Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do max 2500 zł


Bartchuck

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu używanego zestawu stereo – wzmacniacza i kolumn podłogowych. Robiłem już kilka podejść i zawsze kończyło się to tak samo – po wielogodzinnych próbach znalezienia najlepszych propozycji na forach i równie długich poszukiwaniach wśród dostępnego w danym momencie sprzętu, ostatecznie czułem się głupszy niż przed przystąpieniem do działania i porzucałem temat.

 

Tym razem stwierdziłem, że doprowadzę kwestię do końca i przede wszystkim spróbuję zasięgnąć opinii konkretnie pod mój przypadek – liczę na wyrozumiałość i cenne wskazówki, a widzę na tym forum w zasadzie tylko takie :)

 

Ma to być mój pierwszy prawdziwy zestaw stereo, po latach korzystania z zupełnie nijakich mikro zestawów, które albo dostawałem jako prezenty albo np. znajdowałem zakopane gdzieś głęboko w czeluściach strychów i piwnic.

 

Muzyki słucham sporo - pracuję w domu i przez większość czasu towarzyszą mi rozmaite melodie i przeróżne gatunki muzyczne. Od jazzu i pochodnych z lat 50 i 60, przez nu jazz, downtempo, trip-hop, hip-hop, muzykę elektroniczną aż po rock, hard rock i różnego rodzaju metal. W zasadzie nie słucham chyba tylko: A. muzyki klasycznej/poważnej – ale to chyba wyłącznie ze względu na to, że na obecnym mini sprzęcie to po prostu nie brzmi; B. techno i pokrewnych ciężkich gatunków – bo nie lubię.

 

I ostatni, ale chyba najważniejszy szczegół – ostatnio sukcesywnie przerzucam się na słuchanie muzyki z komputera. Mam sporą kolekcję zwykłych płyt CD (ok. 250 szt.), ale nie są one wieczne, więc pozgrywałem większość z nich na dyski ssd, a oprócz tego coraz częściej sięgam po muzykę ze źródeł internetowych. Nie wiem czy wobec tego jest sens kupować wzmacniacz stereo, czy potrzebuję DACa, który jest dla mnie zupełną nowością – nie wiem jakie powinien mieć parametry, ani nawet jak się do tego podłączyć, żeby było najlepiej.

 

Konkrety:

- szukam używanych kolumn podłogowych i używanego wzmacniacza stereo/DACa,

- do wydania mam obecnie maksymalnie 2500 zł,

- pomieszczenie ma około 30 mkw (6,5x4,5 m i sprzęt będzie ustawiony centralnie na dłuższej ścianie),

- słucham bardzo różnorodnej gatunkowo muzyki,

- muzyki słucham głównie z komputera ze zintegrowaną kartą dźwiękową,

- nie robię imprez, przez zdecydowaną większość czasu zestaw będzie grał z głośnością maksymalną na poziomie zwykłej rozmowy,

- moja obecna miniwieża ma 2x40 W rms, 6 Ohm i przeważnie gra rozkręcona na ok. 30%, a sporadycznie max 60%,

- zależy mi zdecydowanie bardziej na dobrym brzmieniu, niż na głośnym graniu,

- w tym roku planuję przeprowadzkę do większego mieszkania, więc niech zestaw ma jakiś zapas mocy

- jeśli to możliwe, chciałbym móc posłuchać z przyjemnością zarówno trąbki, saksofonu, fortepianu i gitar, ale jak w elektronice i hip-hopie grają nisko to niech sprzęt mi to potrafi zagrać,

- co do wzmacniacza liczę na wszelkie sugestie,

- odnośnie kolumn: zależy mi na podłogówkach z bardzo banalnego powodu – zawsze podobały mi się wizualnie dużo bardziej niż wszelkie kolumny półkowe, podstawkowe itp. Niektórzy kupują wielkie telewizory, a ja telewizora nie posiadam, słucham wyłącznie muzyki i w związku z tym chciałbym mieć dobrze grające kolumny, które przy okazji będą estetycznym elementem wystroju mojego mieszkania.

 

Osobom, które to wszystko przeczytały już na tym etapie serdecznie dziękuję, a za wszelkie podpowiedzi będę naprawdę bardzo wdzięczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.