Jump to content
IGNORED

DVD 5.1 a AV 6.1 lub 7.1

ludwik3

Recommended Posts

Dzięki za dotychczasowe porady.

Ale mam jescze jedną wątpliwość (wynikającą z amatorstwa w tej materii) jako przyszły użytkownik.

Na przykładzie Yamahy:

Amplituner 650 jest siedmiokanałowy; DVD s550 - 5.1.

Czy to oznacza, że jeżeli włożę do DVD s55o płytę zapisaną w formacie 6.1 lub 7.1 to de facto system będzie pracował jako 5.1?

Czy jednak parametry zapisane na płycie zostaną przez amplituner przetworzone do właściwego sygnału 6.1 lub 7.1?

A zatem - czy aby skorzystać z dobrodziejstwa zapisu w formatach 6.1 lub 7.1 trzeba inwestować w DVD posiadające takie funkcje jak DVD Yamahy s1500 (6.1)?

Może pytania są śmieszne, ale konfiguracje oparte na 5.1 (sprawdzonym) są znacznie tańsze, ale z kolei autokalibracja YPAO w moim przypadku ma olbrzymie znaczenie. Chcę ze sprzętu korzystać, a nie każdorazowo "bawić się" w indywidualne ustawienia.

I już ostatnie pytanie do znawców Yamahy: Czy parametry YPAO można programować dla kilku miejsc odsłuchu w pomieszczeniu, czy za każdym razem dokonywać autokalibracji.

Jak zwykle z góry wielkie dzięki.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ad1) tzn ze podpinajac sprzet przez cyfre (coax albo toslink) uzyskasz dzwiek w dowolnej konfiguracji (oczywiscie zalezy od ampli) dzieki odpowiednim dekoderom amplitunera. i wlasciwie tyle. w tym konfigu DVD bedzie dzialalo tylko jako transport. z tego co pamietam s1500 ma po prostu wyprowadzenie sygnalu analog w postaci 6+1 z wewnetrznego (zintegrowanego) dekodera

ad2) niestety nie wiem. ale nie wydaje mi sie zeby bylo mozliwe zarejestrowanie wiecej niz 1 profilu w ampli klasy 6xx (jestem prawie pewien ze nie jest mozliwe w V450)

cya

wojtasl

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.