Jump to content
IGNORED

Amplituner do KD i stereo pod Melodika bl40

bebe

Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera.

Budżet ok 1700 zł, nowy (raty)

Pomieszczenie ok 20 m2, strefa KD ok 13 m2

Amplituner będzie grał z Melodika bl40 (front) + blc20 (centralny) + Eltax DIscovery (tył)

Źródła do amp: TV Smart (Sony XE90: Netlfix, Prime video itp), CD Marantz 5005, PC do gier

Zależy mi, żeby amp obsługiwał 4k HDR, Dolby Atmos, Spotify, Tidal.

Jedną z istotnych cech powinno być przyzwoite (jak na ten budżet) stereo. Mam osobno wzmacniacz stereo, do którego idzie CD i gramofon, jednak chciałbym poza filmami słuchać muzyki z plików, spotify, tidal przez amplituner. Chodzi tu głównie o wygodę. Pomiędzy amp i wzmacniaczem przepinam jedną parę kolumn i poza klimatem na cd/gramofon nie mam ochoty co chwilę zmieniać kabli.

Moje typy to Denon AVR-X1400H i Pioneer VSX-932-B.

Z lektury recenzji Denon wydaje się mieć przewagę dźwięku w stereo i lepiej kontrolowany bas. Jednak może ktoś ma więcej doświadczeń z tymi sprzętami lub inne propozycje.

Muzyka ogólnie każda, z większym wskazaniem na elektroniczną i mocniejszy rock.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam.

W założonym budżecie moim zdaniem najlepszą opcją będzie wspomniany przez Ciebie Pioneer VSX-932. Spełni wszystkie Twoje wymagania w kwestii wyposażenia, dodatkowo dobrze zagra z kolumnami Melodika. Cena urządzenia jest teraz bardzo atrakcyjna z opcją kredytu nawet 20x0%. W przypadku Denon zdecydowanie namawiałbym na model wyższy AVR-X2400H. To znacznie lepsze urządzenia dźwiękowo. Ewentualnie jeśli moglibyśmy wejść w trochę wyższą cenę, spójrz jeszcze poza Denon na bardzo dobry amplituner Onkyo TX-NR676.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Nie wiem co dla Ciebie oznacza " przyzwoite stereo", ale po za starymi Sony QS nie znam amplitunera który by miał przyzwoite stereo.

<br />Z lektury recenzji Denon wydaje się mieć przewagę dźwięku w stereo i lepiej kontrolowany bas.<br />

Wg. recenzji w mojej Yamasze RX-A3030 miało być nawet super stereo a jest kicha, nie ufałbym za bardzo recenzjom. Bierzesz po prostu swój obecny wzmacniacz pod pachę idziesz do salonu i prosisz o włączenie w trybie Pure Direct muzyki z Denona , Pioneera a potem podłączasz swój wzmacniacz i masz już jakaś skale porównania. Najlepiej jest oczywiście wypożyczyć urządzenie do domu.

<br /> Chodzi tu głównie o wygodę. Pomiędzy amp i wzmacniaczem przepinam jedną parę kolumn i poza klimatem na cd/gramofon nie mam ochoty co chwilę zmieniać kabli.<br />

Możesz nabyć amp. KD z wyjściem Pre Out ( choć musiałbyś zwiększyć budżet) oraz Switch RCA i to rozwiązuje problem przepinania kabli.

Przedwzmacniacz gramofonowy w amp. KD to porażka na całej linii, i nie masz prawa zgłaszać żadnych uwag, bo jak usłyszałem w salonie " po cholerę Pan kupował do muzyki KD. :)

Hidden Content

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Po napisaniu postu i kolejnym rozważaniu przeskoczyłem na wybór pomiędzy Onkyo 676 a Yamaha 683.

Znam wady i zalety funkcjonalności obu, ale zastanawiam się, który lepiej zgra się z Melodikami.

Funkcje Onkyo bardziej mi pasują: chromecast, itp) ale nie będą kluczowe jeśli Yamaha zagra lepiej w stereo.

Teraz mam leciwą Yamahę Htr5630, ale chyba nie ma co porównywać sprzętu sprzed 15 lat do nowych.

Przez natłok pracy nie mam czasu na latanie na odsłuchy. Dlatego z góry dziękuję za opinie.

Phono fajnie, że jest ale raczej go nie użyję. Tutaj wszystko idzie do wzmacniacza stereo.

Prostując pytanie może lepiej, który lepszy w stereo zamiast "przyzwoite stereo"

Hidden Content

W kwestii dźwięku to urządzenia podobnej klasy, ale o różnym charakterze dźwięku. Onkyo jest równiejsze, dokładniejsze, lepiej wypełnione, bas ma krótszy, mocniejszy, dobrze kontrolowany. Yamaha gra bardziej efekciarsko (ale w dobrym tego słowa znaczeniu), wyraźniej eksponując skraje pasma, lekko podbijając bas, który lekko rozluźniony potrafi zejść bardzo nisko. Obydwa urządzenia będą dobrze pasowały do Twoich kolumn, a wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.