Skocz do zawartości
IGNORED

Primare/Abrahamsen do Esa Ostinato2


marzab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam wzmacniacza do kolumn Esa Ostinato2 . Esy do tej pory grały z Nadem C326bee po modzie i C542.

Podoba mi się jak grają te kolumny dlatego pozostają jako najlepszy element toru.

Słucham głównie jazzu, rock, pop i okolice, w końcu nadszedł czas na zmiany...

 

Zastanawiam się nad używanym wzmacniaczem Primare A 30.1 lub Abrahamsen V 2.0 w zakładanym budżecie +/- 2500zł.

Oczekuje od wzmacniacza przestrzeni/powietrza, dobrej separacji źródeł i muzykalności bez wyostrzeń.

 

Chciałbym równiez docelowo skorzystac z połaczeń xlr stąd C542 planuje później wymienic na Audiolaba 8200 lub CA 840C.

Czy po torze zbalansowanym będzie odczuwalny przyrost jakości dźwięku?

 

Prośba o opinie, może są użytkownicy którzy słuchali takiej konfiguracji i mogą podzielić się wrażeniami.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esa wg opinii które się powtarzają

potrzebuje dużo prądu,

abrams czy primar powinny dać radę

 

natomiast wybór xlr to już kosmetyka -

jak bym szukał Cdeka który najbardziej "przemówi" do Ciebie

niekoniecznie po xlr - ma grać z zaangażowaniem, nieważne jaki kabel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad dawał rade z esami wiec nie demonizowałbym tak tej mocy.

Co do źródła to przy tych wzmacniaczniach chcialem spróbować polaczenia zbalansowanego, a nóż będzie lepiej;)

A może są użytkownicy tych wzmacniaczy na forum i mogą sie wypowiedzieć w temacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie rozważałem zakup Primare, ale kupiłem Abrahamsena.

W mojej opinii to dość podobnie grające, bardzo porządnie wykonane wzmacniacze.

 

Na plus Primare przemawia: konstrukcja dual mono i wbudowany standby (którego nie ma Abrahamsen)

Na plus Abrahamsena: w zakładanej kwocie kupisz młody egzemplarz, bardzo dobry i solidny pilot, świetny design.

 

Co do XLR, jeśli jest, to warto go wykorzystać. Dźwięk po XLR ma zauważalnie większą dynamikę, a więc wydaje się być (a może i jest) bardziej plastyczny.

 

Przy takiej alternatywie, którego wzmacniacza nie kupisz - będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare z serii 30 i Abrahemsen to nieco inne szkoły brzmienia. Pierwszy to raczej chłodne, detaliczne granie. Abrahamesen - podobnie jak Electrocompaniet, to w końcu jego młodszy brat - jest bardziej gęsty, z lekko zaokrągloną górą, bardziej nasycony barwowo. Ale nieco wolniejszy niż Primare.

Generalnie jednak to dobre wzmacniacze.

 

Popatrzyłem szybko na ogłoszenia, i w zakładanym budżecie mieści się jeszcze na przykład Exposure, Thule.

 

Polecam jednak dołożyć z tysiąc złotych o poszukać Krella KAV 300i - znakomity wzmacniacz łączący sprzeczności. Na lata.

Pozdrawiam Stempur

 

A co do XLR, to ma to sen raczej wtedy, kiedy cały tor jest zbalansowany. Wzmak Primare jest, Abrahamsen - nie wiem.

Poza tym Audiolab i CA to nie są mistrzowie dobrych źródeł... :-)

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Stempur za treściwe wskazówki:)

 

Zawęziłem poszukiwania wzmacniacza do tych dwóch z tematu, Exposure i Thule nie znam.

Więc jeśli trafi się Abrahmasen (jest młodszy, więc powinien być w lepszym stanie) lub Primare (ten już ma pełnoletność, trochę obawiam się o jego stan) to będę go brał.

Na Krella nie mogę sobie jeszcze pozwolić (on już też pełnoletni) ...

 

Abrahamsen też jest na xlr.

Źródło byłoby kompromisem jako kombajn cd + dac.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest na XLR wcale nie znaczy, że jest zbalansowany...

Pamiętaj - nie chodzi o wiek, markę czy inne takie. Chodzi o brzmienie. A Primare i Abrahamsen to różne szkoły grania.

Słuchałeś ich?

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję odwagi!

To w takim razie na podstawie czego chcesz je kupować? Opinii innych?

I dlaczego te dwa właśnie?

A jakiś innych słuchałeś?

 

To droga donikąd. Ale Twoje pieniądzem Twój wybór :-)

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację bez odsłuchu może być nieciekawie...

A te dwa wybrałem ze względu na opinie i myślę, że będą dobrym kompanem dla esy...

 

Jeśli były ktoś z W-wy lub okolic i miałby któryś z tych wzmacniaczy to z chęcią wprosiłbym się na godzinkę na odsłuch:)

 

Słuchałem w salonie audio Atola in 100 i bodajże Vincenta sv 500.

Atol grał dynamicznie i szczegółowo ale wydaje mi się, że trochę za ostro i docelowo byłby meczący.

Vincent był poprawny ale nie ujął mnie za bardzo, może przez to, że pierwszy grał Atol.

Fakt, słuchałem ich z zupełnie innymi kolumnami i pewnie to też wpływa na moja ocenę tych wzmacniaczy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zawsze te dwie skrajności albo analityczny, albo ciepły czyli zamulacz. Czy są jakieś niedrogie wzmacniacze łaczące ogień i wodę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do XLR, to ma to sen raczej wtedy, kiedy cały tor jest zbalansowany. Wzmak Primare jest, Abrahamsen - nie wiem.

Abrahamsen to również konstrukcja w pełni zbalansowana.

 

Obu wzmacniaczy słuchałem w innym towarzystwie i w innych warunkach akustycznych, więc porównanie nie może być pełne.

Powiem tyle: nie są to sprzęty stojące po przeciwległych biegunach brzmień. Primare, owszem, gra bardziej ofensywnie w stosunku do Abrahamsena. Niemniej oba brzmienia w pełni akceptowałem.

 

Że Abrahamsen (w towarzystwie CD Abrhamsena i Chario Delphinus) może zagrać nadspodziewanie dobrze w stosunku do ceny, przekonał się na własne uszy Kolega z forum, który porównywał go ze swoim wielokrotnie droższym zestawem ASR Emitter I HD Akku + YBA CD430 Passion i również Chario Delphinus.

Oba zestawy zagrały bardzo porównywalnie.

 

Kurcze, zawsze te dwie skrajności albo analityczny, albo ciepły czyli zamulacz.

Ciepły i zamulacz to dwa różne pojęcia. Ciepłe brzmienie nie musi mulić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esy Ostinato2 to bardzo dobre kolumny, jednak aby pokazały na co je stać potrzebują mocnego wzmacniacza. Niestety ss+vifa lubi dużo prądu i to potwierdzam. Super propozycją jest Baltlab, który również ma xlr-y. Baltlab Endo1 bo takiego odsłuchiwałem świetnie te kolumny kontrolował, niestety cena jest inna od zakładanej, ale epoca z wtórnego jest już w Twoim zasięgu.

Baltlab w całym zakresie gałki kontrolował zestawy i ani na chwilę nie pozwolił uwolnić się im ze smyczy, a jeśli lubisz mocno łupnąć masz w tej konfiguracji to zagwarantowane, emocje z drżeniem własnych trzewi włącznie.

Atoll in100 jest za słaby, nie jest w stanie ich w pełni napędzić. Mam taki zestaw i wiem co piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.