Skocz do zawartości
IGNORED

Bit Perfect - metodologia testu, pliki testowe, opis działania, test napędów


yayacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, yayacek napisał:

Sprawdzanie jak działa Kernel Streaming może skutkować nieprzewidzianym zachowaniem komputera - np zawieszenie, lub blue screen.

Tak poza tematem to też jest dla mnie ciekawostka, bo u mnie, w każdym przypadku, obojętnie jaki miałem sprzęt (karta, DAC, komputer) to zawsze miałem zawieszenie systemu. Nie zdarzyło mi się prawidłowe działanie Kernel Streaming.

Przepraszam za OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fozzie napisał:

...zawsze miałem zawieszenie systemu

To się nazywa złośliwość rzeczy martwych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2019 o 09:56, fozzie napisał:

to też jest dla mnie ciekawostka, bo u mnie, w każdym przypadku, obojętnie jaki miałem sprzęt (karta, DAC, komputer) to zawsze miałem zawieszenie systemu. Nie zdarzyło mi się prawidłowe działanie Kernel Streaming.

A stosowałeś kiedykolwiek Windowsa XP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2019 o 09:54, xajas napisał:

Czy rozumiem to wlasciwie, ze jesli uzywam resampling w JRiver (wszystko na 88,2kHz), to z tego Bit-Perfect niewiele zostaje?

A po co Ci ta wiedza? 
Po pierwsze jak tego nie sprawdzisz pomiarowo, to nigdy nie wiesz czy masz bit perfect.
Po drugie - co jest dla Ciebie ważniejsze - zadowolenie z tego, że masz bit perfect, czy raczej z lepszego dźwięku?
Czytałem gdzieś na forum, że najlepiej sprawdza się upsampling do okrągłych liczb, czyli zamiast 88,2 do 96, ale u mnie nie słychać żadnej różnicy bez względu na na jaki w ogóle ustawię. Więc chyba zawsze mam bit perfect. ?
 

W dniu 21.09.2019 o 10:54, ziko369 napisał:

Ale czy utrata bitperfect jest wyraźnie słyszalna?

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie mądrze.
 

W dniu 15.11.2019 o 09:51, yayacek napisał:

Sprawdzanie jak działa Kernel Streaming może skutkować nieprzewidzianym zachowaniem komputera - np zawieszenie, lub blue screen. Wszystko zależy od widzimisię komputera. Może też wszystko chodzić idealnie.

Widocznie trafiłem na idealny komputer - Dell Desktop. Działa idealnie bez zawieszeń od chyba już 7-8 lat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, soundchaser napisał:

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie mądrze.

Gdy jestem świadomy tego że przesył nie jest bit perfekt, to włącza mi się nerwica natręctw i szukam przyczyn lub tylko rozwiązania problemu. W takim stanie nie znajdę przyjemności z słuchania muzyki bo ta zaczyna brzmieć nie tak jak powinna. Nie ważne czy jest to realnie do usłyszenia, wystarczy, że mi zaczyna coś przeszkadzać. To trochę jak z kablami, tylko ja kabli generalnie nie słyszę, a raczej wiem kiedy usłyszeć się ich nie da. 

Słyszymy nie uszami, a tym co pomiędzy, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Dlatego czasem nawet byle duperela potrafi zepsuć przyjemność z słuchania, a o tą przyjemność chyba użytkownikom tego forum zależy i każdy ma swój sposób na jej osiągnięcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, soundchaser napisał:

A po co Ci ta wiedza? 

 

By optymalnie dopasowac Sampling Rate do natywnej czestotliwosci przetwornika DAC 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie JRiver ustawiony upsampling tylko przez mnożnik - synchronicznie - X 8 czyli na 352,8  a wszystko z 48 na 384

Czy tak lepiej? bo ja wiem... jeśli producenci tak robią w sprzętach (NuPrime CDT-8 Pro / CD CARY AUDIO CDP-1 / Lumin U1 mini) synchronicznie czy asynchronicznie do wartości 7xx kHz i więcej (DSD256) to chyba w niczym nie przeszkadza taka operacja, a że DAC dostanie 8X  więcej próbek, to raczej się nie obrazi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdeklarowanym zwolennikiem wypuszczania każdego sygnału cyfrowego w postaci niezmienionej - bit perfect.
Tylko przesył zgodny daje pewność, że panujemy nad hardware.
Wszelkie upsamplowanie i zmiana głębi bitowej przed wejściem na DAC nie ma najmniejszego sensu. Nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie kupiłby odtwarzacza CD, który dawałby na wyjściu SPDiF sygnał inny niż 16bit/44.1kHz.

Lubię dobrą wódkę. Można postawić na stoliku zmrożone pół litra i wypić jak należy.
Można też kupione pół litra wyśmienitej wódki wlać do 10-cio litrowego wiadra (zmiana z 16 bit na 24) i pić w takiej postaci. Niby to samo, ale jakoś mniej elegancko i człek się bardziej zmęczy bo podnoszenie wielkiego wiadra nie jest łatwe.
Można te same pół litra wyśmienitej wódki wlać do 10-cio litrowego wiadra (zmiana z 16 na 24 bit) i dolać 9,5 litra wody (przepróbkowanie z 44.1 do 192kHz). Dalej niby to samo, ale człek się jeszcze bardziej zmęczy i co gorsza może porozlewać zawartość bo podnoszenie 10 litrów w wiadrze do prostych czynności nie należy. W obu powyższych przykładach dostarczamy organizmowi 0,5 litra wódki, ale w formie dalece odległej od picia jak zwyczaj nakazuje. Narąbiemy się tak samo, ale w wersji z wiadrem dodatkowo się zmęczymy fizycznie i rozedmie nam brzuch. Poza tym w wersji z wiadrem nie jesteśmy w stanie poznać wyrafinowanego smaku i receptury postawionej na stole świetnej, rasowej wódki.

Oczywiście każdy robi i łączy jedno z drugim jak chce. Ale kiedy chcemy mieć pewność, że to MY panujemy nad przesyłem a nie przesył nad nami to bezwarunkowo MUSIMY wymusić bit perfect.
Poza tym DAC ma zapewne i tak oversampling zaszyty w bebechach i każdy wchodzący sygnał będzie podlegał obróbce wewnętrznej. Co poniektórzy producenci DACów Hi-Fi dodają przecież sterowniki ASIO nie bez powodu - chodzi o zapewnienie zgodnego bitowo przesyłu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, yayacek napisał:

Lubię dobrą wódkę

Nie ma takiej. Jest za to dobre piwo. ?

3 godziny temu, yayacek napisał:

Oczywiście każdy robi i łączy jedno z drugim jak chce. Ale kiedy chcemy mieć pewność, że to MY panujemy nad przesyłem a nie przesył nad nami to bezwarunkowo MUSIMY wymusić bit perfect.

To już rodzaj choroby. Zastanów się, czy ona jest nieszkodliwa dla Twojego zdrowia. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to nie jest tylko kwestia przesylu.
Wyobraz sobie, ze twoj przetwornik DAC (chip) natywnie pracuje z 192kHz. Czyli wszystko musi byc najpierw zresamplowane do tej czestotliwosci. Teraz mozemy sobie wybrac, albo robimy resampling na 192kHz przez Software np. JRiver i dostarczamy sygnal do DAC juz „gotowy“ albo dostarczam np. 44,1kHz do DAC, a DAC sam przejmuje resampling.
Pytanie: kto robi lepszy resampling, JRiver czy DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:


Wyobraz sobie, ze twoj przetwornik DAC (chip) natywnie pracuje z 192kHz. 

Co znaczy natywnie? Skąd wiesz jak pracuje DAC? W manualu takich informacji nie ma. Mam więc teraz zgłebiać data sheet jakiegoś Wolfsona WM8740 by przekonać czy oversampling jest załączony w kości czy może mam analizować  serwisówkę urządzenia (o ile jest dostępna gdzieś na pirackich stronach ze schematami) by przekonac się, że zastosowano upsampling na filtrze cyfrowym.

Kupujesz takiego Hegel HD30 i co? Co wiesz o układzie jaki pracuje w środku? Oczywiście patrząc do instrukcji obsługi widzimy tam zupełnie nic a towar kosztuje 20 tyś zł!!

Producent tak zaprojektował urządzenie, że kość + filtr pracują tak by było dobrze. Producent nie zaleca by sygnał poddawać obróbce przed wejściem na przetwornik! Ba, producent zaleca by sygnału nie poddawać obróbce - stąd ASIO dostarczane przez niektórych producentów DACów użytku domowego.

Dokonując resamplingu w komputerze sprawiasz, że masz jeden proces więcej w obróbce niż być powinno. Sygnał na wejściu do DACa i tak będzie poddany filtrom cyfrowym (oversampling, zmiana głebi bitowej) bo siłą rzeczy i tak przejdzie przez ten układ. 

Tyle się tu pisze o transportach CD, jakie to skomplikowane by na wyjściu cyfrowym było piękne 16 bit/44.1kHz. Jittery, srittery kable cyfrowe by trzymać standard, dokładne zegary itp a tu jebud z grubej rury w przypadku plików masakra sygnału na całego.

Ale oczywiście każdy robi jak lubi :) Jeśli degradacja sygnału na wyjściu sprawia nam frajdę to czemu nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy natywnie? Skąd wiesz jak pracuje DAC? W manualu takich informacji nie ma. Mam więc teraz zgłebiać data sheet jakiegoś Wolfsona WM8740 by przekonać czy oversampling jest załączony w kości czy może mam analizować  serwisówkę urządzenia (o ile jest dostępna gdzieś na pirackich stronach ze schematami) by przekonac się, że zastosowano upsampling na filtrze cyfrowym.

 Dokladnie tak. A jak ci sie nie chce szukac, to nie szukaj, ale to nie znaczy ze to tylko „kwestja jakosci sygnalu na wyjsciu“    

 

 

 

Dokonując resamplingu w komputerze sprawiasz, że masz jeden proces więcej w obróbce niż być powinien     

 

 Nie masz. Po co ten drugi resampling? Jaki? Jaka „sila rzeczy“? BTW. Jest mi obojetne, co producent zaleca, mam mozliwosc wyprobowania/porownania obu opcji i wybieram co mi sie lepiej podoba.   

Ale tak jak piszesz, jesli degradacja na wejsciu sprawia Ci frajde, to czemu nie

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Moje pierwsze pytanie, więc dajcie mi malutki kredyt wyrozumiałości ?

Rozumiem test bit-perfect  (po prostu sygnał wyjściowy musi dojść do dekodera DST w postaci niezmienionej), ale co w przypadku karty zintegrowanej bez wyjścia S/PDIF? Skąd mam wiedzieć, czy mój zintegrowany DAC dostaje "perfekcyjny" sygnał?

Czy plik dźwiękowy będący na dysku komputera po uruchomieniu w playerze (np. Foobar) jest w jakiś sposób (ze stratą dla odsłuchu) przetworzony przed dojściem  do karty dźwiękowej (przejęciem przez sterownik karty)? Czy jeśli zastosuję protokół WASABI, ASIO w playerze, to jest szansa, że uzyskam bit-perfect i mój odsłuch będzie jakościowo lepszy (nawet jeśli tylko teoretycznie)?

Zrobiłem sobie test, ale podejrzewam, że to nie o to chodzi. Pobrałem plik dts wav. Bez pluginu (foo_input_dts)  jest szum. Po zainstalowaniu pluginu plik jest odtwarzany prawidłowo. Wniosek taki, że albo dane, które odbiera wtyczka są prawidłowe, albo dekodowanie odbywa się na zupełnie innych zasadach. Dodam, że zmieniałem protokoły oraz testowałem bez nich i efekt był ten sam.
 

ps. chyba jednak nie rozumiem testu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, unida napisał:

Rozumiem test bit-perfect  (po prostu sygnał wyjściowy musi dojść do dekodera DST w postaci niezmienionej), ale co w przypadku karty zintegrowanej bez wyjścia S/PDIF? Skąd mam wiedzieć, czy mój zintegrowany DAC dostaje "perfekcyjny" sygnał?

Tak, sygnał do sprzętowego (hardware) dekodera DST musi dojść w postaci niezmienionej.
Jeśli nie masz wyjścia cyfrowego na karcie dźwiękowej to nie możesz podłączyć DACa z wejściami optyk/coax i  tym sposobem NIE  MOŻESZ wykonać testu na przesył bit perfect według metodologi tutaj zamieszczonej.

Żadnych pluginów w torze! Ten plik jaki pobrałeś to plik wave z zawartą tajną informacją. To zwykły plik wave i tyle. Jeśli sprzetowy dekoder rozpozna ten plik po łaczu cyfrowym (coax/optyk) to wówczas można mówić o przesyle bit perfect. Jeśli sprzetowy dekoder daje szum to znaczy, że przesył po cyfrze NIE JEST zgodny bitowo.

Nie wiem o jakim DACu piszesz. Jak się łaczysz DACem z komputerem? Skoro nie masz wyjśc cyfrowych na karcie to rozumiem, ze podajesz na DACa sygnał po USB. Wówczas aby sprawdzić co dostaje DAC po USB należałoby przechwycić sygnał cyfrowy na wyjściu cyfrowym (coax/optyk) z DACa. DAC oprócz wyjść analogowych musiałby mieć wyjście cyfrowe coax/optyk. Przechwycony sygnał należałoby wówczas porównać metodą sumowania w przeciwfazie lub za pomocą sum kontrolnych

Ogólnie mówiąc, jeśli nie masz wyjścia cyfrowego z komputera lub wyjścia cyfrowego z DACa to opisanego w tym wątku testu nie jesteś w stanie przeprowadzić.

To jest bardzo prosty test. Jako dekoder sprzetowy może służyć najbardziej badziewny amplituner kina domowego z wejściem w postaci coax/optyk. Komputer (karta dźwiekowa) łaczy się na potrzeby testu kablem RCA lub optycznym. Puszcza się plik kontrolny. Żadnych pluginów w torze!! Jeśli amplituner kina domowego daje szum to znaczy, że przesył jest niezgodny bitowo. Jeśli amplituner wypluje z siebie muzykę to znaczy, że przesył jest zgodny bitowo. Jeśli jest zgodny to wypinamy amplituner kina domowego z toru i wpinamy się w nasz ulubiony DAC nic nie zmieniając w konfiguracji playera/systemu/komputera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, yayacek napisał:

 

Nie wiem o jakim DACu piszesz.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Doskonale wiem o czym piszesz. To jest jasne i nie neguję poprawności takiego testu. Mi chodzi jednak o sygnał, który dostaję na słuchawki podłączone do zintegrowanej karty (mój DAC/AMP Conexant) w laptopie. Chcę dostać do słuchawek dźwięk jak najmniej przetworzony. Moje pytanie dotyczy ewentualnej możliwości przetwarzania (wciąż sygnału cyfrowego pliku audio) przez jakieś nieznane mi układy komputera zanim dotrze do mojej zintegrowanej karty (czyli mojego DACa) i dopiero przetworzony na sygnał analogowy (w karcie wszelkie efekty mam wyłączone). Nie do końca rozumiem zadanie protokołu WASAPI/ASIO w moim przypadku. Opcja jest, bo działa z pluginem Fobara. Czy to ma sens? Może ja po prostu źle to sobie wyobrażam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, unida napisał:

Mi chodzi jednak o sygnał, który dostaję na słuchawki podłączone do zintegrowanej karty (mój DAC/AMP Conexant) w laptopie.

Tu nie ma żadnej pewności co do przesyłu.
Można domniemywać, że przesył będzie OK jeśli:
- wykorzystany będzie protokół WASAPI Exclusive lub ASIO
- volume w playerze będzie ustawione na 0dB (100%)
- w torze nie będzie żadnego pluginu
- sterowniki karty dźwiękowej będą poprawnie napisane i nie będą psuły/poprawiały sygnału w hardware karty.
- volume w systemie będzie ustawione na 0dB (100%).

Wówczas o ile powyższe będzie spełnione można domniemywać, że przesył nie jest obarczony żadną obróbką wewnętrzną.
Pojawia się natomiast problem z regulacją volume.
Każde ruszenie suwakiem volume niszczy przesył bit perfect. Robiąc test na bit perfect opisany w tym wątku przekonałbys się, że przesył zgodny bitowo sprawdza się jedynie przy zachowaniu wartości volume ustawionych w playerze i w systemie na 0db. Zmiana choćby o 0,5dB czyli przykładowo volume ustawione w playerze na -0,5dB spowoduje natychmiastową utratę bit perfect i dekoder sprzetowy będzie wypluwał szum. Bit perfect to bowiem najkrócej mówiąc sygnał bez żadnej, choćby najmniejszej obróbki.
Data In=Data Out.

Musisz teraz wybrać mniejsze zło. Czy regulacji volume dokonać w playerze czy w mikserze systemowym systemu operacyjnego. Oba rozwiązania są złe bo mocno ingerują w zawartość bitową. W zależności od algorytmów volume może pracować na 32 bit float, z ditherem, bez dithera, z redukcją bitową w dół do 24 bit lub 16 bit - czyli jak sobie programista wymyśli. Foobar pracuje chyba na 32 bit float z redukcją bitową do 24 bit bez dithera. Windows chyba na 32 bit float z ditherem.
Jakby nie było wybierasz taką regulację volume, która bardziej dźwiękowo odpowiada.

44 minuty temu, unida napisał:

Nie do końca rozumiem zadanie protokołu WASAPI/ASIO w moim przypadku

WASAPI Exclusive i ASIO działają podobnie. Mają za zadanie wypuszczać z playera sygnał z niezmienionym próbkowaniem, niezależnie od próbkowania ustawionego na sztywno w systemie. ASIO wypuszcza na fizyczne wyjścia karty sygnał ZAWSZE zgodny z głębią bitową danego pliku. 16 bit będzie 16 bit a 24 bit będzie 24 bit.
Wasapi operuje na głębi bitowej ustawionej przez użytkownika na sztywno. Jeśli ustawimy 16 bit grając plik 24 bit to WASAPI wypluje plik 16-to bitowy. 

WASAPI Exclusive i ASIO mówiąc po chłopsku omijają mikser systemowy jeżeli chodzi o próbkowanie.

Dodatkowo zachodzą tu problemy związane z kartą dźwiękową. Nie każda wspiera protokół ASIO. Niektóre karty mają dla wyjść analogowych ustawione na sztywno parametry próbkowania. Nawet jeśli sygnał przejdzie niezmieniony (przykładowo 16bit/44.1kHz) z playera przez system to cholera wie co będzie się działo w hardware karty dźwiękowej zanim ów sygnał w postaci analogowej trafi na wyjście analogowe (przykładowo słuchawki). Sporo kart nie obsługuje sygnałów 44.1 i 44.1x2 i w hardware karty następuje resampling tego sygnału do 48kHZ i nastepnie taki sygnał wchodzi na moduł D/A w karcie dźwiękowej.
Na wyjściach cyfrowych kart dźwiękowych ZAZWYCZAJ sygnał pojawia się taki jakim jest. Zachowując poprawność przesyłu wedle punków podanych wyżej ZAZWYCZAJ na takich wyjściach cyfrowych sygnał będzie bez żadnej obróbki wewnątrzkartowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już prawie wszystko jasne. Pozostaje kwestia Volume. Chyba zostanę przy regulacji wIndowsowskiej. Gdybym miał kompa tylko do słuchania z Foobara to zrobiłbym inaczej, ale jest też Youtube (Brave-Chrome)(oczywiście przy wyłączonym playerze z racji wyłączności. Jest też nagrywanie gitary (Adobe Audition) - próbuję właśnie nagrywać na zintegrowanej. Volume na 100% mogłoby przeszkadzać, zwłaszcza, że żona tez korzysta z kompa. Uwielbiam po prostu wiedzieć wszystko o posiadanych rzeczach :). Mam interfejs zewnętrzny E-MU 0404 USB, ale muszę go odkopać po przeprowadzce. Mam multiefekt, który liniowo chcę podłączyć do kompa. Takie moje muzyczne zajawki. Dzięki za pomoc. Mam co chciałem, a szukałem wszędzie. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, unida napisał:

Mam interfejs zewnętrzny E-MU 0404 USB, ale muszę go odkopać po przeprowadzce

To świetna karta. Mam dwie takie karty. Doskonały wzmacniacz słuchawkowy jest w tym E-MU. Świetnie się zgrywa z Sennheiser HD650.
Jedynie sterowniki są problemowe. Windows 10 czy Windows 7 to loteria. Sterowniki beta czasami pracują pod Win7/10 a czasem zawieszają komputer. Zależy od widzimisię komputera i jego hardwarowej konfiguracji. Dwa wejścia cyfrowe, dwa wyjścia cyfrowe, wzmacniacz słuchawkowy, wyjscia symetryczne i niesymetryczne - doskonała rzecz i świetny DAC. Ta karta poza tym ma zdolność do działania nie będąc podpiętą do komputera - tzw. tryb standalone. I właśnie tak jej najczęściej używam jako wzmacniacza słuchawkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, yayacek napisał:

To świetna karta. 

To prawda. Sporo mojej muzy przez nią przeszło. Dawny zakup, ale nie planuję się z nią rozstać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy może ktoś testował te napędy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotrek7 napisał:

Czy może ktoś testował te napędy?

Testował:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Froju napisał:

Jaki jest aktualny link do pliku testowego DSP?

Załadowałem ponownie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, yayacek napisał:

Testował:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu ciąg dalszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.05.2020 o 13:13, yayacek napisał:

Załadowałem ponownie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi powiedzieć, czy taki tor: upnp/dlna >>> chromecast audio >>>(optyczny kabel) >>>> NAD c368 da mi bit perfect w dacu wzmacniacza? Niestety załączony plik to tylko trzaski. 

Dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 20:45, kail7 napisał:

NAD c368 da mi bit perfect w dacu wzmacniacza? Niestety załączony plik to tylko trzaski. 

NAD c368 nie jest w stanie zdekodować plików testowych gdyż nie posiada wbudowanego dekodera AC3. Ten test można przeprowadzić tylko za pomocą zewnętrznego dekodera AC3 w który wyposażone są nawet najbardziej badziewne amplitunery czy procesory audio-video. 
Tak więc przeprowadzamy test za pomocą jakiegokolwiek amplitunera i jeśli słyszymy dźwięk (nie trzaski) to znaczy, że przesył jest bit perfect. Następnie wypinamy amplituner i w jego miejsce wpinamy ulubiony DAC - i oczywiście NIC NIE ZMIENIAMY w konfiguracji przesyłowej.
I przede wszystkim należy dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać pierwszy post w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem DAC NuPrime uDSD i amplituner Sony STR-DE495, oczywiście z Dolby Digital. Sterowniki DAC zainstalowane, w foobarze ustawione ASIO, DAC połączony z ampli kablem coaxial. Przy odtwarzaniu pliku testowego mam kompletną ciszę, nie mam żadnych dźwięków, ale nie mam też szumu. Szum pojawia się, gdy ruszę suwakiem głośności w foo. Czy to oznacza, że jest Bit Perfect? Czy może powinienem jednak słyszeć jakieś dźwięki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MasterBlaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dxwieku oznacza, że przesył jest niezgodny bitowo. Tak samo szum oznacza że przesył jest niezgodny. W poprawnie zaprojektowanym urządzeniu dane na wejściu cyfrowym są identyczne z danymi na wyjściu cyfrowym czyli mówiąc w języku matematyki data in = data out. Jeśli na wyjściu cyfrowym dostajemy coś zgoła odmiennego to znaczy, że strumień cyfrowy jest zakłócony. Problemem może tu byc ten DAC, który wypuszcza na swoim wyjściu cyfrowym prawdopodobnie przekształcony w jakiś sposób strumień bitów. To powoduje, że dekoder sprzetowy jakim jest amplituner nie jest w stanie poprawnie rozpoznać danych - stąd cisza w głosnikach. Jest też możliwość, że masz uszkodzony moduł dekodera w amplitunerze - trzeba byłoby wykluczyć wpierw taką ewentualność. Wedle instrukcji obsługi na Sony musi być wybrany tryb A.F.D. Auto wówczas urzadzenie powinno automatycznie rozpoznać strumień AC3 lub DTS. Jeśli jest cisza lub szum to albo urzadzenie (Sony) jest zepsute albo strumień danych jest zmanipulowany (brak bitperfect).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne. Winny był amplituner, na drugim wszystko gra jak należy. Na wyświetlaczu wyświetla się DOLBY DIGITAL, a gdy tylko minimalnie ściszę, to już słyszę szum, na wyświetlaczu ampli wtedy wyświetla się PCM. W przypadku plików WAV DTS podobnie, ale zamiast szumu po ściszeniu jest cisza. Teraz w końcu mam święty spokój, bo wiem, że moja konfiguracja jest Bit Perfect :) Taka jeszcze ciekawostka, że interfejs ASIO oraz WASAPI Event oraz Push zapewniają przesył BP, ale już DirectSound nie, choć w systemie ustawiłem prawidłowe próbkowanie, wszelkie efekty wyłączone, głośność max. Jest na zmianę szum, cisza, szum, cisza. Gdy lekko ściszę, to już ciągły szum. System Windows 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Nie chciałem zakładać nowego tematu. Zmieniłem DacMagic 100 na Topping E30. Zainstalowałem Asio. Na wyświetlaczu prawidłowo pokazuje częstotliwość odtwarzania. Martwi mnie tylko to, że mogę regulować głośnością przez mikser głośności w Windows 10. W Dacmagic'u wszystkie regulacje głośności były nieaktywne gdy słuchałem muzyki z Tidal'a albo przez JRiver. Czy mam coś źle ustawione czy tak być powinno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.