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Producenci oryginalnych płyt raczej nie wypalają tylko tłoczą

 

Nie raczej a na pewno. Mój CD player nie odtwarza cdr to wiedzialbym kiedy oryginalna płyta byłaby cdr. Nie spotkałem się z takim przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może następuje poza produkcyjne dorabianie firmy, bądź sprytnych podszywających się pod firmę. Pamiętam jak za dawnych lat produkcję tłoczonych CD stadionowych w stolicy zastępowali polscy producenci CD-R z czarnym nadrukiem liter w okładkach z drukarek. Potem już z opowieści słyszałem o Rosjanach puszczających serie rzadkich CD na CD-R.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Koszt nagrywanych zawsze będzie droższy ale matryca do tłoczenia i przygotowanie też kosztuje.

Czy ty czegoś nie pomyliłeś???

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Producenci oryginalnych płyt raczej nie wypalają tylko tłoczą. A w ogóle koszty wypalania nie są wyższe niż tłoczenia?

Przepraszam, ale grubo się mylisz. Kupiłem na Amazon CD wytwórni Ruf sporej w branży i dostałem wydanie wypalone na CD-R black vinyl imitacji mini winyla. Kupiłem kilka wydań francuskiej Culture Factory wszystko na czarnych CD-R.

Z polskiego rynku Zdrowa Woda - Policz czas, wydany z picture disc na seledynowym CD-R wytwórni Soliton.

Gamma z Krakowa - Skaldowie - Kolędy - Moje Betlejem CD-R z seledynowym podkładem.

Wytwórnia Croatia z Chorwacji, sprzedawana w Niemczech wydaje wszystkie serie The Ultimate Collection 2CD dawnej Jugosławii na czarnych CD-R.

Chcę też zwrócić uwagę na wytwórnie Kung Bomar z USA. Kupiłem w szwedzkim Record Heaven kilka CD i dwa z tej wytwórni były na CD-R, srebrnych od spodu.

W znanym CD Japan i w Nowej Zelandii miałem propozycję kupienie tzw. kopii On-Demand CD robionych na CD-R.

Ostatnio też nastąpił wielki rzut CD-R foliowanych znanych w świecie kolekcjonerskim wytwórni Sunbeam, Prog Temple, Aurora, Pilot.

 

Chcę tylko uświadomić mało obeznanym w temacie, że tłoczone CD mają mieć gwarancję na min. 100 lat, a CD-R niektórych firm po 2-3 latach są już brązowe i trzeszczą przy odtwarzaniu. I to jest wielkie oszustwo cwaniaków robiących ludzi w bambuko.

 

Nie chce mi się dalej pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Chcę też zwrócić uwagę na wytwórnie Kung Bomar z USA. Kupiłem w szwedzkim Record Heaven kilka CD i dwa z tej wytwórni były na CD-R, srebrnych od spodu.

 

Tak tylko to są płyty oficjalnie wydane z tego co można sprawdzić na discogs i nie o tym mowa. Kung Bumar to jakaś nisza w niszy jak nie totalny Undergroundowy label.

 

Steven Wilson też wydał jakies swoje covery na cdr. Mowa tu jednak o piratach

 

http://allegro.pl/metallica-box-the-complete-albums-i7194986059.html?reco_id=45db2f51-3686-11e8-b99b-ecf4bbd60ca8

 

A tu ku przestrodze, sprzedawca podróbek głównie boxy jak ten box Metallica oficjalnie nie wydany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Oczywiście nie byłoby problemu z wydawaniem. Niech sobie nawet wydają na papierze (nie wiem jak), ale klient ma prawo wiedzieć co kupuję. Są pewne standardy - CD - to nie jest i nie może być CD-R. Jak widzę na stronie serwisu handlowego, że wydanie na CD, cena taka, a taka, to zamawiam i jestem przerażony jak dostaję CD-R.

Dlatego podoba mi się jak CD Japan informuje, że mają w ofercie On-Demand CD i to ja decyduję, czy chcę kupić taki CD-R. Podobnie z botlegiem. Kiedy sprzedawca wciska mi coś co jest niezgodne z opisem uważam za oszustwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie pomyliłem bo wiem co ile kosztuje może teraz są inne ceny ale kiedyś w dobie pirackiego rynku nikomu się nie opłacało na większą skalę nagrywanie na CD-R tylko tłocznia jak ktoś miał dostęp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak znasz się, bo w epoce ruskiego piractwa CD kosztował 10 zł, a o 5 rano jak był hurt to 7 zł, a nośnik CD-R Verbatim, bo takich było najwięcej 10 zł.

Tylko, że w kilka lat CD-R spadł do 0,50 zł, a ruscy wołali 12 zł za CD.

Nagrywarka CD-R, to koszt chyba z 50 zł, a matryca z 2.000 zł, o ile nie więcej. Nie znam się za bardzo. Do tego cała linia maszyn do tłoczenia i nadruków.

Wydawanie na CD-R to bardzo tania inicjatywa małych dorobkiewiczów i oszustów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chcę tylko uświadomić mało obeznanym w temacie, że tłoczone CD mają mieć gwarancję na min. 100 lat, a CD-R niektórych firm po 2-3 latach są już brązowe i trzeszczą przy odtwarzaniu. I to jest wielkie oszustwo cwaniaków robiących ludzi w bambuko.

Zgadza się . nie tak dawno kumpel przyniósł mi właśnie taką CDR żeby uratować jej zawartość, bo zaczęły się problemy z odtwarzaniem , szumy trzaski . Udało się uratować tylko właściwie dwa utwory reszta nie nadawała się do słuchania , zwłaszcza te po zewnętrznej stronie płyty . Tylko większość nie jest w stanie tego zrozumieć i nawet nie wie że CDR w najlepszym wypadku przeżyje 10 lat , zazwyczaj jest to kilka lat i do widzenia .Mam parę takich płytek które sam wypalałem przy prędkości nagrywania * 4 . Można by na ten temat powieści pisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.