Skocz do zawartości
IGNORED

Suby -wielkość membrany vs moc głośnika


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Właśnie zastanawiam się jak bardzo te dwa parametry są odpowiedzialne za niskie częstotliwości. Podzielcie się wrażeniami dotyczącymi takowych wielości. Niby 15"pompuje więcej powietrza ale moc też nie jest przecież bez znaczenia np sub klipscha jako jeden z tańszych 15 calowych kontra coś na 12" ale np 500 RMS czy ta sytuacja ale z 10 i 12" głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, oprócz wielkości i mocy, bardzo ważnym parametrem jest efektywność głośnika określana jako dB spl (2.83V 1m) Np. 2 głośniki 15" każdy o mocy 500W pierwszy 80dB drugi 90dB, ten drugi zagra głośniej. Często dobrej jakości głośnik 10" lepiej zagra niż byle jak 15"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, są pewne granice basu w pomieszczeniach, chodzi o długość fali akustycznej, duży głośnik niskie zejście ale nie w pokoju 25m2

Bo za długość fali odpowiada fizyka

20Hz to 17,2 metrów

25Hz to 13,7 m

31Hz to 11m

40Hz to 8,61m

50Hz to 6,88m

60Hz to 5,74m

80Hz to 4,30m

100Hz to 3,44m

125Hz to 2,75m

160Hz to 2,15m

nie licząc wielokrotności odbicia się od ścian można usłyszeć pewne częstotliwości w różnych miejscach pomieszczenia z przesunięciem fazowym i wtedy zaczynają się problemy ( dwa, trzy, cztery suby w jednym pomieszczeniu) ludzie mylą niski bas z przeciągniętym burczenie. Temu za duży sub w małym pomieszczeniu to błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc nie świadczy w ogóle o ciśnieniu jakie głośnik może wygenerować, tylko jaką moc może głośnik przyjąć. Druga sprawa z jaką sprawnością tą moc przetwarza na ciśnienie - czyli efektywność. A tej producenci w zasadzie nie podają, czyli nie ma kompletnie żadnego punktu odniesienia jak dany sub może wypaść na tle drugiego. Jedynie w testach są takie normy jak CEA gdzie każdy sub ma mierzone parametry ciśnienia w identycznych warunkach dla danych częstotliwości, zniekształceń, opóźnień itd. To weryfikuje te wszystkie parametry podawane przez producentów.

Generalnie inaczej się patrzy na niewielki, nawet jakiś bardzo drogi subwoofer z głośnikami np 2x 8" i mocy aż 1000W a inaczej na suba na 15" z 300W, z dużo niższej półki. Tutaj wiadomo mniej więcej czego się spodziewać - czyli mocny, szybki bas z małego suba i głęboki, potężniejszy ale z pewnością wolniejszy bas z dużego głośnika. Mimo różnicy mocy sub 1000W nie ma kompletnie żadnych szans pod względem ciśnienia w rejonie poniżej 30hz z tym "ledwie" 300W modelem. Praw fizyki się nie oszuka, choćby producent zaklinał rzeczywistość i mamił kupującego kosmicznymi mocami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Właśnie googlowalem ale nie znalazłem wyników CEA dla kilku modeli które mnie interesują np PSA s1500(mówię o pomiarach z 2m jak w audioholics)znalazłem tylko z 1m tabele porownawczą do sb13 ultra gdzie wypadł trochę lepiej. Ma 15" ale "tylko" 750w gdzie svs 13,5" ale 1000w. Jak to było w db - dwa więcej to podwojenie głośności czy 3 więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję (świadomie nie podaję nazw) przed zakupem posłuchać u siebie w domu 2 subów. Maluszka i kloca przy przenoszeniu którego solo - przepuklina gwarantowana. Oba z wysokiej półki - co się przekłada na ceny niestety.

 

Oba potrafiły świetnie poradzić sobie z basem. Jako 100% facet wybrałem większy - a jak. Ale naprawdę nie szło w ciemno wyczuć który gra. I to nie tylko moja opinia.

 

Także może nie wielkość, a jakość ? ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość przede wszystkim oczywiście, ale wysokie SPL przy częstotliwościach rzędu 10-20hz wymaga głównie dużej powierzchni membram i dobrej konstrukcji. Mowa o subach pod kino, do muzyki takie częstotliwości są abstrakcyjne. Wyjątki w postaci stosunkowo kompaktowych, potężnych subów są bardzo nieliczne (np 10" SVS PB1000 ma niesamowite SPL jak na ledwie 10", niejeden 15" sub chciałby mieć takie, ale przetworniki SVS są pierwszej klasy a i obudowa tego subwoofera jest większa od typowych 12" subów).

To że piszesz, że oba suby potrafiły "swietnie poradzić sobie z basem" niewiele mówi. Nie wiadomo czy chodzi o muzykę czy kino. W kinie są sceny w filmach, które nawet przy nieznacznej głośności potrafią doprowadzić subwoofer na granicę jego możliwości. Mały sub musi nadrabiać większym x-max - do pewnego poziomu to może i działa, ale są granice fizycznej możliwości.

 

Masz rację, są pewne granice basu w pomieszczeniach, chodzi o długość fali akustycznej, duży głośnik niskie zejście ale nie w pokoju 25m2

Bo za długość fali odpowiada fizyka

20Hz to 17,2 metrów

25Hz to 13,7 m

31Hz to 11m

40Hz to 8,61m

50Hz to 6,88m

60Hz to 5,74m

80Hz to 4,30m

100Hz to 3,44m

125Hz to 2,75m

160Hz to 2,15m

nie licząc wielokrotności odbicia się od ścian można usłyszeć pewne częstotliwości w różnych miejscach pomieszczenia z przesunięciem fazowym i wtedy zaczynają się problemy ( dwa, trzy, cztery suby w jednym pomieszczeniu) ludzie mylą niski bas z przeciągniętym burczenie. Temu za duży sub w małym pomieszczeniu to błąd.

Nie sugerowałbym się bezmyślnie tymi wyliczeniami. Wynikałoby z tego, że nie opłaca się kupować subwoofera, ba - nawet dużych kolumn, bo i po co komu pasmo poniżej 40hz, skoro tego rzekomo nie byłoby słychać w typowym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jako że gram na kilku instrumentach i zajmuję się realizacją dźwięku na estradzie, nie sugeruję się bezmyślnymi wyliczeniami. Jestem pewien że w domu są marne szansę na poprawny odbiór niskich tonów, 40Hz to najbardziej kłopotliwy zakres częstotliwości najszybciej wpada w rezonans. 30Hz tu człowiek nie słyszy liniowo więc są spadki słuchu i zaczyna się podkręcanie, łatwo uszkodzić głośnik (potrzebny jest dystans zaczyna się pompowanie). 20Hz jest nie słyszalne pomimo że membrana wachluje, jeżeli słyszymy to podbarwioną częstotliwość albo dysponujemy słabym sprzętem, potrzebna jest ściana 18" calowych wachlarzy żeby poczuć uderzenie fali w płucach. Nikt niezabrania wstawiać dużych głośników do domu, ale czy jest sens? To tak jak by producent wstawił zbyt duży głośnik do za małej skrzyni rezonansowej. Każdy jest panem swojego sprzętu i to szanuję. Pozdrawiam maniaków Bassów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba potrafiły świetnie poradzić sobie z basem. Jako 100% facet wybrałem większy - a jak. Ale naprawdę nie szło w ciemno wyczuć który gra. I to nie tylko moja opinia.

 

Możesz uchylić rąbka tajemnicy i napisać co to były za suby?

 

przy częstotliwościach rzędu 10-20hz wymaga głównie dużej powierzchni membram i dobrej konstrukcji. Mowa o subach pod kino, do muzyki takie częstotliwości są abstrakcyjne.

 

Dlaczego? Dół w muzyce organowej może schodzić nawet do 16 Hz. Najniższe rejestry fortepianu też są bardzo nisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w salonie 38m2 są 2x Jamo D7 Sub, są ustawione przez ampli na -3 i -5 db, na "pokrętłach" środkowe ustawienie fabryczne, i tak czasami za dużo .... choć na impreach jak czasami j,,,,e to miło :D

na testach miałem klipscha, SW - 115 - niby podobny parametrami, ale w porównaniu do Jamo, wypadł słabo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie od zawsze problem miniutaryzacji ze skutkiem.

Porada prosta i sprawdzona.

Trzeba kupić głośnik 18" EV (Electro Voice) i zamknąć w prymitywnej obudowie z desek. Sprawdzone. Bez otworu stratnego. Czysta moc. Zagra jak żaden Hi-End w dowolnym pasmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka 18-stka tekturowa jest szybka jak cholera. Dynamit. Ja tak kiedyś zrobiłem i do dziś nie słyszałem tak precyzyjnych, krótkich i szybkich tonów niskich (stopa dr.). Nie dotyczy rozlazłych efektów kinowych.

Puść w takim systemie reprodukcji dobry materiał.

Np. Deep Purple "Machine Head" SACD. Sorka za sound-muzeum ...

 

Dziś słuchamy na YT "Jurek z bagien" w wykonaniu (fatalnym muzycznie - braki ewidentne w harmonii) kolegów z Metallica (USA).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, są pewne granice basu w pomieszczeniach, chodzi o długość fali akustycznej, duży głośnik niskie zejście ale nie w pokoju 25m2

Bo za długość fali odpowiada fizyka

Owszem za długość fali odpowiada fizyka i ta sama fizyka mówi, że taką falę można usłyszeć nawet w małym pomieszczeniu, po prostu ucho odbierze taką falę pneumatycznie. Dobrym przykładam takiego odważania są słuchawki, których małe wymiary nie przeszkadzają w odsłuchu niskiego basu.

Mały pokój i rzekomy brak niskiego basu to często powielany mit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Owszem za długość fali odpowiada fizyka i ta sama fizyka mówi, że taką falę można usłyszeć nawet w małym pomieszczeniu"

Owszem coś drga, coś się rusza, coś powoduje drganie powietrza i coś słyszymy, ale co? Niepoprawnie odtworzony ton.

Wyobraź sobie pokój widziany z góry w którym jest woda, puszczasz kamyk i na wodzie powstaje rozchodząca się fala, która potrzebuje czasu by się ukształtować i nabrać prędkości ale napotyka ściany od których się odbija i leci w niepożądaną stronę powodując kolejne odbicia które się nakładają powodując rezonans, część z nich porusza się w innym kierunku powodując przeciw fazę, pół fazę, ćwierć fazę, zgodne podbicie miedzy fazowe które zawyża właściwą częstotliwość itp. to jest przykład złego basu. Ale gdyby wokół ściany postawić pochłaniacze to zrobi się znacznie ciszej ale za to możemy wyłuskać namiastkę wysokiej jakości basu, który się czuje a nie słyszy w słuchawkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie właśnie fala dłuższa niżeli pomieszczenie nie podbarwi się, jest pozbawiona rezonansów pomieszczenia z powodów które podałeś, bo jej długość uniemożliwia rozejście się jej w takim pomieszczeniu normalnie. Taki bas kompresowany niczym w strzykawce jest oczywiście subiektywnie inaczej odbierany, ale jest słyszalny.

 

 

Niski bas w małym pokoju

 

Ale co dzieje się poniżej częstotliwości najniższego rezonansu pomieszczenia? Otóż dźwięk rozchodzi się na zasadzie pneumatycznego sprężania powietrza w pokoju. Głośnik działa niczym tłok sprężający powietrze w komorze. Dla tych najniższych częstotliwości, głośnik także jest w stanie wywołać zmiany ciśnienia akustycznego w pomieszczeniu. I mogą one być słyszalne. Faktem jest jednak, że częstotliwości odtwarzane na zasadzie pneumatycznego sprężania usłyszeć jest trudniej. Równolegle działa bowiem kilka czynników. Zazwyczaj omawiane zjawiska zachodzą w zakresie kilkudziesięciu Hz, a w tym obszarze czułość ludzkiego słuchu maleje wraz ze zmniejszaniem częstotliwości. Pneumatyczny bas nie korzysta z rezonansowego uwypuklenia tak jak wyższe częstotliwości, jest więc cichszy. Regułą jest też, że w zakresie niskich tonów kolumny tym gorzej radzą sobie z wytworzeniem wyższych poziomów dźwięku, im niższe są częstotliwości. Przy szerokopasmowym sygnale muzycznym dodatkowo będzie też występować efekt maskowania - głośniejsze dźwięki o wyższych częstotliwościach będą maskować sąsiednie cichsze dźwięki o częstotliwościach niższych. A regułą jest, że w typowych sygnałach muzycznych poniżej 60-80Hz poziom natężenia dźwięku spada wraz ze zmniejszaniem częstotliwości. Stąd pewnie bierze się obiegowy pogląd, że pokoje mają swoje pasmo przenoszenia.

 

 

W rzeczywistości jest inaczej. Jeśli wstawimy duże kolumny z niskim basem do małego pokoju, to przy odtwarzaniu nagrań z energią skupioną w najniższych rejestrach bez problemu usłyszymy bas z zakresu poniżej najniższego rezonansu pomieszczenia. Nieco paradoksalnie, bas pneumatyczny jest nawet lepszej jakości aniżeli wyższe rejestry, ponieważ pomieszczenie nie podbarwia go w taki sam sposób. No i pamiętajmy też o słuchawkach, gdzie w małej komorze pneumatycznie odtwarzany jest bardzo szeroki zakres częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoja teoria? czy skopiowałeś artykuł jakiegoś garażowego znawcy?

Zrób proste doświadczenie w swoim domu, podłącz subwoofer w najmniejszym pomieszczeniu np. WC lub pralni i posłuchaj jak gra bas pneumatyczny (cokolwiek to jest), później odwrotna sytuacja największe pomieszczenie i porównaj, jeśli nie słyszysz różnicy proponuje badanie słuchu bo z wiekiem zawodzi. Mi chodzi tylko oto że są marne szanse na poprawny odbiór niskich tonów w małych pomieszczeniach. Odnoszę wrażenie że pewna grupa ludzi nigdy nie miała styczności z prawdziwym basem, a może to moje zboczenie zawodowe i czepiam się szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że proste argumenty nie trafiają, to w takim układzie zgodnie z Twoją teorią powiedz jak ucho słyszy niskie częstotliwości w słuchawkach, skoro większość częstotliwości nie mieści się w komorze jaką tworzą słuchawki z aparatem słuchowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, poległem, nie potrafię odpowiedzieć na pytanie.

Ale być może odpowiesz na moje?

1. Czyli wielkość pomieszczenia jest bez znaczenia?

2. A ustroje akustyczne to takie zabawki bez znaczenia?

Mam rozumieć że wstawię subwoofer do pokoju i po sprawie? przecież gra referencyjne, słychać bas, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mieszasz i zadajesz tak trywialne pytania, przecież wiadomym jest, że akustyka to podstawa i nigdzie nie mówiłem, że nie potrzeba żadnych ustrojów. Stwierdziłem tylko błędne przekonanie na temat rzekomego uniemożliwienia usłyszenia niskich rejestrów w małym pokoju z powodu długości fali, bo to zwyczajnie nie jest prawdą. Oczywiście napotkamy większe trudności, ale małe pomieszczenie niczego nie przekreśla.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zejście basu to istotne są tylko parametry TS. Jeżeli chodzi o głośność to jedynie iloczyn wychylenia liniowego i powierzchni membrany. Owszem ważna jest sama wytrzymałość mechaniczna głośnika. Moc nie jest taka istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Panowie zwróćcie uwagę że nie takie były założenia tematu. Piszcie np mojego kolegi się grał lepiej przy 12" i 300W niż mój 10" i 500W czy coś w tym stylu. Nie pomijajcie marki bo nie jest to temat grzecznościowy czy na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Posiadam 2 suby, SVS PB 1000 oraz XTZ 12.17.Ostatnio testowalem XTZ (mam go od kilku dni), ogólnie extra dzwiek, nisko schodzi ale przy dosc dużej glosnisci ogladania filmu (Kong wyspa czaszki) w kilku scenach np: jak wsrod bambusow, tułów pajaka spada na ziemie. Przy tym uderzeniu mialem dzwiek jak by sie membrana glosnika odkształcała. Troche sie przestraszylem, zmniejszylem glosnosc na subie doslownie ciutke i juz sie ten efekt niepowtórzył.Troche bylem zdziwiony, wieksza membrana i moc niz w SVS, a tu takie coś. Co to moglo byc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Czuje że zacharczał bas refleks bo zdarza się trafić na częstotliwości przy których membrana szaleje a niby niewiele słychać. Ja miałem na testy 12nsd od SVS i na piosence Farny z Kaenem przy gainie na 14 czerwona dioda się zapaliła kilka razy ale nie powiedział bym że jakieś przeokrutne zejście było,to samo na piosence takiej debilnie tańczącej dziewczyny brzydkiej jak żona komorowskiego. Ogólnie parametry z xtz lepsze ma 1x12 sub bo troche mocniejszy.

Ciekawe jest ogólnie to co napisałeś bo właśnie takie jest ogólne zdanie na temat suba czy subów tzn jednemu rel t5 wystarczy w 30m a drugiemu 2xpb13 na 16m bedzie mało ale ogólnie do czego zmierzam- po co kupować sub i pastwić się nad nim zmuszać do 80 czy 90% możliwości j3zeli większy i mocniejszy odtworzyć to może nawet nie odczuwając tego specjalnie. To że ma ktoś jakiś mega sub nie znaczy że krzesa z niego ile wlezie na codzień- wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wytworzyło się przesterowanie sygnału na wejściu liniowym przedwzmacniacza subwoofera i doszło do zniekształcenia sygnału i powstały składowe harmoniczne? Spróbuj w ustawieniach amplitunera znaleźć funkcje LFE Level i zdjąć jakieś -5dB może -10dB a w subie troszkę podkręć na plus. Być może powstają też turbulencje w porcie bass reflex o których pisał subfan. W jaki sposób oglądasz filmy pure czy auto EQ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wytworzyło się przesterowanie sygnału na wejściu liniowym przedwzmacniacza subwoofera i doszło do zniekształcenia sygnału i powstały składowe harmoniczne? Spróbuj w ustawieniach amplitunera znaleźć funkcje LFE Level i zdjąć jakieś -5dB może -10dB a w subie troszkę podkręć na plus. Być może powstają też turbulencje w porcie bass reflex o których pisał subfan. W jaki sposób oglądasz filmy pure czy auto EQ ?
Ten dzwiek to bylo typowe klik klak (dzwiek jakby cos sie odksztalcilo), w scenie tego uderzenia tulowia pajaka o ziemie. To nie bylo zadne charczenie. Ja mam taki klikacz do nauki psa roznych komend.Jak zmniejszylem pokretlo glosnosci suba doslownie o milimetr i scene powtarzalem juz tego efektu niebylo. Zdziwilo mnie to w ogole, bo sub jest nastawiony na 1/3 mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.