Jump to content
IGNORED

BRAK MIEJSCA A WYBOR ZESTAWU

MARCUS_PL

Recommended Posts

Mam pokuj 3*3 m w ktorym nie ma mowy o jakich kolwiek kolumnach, odpadaja tez glosniki w obudowie wiekszej niz 20 cm na szerokosc i gora 30 na wysokosc, w takich warunkach czy zestaw logitecha z 5500 z dekoderem(satelity mozna powiesic na scianie) jest dobrym rozwiazaniem(slucham glownie metalu) czy tez mozna wstawic cos innego, wedlug was lepszego. Mam uzbierane 1500 zl na zestaw.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3x3 to nie jest jeszcze tak strasznie, spokojnie możesz w nim używać jakichś niewielkich monitorków.

Twierdzisz że nie masz miejsca i chcesz wstawić zestaw 6 głośnikowy? Zdecyduj się chłopie. :)

Hidden Content

Na 9 metrach zestaw sześciogłosnikowy sensu wielkiego nie ma. Nie zagra to dobrze.

Lepiej zdecydować się na minimonitory. A jeśli chcesz wieszać na ścianie to pomyśl o głośnikach Wharfedale Diamond 9.SR - w takim pomieszczeniu powinny sie sprawdzic i na pewno dadzą lepszy dźwiek niż dowolny zestaw KD w ich cenie.

Hidden Content

słuchasz metalu. W tej muzyce najwięcej jest niskich średnich i wysokich niskich, a akurat zestawy komputerowe mają dziurę w tym przedziale charakterystyki dzwięku. A jeśli już się uparłeś na głośniki komp. to w takim pomieszczeniu dużo leprzym rozwiązaniem z tą cene będzie jakiś pożądny zestaw 2.1 - np. creative gigaworks. Chyba że oglądasz dużo filmów na DVD

Hidden Content

marcus

byłem w pokoju 4X2,5 m. KD w tych warunkach w porównaniu z przyzwoitym stereo poległo. Kup jakieś monitorki dwudrożne. "Fuel" na nich to będzie rajd. Na KD to będzie dudniawka z szelestem, o przestrzeni zapomnij.

Hidden Content

pytanie jest oczywiście jakie są Twoje priorytety - zakładam, że zalezy Ci na najlepszym dźwięku za pieniądze, które możesz obecnie wydać. inaczej pewnie nie zadawałbyś pytania na tym forum. kupując przyzwoity zestaw 6-kanałowy musisz się liczyć ze znacznie wiekszym wydatkiem. w niewielkim pomieszczeniu efekty moga i tak nie być satysfakcjonujące. najmniejszy zestaw jaki znam, który był łatwy w aplikacji, zajmował mało miejsca, był estetyczny i przede wszystkim świetnie grał zarówno w stereo (w systemie 2.1) jak i w kinie domowym (w układzie 5.1) to jajka KEF-a KHT 2005 - uważam, że ten zestaw mozna polecać z czystym sumieniem - niestety to dość duzy wydatek - sprawdź sam czy chcesz i czy warto oszczędźać. Jeśli jednak głownie szukasz czegoś do słuchania muzyki to nie musisz wcale kupować zestawu do KD. O wiele lepiej wydasz kasę na zestaw stereofoniczny.

1500 pln to przyzwoity budżet. W tej cenie znajdziesz wiele bdb monitorów, które w 9m pokoju powinny sprawdzic się w ciężkich klimatach. Polecam Ci, bardzo uniwersalne, AE evo 1 (acoustic energy). na allegro można wytargać poniżej Twojego budżetu (

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Jeśli jednak Twoim priorytem są filmy a nie muzyka, i jeśli nie masz zamiaru poskładać kasy na system KEF-a to popytaj raczej kolegów z zakładki "kino domowe". pewnie doradzą lepiej.

Hidden Content

Hidden Content

Ja posiadam zestaw Logitech z-680 (czyli poprzednik z-5500) w pokoju 2.5 x 3.5m. W zasadzie sprawuje sie calkiem niezle... Mam tylko takie uwagi:

- Subwoofer mam ustawiony chyba na 10% a basu i tak jest duzo. Przy czym nie jest to bas zbyt fajny. Cos tam buczy i lupie, ale i tak jest calkiem niezle. Jak przenioslem zestawik do duzego pokoju to dopiero bas zaczal grac. W malym pokoiku czesto trzeba zatykac BR.

- A co do satelitkow to jest ich za duzo na ta powierzchnie. U mnie graja tylko dwa glosniczki a reszta lezy w szufladzie

A kino na tej powierzchni?? Zapomnij...

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.