Skocz do zawartości
IGNORED

Quadral Argentum 530 Kontra Dali Zensor 3 ?


grzes831
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że nikt nie zna tych Quadral.

Może Klub Quadrala coś więcej powie....Słuchałem jedynie podstawkowych Quadral Rondo i było super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moszesz trafić zajebiste kwadrale ale to kosztuje. Nie napisałeś niczego o pokoju odsłuchowym i źródle mocy, nie ma więc wsparcia. Jaki ci gra basem to wybierz quadrale, dali tylko ładnie wyglądają hahahhah ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej muzy słuchasz???

 

Witam jak wypadają Quadral Argentum 530 na tle Dali Zensor 3 ?

kiepsko, zwłaszcza z yamahą ;/ po prostu zwykłe czyste brzmienie, jamaszka nie wykorzystuje potencjału żadnych dobrych "paczek" :) chyba że słuchasz prostego rocka, albo zwykłej monotonnej nawalanki, to sobie po cichu możesz poplumkać ;P Potrzeujesz DALI w tym przypadku i później doinwestuj w lepszy "piecyk".

Tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest coś wspaniałego dla zaawansowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam jak wypadają Quadral Argentum 530 na tle Dali Zensor 3 ?

 

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

 

Jestem na etapie wyboru sprzętu i mam podobny dylemat.

Sytuacja o tyle nietypowa, że ma to być zestaw do firmy. Grać będzie w stosunkowo dużym pomieszczeniu (~55m2) ale ma to być muzyka "w tle" która umożliwi pracę z klientami f2f przy biurku, odbieranie telefonów itd.

Nie bardzo jest opcja przeciągania kabli i robienia głośników wpuszczanych w sufit, nie bardzo jest opcja ustawienia kolumn podłogowych, zatem w grę wchodzą właśnie kolumny podstawkowe. Mam długą komodę do ustawienia ich, komoda stoi bezpośrednio przy ścianie (kwestia bas reflexu z tyłu kolumn).

Zestaw ma grać w oparciu o amplituner dwukanałowy - jeszcze nie zdecydowałem czy Marantz MCR 511 czy Onkyo 8150 (8250).

Co do odtwarzania - radia internetowe, spotify w 99%.

Muzyka - od jazzu po klasyki rockowe, ale również rn`b, chillout. I tak jak pisałem wszystko w miarę po cichu. Nie ma "dudnić" tylko grać detalicznie i robić scenę/tło.

 

Budżet... ewoluuje :) Pomysł zakupu padł rok temu, kiedy mcr 511 był w promocji z Zensorami 3 za 2300zł. Teraz nieosiągalne, ale mogę kupić ten zestaw za 2800zł brutto (sprzęt oczywiście nowy i z polskiej dystrybucji).

Za zestaw Onkyo 8150 + Quadrale mam ofertę na poziomie 3400. Również brutto i również za nowy sprzęt.

I przyjmijmy, że to 3400 to jest już górna granica której przekroczyć bym nie chciał.

 

Ważne - kolumny oprócz tego, że mają grać, mają być też meblem, czyli możliwie ładnie wyglądać.

 

PS. W kontekście tego ostatniego, do kupienia za niecałe 1,5k są też Wharferale Evo podstawkowe (prywatnie używam właśnie Evo 2 podłogowych i z Marantzem zgrywa mi się to świetnie).

 

Z góry dzięki za rady szanownych kolegów forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja miałem przyjemność odsłuchać tych QUADRAL'i 530 i jestem bardo milo zaskoczony ( wcześniej odsłuchiwałem JAMO CONCERT C 103 bo podobały się drugiej połowie :)). Szukałem białych monitorów ( UWAGA - tu ważny aspekt - Z BIAŁĄ MASKOWNICĄ... bo miało być biało:) najlepiej trójdrożnych żeby nie zbankrutować, ale żeby też na komodzie prezentowały się nieco zacniej niż małe kolumienki na 10 cm przetworniku, których używałem poprzednio ( kolumny od mikrowieży ONKYO CS-245). Po podpięciu pod tą jednostkę o dziwo nie brakowało basu, góra była nie natarczywa a środek to poprostu bajka ( muzyka odsłuchiwana to mix jazzu, trochę elektroniki, oraz koncerty U2 itp - tak więc wszechstronnie). Niestety mocowo micro wieża przestała wystarczać, więc wypożyczyłem od zaprzyjaźnionego sklepu amplituner stereo ONKYO TXL 20 ( również w kolroze białym :)) i tu już było bardzo fajnie. Zaznaczam, ze to nie mój główny system tylko sypialnia 12mkw, więc nie szukam audiofilskich doznań, ale jak na zestaw za około 4 tyś zł, gra bardzo przyjemnie. Powiem tak. ja się na nie zdecydowałem, ale ponieważ kobieta wymyśliła remont w sypialni, to z zakupem muszę się wstrzymać do końca wakacji..bo nie chcę ich upaćkać pyłem z gładzi... Przy okazji wpuszczę sobie kable w ścianę i będzie fajniej dla oka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

odświeżę temat, paczki z tematu w sklepie kojarzącym sie z Kapitanem Nemo kosztują obecnie 15 stówek za parkę. 

Czy warto, obecnie gra u mnie Yami A520 z Quadral Quintas 105 s i brzmi to jak za ściany. Szukam jaśniejszej barwy, czegoś czystszego.
Słucham muzyki akustycznej, ilustracyjnej, trochę soft rocka, trochę smooth jazzu.

Pokój kiszka 2,8 x 4,5 metra, sprzęt na dłuższej ścianie, fotel odsłuchowy naprzeciwko 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Też jestem ciekaw jak one wypadają na tle monitorów w podobnej cenie?  Dziś ich cena wydaje się b. atrakcyjna, para do kupienia za 1300 zł ? Choć z drugiej strony, za 1500 zł są już podłogówki Quadral ARGENTUM 550 pomyślane o większych pomieszczeniach.

530-ki są dość spore jak na monitorki, więc powinny teoretycznie zagrać co najmniej przyzwoicie. Co o nich sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.